PDA

Zobacz pełną wersję : Klekocze ale inaczej :|



Cywa
14-12-06, 16:05
Czesc panowie mam pare problemow :)

1. Moja hania klekocze, ale niezbyt mocno i tylko i wylacznie jak silnik jest zimny i troche sie nie rozgrzeje czy to moze byc wina zaworow ? Z tego co "znalem" poprzedniego wlasciciela w PL to napewno nie jezdzil na regulacje zaworow a przed tym wlascicielem byla ona w niemczech a szwaby raczej nie jezdza na takie cos :D
2. Duzo mi pali... niezaleznie czy spokojnie czy dynamicznie to 10-11 litrow, powiem tylko ze mam totalnie zwalony termostat poki co bo temperatury czasem nie lapie nawet po 20 km spokojnej jazdy jest na minimum kreska... + mozliwe ze te zawory ?

p.s
znalazlem to http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=6463&highlight=klekocze ale to nie moj przypadek bo mi klekocze tylko na zimnym...

Pozdrawiam :)

Dzida
14-12-06, 19:31
Pokręć w zaworkach, nie zaszkodzi.

mozes
14-12-06, 20:24
Wymień termostat bo spalanie to też jest od tego że silnik jest niedogrzany i chodzi na "ssaniu". Co do klekotania może to tłoki jeżeli na zimnym to może być to ale nie wykluczam zaworów.

YodaMaster1
16-12-06, 11:35
W hankach tak juz jest ze jak sie zrobi zimno na dworzu to na zimnym silniku troszkie klektoaja zawory dopoki sie nie nagrzeje u mnie tez tak jest i regulacja zaworow nic nie da no chyba ze masz mocno rozregulowane to da poprawe ale i tak beda troche klekotac. Zauwaz ze jak jest na dworze cieplo(wiosna lato) to tego problemu wogole nie ma. A co do termostatu napisze cos co wydaje sie bardzo smieszne ale ja tez myslalem ze mam walniety term. po jakims czasie zauwazylem ze te 2 przyciski 1 obieg zew. 2 obieg wewn. sa wycisniete kiedy wcisnalem na obieg zewnetrzny to jak by reka odjal auto sie rozgrzewa szybko tak jak powinno,nie wiem jaki to ma wplyw na nagrzewanie te obiegi no ale u mnie ewidentnie pomoglo jak wlaczylem jakikolwiek obieg.

Cywa
18-12-06, 13:00
Jeszcze pytanie... majac dobry termostat po przejechaniu ilu km (zmieniajac biegi do 3,5 tys obrotow max) macie odpowiednia temp. silnika ? Tzn. prawie polowa na wskazniku...

mozes
18-12-06, 13:45
Jeszcze pytanie... majac dobry termostat po przejechaniu ilu km (zmieniajac biegi do 3,5 tys obrotow max) macie odpowiednia temp. silnika ? Tzn. prawie polowa na wskazniku...
U mnie tak około po 3 - 3,5km. (z włączonym ogrzewaniem) oczywiście wszystko zależy od temp. na zewnątrz.

Cywa
18-12-06, 15:13
Podczas pogody takiej jaka mamy teraz?? ;o szok.. u mnie to jest ok 10-15 km ;p - z przyslonieta chlodnica :D chyba trzeba jechac bo termostat ;p

mozes
18-12-06, 15:17
Podczas pogody takiej jaka mamy teraz?? ;o szok.. u mnie to jest ok 10-15 km ;p - z przyslonieta chlodnica :D chyba trzeba jechac bo termostat ;p
Na bank masz ciągle otwarty i idzie odrazu na duży obieg. W miare łatwo sprawdzić. Nagrzać silnik do normalnej temp. oczywiście jadąc i zjeżdżając z jakiejś górki wrzucić na luz jeżeli temp. znacznie spadnie tzn. termostat się nie zamyka. (ja u siebie tak sprawdzałem).
Pozdr