Zobacz pełn± wersję : Która skrzynia lepsza pod turbo S4C czy S9B ??
junior20066
28-10-10, 20:21
Mam pytanko do was kumpel ma skrzynie S9B i myslimy aby sie nie zamienic bo ta moja S4C jest krótka a jemu pod N/A bedzie lepsza .Która skrzynie byscie wybrali pod turbo ?? Jak to bedzie wygladac na 1/4 ?? Z góry dzieki za pomoc :)
Zależy jakie turbo, jeżeli jaki¶ sofcik to s4c powinna ogarn±ć, ale rozumiem że nie. :rolleyes: Jeżeli pod 1/4 to 2 i 3 z s9b. Jedynki s± takie same więc dupy nie urywa :)
najlepiej taka ktora pokrywa zakres doladowania przy danych obrotach - np na b. duzym T w s9b moze wypadac z doladowania, druga sprawa to trakcja, jako ze s9b jest dluzsza bedzie lepsza trakcja, wiec trzba sie zastanowic;
czarna mamba jezdzil na y21, ja przy 1.5bara na s4c i jakos na trakcje nie narzekalem
junior20066
29-10-10, 12:20
yhy autko pnie sie w góre i jak sie uda na next sezon moze 5 z przodu sie pojawi wiec sam juz nie wiem czy lepsza pod turbo skrzynia krótka czy długa? nie chcem tak ja pisze crxd16 aby spadało mi z ładowania bo jak wiadomo wieksze T bedzie miec wiekszego laga no i tak czy tak konczac cwiartke wbijam 4 bieg wiec nie ma sensu zamieniac sie na dłuzsza skrzynie bo to nic nie pomoze .Chyba ze sie myle to niech któs poprawi :)
cifek wawa
29-10-10, 14:09
przy dluzszej skrzyni skonczysz cwiare na 3ce... czyli powinno byc lepiej
junior20066
29-10-10, 17:51
teorytycznie tak ale czy aby napewno skoncze na 3 biegu ?? zdaje misie ze tak czy siak 4 pod koniec bedzie trzeba wrzucić :)
czy krotkiej czy dlugiej bedziesz wbijal 4. nawet na mega dlugiej skrzyni z LS'a na 3. masz przy 8500rpm okolice 170-175km/h w zaleznosci od opon
cifek wawa
29-10-10, 19:38
jak nie bedziesz tyle mielil kolami to skonczysz nawet na 2ce :p
5 z przodu w mocy to juz wynika z tego, ze duze turbo, wiec trzeba na prawde policzyc dobrze przelozenia zeby nie lapala laga. Najpierw obierz odpowiedni setup i moc, a potem skrzynie dopasuj.
kuba_guzik110
30-10-10, 10:52
jak bedziesz mial 500km to i tak bedziesz zaczynal starty od 2 pewnie wiec 4 bankowo wbijesz przed ukonczeniem, ja bym na twoim miejscu powkladal przelozenia od LS-a i jakies dlugie FD, albo jakies customowe zebatki kupil bo chyba gdzies widzialem
junior20066
30-10-10, 12:07
narazie zostane przy tym co mam nie bede kombinował bo przekombinuje hehe popatrzyłem projekty mocnych cifów z forum i prawie kazdy ma S9B mysle ze przy turbo skrzynia nie ma zabardzo znaczenia
kuba_guzik110
30-10-10, 12:59
zalezy gdzie chcesz stardowac bo do nocnych race-ow oczywiscie nie ma to wiekszego znaczenia ale jak startujesz na 1/4mili wiadomo lepiej miec dluzsza zeby nie wachlowac lewarkiem jak glupi
narazie zostane przy tym co mam nie bede kombinował bo przekombinuje hehe popatrzyłem projekty mocnych cifów z forum i prawie kazdy ma S9B mysle ze przy turbo skrzynia nie ma zabardzo znaczenia
Prawdopodobnie dlatego że ma LSD a nie z powodu przełożeń...
ale junior w s4c tez ma szpere
ale junior w s4c tez ma szpere
Ale przecież seryjnie s4c szpery ni ma a kupno szpery kosztuje więcej niż kupienie skrzyni s9b, o to mi chodziło w mojej wypowiedzi.
kumam wlasnie tez mnie to dziwi bo w opisie ma s4c a szpery ona nie miala ! a po startach widac ewidentnie ze szpere ten samochod posiada ! Moze niech rudzinski sie wypowie ? bo moze tam seidzi s80 nie wiem ;/
Jest też możliwo¶ć że ma s4c z LSD od s9b ale raczej przekłada się w drug± stronę; nie mechanizm różnicowy do drugiej obudowy tylko wałki do obudowy z LSD, u mnie przynajmniej tak wła¶nie rem36 robił. W ten sposób oznaczenie na skrzyni mam s9b ale przełożenia s± z s4c. Istnieje także prawdopodobieństwo że kolega do biednych nie należy i kupił jak±¶ aftermarketow± szperę.
Ps. Jest jeszcze możliwo¶ć że to s4c z EK9 a ta już szperę miała.
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.