PDA

Zobacz pełną wersję : łożysko civic 93 1.3



dejvt
12-12-06, 21:39
tylne lożysko do wymiany - poinformował mnie mechanik podczas przeglądu w hondzie ... pojechalem sprawdzic stan przed wyjazdem w trase - ok 1k km zrobie łącznie.. pokazał mi iz kolo delikatnie wpada w rezonsns gdy mocniej sie w nie postuka... spory wydatek .. japonskie loozysko z piasta - ok 200 zl + 100 zł robocizna ...

nie przeszkadza mi tu zupelnie jednak czy moge tak jezdzic ? i jak dlugo ? i co moze sie stac ? :(

vqa
12-12-06, 22:13
Wszystko zależy od tego w jakim faktycznie stanie jest bieżnia łożyska.
1000 km to spory kawałek, ja bym się jednak wstrzymał z jazdą, chodzi o bezpieczeństwo.

dudix83
12-12-06, 22:39
japonskie loozysko z piasta - ok 200 zl + 100 zł robocizna ...

nie przeszkadza mi tu zupelnie jednak czy moge tak jezdzic ? i jak dlugo ? i co moze sie stac ?

300 zl to duzo za lozysko z piasta + wymiana ??!! Civic jest moim drugim samochodem pierwsza jest AR 156 i tru sie dopiero coniektore ceny zaczynaja....
lozysko z piasta na tyl to wydatek 550 zl + oczywiscie wymiana :)

Wpada w rezonans..... a mozesz napisac czy bardzo huczy ? Jesli wyje niemilosiernie ze nic w smochodzie oprocz lozyska nie slychac to trzeba wymienic a jesli nie to spokojnie mozesz jechac w ta trase i zrobisz jeszcze niejeden tysiac kilometrow.

A co sie moze stac ? Lozysko sie moze stopic ale to skrajny, wrecz hardcorowy przypadek :), moze sie rozleciec na czesci ale to raczej dopiero po wyciagnieciu.

dejvt
12-12-06, 23:18
nic nie slychac w czasie jazdy.. tylko wpada z rezonans ...

dudix83
12-12-06, 23:31
nic nie slychac w czasie jazdy.. tylko wpada z rezonans ...


no to nic tylko jezdzic. Jesli kolo nie ma zadnych luzow to mozna jezdzic.

ceelx
12-12-06, 23:44
heh lozysko orgynalne ja kupilem do swojego eg8 za 350 pln a wymiana gratis bo robilem razem z kumplem takze nie wiem o co sie rozchodzi :d
kupuj lozysko jak masz jakies obawy i tyle :roll: nie ma co ja jezdze na codzien z dzieckiem wiec nie oszczedzam natakich sprawach ;)
lozysko jak juz bedziesz kupowal to idz nie do servisu tylko do ic lub foty.
w pudelkach skf'u siedza org :d wiem bo sprawdzilem :D