PDA

Zobacz pełną wersję : Chyba osłonka przegubu się zepsuła-ale czy na pewno?

ariadna111
27-09-04, 22:28
Witam wszystkich!

Panowie zwracam sie do was, jako do wachowców, o radę w następujacej sprawie - gdy myłam swój samochodzik to zauważyłam po wewnętrznej stronie felgi jakąś tłustą maź. Osadziła się ona po wewnętrznej stronie prawej, przedniej felgi. Ze wstępnych ustaleń wynika , że jest to ta gumowa osłona przegubu. Patrzyłam tam i mam to gumowe w dwóch częściach, pękło sobie na całym obwodzie. Moje pytanie to :
- czy to na pewno ta osłona,
- gdzie moge to kupić lub raczej czy zancie dobre sklepy internetowe gdzie moge to nabyć,
- jaki może być koszt czegos takiego,
- ile może kosztować wymiana tego i jak długo może to trwać?
Czekam na i wszelkie informacje.
Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Tomo
28-09-04, 00:51
może przejechałaś gumę do żucia.....

a tak serio to pewnie manzeta poszła

Nevada
28-09-04, 14:53
sama guma jest tania, koszt. ok 20zł
ale wskazany jest pośpiech, najlepiej wymienić to dziś lub jutro, bo przegub dostanie syfu i powie papa- a to bedzie kosztowało

wymiana może troche kosztować, ale nie będe strzelał, bo nie orientuje się aż tak (100-200zł ? )

badyl
28-09-04, 15:00
Manzeta ok 30-50 pln a wyniana nie wiecej niz 100pln.Pospiech wskazany.;)

Pozdro.

LIO
28-09-04, 18:25
Dokładnie to jest to, zapłaciłem za nią 30zł.
Sklepów internetowych nie znam, ale jak napiszesz z jakiego miasta jesteś, to będzie nam łatwiej pomóc w podaniu zwykłych sklepów i warsztatów. Myśle że za 50zł są w stanie ci to wymienić.

elmer
29-09-04, 09:58
Koszt przegubu to 20-40 zl (oczywisice mowimy o zamienniku), wymiana ze 100 moze kosztowac. Warto juz wymienic wszystkie 4 za jednym zamachem.

ariadna111
29-09-04, 15:04
Witam.

Dziękuję za wasze odpowiedzi.
Juz nabyłam tą osłonkę, bo okazało się że to jednak to jest popsute.Zdziwiłam się, że tak łatwo to dostałam, bo poszłam do pierwszego lepszego sklepu i już to mam, zapłaciłam 20 zł. Na wymianę tej słonki jestem umówiona na czwartek, mechanik powiedział że to troche zajmie więc autko sobie u niego postoi.
Mam zamiar przy okazji wymienić płyn w chłodnicy a z tego co czytałam to wchodzi go 3-4 litry, mam tylko pytanie jaki płyn jest wskazany.
W najbliższym czasie chcę także wymienić pasek rozrządu i pompę wody.W związku z tym zwracam się z kolejnym pytaniem - czy sa jakieś, no nie wiem nazwy tych pasków, pomp czy jakieś tam firmy które to produkują?Podejrzewam ,że te częsci będę już musiała zamawiać i chcę wiedzieć co konkretnie i jakie to ma być.
Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam

LIO
29-09-04, 15:40
Do chłodnicy koncentrat shella, albo texaco, lub innej znanej dobrej firmy (te dwie sprawdzone), chociażzazwyczaj w warsztatah, mają gotowe rozrobione koncentraty, można zapytać jak warsztat zaufany, jak nie to kupić w sklepie, żeby jakiegoś przypadkiem Borygo nie wlewali.
Pasek rozrządu tylko oryginalny (najlepiej) : Mitsuboshi, Unitta, Koyo, Nippon...
pompa nie wiem, wyboru pewnie za dużego nie ma, ale nic tu nie doradze.