PDA

Zobacz pełną wersję : Firma OBX Racing opinie porownania



BmaniaC
11-11-10, 17:57
tak jak w temacie mam pytania odnoscie tej firmy.
wiem ze czesci ciezko nabyc w PL ale moze ktos posiada produkty tej firmy w swojej hondzie.

Interesuje mnie jakosc wykonania i trwalosc

chce zakupic wzmocnienie pod stabilizator tej firmy lub Firmy ARS z tym ze ta druga jest wiele drozsza.

Czy moze sie ktos wypowiedziec w temacie??

sledzac hondatech.com widze ze wiele osob wklada ASR

kenny
13-11-10, 23:38
Z OBXem jest różnie. Tłumiki ludzie chwalą, ale wałki rozrządu wycierają się po paru tyś. km.
ASR to nie tyle firma co nazwa wzmocnienia które montujesz kiedy zakładasz sztywny tylny stabilizator np od ITRa. Bez ASRa wyrywają się mocowania z budy

Gorliś
14-11-10, 12:51
No ASR to jednak nazwa firmy raczej, rozwiniecie skrotu to A Spec Racing.
Ale rzeczywiscie przyjelo sie mowic na ich flagowy produkt - ASR Subframe Brace - po prostu ASR.
ASr poza brace'ami produkuje tez wlasnie stabilizatory.

spychu
14-11-10, 12:54
Miałem Subframe ASRa i teraż mam OBX'a ze stabem 24mm i mając w ręku jedno i drugie praktycznie nie widzę różnicy w jakości wykonania.

BmaniaC
14-11-10, 13:48
Spychui dokladnie o to mi chodzilo czyli mowisz ze jakosciowo i w eksploatacji oby dwa stoja na rownym poziomie??

co do walkow OBX nie slyszalem dobrej opini ale mi chodzi typowo o wachacze tylnie i to wzmocnienie.

A co do tego sztywnego staba to nie ejst mocowany loncznikami z gumami ?? przeciez nawet ASR nie pomoze jak to bedzie na sztywno

Gorliś
14-11-10, 14:29
Nie zrozumiales kennego. Sztywny, w sensie grubszy (grubszy=sztywniejszy:P) stabilizator wymaga wlasnie wzmocnienia budy w postaci np ASR.
Stabilizator jest mocowany do wahaczy lacznikami, a do budy obejmami z gumowymi poduszkami.
Przy montazu grubszego staba najslabszym ogniwem staje sie buda, dlatego moze wyrwac mocowanie.
EDIT: swoja droga gdzie widziales wahacze od OBX? Na ich stonie nie ma nic takiego.

rutkose
14-11-10, 15:54
Słyszałem, że OBX ma masakryczne wahacze poprzeczne, z których tuleje idą się chrzanić w bardzo krótkim czasie.

BmaniaC
14-11-10, 19:20
a no to rozumieim gorlis i sie zgadzam :P

Na jebaju OBX ma wybor wachaczy poprzecznych do tylu .

Ale tu akurat zaufalbym BLOXowi pozatym w kazdej tej firmie gumy sa OEmowe bo pytalem sprzedawcow z Ebaya i na hondatechu.com

Co do samego OBXa ma naprawde sporo czesci Nawet ITB w genialnej kasie

spychu
14-11-10, 19:34
Jeśli chodzi o Subframe Brace ze stabem 24mm OBX'a to można to spokojnie brać.

BmaniaC
14-11-10, 20:30
wolalbym od ITR wyszlo by taniej a nawet nie wiem czy nie lepiej

pytanie teraz z tematu pod i nad sterownoc

jezli jest gruby stab z przodu a cienszy z tylu dzia to na nad czy pod sterownosc

i odwrotnie??

Gorliś
14-11-10, 20:56
Z tego co czytalem to nie jest takie proste zagadnienie zeby udzielic jednoznacznej odpowiedzi. Z GRUBSZA zasada jest taka: grubszy stab z przodu to wieksza podsterownosc, grubszy stab z tylu to nadsterownosc.

BmaniaC
14-11-10, 21:29
a ori staby z EG6 ?? kumpel ma rajdowke eg6 z OEM stabami i auto wskazuje na wieksza nadsterownosc

spychu
15-11-10, 00:39
wolalbym od ITR wyszlo by taniej a nawet nie wiem czy nie lepiej

Taniej to zapomnij. Nie ma samych Subframe'ów OBXa są tylko w komplecie z 24mm stabem i taki komplet kosztuje ok 200$ kiedy to sam Subframe ASRa kosztuje ze 170$ :)

Połączenie 26mm przodu EK4 z 21mm tyłem z ITRa w 6gen to jak dla mnie mega *****iste połączenie i chyba najlepsze, testowane u zioma, który wziął ode mnie Subframe ASRa ze stabem ITRa.
Smiem twierdzić, że jego auto w takiej konfiguracji stabów ze springiem Eibacha ProKitem prowadziło się bardzo podobnie jak moje Koni Sporty z Weiteckiem plus wtedy staby EK4 26mm/15mm.

Stabilizatory dają bardzo dużo, początkowo jak złożyliśmy u niego serie przód 22mm EJ9 plus tył ASR/21mm to auto było dośc nerwowe tyłem a na mokrym raczej ciężko było pojechać szybciej zakręt bo chciało non stop stawać bokiem, po zmianie przodu na 26mm EK4 wszystko wróciło do normy i auto zaczęło jechać jak po sznurku.

BmaniaC
15-11-10, 09:40
czyli przod grubszy stab tyl cienszy ??
sam subframe u ASR kosztuje jak mowisz ok 250$
A u OBX ze stabem kosztuje tez 250$
Kweatia tego zeby nie umoczyc kasy a kupic dobre graty a napewno tak stab dostanie bardziej po dupie bo leza juz Poliuretnay zolte najtwardsze wiec bedzie wiecej przecizen na niego przenoszonych niz przy OEMowej gumie

Gorliś
15-11-10, 12:50
Ja mam stab 24mm przod i 14mm tyl. Na suchym raczej neutralnie, na morkym jednak sklonnosc jest do podsterownosci.
Jak nie chcesz wydawac majatku to zacznij od OEM stabow - wszystkie czesci sa dostepne w PL, a jakbys chcial jednak grubszy stab na tyl to nie bedzie problemow z odsprzedaza.