PDA

Zobacz pełną wersję : olej po 250 tyś



mpepe
30-10-10, 09:25
po 250tyś km jaki olej należy wlewać ? auto jeździło na syntetyku od ostatniego zalania jeździ na pół syntetycznym nie pamiętam jakie lepkości. Muszę zmienić teraz olej na jaki dalej pół syntetyk czy może minerał podajcie jakie oznaczenia mam kupić tzn np 15w40 10w40?

Damianos1200
30-10-10, 10:02
Jak dla mnie przebieg nie ma znaczenia, jeśli nie brał ci oleju na półsyntetyku to po co go zmieniać na inny. Po wlaniu oleju mineralnego licz się z tym, że bedą ci zawory głośno "klepały". 10W40 to półsyntetyk 15W40 to minerał. Najlepiej jakbyś wymienił olej na taki co miałeś jeśli nie brał ci oleju

lopi83
30-10-10, 10:07
dokładnie, nie zmieniaj chyba że chcesz parę zł oszczędzić

mpepe
30-10-10, 12:44
To jest auto kumpla i on nie chcę oszczędzać myśl zasady chytry traci 2 razy :-)

Nie dodałem jak zalał ostatnio pół syntetykiem a wcześniej miał ful syntetyk znacznie spadła mu moc ale to chyba normalne

mirasek
30-10-10, 14:29
Co daje przejście na półsyntetyk czy minerał, poza tańszym olejem? Masz w miarę zdrowy silnik i nie chcesz oszczędzać to lej dobry syntetyk.

Budziniak
30-10-10, 19:44
spadła mu moc ale to chyba normalne
:D ale to było dobre

mpepe
01-11-10, 18:55
:D ale to było dobre

co było dobre? dziwisz się? zobacz na jakość smarowania poszczególnych olejów szczególnie minerałów które tworzą najgrubszą powłokę tzw film przez co i silnik ma więcej pracy

Korzyści płynące ze stosowania oleju syntetycznego zamiast mineralnego to:

* zmniejszenie oporów tarcia
* zmniejszenie zużycia części silnika
* zmniejszenie zużycia paliwa
* zwiększony okres pomiędzy wymianami oleju
* mniej nagarów i osadów w silniku
* łatwiejszy rozruch w niskiej temperaturze;

inf ze strony http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/oleje.html

Skowron48
01-11-10, 20:08
co było dobre? dziwisz się? zobacz na jakość smarowania poszczególnych olejów szczególnie minerałów które tworzą najgrubszą powłokę tzw film przez co i silnik ma więcej pracy

Korzyści płynące ze stosowania oleju syntetycznego zamiast mineralnego to:

* zmniejszenie oporów tarcia
* zmniejszenie zużycia części silnika
* zmniejszenie zużycia paliwa
* zwiększony okres pomiędzy wymianami oleju
* mniej nagarów i osadów w silniku
* łatwiejszy rozruch w niskiej temperaturze;

inf ze strony http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/oleje.html

Zgadzam się w 100% z Tobą.
P.S.- ilość postów nie jest miernikiem wiedzy :D

Artek82
01-11-10, 21:30
ilość postów nie jest miernikiem wiedzy
to po co takie pytanie? temat oliwy, zmiany z s na m itp był wałkowany pierdylion razy, wystarczy poczytać

Budziniak
02-11-10, 00:07
Zgadzam się w 100% z Tobą.
To w taki razie gówno wiesz i nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem bo korzyści odnoszą się do oleju syntetycznego a nie mineralne ani nie półsyntetycznego. Ameryki nie odkryliście pisząc o tym że silnik ma ciężej na gęstym oleju i to samo się tyczy oleju w skrzyni czy w moście.
Ogólny brak jakiejkolwiek wiedzy to przechodzenie z oleju syntetycznego na taki o innej gęstości biorąc pod uwagę te kilka super korzyści.


co było dobre? dziwisz się?
Tak dziwie się bo twierdzisz że jeździłeś na syntetyku potem wlałeś 10w a teraz masz ciężką rozkminę czy aby nie lepszy będzie minerał....a następnie wklejasz info ze strony o super korzyści wynikającej z posiadania syntetyku.


P.S.- ilość postów nie jest miernikiem wiedzy


Jak masz jakiś kolegów to sobie do nich takie rzeczy pisz.

mpepe
02-11-10, 17:46
[QUOTE=Budziniak;1151679]
Tak dziwie się bo twierdzisz że jeździłeś na syntetyku potem wlałeś 10w a teraz masz ciężką rozkminę czy aby nie lepszy będzie minerał....a następnie wklejasz info ze strony o super korzyści wynikającej z posiadania syntetyku.

Bo przy 250tyś na syntetyku zaczął mieć małe pobory oleju zalał semi-syntetykiem i jest dużo lepiej

Budzianiak zresztą trochę kultury na forum to wymiana doświadczeń i miejsce do zasięgnięcia pomocy a nie popisywania się ale zapewne jaki kto na forum taki na drodze pozdrawiam :D

Skowron48
02-11-10, 18:16
To w taki razie gówno wiesz i nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem bo korzyści odnoszą się do oleju syntetycznego

Sam przeczytaj jeszcze raz co napisał kolega mpepe: "Korzyści płynące ze stosowania oleju SYNTETYCZNEGO...
Z tym właśnie się zgodziłem.


