PDA

Zobacz pełną wersję : WIELKI PROBLEM V Gen D13B2- Nie odpala



Rafał.M
09-11-10, 14:31
Witam. Jest problem z Hanką. Miesiąc temu zgasła podczas jazdy i do tej pory nie odpaliła :( Wcześniej silnik potrafił na chwilę przerwać pracę ale po chwili zaskakiwał i nie było problemu, to samo było z porannym odpaleniem, odpalała, gasła i dopiero 2 próba przynosiła efekt. W samochodzie był wymieniany rozrząd kompletny na tydzień przed awarią, dla pewności sprawdziłem, pasek nie przeskoczył. Wymieniłem świece, przewody,kopułkę aparatu oraz palec. I dalej nic. Wymieniłem gaźnik(ponieważ poprzedni miał rozwalony mechanizm ssania), przewody podciśnienia i dalej nic. Iskrę dostaje mocną. Sprawdziłem pompę paliwową, podaje paliwo do garów. Próby pchania także nic nie dają, aczkolwiek po nich silnik jest ciepły więc spala mieszankę. Wlewałem paliwo bezpośrednio do gardzieli i też nic. Komputer także nie wywala błędów:(
Mi już ręce opadają, straciłem jakiekolwiek koncepcję :mad:
Może miał ktoś z Was podobny problem lub wie co z nią jest nie tak?
Pzdr :)

Skoti
09-11-10, 14:38
oddaj auto do porządnego gażnikowca na regulacje.

Rafał.M
10-11-10, 23:19
Ale jeśli byłoby coś nie tak z regulacją gaźnika to chyba nagle sama z siebie by nie zgasła, mogłaby się przyduszać, mieć problemy z odpalaniem itp ale by miała chociaż chęć zagadać. Dzisiaj wrzuciłem do niej rozgrzane świece i odpaliła..po chwili zgasła- Zalane świece. Powtórka i to samo. W tym momencie ręce mi opadły totalnie..Ma wszystko do szczęścia a zawzięta bestia nie odpala:mad:

jasiek09
10-11-10, 23:25
przy takich przygodach rozumiem że ciśnienie sprężania było mierzone?

Rafał.M
10-11-10, 23:34
Nie było, dzisiaj mi to zaświtało ale dopiero jutro będę miał odpowiedni do tego sprzęt więc zmierzę na każdym i się zobaczy
A jakie ciśnienie jest "jeszcze w normie" na tym silniku?

Rafał.M
11-11-10, 13:28
Nie udało mi się dzisiaj zmierzyć ciśnienia, nie mam skąd wytrzasnąć miernika..Ale za to pobawiłem się zapłonem..Przekręciłem go na maxa w górę i jest lepiej, ma chęć i to dużą, kręci na granicy odpalenia ale czegoś jeszcze jej brakuje :(