PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł sprawny i nie pali - pomóżcie, co jeszcze?



Wiatrak
06-12-06, 14:53
Witam,
od soboty moja hanka nie pali. Wszystko było cacy a tu nagle brak iskry.
Wszystko w module zapłonowym sprawne, kable, świece sprawne. Jakie elementy jeszcze siadają? Pomóżcie proszę.

Wiatrak

Okazało się jednak, że cewka padła. Mechanik próbuje mi wcisnąc kit, że nie da się jej wymienic, tylko trzeba nowy aparat zapłonowy. I ma za 450 zł, prawda to? Może jest jakaś inna niewymienialna cewka w aparacie zapłonowym? Pomocy......

mozes
07-12-06, 06:21
Cewka jak najbardziej jest wymienna i najczęściej jest przyczyną braku iskry w D15B2.

Pozdrawiam

Teal'c
11-12-06, 19:22
Moduł zapłonowy albo cewka ja w D15Z1 miałem to samo i musiałem wymienić moduł i cewke zapłonową i teraz łazi jak trzeba :grin:

BEREN
12-12-06, 11:10
Witam. Cewka j.w aparat też może być uszkodzony, i na koniec najlepsze, pęknięty pasek rozrządu. Z tym paskiem jak nie masz iskry zdejmij kopułkę i zobacz czy się palec rusza ew zdejmij osłone paska i zobacz czy jest cały, wiem że to sytuacja ekstremalna ale nie raz już to widziałem. pozdrawiam

Wiatrak
12-12-06, 12:59
Witam. Cewka j.w aparat też może być uszkodzony, i na koniec najlepsze, pęknięty pasek rozrządu. Z tym paskiem jak nie masz iskry zdejmij kopułkę i zobacz czy się palec rusza ew zdejmij osłone paska i zobacz czy jest cały, wiem że to sytuacja ekstremalna ale nie raz już to widziałem. pozdrawiam

Wszystko jest OKI, to była jedna cewka. Koszt 99 zł.