PDA

Zobacz pełną wersję : Nie odpala 2000r. 5D



samaj
16-11-10, 16:18
Witam, mam problem z Honda-2000r. 1,4-w piatek przytrafiła mi się stłuczka, niegrozna-dostalem w przod-wgnieciony zderzak,zbity reflektor,lekkie wgniecenie maski(z boku została szczelina), ale poza tym nic wiekszego,po stłuczce spokojnie pojechałem na parking,od piatku samochod stał nieruszany az do dzisiaj gdy przyjechal rzeczoznawca z ubezpieczalni by wycenic szkody, potem chcialem nim ruszyc i........dupa;/ kontrolki sie zapalily ale takim swiatlem bardzo slabym i jeszcze cos probowal krecic, teraz juz wogole nie kreci, kontrolki prawie sie nie pala, nie dziala nic, pierwszy podejrzany to akumulator, ale wymieniany byl w zeszlym roku(w grudniu), nawet jesli to akumulator to cos musialo go rozladowac?

nikog0
16-11-10, 16:50
po stłuczce mogło dojść do zwarcia jakiś kabli (chociażby w lampie, klaksonie), albo masz jakiś odbiornik, ktory zużywa dużo prądu (może w wyniku wstrząsu uszkodził się jakiś przekaźnik), naładuj akumulator, to zobaczysz że odpali i wtedy szukaj przyczyny. Jakiś kabel moze styka się z masą poprostu...

MikeFoto
16-11-10, 17:01
Naładuj akumulator i sprawdź ponownie.

samaj
16-11-10, 17:52
Tak zrobie,pytanie tylko dlaczego padł ten akumulator?

nikog0
16-11-10, 18:17
Musiało się zwarcie zrobić, jak wyżej pisałem, cudów nie ma :) Obejrzyj też akumulator czy nie został uszkodzony (pęknięty np) i czy klemy się nie obluzowały (banalna sprawa, ale przez to może nie zapalić)

samaj
16-11-10, 19:04
Zdziwiło mnie to dlatego że po stłuczce spokojnie odpaliłem auto i wróciłem do domu.

samaj
18-11-10, 11:32
Problemu z tym akumulatorem ciąg dalszy;/ akumulator zostawiony na kilka godzin do ładowania, po czym......nie naładował sie ani troche;/ czy to możliwe że padł na amen? mimo ze nie ma nawet roku.?

kuster
18-11-10, 12:18
Problemu z tym akumulatorem ciąg dalszy;/ akumulator zostawiony na kilka godzin do ładowania, po czym......nie naładował sie ani troche;/ czy to możliwe że padł na amen? mimo ze nie ma nawet roku.?

a nooo... zalezy jaka marka... jaki aku
a sprawdzałeś miernikiem? moze coś z przewodami jest nie tak?

bracho1978
18-11-10, 18:31
Przy uderzeniu cela mogła puścić w środku aku tego nie zobaczysz , napięcia nie trzyma tylko wymiana

do tego ci dojdzie jeszcze reset poduszek bo napięcia nie było po zapłonie