PDA

Zobacz pełną wersję : korek spustowy w misce olejowej kręci sie w miejscu



tommy81
14-11-10, 11:53
Witam wczoraj chciałem zmienic olej + filtr i śruba spustowa w misce olejowej na poczatku poszła ciężkawo a potem kręci sie i kręci( można w obydwie strony kręcić) i nie chce się odkęcić. Czy to gwint się uwalił?

Chipsy2
14-11-10, 11:56
Dokładnie tak. teraz pytanie czy na misce czy na korku. Z doświadczenia wiem że raczej na korku.

Budziniak
14-11-10, 12:15
Nie wiem jak u Ciebie w silniku ale u mnie miska jest aluminiowa a korek stalowy. czyli prędzej gwint spierdzieli się w misce.
Ja u Siebie wkręciłem nowy gwint i korek się trzyma.
Postaraj się podważyć korek płaskim śrubokrętem i kręć grzechotką, powinno puścić

Saiti
15-11-10, 14:42
I spróbuj tego dokonać na ciepłym silniku. Sprawa rozszerzalności materiałów - będą bardziej rozprężone, więc lepiej do siebie przylegną. Metoda podważania jak najbardziej słuszna. Miałem kilka takich przypadków, czasami trzeba było zdjąć całą michę, by wyjąć ten korek, ale spróbuj właśnie podważyć, delikatnie młotkiem pouderzaj. Wyjdzie na pewno, to nei jest sprawa nie do przeskoczenia ;)

djwafel
15-11-10, 15:59
Można delikatnie podgrzać palnikiem i wtedy spróbować wyciągnąć zrób sobie z drewna klin http://img232.imageshack.us/img232/3128/klin.th.jpg (http://img232.imageshack.us/i/klin.jpg/) Nie jestem artystą ale ma być zrozumiałe i jasne a więc na 100 % zrozumiesz :) Wsadź miedzy śrubę i młotkiem powoli uderzaj aby był opór i odkręcaj śrubę.

mozes
15-11-10, 16:49
Nic nie podgrzewaj palnikiem!!!. Spróbuj wykręcić korek i wymień go na nowy bo na pewno gwint na korku się zepsuł.
pozdr

mpepe
15-11-10, 17:08
człowieku jaki palnik !!! co chcesz grzać? weź dobrą żabkę zaciśnij i ciągniesz w dół jednocześnie kręcąc podkreślam dobrą żabkę

pawlak91
15-11-10, 18:10
To przez to , że poprzednia osoba , która wymieniała olej za mocno dokręciła korek spustowy. Miałem z tym to samo , tyle że ja się nawet się z tym korkiem nie siłowałem , akurat miałem miskę i ją wymieniłem na nową z nowym korkiem.