PDA

Zobacz pełną wersję : dym z wydechu :(



mat2432
19-11-10, 15:06
dzis dałem sie przejechac koledze autem i jak wkrecał go na wysokie obroty pojawił sie bialy dym z wydechu ale tylko chwile tak koło 4-5 tys obrotów zauwazyłem to poniewaz nie jechałem z nim tylko ja zostałem , czy to normalne? płyniu w chłodnicy raczej nie ubywa mam silnik D15Z8

ygor
19-11-10, 15:13
a silnik nagrzany byl ? jak tak to nie jest to normalne , jak nie to krecenie na zimnym nie jest normalne tym bardziej, ale bialy dym moze byc spowodowany odparowaniem wilgoci z wydechu - jest troche tematow o kolorach dymu - poszukaj

sane
19-11-10, 15:17
sprawdź co jakiś czas poziom oleju - jak nie ubywa w dużych ilościach, to się nie przejmuj... samochód ma prawo czase puścić dymka

mat2432
19-11-10, 15:21
silnik w miare rozgrzany a na wolnych obrotach i przy spokojnym przyspieszaniu nie wydobywa sie wogóle dym...

majdan
19-11-10, 16:05
biały dym = spalanie płynu chłodniczego = najczęściej uszczelka pod głowicą
Na miejscu kolegi pojeździł bym przez kilka najbliższych dni i poobserwował przez zarówno stan płynu chłodniczego jak i ilosc tego białego dymu z wydechu

djwafel
19-11-10, 19:41
Twój silnik spala olej jak nie uszczelka to mogą to być pierścienie na tłokach.

dimo
19-11-10, 19:53
a jak dla mnie to zwykła para:p jest chłodno i wilgotno więc nic dziwnego.
djwafel biały dym nie jest oznaką spalania oleju:p:p co najwyżej płynu chłodniczego ale przy wydmuchanej uszczelce dymiłby cały czas a nie tylko miedzy 4 a 5 tys

pwl
19-11-10, 20:33
Jest zimno - przygazował to poszło więcej ciepłych spalin i zrobiło się biało. Na wszelki wypadek kontroluj olej/płyn chłodniczy, ale raczej nie ma się o co martwić.

http://www.youtube.com/watch?v=ykboTktzUPg tu masz np kłęby białego dymu - silnik zdrowiutki, rozgrzany, tyle, że mróz był ;)

thompson17
19-11-10, 22:41
moim zdaniem to właśnie wina pogody- zimno na dworze i wilgotno a z wydechu idą ciepłe spaliny, zauważ sobie że nawet nówki fury "niby dymiom" na biało o tej porze roku... sam na to specjalnie ostatnio zwracałem uwage na mieście

PeJot
21-11-10, 20:16
Jest raczej kiepska pogoda na diagnozy na podstawie dymu z wydechu .

Zobaczyłbyś jak moje H22A bez kata potrafi teraz zadymić ... ;)

sssikor
21-11-10, 22:32
'' Honda musi dymic " :D

mat2432
21-11-10, 22:51
moze to przez właczenie vteca takie cos sie dzieje... a tak wogóle to przy ilu załacz sie vtec w silniku D15Z8?

Budziniak
21-11-10, 23:11
w silniku D15Z8
przy 3 tysiącach i to też zależy od prędkości, obciążenia silnika i temperatury silnika.
Mi na przelocie delikatnie dymi na biało cały czas. Taka a nie inna aura jest za zewnątrz więc nie ma co się dziwić natomiast o wyższym spalaniu nie trzeba raczej wspominać :(

dimo
22-11-10, 20:15
raczej VTEC nie ma tutaj nic do rzeczy:p szczególnie, że to VTEC-E...

_Mucha_
23-04-13, 19:13
a ja dziś zauważyłem że jak wcisnę gaz do podłogi to wali na siwo i śmierdzi w środku :( więc pewnie już pierścienie na tłokach :( auto miało zamontowany gaz od 2004 roku a w zeszłym roku na początku został zdemontowany przez poprzedniego właściciela, może to i przez gaz też taka lipa że kiedys był ?

_Mucha_
06-05-13, 11:36
czeka mnie wymiana pierścieni i remoncik głowicy ?

HG__wwa
06-05-13, 12:42
pisali już w tym temacie, że jak pali olej to zawsze jest ten dym mniej lub bardziej niebieski.. jak dym czysto siwy, to albo wilgoć przy niskich temperaturach szczególnie na zimnym, albo płyn chłodniczy spala (wtedy dym jest chyba gęstszy)

_Mucha_
06-05-13, 12:44
płynu raczej nie kopci bo jest w normie :) a za to olej ucieka trochę przy wysokiej jeździe :)

HG__wwa
06-05-13, 13:10
jeżeli przy 'ciśnięciu' łyka to też bym obstawiał pierścienie. może sprawdź kompresję

ma1ster
06-05-13, 13:55
Odsyłam do podręcznika zasadniczych szkół mechanicznych, co jest jednym z głównych składników spalania powietrza i paliwa... Tym bardziej jak nie spalamy resztek w reaktorze katalitycznym... Jak również nasilenie się tego zjawiska w przypadku różnic temperatur...

RRa
06-05-13, 14:11
płynu raczej nie kopci bo jest w normie

w wyrównawczym może i tak. a w chłodnicy jest płyn?

birchie
06-05-13, 14:15
Odsyłam do podręcznika zasadniczych szkół mechanicznych, co jest jednym z głównych składników spalania powietrza i paliwa... Tym bardziej jak nie spalamy resztek w reaktorze katalitycznym... Jak również nasilenie się tego zjawiska w przypadku różnic temperatur...

Wszyscy wiemy co i że Hondy akurat często "dymią" na biało, ale ten mentorski ton to mogłes sobie darować :P

_Mucha_
06-05-13, 14:18
w wyrównawczym może i tak. a w chłodnicy jest płyn?
jest bo też sprawdzałem, ale dzięki za spostrzeżenie

ale ten mentorski ton to mogłes sobie darować :P
prawda.... :) chociaż biorąc pod uwagę techniczną stronę to już dawno nie czytałem o reaktorze katalitycznym :)

ma1ster
06-05-13, 14:25
Wszyscy wiemy co i że Hondy akurat często "dymią" na biało,

Niestety... nie tyczy się to, tylko silników produkcji Honda, ale wszelakich silników spalających paliwa płynne...

HG__wwa
06-05-13, 14:29
Odsyłam do podręcznika zasadniczych szkół mechanicznych, co jest jednym z głównych składników spalania powietrza i paliwa... Tym bardziej jak nie spalamy resztek w reaktorze katalitycznym... Jak również nasilenie się tego zjawiska w przypadku różnic temperatur...
a co to wnosi do tematu?? to że brak kata i niska temperatura powiększa efekt dymienia to jasne, ale tu chodzi o to, że spala olej.. no chyba, że te spalanie nie jest za duże bo tego kolega Mucha nie określił precyzyjnie:confused:

ma1ster
06-05-13, 15:15
a co to wnosi do tematu??

Odpowiedziałeś sam, więc tylko zacytuję...



no chyba, że te spalanie nie jest za duże bo tego kolega Mucha nie określił precyzyjnie



to że brak kata i niska temperatura powiększa efekt dymienia to jasne
niestety... ja nic o braku reaktora katalitycznego nie napisałem... jedynie napisane jest że, nie spalamy resztek w reaktorze katalitycznym, co nie musi oznaczać jego braku...