PDA

Zobacz pełną wersję : Chwilowy protest hanki - brak reakcji na przekręcenie kluczyka



mrgraf
02-11-10, 14:33
Witam, już od roku śmigam bezproblemowo civiciem 1,4 sedan '99, a tu nagle dzisiaj taka lipa, ale może zacznę od początku ;)
Rano po prawie tygodniowym postoju hania nie odpaliła bo padł akumulator, więc podłączyłem prostownik, a tu podczas zwiększania dawki prądu jakieś dziwne dziwięki 'trtrtrtrtr' z okolic silnika się wydobywają, ale z czasem ucichły. Śpieszyło mi się więc po kilku minutach odpaliłem i pojechałem na miasto. Smigałem, parkowałem, gasiłem, odpalałem itd. jak to zwykle podczas załatwiania spraw i wszystko byłoby pięknie ale...podjechałem na parking, zgasiłem auto, pasażer poszedł do sklepu a ja sobie siedziałem w środku i słuchałem radia i nagle ciach! radio nie gra, tylko jakaś czerwona lapka miga pod przyciskiem 'reset', ale olać to stare radio. Przyszedł pasażer, przekręcam kluczyk, kontrolki ok, przekęcam dalej i lipa :( zero reakcji, rozrusznik ani drgnie :(. Prąd jest, światła świecą, szyby elektryczne działają a rozrusznik ani drgnie...no zamek centralny nie działał i alarm wariował, ale w końcu udało mi się go wyłączyć normalnie pilotem. Przybył dobry człowiek z traktorem, pociągnął i civic odpalił od razu...ale obrotomierz ożył dopiero za jakieś 20sek. Wróciłem do domu i co? i wszystko jakby nigdy nic, działa jak dawniej, centarlny sie zamyka z pilota, odpala z kluczyka. Niby powinienem się cieszyć, ale teraz nie moge zdiagnozować problemu jak wszystko działa, a nie jestem przygotowany na takie psikusy bo nie zawsze znajde pomocnego pana z traktorem.

Blokade zapłonu przez alarm, raczej wykluczam bo sprawdzałem i gdy załączy się alarm, to rozrusznik kręci ale nie silnik nie odpala, w mojej sytuacji rozrusznik ani drgnął.

Miał ktoś podobny przypadek, albo może domyśla się co się stało z moim autkiem? Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Bening
02-11-10, 14:39
może rozrusznik się zawiesza w takim przypadku proponuję w niego czymś stuknać jak by niechciał następnym razem odpalić

lar
02-11-10, 14:40
moze kable masowe słabo stykają

marek44em
02-11-10, 21:32
Ja miałem podobny problem. Po przekręceniu na zapłon, zapaleniu się kontrolek i dalej na rozruch nie było żadnej reakcji rozrusznika. Jednego dnia za każdym razem tak się działo. Okazało się, że to wina immobilaizera. Jeśli po tym przekręceniu rozruchowym miga ci zielony kluczyk to znaczy, że immo zadziałał tzn. nie rozpoznał kluczyka. U mnie wystarczy potrząsnąć kluczykiem i już jest dobrze.

mrgraf
03-11-10, 00:31
Dzięki za odpowiedzi.
marek44em - ale czy gdyby immobilaiser nie rozpoznał kluczyka to można by było odpalić auto na holu?

marek44em
03-11-10, 21:09
a tego to ja nie wiem bo nigdy nie próbowałem; odpalanie na hol nie jest wskazane.
Ja początkowo (prawie rok;)) też myślałem, że to rozrusznik się zawiesza ale zauważyłem, że miga kontrolka kluczyka i popukanie kluczykiem rozwiązuje problem.

mrgraf
04-06-11, 14:20
Troche odkopuje wątek, ale może komuś się przyda.
Problemem był badziewny akumulator. Ostatnio miałem podobną przygodę co wcześniej. Jadę (w zasadzie to stoję) w korku 5km, klima, wiatraki, radio światła, a obroty średnio 700RPM, zgasł mi przy ruszaniu i już ani drgnął, tzn światła i inne odbiorniki działają ale ani drgnie rozrusznik. Na szczęście w bagażniku miałem nowy akumulator, po podłączeniu odpalił bez problemu :)

Nemereth
05-06-11, 11:39
te dzwięki tr tr tr to masz jak odpalasz?
Masz jakis dzięk przy podpięciu aku? U mnie byly podobne jaja i akumulator zjadło też. Okazalo sie ze przekaznik klimy sie wykonczyl i robil zwarcie.

mrgraf
06-06-11, 00:26
Nie, te dźwięki "trtrtr" były tylko wtedy gdy podłączyłem prostownik do kompletnie rozładowanego akumulatora. No właśnie to był taki dźwięk szalejącego przekaźnika.

Nemereth
06-06-11, 08:01
Co masz pod maską bo nie doczytałem?

RRa
06-06-11, 08:15
u mnie trtrtr było jak zabierałem się do odpalenia auta. Przekręcam kluczyk > kontrolki ładnie pracują następnie chce odpalić auto a tam tylko trtrtr. Przyjechałem z miernikiem pod auto a tam 10.4 V na aku:rolleyes:

mrgraf
06-06-11, 14:08
Co masz pod maską bo nie doczytałem?
1,4is