PDA

Zobacz pełną wersję : Civic HB 92 1.3 gaźnik, Nie odpala POMOCY!



Rafał.M
22-10-10, 11:14
Po krótce co się stało: Samochód mam od niedawna, Bardzo długo chodziła na ssaniu, ale poza tym nie było żadnych problemów. Jadąc spokojnie, bez pałowania samochód nagle stracił moc po czym zgasł..próby odpalenia nie dawały rezultatu..Po wciśnięciu gazu do podłogi silnik odpalał ale chodził tak, jakby tylko 2 gary pracowały, lekkie odpuszczenie gazu powodowało natychmiastowe zgaśnięcie silnika. Świece/przewody są ok(po zdjęciu każdej fajki po kolei jego praca jeszcze bardziej się pogarszała). Wieczorem zabrałem się za rozbiórkę gaźnika. Po zdjęciu pokrywy filtra i odpaleniu, silnik pluł paliwem do góry. Zdjąłem owy filtr i okazało się, że jest wyrwana ta kopułka ze sprężyną po lewej stronie odpowiadająca za dojście powietrza do gaźnika(prawdopodobnie to była przyczyna ciągłego chodzenia na ssaniu). Jakoś to złożyłem(dodam, że na razie prowizorycznie gdyż nie wiem na jakie zaczepy można to złożyć raz a porządnie, gwintu tam nie ma więc jakaś śruba odpada) i ta przepustnica od powietrza w końcu się zamyka i otwiera tak jak być powinno. Idąc dalej, rozebrałem gaźnik, wyczyściłem go(syfu było dużo..a nawet bardzo dużo), złożyłem i..teraz już nawet nie chce zagadać przy wciśniętym w podłogę gazie..Jeśli chodzi o temat civica (a w szczególności elektryki, bo stawiam, że to ona jest przyczyną) to jestem totalnie zielony(trochę mechaniki się złapało ale przy dużo starszych i w dodatku polskich produktach "jeżdżących" ale nie ma co tego porównywać z dużo bardziej zaawansowaną techniką z kraju kwitnącej wiśni. Nie wiem czy działa w niej check engine na desce bo samochód kupiłem od kobiety która generalnie w d***e miała to czy coś jej działa czy nie(ważne, że jeździ) a przez to nie widzę aby komp wywalał jakieś błędy. Swoją drogą nie orientuję się nawet gdzie on się znajduje(w crx-ie po prawej stronie ale dziś jak wrócę z pracy to poszperam, może go znajdę, wczoraj już było ciemno więc nie bawiłem się w szukanie). Dodam, że rozrząd(komplet) był wymieniany jakieś 500km temu. Podam numery, może pomogą w ogarnięciu specyfikacji samochodu: JHMEG332005000494
Straciłem całkowitą koncepcję, nie wiem co jej dolega.. :mad:
"Obywatele, Pomożecie?";)

Muzyk-Grzes
22-10-10, 21:22
Samodiagnostyka w tym silniku polega na sprawdzeniu kompa (tam jest taka lampka-dioda) ,niestety w tym modelu check engine w zegarach nie istnieje. Jeśli sa jakieś błędy to bedą widoczne jedynie tam. Co do gaźnika to ta przepustnica o której piszesz to mechanizm ssania. Przepustnice gaźnika są poniżej. Sprawdź czy są błędy w kompie jeśli tak to podaj kody jeśli nie to będziemy próbować pomóc z gaźnikiem.

mixturant
23-10-10, 00:07
Sprawdź czy jest iskra. Ja stawiałbym na moduł zapłonowy...

Rafał.M
23-10-10, 14:07
Iskra jest, Wywala błąd nr. 10. Zaraz poszperam na forum, może uda mi się znaleźć jakieś info:)

Błąd 10 to czujnik temperatury powietrza, przynajmniej to udało mi się znaleźć. Teraz tylko pytanie co ma czujnik temperatury do tego, że silnik w ogóle nie chce zagadać?

nike69
26-10-10, 19:53
nic, blad wywalilo dlatego ze go odpiales zjejmujac patelnie i wlaczajac zaplon (?) chyba ze jest skopany, zrob reset kompa wyciagajac bezpiecznik back up w komorze silnika na ok 1 min i zobacz czy dalej wywala blad
mowisz ze plul paliwem az do gory, moze go zalewa calkiem?
po prawej stronie gaznika masz takie okienko, zerknij tam jaki jest poziom paliwa w komorze powinno byc w polowie zawsze

Rafał.M
27-10-10, 14:41
Jest mniej więcej połowa. Zdjąłem kopułkę rozdzielacza, styki jeszcze istnieją ale są całe zasyfione na biało, łącznie z palcem..Przeczyściłem to szmatką. Silnik dalej nie zagadał ale miał już chęć. Wymienię ta kopułkę z palcem i zobaczymy co się będzie działo;)

Skoti
27-10-10, 15:03
jeśli iskra jest
a paliwo dochodzi to sprawdz rozrząd

Rafał.M
27-10-10, 17:57
Był wymieniany góra 500km temu więc wątpię aby przeskoczył..chociaż wszystko jest możliwe. No nic, zamówiłem już kopułkę z palcem, zobaczymy czy będzie jakaś poprawa, jak nie to zajrzę do rozrządu