PDA

Zobacz pełn± wersję : Ciekawostka przyrodnicza czyli przegub zewnetrzny!??



delSol
17-12-06, 14:31
Wielkie YO! :D

Sprawa wyglada nastepujaco - jest sobie Y7 i jest sobie przegub zewnetrzny..... No i teraz uwaga!
Wg przeroznych katalogow z czesciami wychodzi, ze przegub do Dserii z ABS powinien miec :

- 26 zebow na zewnatrz
- 28 zebow wewnatrz
- 50 zebow ABS
- 55mm uszczelniacz

No i ok wszystko byloby pieknie gdyby nie fakt ze taki przegub nijak nie pasuje!! :D

No wiec ponoc jest jeszcze inny do Dserii - wszystko w zasadzie to samo tylko ze ilosc zebow wewnatrz to 32.....

Ok - ten takze nie pasuje!! :oops: :roll:

No to wziawszy suwmiarke w dlon wychodzi ze moj przegub ma :
- 30 zebow wewnatrz
- 26 zebow na zewnatrz
- 50 zebow ABS
- 55mm uszczelniacz

Jaki z tego wniosek?

Ano taki, ze wg katalogu chociazby InterCarsu ww. dane odpowiadaja przegubowi z... EK4!!! :shock: :shock: :shock:


I teraz nasuwa sie pytanie - jakim cudem???? :shock:

szpulek
17-12-06, 14:50
przerabialem to samo ostatnio.. zaden z przugubow zamawianych do mojego ej6 d16y7 nie pasowal.. pzdr

delSol
17-12-06, 14:54
No to jak sobie poradziles z problemem? Podpasowal w koncu od czegos?

szpulek
17-12-06, 15:17
musialem kupic poloske i byla razem z przegubem :) btw: mam do sprzedania wlasnie przegub taki jak szukasz :) pzdr

BurnOuT
17-12-06, 19:49
Leży mi w piwnicy przegub do D serii bez ABS , może podpasuje...

Raveland
18-12-06, 00:41
ja slyszalem ze w hondach to standard i zaden katalog nie jest tak dobry jak praktyka czyli kupujemy cos az trafimy :?

xms
18-12-06, 09:16
miałem to samo. D14A2 z ABS-em Katalogowo żaden przgub ni w z±b, jak jedno pasowało to inne nie pasowało, okazało się że pasuj± przeguby od 1.6, więc wychodzi, że kto¶ póło¶ki zmieniał.

Simonides
18-12-06, 09:26
to i ja dodam ze z przegubami zawsze mialem to samo
kupowalem po katalogach i nie pasowaly te które powinny :)

MacK
18-12-06, 10:56
też miałem jazdy z gumowymi osłonami przegubów, wniosek jest jeden, zepsut± czę¶ć trzeba brać ze sob± i porównywać w sklepie z now± - wtedy najmniej **** leci :)

szpulek
18-12-06, 11:28
problem pojawia sie wtedy, gdy nie ma sklepu w poblizu lub sklep w poblizu jest niekompetentny i trzeba sie bawic w wysylke.. a pozniej masa kasy schodzi na wymiany poczta.. ostatnio przerabialem to z: lacznikami stabilizatora przod (w civicach 6gen sa ich dwa rodzaje), przegubami, klockami hamulcowymi..
pzdr