PDA

Zobacz pełną wersję : nie odpala co jest?



Mafia
20-11-10, 17:22
Jak w temacie silnik d15b2. Z grubsza opiszę co i jak, miałem jechać w dłuższą trasę przestawiłem samochód zza domu umyłem, dolałem oleju i już nie odpaliła... Iskra jest paliwo dochodzi, cewka wymieniona na nową, teoretycznie chyba powinna odpalić praktycznie kręci i nie odpala, samodiagnostyke robiłem brak błędów. nie mam pojęcia co może być nie tak w innych tematach typu "nie odpala" nie znalazłem konkretnej informacji co można jeszcze posprawdzać z góry dziękuje za każdą pomoc, jeżeli był podobny temat jak mój a go przeoczyłem to nie spinać się tylko nakierować ;) peace

reaktor
20-11-10, 18:23
jak jest iskra i jest paliwo to musi odpalić , chyba ze straciłeś kompresje na 4 tłokach
chyba słabo sprawdeziłeś ?

Mafia
20-11-10, 18:41
sam jestem zdziwiony całą tą sytuacją w poniedziałek dorwę ciśnieniomierz. z wtryskiwaczy paliwo idzie. 2 świece mokre a pozostałe 2 mniej, wlałem troszeczkę benzyny w nie i próbowałem odpalić ale nic to nie dało:(

reaktor
20-11-10, 19:20
no czyli raczej zapłonem coś nie tak
bardziej bym się aparatem zapłonowym zainteresował

próbowałeś podgrzać kopułkę i przewody suszarką ?

Mafia
20-11-10, 19:57
tak, ale masz racje bo wszystko wskazuje na aparat zapłonowy bo niby co innego pozostało ?, w poniedziałek sprawdzę jeszcze raz zapłon

PeJot
20-11-10, 20:00
pewnie cewka albo moduł, nie przerywało Ci ostatnio ?

Mafia
20-11-10, 20:04
nic nie przerywało nie muliło, nie dusił się :) cewka jest nowa :)

PeJot
20-11-10, 21:08
no to przyszła kolej na moduł, złośliwość rzeczy martwych :p

Mafia
22-11-10, 16:58
Moduł wymieniony, kręce rozrusznikiem nie odpala, robie samodiagnostyke = błąd 16

16 - Wtryskiwacz paliwa lub jego obwód (silnik D15B2)

Jakieś pomysły?

Dodam, że przed wymianą modułu, nie było błędów

Spróbuje je wymontować i sprawdzić
Ps. Iskra jest

PeJot
22-11-10, 21:31
No to jeszcze proponuję przelutować upierdliwy przekaźnik pompy paliwa ...

Mafia
22-11-10, 21:50
po przekręceniu kluczyka słychać pracę pompy no ale dla świętego spokoju przelutuje to

djwafel
22-11-10, 21:55
Mafia weź spróbuj wtrysnąć trochę samostartu i zobacz czy odpali jak tak po coś z paliwem i wtedy lutuj ale najpierw sprawdź tak jak ci powiedziałem.

Mafia
22-11-10, 21:57
Mafia weź spróbuj wtrysnąć trochę samostartu i zobacz czy odpali jak tak po coś z paliwem i wtedy lutuj ale najpierw sprawdź tak jak ci powiedziałem.

sprawdzę, thx

boomer5
24-11-10, 21:59
a ja mam podobny przypadek.. ale: iskra jest pierwsze 2 obroty wału później znika wyłącze zapłon pojawia się znów na chwile i znów ginie na samostarcie niby chce złapać na początku a bez samostartu nic się nie dzieje. Może jest jakiś czujnik który odczytuje że paliwo nie idzie i odcina iskre?
dodam żę to swap d15z6 eco przełożony silnik z wiązką silnikową i komputerem

djwafel
24-11-10, 22:09
Może czujnik położenia wału?
Masz może alarm z odcinką?
Aparat zapłonowy może padł.
Ściągnij obudowę filtra i spróbuj do przepustnicy trochę psiknąć nie zakrywaj i odpalaj.

