PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic V - nie działa wentylacja (dmuchawa).



HondaPL
11-11-10, 22:03
Witam. Od jakiegoś czasu raz na jakiś czas tylko działa mi dmuchawa (ciepłe powietrze). Ten suwak od 0 do 4 działa (przesuwa się). Ale nie zwiększa się moc ciepła. Jak przyłożę rękę do wiatraczka jest ciepły, ale jest za słaby, aby odparował szyby czy ogrzał samochód. Raz na jakiś czas działa (jak szybko poruszam od 0 do 4 to załapie, ale teraz już nie działa ten sposób). Proszę o jakąś pomoc bo, aż strach jeździć z zaparowanymi szybami, a po otwarciu okna będzie zmino w aucie. Co może być przyczyną ?

Yotomeczek86
11-11-10, 22:35
Uszkodzony rezystor dmuchawy lub włącznik.

Pilar
11-11-10, 22:50
Jak wyżej. U mnie było podobnie, wymiana rezystora dmuchawy pomogło

HondaPL
11-11-10, 23:14
Tylko dlaczego on raz na jakiś czas łapie ? Ostatnio próbowałem w nieskończoność przez całą drogę (17 km), a na drugi dzień dziewczyna próbowała i włączyła. Dziś cały dzień działał. Zatankowałem auto, wyszedłem zapłacić ruszam, a już nie działa.

Tiga
12-11-10, 07:32
Wymiana wlacznika, lub sprawdz czy nie poluzowaly ci sie wtyczki od panelu nawiewu.
Mozesz jeszcze odkrecic wiatrak i sprawdzic czy nie jest zasyfiony, podlacz na krotko i zobacz czy dziala.

HondaPL
13-11-10, 18:07
Udało się. Powodem był zasyfiony wiatrak.

Covvboy
30-12-10, 19:06
Witam, mam identyczny problem w civicu 6 gen 3d. Wentylator czasami się załączy, czasami nie, a jak się już załączy to coś ledwo chodzi.

Jeśli chodzi o rezystor, to dojdę do niego przez schowek od pasażera, prawda?

A jak dojść do wiatraka, gdyby przyczyną był syf na nim, lub jak zdjąć panel gdyby chodziło o włącznik ?