Jak masz jakiś kolegów to sobie do nich takie rzeczy pisz.

Nie dziw się mojemu postowi bo nie po to jest forum żeby komentować typu twojego "ale to było dobre" tylko dzielić wiedzą, pomagać, rozwiązywać problemy. Twój post nie dał nic z tego tylko ironie, resztę wyżej dodał mpepe. Na drugi raz nie grzej się tak bo będziesz bardziej czerwony niż twoje EJ9 :)

piroman
02-11-10, 18:24
kolega Budziniak odniósł się do tego

jak zalał ostatnio pół syntetykiem a wcześniej miał ful syntetyk znacznie spadła mu moc ale to chyba normalne
pisząc

ale to było dobre
a nie do przewagi syntetyku nad minerałem

bo piszesz bzdury twierdząc że po zalaniu półsyntetykiem spada moc silnika

Skowron48
02-11-10, 18:30
to chyba pomylił się bo ja tego nie napisałem, a zgodziłem się tylko z korzyściami syntetyka, które wypisał mpepe. Zresztą nie ma co rozgrzebywać.

skolopendra
02-11-10, 19:00
olej po 250 tyś


zacznij wpierw od przeczytania tego tematu ,

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?19768-Oleje-silnikowe-i-przek%B3adniowe!!!!!
a nie twórz nowych tematów o olejach :cool:

Budziniak
02-11-10, 20:13
tylko dzielić wiedzą, pomagać, rozwiązywać problemy.
Drogi Łukaszu od zalania dziejów istnieje temat o olejach i tam nie raz pisałem jaki olej należy lać do silników Hondy....powiem więcej że bardzo duża ilość osób piszę tam mądre rzeczy i należy szukać zanim się coś zacznie mącić.


nie grzej się tak bo będziesz bardziej czerwony niż twoje EJ9
Teraz to całkiem mnie zdenerwowałeś bo jam ma czerwone EK3 :)


Budzianiak zresztą trochę kultury na forum to wymiana doświadczeń i miejsce do zasięgnięcia pomocy
Jak najbardziej się z Tobą zgadzam i takie rzeczy jak pomoc są na forum tylko trzeba zajrzeć do konkretnego działu i tematu.

a tak odnośnie oleju jeżeli uważasz że silnik pali dużo 5w to zmień na 10w jeżeli pobór oleju nadal jest odczuwalny to zrób remont i nawet nie myśl o tym aby wlać do silnika 15w.

Skowron48
02-11-10, 20:29
istnieje temat o olejach
zgadza się, lecz nie każdy wie ze jest pomimo tego, że jest "przyklejony".


Teraz to całkiem mnie zdenerwowałeś bo jam ma czerwone EK3 undefined
to teraz prawie bordowe EK3 :D Na nerwy..jak coś mam Panadol... :) (cytat z filmu :D)


nawet nie myśl o tym aby wlać do silnika 15w. z tym się też zgodzę. Sam z 15W, które zalane u mnie było poszedłem na 10W, a chrapka na 5W jest, bo nie bierze półsyntetyku.

mirasek
02-11-10, 23:20
5W, 10W, 15W, itp. określa wyłącznie własności niskotemperaturowe oleju i nie ma to żadnego znaczenia dla ubytków eksploatacyjnych. Porównajcie sobie lepkość w rozgrzanym silniku, hths, odparowalność, temp.zapłonu par, stabilność termo-oksydacyjną, itp. parametry które mają faktyczny wpływ na ubytki oleju, bo widzę że nowe teorie tworzycie ;)

mpepe
03-11-10, 08:19
odnośnie tworzenia nowych postów to do konca sie nie zgodze że cos juz było i nie nalezy o tym pisać widziałem już wiele wątków w których rok później na podobny temat odpisało zamiast 5 forumowiczów 25. Zawsze jest większa szansa że ktoś coś wniesie nowszego do tematu poza tym ktoś kto szuka problemu na forum ma większy wybór zważywszy na to że niektórzy tworząc posty beznadziejnie opisują jego "temat" przez co jest kłopot ze znalezieniem przez opcję szukaj. Np jak mi potrzeba inf o LPG do VIIIG to w temacie to piszę dokładnie jaki silnik która generacja itp.

Budziniak
03-11-10, 19:11
że nowe teorie tworzycie
nic nie tworzycie tylko nie chciało mi się pisać pełnej nazwy...syntetyk półsyntetyk minerał. Wydawało mi się że wiadomo o co chodzi...wybaczcie

mirasek
03-11-10, 20:12
To mnie nic nie mówi, taki 15W50 to może być minerał, półsyntetyk albo syntetyk... baza bazą a lepkość lepkością :)

mpepe
06-11-10, 20:39
Chłopy dajmy sobie spokój z przekabacaniem się... nie jest to forum "Tuning Lonosa" a ludzi z klasą:D przecież posiadaczy Hondy więc nie zachowujmy sie jak wieśniaki i na drogach i na forum pozdrawiam

mirasek
07-11-10, 20:10
Do kogo kierujesz swoją wiele wnoszącą wypowiedź?

skolopendra
07-11-10, 20:47
taki 15W50 to może być minerał, półsyntetyk albo syntetyk.


dokładnie tak jest