PDA

Zobacz pełną wersję : Symbol łożyska w aparacie zaplonowym ?



michal750
11-12-06, 21:28
Czy ktos z Was moglby sprawdzic w EPC lub manualu jaki symbol ma lozysko w aparacie zaplonowym w Accordzie 1,8 99 rok?
Ewentualnie podpowiedzcie gdzie takiej informacji szukac?

Wombat
11-12-06, 23:51
łozysko aparatu nie istnieje jako cześc zamienna w EPC. Tylko jakokompletna podstawa aparatu.
Wszelkie naprawy przez wymiane łozyska to robota rzemislnicza. Z tego co kojarze to tamjest dziwny rozmiar oski ale na allegro sa takie łożyska. natomiast trzeba wiedziec które brac bo tylko nieliczne wytrzymuja. tam jest kwestia jakiegos uszczelniacza.
u mnie na forum o tym było.

michal750
12-12-06, 13:01
Pomoz Wombi , bo nie moge znalezc ani lozyska na allegro, ani informacji na Twoim forum :(

Wombat
12-12-06, 13:36
http://www.honda.gda.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7539&highlight=aparat

http://www.honda.gda.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7156&highlight=aparat

itd.. jak na H3M wpiszesz "aparat" w szukaj to bedzie tego więcej

checker
12-12-06, 23:44
czesc mala i krótka rada.. za mlody rocznik aby cos dzialo sie z łozyskiem w aparacie zapłonowym0-masz tam szary nalot. zaciera sie łozysko??, podejrzewam ze przenoszą sie tam tobie stuki i tzw.grzechotka,jesli jest tak jak pisze to tylko kwestia naciągniecia paska rozrzadu... czesto ludzie robia niepotrzebne rzeczy a sa to tylko drobnostki, przejedz sie do najblizszego serwisu chlopacy poradzą sobie , pozdrawiam

michal750
13-12-06, 09:55
Mechanik uslyszal u mnie jakis dziwny grzechot z okolic aparatu i musze mu przyznac racje-cos tam dziwnie grzechocze.
Naciaganie paska rozrzadu? wydawalo mi sie, ze on robi to samoczynnie.

EDIT: Dzis rozebtralem swoj aparat i jest tam wszystko w porzadku. Sucho i czysto. Lozysko chodzi leciutko bez zadnych luzow.
Ten podejrzany grzechot slychac bardziej z pokrywy zaworow. Tylko dziwne jest ze ten grzechot slychac bardzo krotko i wylacznie przy schodzeniu z obrotow.

checker
13-12-06, 19:42
kolego,,na tym to polega,,jedni mysla co moze byc inni wiedzą co jest ... podjedz do najblizszego serwisu to sa malutkie koszty,niech naciągna pasek i bedzie ok. samoczynnie pasek rozrzadu naciąga sie przy wym,,pózniej juz pracuje z okreslonym naciągiem,,nie ma u ciebie hydr. napinaczy, pozdro