PDA

Zobacz pełną wersję : wyje z tyłu - chyba....



cichy_
05-12-06, 21:16
witam, w moim civicu coupe V gen podczas jazdy na równej wmiare i prostej nawieżchni coś wyje, dość głośno jest w środku, wyje tak pulsacyjnie. Wydaje mi się że to coś z tyłu i to chyba łożysko, jak sprawdzić które? prosze o pomoc.

marf
05-12-06, 23:16
U mnie też wyło, ale to na szczęście była tylko wadliwa opona.
PS. Opcja "szukaj" ci pomoże :P

Chipsy2
05-12-06, 23:39
Po 1 :
http://www.civicklub.pl/fi/search.php
a po 2 ( jeśli już by 1 naprawdę nie pomogła ) :
Postaraj się unieść tył pojazdu i w jakiś sposób rozpędzić pierw jedno potem drugie koło bo zapewne nie masz rozpędzarki (wspaniałe urządzonko :) ) do kół. Ewentualnie podskocz na jakiś warsztat stacje diagnostyczną.

agent_lol
06-12-06, 00:08
a ja stawiam ze opona jest wyząbkowana o od tego takie dzwięki :) zamień tył z przodem i sprwdź czy wtedy też tak jest :)

cichy_
06-12-06, 09:29
wydaje mi sie ze to nie opona bo to za głośne wycie, ale sprawdze, mam opony 215/40

kris-cf
06-12-06, 17:29
cichy_, u mnie było to samo wyło niemiłosiernie wydawało mi sie ze to łożysko w przednim kole jak sie potem okazało była to wina opon,najlepiej dogadaj sie z kimś i przeł,óż koła z innego auta zrób rundke i sie okarze czy to wina opon czy łożysk ;)

cichy_
08-12-06, 08:33
zmieniłem opony i wyje, wydaje mi się że to łożyska. ale wyje tylko jak jade powyżej 80km i na ładnej nawieżchni słychać. jaki koszt 1 łożyska?

kris-cf
08-12-06, 09:04
łożysko zalezy jakie jak japoniec do nawet do 130-140zł ja kupiłem po znajomosci za 85zł

Paris
08-12-06, 17:14
Umnie w VI do dzis wyje. Tez myslałem ze to łożysko i zakupiłem nowe nie potrzebnie bo łożyska miałem OK. Wyje dalej i prawdopodobnie to opony albo felgi. Lepiej bądź pewny ze to łożysko bo inaczej zmarnujesz kase.

michal750
08-12-06, 18:05
U mnie w Coupe V gen tez wylo z tylu. Mialem do wymiany lozysko z piasta.
W czasie jazdy sprobuj machnac kierownica w prawo i w lewo (ostroznie) tak zeby przeniesc obciazenie na tylne kola. U mnie przy takich ruchach kolo obciazone wylo znacznie glosniej.

GrzechuLSi
08-12-06, 18:34
cichy_, To samo bylo u mnie co u Paris kupilem lozysko bo bylem pewny ze to lozysko ale jednak nie to bo lozysko jest ok, i dalej niewiem co to mi wyje. W razie czego pisz na pw to ci taniej puszcze moje zakupione lozysko(dalem 180zl) jedzilem na nim tydzien i jest w nienaruszonym stanie