boomer5
24-11-10, 22:34
alarm jakis jest najgożej bo nieznam tego auta dobrze (kupione z zabitym silnikiem, silnik przełożony i raczej powinien być dobry fakt że leżal 3 lata w garażu)

ale ewidentnie gubi iskre
podłączałem lampe stroboskopową do ustawiania zaplonu i jest iskra nieregularna i po chwili ginie sałkowicie gdyby to był alarm to by wcale nie podawal iskry
a z tym psikaniem to tak wlaśnie robie raz to jak kichneła to mi wszystkie włosy na ręku spaliła ;/ :) może moduł ? ale to by nie pokazywała się iskra po ponownym włączeniu zapłonu.
a co z przewodami do aparatu zapłonowego? czytałęm że tam jakaś masa powina być?
najgożej że to była wiązka z angola i były przewody przekładane i niektóre przedłużane ;/ może coś niełączy?

djwafel
24-11-10, 22:38
Może coś nie łączy nie psikaj samostartu przy kręceniu tzn. ktoś kręci a ty psikasz bo może ci wybuchnąć w ręku... Wymień świece może to coś da. Może rozrząd przeskoczył ale tutaj to już mechanik.

boomer5
24-11-10, 22:45
rozrząd na 100% nie
świece na 100%
psikanie przy kręceniu - opanowane :)
iskra sprawdzana przyżądem nie świecą( świecą to samo)
ewidentnie przy kręceniu po cwili zanika (nieregularna już) iskra

djwafel
24-11-10, 22:58
A może aparat zapłonowy ? Już o to pytałem ale sprawdź. Spróbuj zrobić reset może coś nie tak jest w układzie elektrycznym.

alvaro_666
24-11-10, 23:02
A moze jk mysles to w aparacie zebrala sie wilgoc. Zdejmij moze kopulke i zobacz
Ja kiedys tak mialem jak silnik mylem
Nie chodzil na wszytskich garach i z kolektora ssacego walil mi ogniem
Zdjalem kopulke wytarlem szmata i bylo ok

boomer5
24-11-10, 23:10
jutro będe patrzył co z tym aparatem i zerkne jeszcze na ten czujnik wału bo były przewody poprzecierane (wszystko ładnie zaizolowane ale mozę coś tam jednak nie łączy. dam znać jak znajdzie się rozwiązanie

boomer5
25-11-10, 14:03
aparat dobry przełożony drugi 100%sprwany
brak pomysłów

djwafel
25-11-10, 18:31
czujnik przepustnicy?

boomer5
25-11-10, 18:42
ale strzelasz czy już to gdzieś było? od czujnika przepustnicy zależała by iskra? chyba nie ;/

djwafel
25-11-10, 18:43
ale strzelasz czy już to gdzieś było? od czujnika przepustnicy zależała by iskra? chyba nie ;/

Wielkie sorry czujnik położenia wału bo dwa razy w omedze wymieniałem w aucie swoich rodziców..
A czujnik przepustnicy tak mi buszuje w głowie bo szukam dla kolegi przepustnicę i pewnie tak przez przypadek napisałem.

PeJot
25-11-10, 22:28
Mój silnik też nie chciał odpalić po swapie bo brakowało masy w aparacie (jeden kabelek był uszkodzony).

To może z miernikiem w ręku przetestujesz aparat czy są napięcia takie jak mają być wg manual'a ?

BTW. wszystkie przedłużane kabelki były lutowane ?

boomer5
25-11-10, 23:36
żaden nie byl lutowany wszystko na skrętke - żeby zapobiec zimnym lutom

boomer5
26-11-10, 20:19
a więc wszystko się rozstrzygło!!

w tym silniku (i osprzęcie) imobilzer jest pod kierownica (jak w każdym) i pracuje tylko z jednym ECU ja miałem przełożonysam ECU i były takie szopki teraz przełożyliśmy jeszcze stacyjke z imobilizerem od tego nowego ECU i wszystko śmiga :)

djwafel
26-11-10, 22:19
a więc wszystko się rozstrzygło!!

w tym silniku (i osprzęcie) imobilzer jest pod kierownica (jak w każdym) i pracuje tylko z jednym ECU ja miałem przełożonysam ECU i były takie szopki teraz przełożyliśmy jeszcze stacyjke z imobilizerem od tego nowego ECU i wszystko śmiga :)

Kilka postów wcześnie pisałem ci o "Masz może alarm z odcinką?" a immobilizer ci blokował rozruch :)

PeJot
27-11-10, 21:12
Ale nadal nie wiemy czy założyciel wątku odpalił swojego Cifa czy nie ? ;)

Mafia
27-11-10, 21:22
Nie odpalił i nie miał czasu grzebać przy civicu :( ale już od poniedziałku zabieram się do roboty będzie dobrze :P dzięki za pamięć :D oczywiście poinformuje co i jak