PDA

Zobacz pełną wersję : rezonator powietrza VI gen 1,5 1,6 vtec gzie ?



Homiczek
21-11-10, 16:33
Witam

Przymierzam się do wyciszenia dolotu, bo z kolektorem d16z6 sie deko głośniej zrobiło ;p

i znalazłem takie rysunek min w epc.

http://img254.imageshack.us/i/s023b0101b.png/

i wg epc punkt 11 to rezonator powietrza.

I jak możecie to powiedzcie mi gdzie to jest położone, bo jak patrzę na zdjęcia takich silników to widze tylko obudowe filtra i silencer (pkt 19)

Natomiast nie mogę sobie wyobrazić że to gdzieś jeszcze może być tam wciśnięte. Ani nie widzę żadnych możliwych podłączeń tego w obieg powietrza, bo rura (pkt 16) jest tylko zawinięta w stronę silencera..


pzdr

Tiga
21-11-10, 17:40
Poprawiony link.

http://img254.imageshack.us/img254/1575/s023b0101b.png

Tak 11 to rezonator, znajduje sii za zderzakiem, bez zdejmowanie go (zderzaka) nie da sie nawet go zobaczyc :]

Ale jak wyrzucisz rezonator to pamietaj ze bedziesz mial o wiele glosniej.

Budziniak
21-11-10, 17:51
o wiele glosniej
ale Piotrek chce ciszej
U mnie był identyczny rezonator i był umiejscowiony poniżej prawej przedniej lampy i tak jak Darek Ci napisał musisz zwalić zderzak aby go założyć. Masz dziury w prawej podłużnicy ?

ps. Część o numerze 19 też w pewnym sensie spełnia funkcje rezonatora

Homiczek
21-11-10, 18:15
dzieki za poprawke zdjęcia - śpieszyłem sie :)

właśnie chciałbym założyć cichszy dolot i zgłebiam temat.

No wierzę że jest pod zderzakiem, ale z tego rysunku nie widzę żadnych opcji połączenia go z układem obiegu powietrza tj, żadnej rury itp

np

http://atlanta.ebayclassifieds.com/m/ViewLargeImage?adid=3460744&index=1

powietrze do filtra wchodzi od dołu poprzez tą rurę w kształcie litery U i niema chyba żadnej opcji podłączenia w obieg rezonatora

KrzyChules
21-11-10, 18:19
da się , rura U ma przed nawrotem otwor do ktorego jest przymocowany rezonator .
przynajmniej tak w 5 genie jest , ale i w 6 tez tak byc powinno

lopi83
21-11-10, 19:04
rura nr 16 wchodzi do obudowy filtra a druga strona wlasnie do rezonatora dochodzi

xandu
21-11-10, 19:20
rura nr 16 wchodzi do obudowy filtra a druga strona wlasnie do rezonatora dochodzi

nie dochodzi do rezonatora, tylko wraca do komory silnika (wychodzi obok pokrywki nr 3), a rezonator z nia polaczony jest ta cienka rurka ktora sie wsuwa w element 13 i w rezonator, tylko tym. jest tak na 100%, obczajone przy demontażu.


Ale jak wyrzucisz rezonator to pamietaj ze bedziesz mial o wiele glosniej.

u mnie po wyrzuceniu (ze standardowego dolotu) rezonatora i tak jest o niebo ciszej niż na stożku.

Homiczek
21-11-10, 20:36
ano xandu masz racje. ani na rysunku ani na zdjeciu które podlinkowałem nie zauważyłem tego gówienka nr 13.

Pewnie szukałem 2 rurek - jak to było seryjnie u mnie w d14a3.

I widzę że musze dorwać tylko puchę 13, silencer 19 i rure 10. bo nie wiem jaka ta rurka U jest długa ale chyba dość, a nie widze wycięcia w karoserii w tamtym miejscu.

Bo właśnie mam stożek, i przy kol. dol d16z6, 4-2-1 i obecnie seryjnym wydechu powyżej 5 tyś obr przy pełnym depnięciu jest głośnooo.

A wsadzę jaki high flow filterek żeby za dużo nie stracić a zyskać ciszę

pzdr :)