PDA

Zobacz pełną wersję : Remont silnika (niskie ciśnienie w cylindrach) - koszty



2New
09-12-06, 20:09
Witam

Poszukałem przez szukajkę, ale jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem. Koleżanka ma Hondę Civic 4d 95' z silnikiem 1,5 90KM (D15Z1) 180kkm przebiegu. Mechanik (pan Zenuś) pomierzył ciśnienia w cylindrach i wyszło 10 - 10 - 8,5 - 10. Z tego co wiem robił też próbę naftową ale koleżanka nie bardzo potrafi stwierdzić co i jak. Bierze olej ale nie wiem jaki kolor dymu idzie z wydechu.

Powiedzcie mi:
- jaki może być orientacyjny koszt naprawy tego silnika (nowe pierścienie, szlif gładzi cylindrowych, wymiana uszczelki podgłowicowej i rozrządu oraz innych koniecznych rzeczy)
- gdzie taki remont zrobić - koleżanka mieszka w Mielcu (podkarpackie)
- czy warto od razu jechać do ASO czy szukać jakiegoś zdolnego pana Kazia, który się tym zajmie
- pan Zenuś doradził sprzedaż auta - czy to dobre wyjście z sytuacji przyjmując, że koleżanka niezbyt ma chęć zmieniać wózek (taka sytuacja finansowa).

Pozdrawiam i czekam na fachowe odpowiedzi.
Robert

PS. Jeżeli mój wątek zaśmieca forum, to proszę go podpiąć do innego, podobnego - po prostu nie mam czasu szukać podobnych wątków.

bowwer
09-12-06, 21:47
ja mam 11,10,10,11 i nie narzekam.... minimalnie jest 9 wtedy mozna sie zastanawiac nad remontem.. auto ma moc... i jest OK. Chociaz jak z 4 przy predkosci 100km wrzucam np na 5 to auto nie ma duzej mocy powoli przyspiesza... znow mam problem odnosnie mocy... sam juz nie wiem co mam robic... czy sprzedawac czy co... bo juz wydawac kasy mi sie nie chce juz i tak duzo wylozylem na uczczelki pod glowica robicizne, oraz klocki z tarczami i swiece no i ustawienie zaplonu i rozrzadu troche to mnie kasy wyszlo i mam juz powoli tego dosc... niby jest wszystko zrobione a dalej cos nie gra... To u was normalne ze na 5 przy 100 auto wolno przyspiesza?? Jak wy jezdzicie ?? Prosze o pomoc i wasze odpowiedzi na temat predkosci w aucie... Może to wina aparatu zapłonowego miałem go ustawianego bo po wymianie uszczleki auto wogole nie mialo mocy!! teraz ma no ale jak wczesniej napisalem przy zmianie na 5 biegu przy 100 auto wolno przyspiesza. Jak to u was wyglada? Jesli to wina aparatu to jaki koszt jest kupna go?

agent_lol
10-12-06, 00:42
nie no u mnie w d14a4 przy wbiciu z 4-ki piątego biegu to az mnie wciska w fotel , takze masz cos nieteges chyba :P <szydera>

pand
10-12-06, 10:13
U mnie 1.3 - 93 rok 136 tys ciśnienie mam raczej dobre oleju nie bierze i nie kopci. po wrzuceniu 4 biegu też ładnie idzie :) z 5 jest troche słabiej :D ale to przecież w końcu bieg do ekonomicznego kulania sie.

Acha 2New sprawdź wydech czy jest suchy. Jak silnik jest ok to nie powinno być na rurze wydechowej grama oleju, sadzy a o pierścionku już nie wspomne.

A jeśli chodzi o koszt naprawo to nie bawiłbym sie w to... przynajmniej nie w japońcu.
Jeśli jest tak jak mówisz to doradzałbym sprzedanie hondzi.
Pozdro

Cairo
10-12-06, 10:18
Co do wykonania remontu mogę z pełną odpowiedzialnością polecić kogoś w Krakowie, kto zrobi Ci to bardzo profesjonalnnie (ma ogromne doświadczenie w Hondach) za bardzo rozsądne pieniądze.
Jak jesteś zainteresowany napisz na PW.

bowwer
10-12-06, 10:44
mi na wszystkich biegach auto ciagnie... lecz jak wrzuce 5 to auto juz tak super nie przyspiesza... a przy jakiej predkosci zmieniacie bieg z 4 na 5 ?? tak srednio.

Wiatrak
10-12-06, 11:09
Acha 2New sprawdź wydech czy jest suchy. Jak silnik jest ok to nie powinno być na rurze wydechowej grama oleju, sadzy a o pierścionku już nie wspomne.

Sadzy? Masz na myśli czarną substancję wewnątrz rury? Zawsze jest tam czarno! Czy nowy czy stary samochod.

tomekk
10-12-06, 11:43
Ludzie, ogarnijcie się trochę!
Kolega zadaje pytanie i raczej oczekuje na odpowiedź niż na to, żeby każdy wylał tutaj swoje żale i problemy...

