PDA

Zobacz pełną wersję : montaz podgrzewanych lusterek



dudix83
06-12-06, 12:15
Witam,
ostatnio zakupilem syfika d16z16 z 94 roku :) i jestem bardzo zadowolony.
Jednakze chcialem zainstalowac do niego ogrzewanie lusterek. Znalazlem na forum ze najlepiej podpiac sie pod przekaznik i zielonoczarny przewod wychodzacy ze skrzynki bezpiecznikow - przkaznik jest ale przewodu nie znalazlem :)

Czy musze zdemontowac cala skrzynke z bezpiecznikami czy jest jakies inne dojscie do tego kabelka ? Rozumiem ze plus ciagne z tego kabelka a mase biore podlaczajac sie pod bude ?

TeeS1975
06-12-06, 12:58
ziom najlepiej podłączyć się pod ogrzewanie tylnej szyby albo znaleźć oryginalny włącznik podgrzewania lusterek jeżeli taki wogóle był

dudix83
06-12-06, 15:46
ziom najlepiej podłączyć się pod ogrzewanie tylnej szyby albo znaleźć oryginalny włącznik podgrzewania lusterek jeżeli taki wogóle był

no wlasnie pod ogrzewanie tylniej szyby sie chce podlaczyc - tylko nie pod przycisk(wlacznik) tylko zaraz za przekaznikiem od ogrzewania tylniej szyby.

Teraz prosze jedynie mnie upewnic czy dobrze mysle:
- musze znalezc zielonoczarny kabelek wychodzacy z magicznej skrzynki bezpiecznikow (czy to jest ta wiazka co wychodzi od psodu i konieczny jest demontaz calej skrzynki ? Prosze o podpowiedz w tej srawie bo nie chce na darmo rozbierac tego)

- podpiac do niego(zielonoczarnego kabelka) plus a minus do budy


Oryginalnego przycisku do podgrzewania lusterek nie mam.

TeeS1975
07-12-06, 02:20
tylko nie pod przycisk(wlacznik) tylko zaraz za przekaznikiem od ogrzewania tylniej szyby

a jak będziesz włączal ogrzewanie lusterek?? jeżeli po wciśnięciu przycisku ogrzewania tylnej szyby to co za różnica?? a co do kolorów to się nie do końca tym sugeruj czasem potrafią być inne, ogarnij schemat elektrycznych podłączeń i wtedy mozna coś kombinować

Feniks
07-12-06, 07:25
najpierw pociagnij sobie wszystkie kabelki do srodka, ja mase skrecilem sruba do mocowan kiery, a plus pociagnalem dalej az do dolu do progu, szarpiesz pozadnie okladzine na progu do srodka i otwierasz listwe z kabelkami, na szczescie jest tylko jeden czarno-zielony przewod i jest grupszy od pozostalych. najlepiej sciagnac jakies 10mm izolacji z tego kabla przejechac kalafonia i przulutowac skrecone dwa kabelki od lusterek, potem zaizolowac dobrze i po sprawie. a plus tego rozwiazania taki ze masz zabezpieczenie 30A na tym obwodzie(bezpiecznik w puszcze pod maska) a nie 7,5A jak pod wlacznikiem. to chyba jedynie sluszne(z punktu elektryka) rozwiazanie. pozdrawiam

"a jak będziesz włączal ogrzewanie lusterek?? jeżeli po wciśnięciu przycisku ogrzewania tylnej szyby to co za różnica??" jest roznica pomiedzy wpinaniem odbiornika pradu do obwodu prawidlowego, a wpinaniem odbiornika do obwodu sterujacego nim. poprostu tak sie nie powinno robic, co wcale nie oznacza ze to tez nie bedzie dzialac, bo bedzie :) ale robmy wszystko jak nalezy. pozdrawiam

dudix83
07-12-06, 10:12
ja mase skrecilem sruba do mocowan kiery, a plus pociagnalem dalej az do dolu do progu, szarpiesz pozadnie okladzine na progu do srodka i otwierasz listwe z kabelkami, na szczescie jest tylko jeden czarno-zielony przewod i jest grupszy od pozostalych

no dobra tylko jeszcze jedno pytanko: z korej strony szarpe ta tapicere ?:)
od strony pasazera czy od strony kierowcy ? :D


danke
dudi

Feniks
07-12-06, 11:26
od strony kierowcy, lapiesz za plastik i heja z koksem :)

Lord_ZED
07-12-06, 13:00
Nie polecam szarpania a podważenie śrubokrętem. U mnie już jakiś magik szarpał połowa zatrzasków uwalona :/.

Feniks
07-12-06, 13:34
no wlasnie takie zatrzaski trzeba konkretnie szarpnac wtedy wszystko ladnie odskakuje i sie nie niszczy a nie podwazac i powoli ciagnac, piszac szarpac nie mialem na mysli wyrywac i wyzywac sie na kochanej hani:)

zielaq
11-12-06, 19:53
to moze i ja sie podepne pod temat. jak w przypadku elektrycznych lusterek te maty (bo ja planuje zakup mat) wkleic ? szczerze mowiac to nie robierałem jeszcze lusterek i nie wiem jak szkło jest zamocowane, ale z tego co widze to maty nie wolno przeciąc tylko cała nakleic. ktos juz to robił ?powiedzicie jak wygląda montaz od strony raczej lusterka a nie elektryki bo to pikus :)

tomiek
11-12-06, 20:52
Kupujesz matę na wymiar do lusterka. Zazwyczaj jest mniejsza od samego lustra. Nie możesz jej przeciąć, bo poprowadzone są w niej przewody oporowe. Taka mata grzewcza zazwyczaj jest przyklejana na specjalną gąbkę dwustronną (tak jak lusterka do ramki) Nie można używać zwykłej gąbki do klejenia (ani np. taśmy dwustronnej do klejenia wykładzin) bo po podgrzaniu klej przestanie trzymać i wszystko się rozpadnie. Na allegro znajdziesz raczej maty kiepskiej jakości (które grzeją non-stop) Podobno są takie, które po nabraniu ustalonej temperatury wyłączają się, po czym znowy załączają. Te są o wiele trwalsze (ale i droższe) Chyba tyle co mogłem powiedzieć na ten temat. Pozdro!

[ Dodano: 11-12-2006, 20:55 ]
Gdzieś widziałem temat o odklejaniu lusterek od ramek. Poszukaj, chyba było. Coś mi chodzi po głowie, że trzeba sam wkład z ramką wrzucić do ciepłej wody, żeby klej zmiękł i delikatnie odrywać (co wcale nie jest łatwe...) Jest trochę zabawy.

mclimak
11-12-06, 21:04
tutaj to w miare ogarnalem i opisalem co gdzie jak krok po kroku, min o ramkach itd http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=20120

tomiek
11-12-06, 21:31
tutaj to w miare ogarnalem i opisalem co gdzie jak krok po kroku, min o ramkach itd http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=20120
Genialne!
Właśnie o tym mówiłem!
Mclimak gratuluję czujności 8)
Pzdr!

Feniks
12-12-06, 07:17
fakt maty z allegro nie maja zadnego ukladu termicznego wylacznika, i dlatego sa takie tanie bo to tylko sciezka oporowa na foli i nic wiecej, ale cieszy :) ja po jakims czasie wylaczam ogrzwanie bo wiadomo bez termika to bez termika i napewno beda dzialaly krocej niz maty z ukladem termicznym. ogolnie poklecam wszystkim zawsze to cos wlozonego do auta :)