PDA

Zobacz pełną wersję : wkładka zamka



R3-Owies
05-11-10, 14:47
witam
w jaki sposób można się dostać do wkładki zamka aby wyciągnąć jakiś kawałek gwoździa bo jakiś typ mi wsadził i teraz kluczyk wchodzi tylko o połowę , nie można go przekręcić i nie widać tego kawałka próbowałem wyciągnąć ale na początku ale kawałek wpadł dalej .
Proszę wskazówki Honda civic 99r 3 dzrwiowa Hat-back
pozdrawiam

lasur
05-11-10, 16:19
1. szyba w drzwiach musi być podniesiona do końca
2. ściągasz boczek
3.jeżeli masz folię to ją odginasz - nie zrywaj jej.
4. odpinasz cięgno od wkładki (zamknięte jest na taki plastikowy zaczep)
5. jak zobaczysz od wewnętrznej strony, to zobaczysz że klamka osłonięta jest od strony wkładki taką blachą, która przykręcona jest śrubą (klucz 10)
6. wkładka posiada zapinkę, której na pierwszy rzut oka nie widać - ma ona kształt OHMA - albo jak kto woli litery OMEGA, tylko tylko że do góry nogami :), zapinka jest wciśnięta od dołu. Musisz wypchać ją od góry, a później jak zobaczysz że widać ją na dole to wyciągasz do końca
7. odkręcasz tą blaszkę (klucz 10) oraz drugą śrubę po drugiej stronie klamki.
wyciągasz klamkę na zewnątrz drzwi i wysuwasz wkładkę.

Dla pomocy możesz odłączyć cięgna od klamki wewnętrznej, aby mieć lepszy dostęp.
Składasz w odwrotnej kolejności.

Skoti
06-11-10, 09:23
Wymiana wkładki bez żadnej intrukcji zajeła mi 5min za 1 razem

Tiga
06-11-10, 10:38
Wymiana wkładki bez żadnej intrukcji zajeła mi 5min za 1 razem

Gdzie mozna składac gratulacje? Ewentualnie skromne datki za twoje umiejetnosci ? ;]

A tak na powaznie to dzieki lasur, taka mini instrukcja mi sie przyda, rowniez mam problem z wkladkami.

Chipsy2
06-11-10, 11:16
Przy rozkładaniu samej wkładki uważajcie na mini sprężynki no i blaszki żeby potem dokładnie w te same miejsca powkładać :)