PDA

Zobacz pełną wersję : d15B2 ROZGRZANY NIE CHCE ODPALIC



DymisR^
16-11-10, 19:56
Panowie pomozcie, moje d15b2 nie chce palic na rozgrzanym silniku, objawy sa takie ze gdy silnik sie rozgrzeje i zostanie zgaszony po 15min nie chce odpalic lecz gdy auto stoi rozgrzane zgaszone okolo 5-6min odpala na okolo 3s i gasnie dopiero po kilku prubach odpala normalnie , pompe paliwa slychac ze sie wlancza rozrusznik kreci ale nie chce odpalic,wymienilem :cewke zaplonową,moduł zapłonowy,swiece,kable,przelutowalem przekaznik pompy paliwa oraz niedawno zostaly wyregulowane zawory, juz niewiem co moze byc nie tak, szukalem na forum ale nic nie znalazlem

zakit
16-11-10, 20:30
z reguly to problem z przekaznikiem pompy, i nalezy go przelutowac ale widze ze w twoim przypadku to nie skuktowało.

janek
16-11-10, 20:32
a mozna wiedziec ile zaplaciles za modul

DymisR^
16-11-10, 22:15
120zl, mysle nad wymiana calego monowtrysku moze przez jakis czujnik tak sie dzieje, juz nie mam pojecia

gepard206
17-11-10, 00:08
w moim autku z tym samym (przeklętym) silnikiem D15B2 są też takie objawy, które opisałeś powyżej ....

diagnostyka aktywowała się z błędem nawet pewnego razu nawet :

"Czujnik bezwzględnego ciśnienia w kolektorze wlotowym lub jego obwód"


Z moich prześledzonych etapów leczenia mogę tylko tyle poradzić ...



- Przeczyść wszystkie przewody od kolektora i w jego obszarze,
- Utrzymuj stan oleju na 3/4 wskaźnika ,
- nie "piłuj" samochodu powyżej 3 tysięcy,

Moja Honda ma tak ,że przy częstym jej uruchamianiu (w małych odstępach czasu) robi "psikusy" ..... z odpalaniem czy przerywaniem


http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?88037-D15B2-przerywa-dusi-sie-nie-jedzie-p%B3ynnie

DymisR^
17-11-10, 15:00
przemyslalem sprawe i dam chyba do wymiany caly monowtrysk z wszystkimi czujnikami bo mam drugi <chyba ze ktos ma inny pomysl>i wlasnie na tym drugim wszystko bylo ok,mialem taka sytuacje ze auto mi palilo na 3 gary i okazalo sie ze to uszczelka przy kol ssacym a ze kupilem na allegro wczesniej caly monowtrysk to zostal wymieniony przy okazji uszczelki, moze faktycznie jakis czujnik jest zepsuty kol ssacym

zakit
17-11-10, 22:54
nie ma mono wtrysku tylko dwupunkt...

Skoti
17-11-10, 23:03
Cewka i moduł są nowe ? kopułka i palec też wymienione?

DymisR^
18-11-10, 16:14
tak wymienione

Adi506
18-11-10, 16:59
Mono to jeden wtrysk- w Twoim silniku sa dwa wtryski tylko bodajze przy 3 czy 3,5tys wlacza sie ten drugi...

W kazdym razie mozesz sam sobie wymienic te wtryski-najpierw odkrecasz od gory ta plastikowa poktywke, pozniej masz w srodku takie zlote sitko(tzn jak jest czyste to jest zlote-u Ciebie pewnie bedzie czarne)ktore przykrecone na dwie srubki 10`tki i sciagasz cala ta czarna puszke z rura od dolotu zeby miec dobre dojscie do wtryskow. Jak wygladaja pewnie juz wiesz ale w roli przypomnienia z tego co pamietam jeden jest zielony a drugi brazowy. Odpinasz od nich kostki i odkrecasz po dwie srubki ktorymi przykrecone sa blaszki ktore trzymaja je w srodku. Pozniej musisz uzbroic sie w cierpliwosc i ruszac nimi na wszystkie strony zeby je wyciagnac bo pewnie ciasno tam siedza chociaz jak ci je niedawno wymieniali to powinno byc prosciej.

->zakladasz w tej samej kolejnosci tylko musisz uwazac zeby wkladajac nie uszkodzic gumek..

a wlasnie i jak je wyciagniesz to sprawdz w jakim stanie sa te gumki w srodku bo moze jak ci je ktos zakladal to mu sie ktoras przyciela- moj znajomy mial rozne przeboje z autem i wlasnie okazalo sie ze ta druga gumka byla uszczerbiona... bo jak uszkodzi sie ta zewnetrzna to cieknie na kolektor ale tej wewnetrznej nie zobaczysz...

Na spokojny pierwszy raz piwko i godzinka roboty:-D

Powodzenia:]

DymisR^
18-11-10, 17:16
chodzilo mi o wymiane calego kolektora ssacego z przepustnica wtryskami i czujnikami tylko niestety auto teraz bedzie stalo w garazu czekajac na rzeczoznawce gdyz dzis o godz 14 pewien gosciu wjechal mi w tylek na skrzyzowaniu :(