1. koszt naprawy będzie zależał od rodzaju zakupionych części, miejsca ich zakupu, jak i mechanika, który będzie to robi. Rozpiętość jest całkiem spora, więc trudno tutaj sprecyzować - radzę jednak poświęcić kilka chwil na przeszukanie archiwum, bowiem dokładne koszta byy wielokrotnie podawane
2. może zapytaj tu: http://www.hondapodkarpacie.pl/index.php?sid=dd28f9257653716eb739c7850f0f676a
3. j/w, ale ASO w takich sytuacjach raczej odradzane ze względu na wysokie koszty
4. to już zależy od właściciela. Nieprawdą jest powtarzany często pogląd, że "japońca się nie opłaca remontować". Moim zdaniem można to ogarnąć za ludzkie pieniążki i mieć świadomość, że silnik jest sprawny (co nie musi mieć miejsca przy zakupie innego pojazdu).

bowwer
10-12-06, 12:28
u mnie auto sie na niskich obrotach lekko dlawi, przed wymiana swiec dlawilo sie bardzo mocno lecz teraz takze sie dlawi tylko slabiutko lecz gdy chce np uciec przed jakims samochodem bo widze ze mnie dogania szybko i wezme gaz w deche brakuje mu mocy i jak jest juz na swoich obrotach to dopiero idzie... no i jak wrzuce 5 przy 100km to auto wolno przyspiesza... kiedy zmieniacie z 4 na 5 przy jakiej predkosci w trasie.?? prosze o pomoc. Moze to byc aparat zapłonowy? mialem ustawiany i jest o wiele lepiej choc jeszcze to nie tak do konca jest pieknie....

pand
11-12-06, 10:09
no wiadomo ze na 5 przy predkosci 80 km/h jak wcisniesz gaz do dechy to szału nie robi... rozbujaj dobrze auto na 4 potem 5 i dzida :D pozdro

Piotrek Klag
11-12-06, 12:23
mi na wszystkich biegach auto ciagnie... lecz jak wrzuce 5 to auto juz tak super nie przyspiesza... a przy jakiej predkosci zmieniacie bieg z 4 na 5 ?? tak srednio.
zauważyłeś ze kolega zadał pytanie o remont silinka a nie o mulenie na piątym biegu ?

Lcfr
11-12-06, 15:05
tutaj masz orientacyjne ceny częsci przy takim remoncie...

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=13151&postdays=0&postorder=asc&start=80

mozesz kupic pierscienie aso-900pln /albo RIK jak ja/albo - najtansze CTI-170pln

Skydiverek
11-12-06, 16:22
Prawdopodobnie gladzi nie trzeba bedzie szlifowac.
Wymienic pierscienie, uszczelniacze zaworowe, uszczelke pod glowca. To jest koszt ok 1200-1400 w zaleznosci od czesci i rozgarniecia mechanika. Jak jest dobrze zrobione to wytrzmac powinno ze 100tys km a moze i wiecej. W D15Z1 czasami przy remoncie moga dojsc zawory wydechowe do wymiany, bo sie czasami lubia wypalac. To koszt extra 400pln. Jak poza silnikiem zawiecha i buda jest ok to jak zamierza jeszzce pare lat pojezdzic to zrobic remont i spokoj.

2New
12-12-06, 16:48
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - przekażę je koleżance.

Pozdrawiam
Robert

Lcfr
12-12-06, 17:07
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - przekażę je koleżance.

Pozdrawiam
Robert

lepiej jej pomóż... :wink: koleżanki rzadko kiedy ogarniaja samodzielnie takie tematy wiec trzeba im pomóc co by ich ktos na koszta nie naciągnął...

scoo
12-12-06, 22:43
jak ma *****iscie przyspieszac na 5 biego skoro to nadbieg, poza tym rozpec na 4 do 160 i dalej wrzuc piatke, bedzie dobrze szedł, pozdrawiam

[ Dodano: Wto 12 Gru, 2006 ]
rozpedz znaczy sie

bowwer
13-12-06, 17:55
tylko ze ja na 4 nie moge osiagnac 120 a jak osiagne to z problemem na prostej a 5 wrzuce to wogole nie ma mocy.... no i sie dusi na niskich obroatach... rozrzad jest OK.... jak docisne gazu na maxa to nie odrazu obroty rosna tylko po chwili jakby sie dusil na poczatku....

2New
13-12-06, 19:05
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - przekażę je koleżance.

Pozdrawiam
Robert

lepiej jej pomóż... :wink: koleżanki rzadko kiedy ogarniaja samodzielnie takie tematy wiec trzeba im pomóc co by ich ktos na koszta nie naciągnął...

Właśnie pomagam, bo szukam informacji na temat :wink:

Za kilka dni wróci jej mąż i postanowi co dalej z Hondziną robić - ja mogę jedynie polecić im ten klub (forum) i przekazać dane o tym co i gdzie można zrobić.

kinek
14-12-06, 11:39
Witam

Mi tez brała oleja 1L na 1000KM cisnienie 11,11,10,10.5 postanowilem zrobic remont.
Jak mechanik rozebrał głowice to powiedzial ze pierscienie zgarniajace olej byly złuzyte *****iscie oraz te drugie. ja tez jestem z podkarpackiego i remont robilem w debicy u niezłego mechanika koszty to narazie. 160zł pierscienie, 250zł głowica i uszczelniacze, 140zł pompa wody uczelki i rozrzad kompletny nie znam cen bo jeszcze mechanik mi faktur nie pokazał. W sobote ma byc gotowe. A koszt robocizny powiedzial 200zł. Mysle ze dobra cena.