PDA

Zobacz pełną wersję : Civic z B16A2: Test różnych długości dolotów



wojtrek
10-04-05, 14:17
Witam,

Kiedyś już pokazywałem tu test różnych dolotów w moim B16A2. Ponieważ dołożylem cały układ wydechowy nowy, składający się z kolektora DC Sports 4w1, (od ITRa czyli wylot ma 2.5cala) oraz cały wydech przelotowy 2.25cala, to wiele osób radziło mi jeszcze raz zbadać czy może inna długość układu dolotowego nie spowoduje wzrostu mocy po dołożeniu tego wydechu. Wcześniej miałem CAI, czyli długi dolot ze stożkiem schowanym w zderzaku.

Pacjent to seryjna honda civic sedan 92rok EG9, ma tylko zrobiony ten wydech + dolot, nic innego.

Nie mialem jakis innych dolotów 'oryginalnych' dedykowanych do B16A2, wiec test polegał tylko i wyłącznie na badaniu wpływu jego długości stosując oryginalny gumowy dolot + rura pcv :D Z resztą, tu macie zdjęcia 'setupów' jakie badałem:

1. Bardzo krótki dolot, moja wersja short rama :) zrobiłem go z tego kawałka CAI co wchodzi w zderzak, czyli ma jakies 30cm i zaraz stożek (na wykresie jako 'bkrotki', kolor czerwony):
http://www.diesel.win.pl/stuff/bkrotki.jpg

2. Dolot składający się z oryginalnego gumowego rękawa od VTi oczywiście + kawałek (5cm) pcv zeby to polączyć ze stożkiem (na wykresie jako 'krotki', kolor zielony):
http://www.diesel.win.pl/stuff/krotki.jpg

3. Gumowy rękaw + ok. 30cm pcv (na wykresie jako 'dlugi', kolor niebieski):
http://www.diesel.win.pl/stuff/dlugi.jpg

4. CAI z ebaya (na wykresie jako 'cai', kolor fiolet):
http://www.diesel.win.pl/stuff/cai.jpg

a oto co wyszło:
http://www.diesel.win.pl/stuff/b16a2_4doloty.gif

moge Wam podać jeszcze czasy rozpędzania na 3cim biegu:

dolot: 40-80km/h 80-135km/h
bkrotki 5.8s 8.0s
krotki 5.7s 7.6s
dlugi 5.6s 7.5s
cai 5.5s 7.5s

i to by było na tyle :) jak widać CAI nadal najlepszym dolotem dla mnie, nie wiem skad pomysł coponiektórych (wy wiecie o kim mowie :P) ze krotki bedzie lepszy... :) pozdro

elmer
10-04-05, 14:26
Dobry material :!:
P.S. Ile masz na 400m?

LIO
10-04-05, 14:29
dopiero przeczytalem to na sr.pl :-)

wydaje mi sie Wojtek, ze jest jeszcze róznica w jakosci dolotu. CAI ladna, gladka, polerowana rurka, a w pozostalych chlamowata guma i kibelrura. Nie wiem, ale wydaje mi sie ze to tez ma wplyw.
Ale tescik, tak jak poprzedni fajny :-)

wojtrek
10-04-05, 14:40
elmer, wczoraj byl wilgotny asfalt i 9st C, wiec srednio warunki na mierzenie, do tego sprzeglo sie slizga przy drugiej probie (exedy juz czeka :) ), 15.6 sie udalo, ale jak zimą na zimówkach mierzylem po zalozeniu kolektora i z CAI, to wyszylo 15.35, tyle ile moj rekord latem w modlinie bez kolektora. wiec licze na zejscie w okolice 15.1 :)

LIO, ten CAI to tylko z wierzchu jest polerwany, w srodku 'chropowate' - jak na aluminium oczywiscie, i akurat pcv jest bardziej gladka o dziwo, a oryginalny rekaw tez nie jest zly. poza tym, przy tym najkrotszym dolocie, co sie niektorzy by dali pociąć, że będzie lepiej, to ta rura jest wykorzystana co od CAI. poza tym watpie, ze idealnie gladki srodek na tych 30cm by cokolwiek zmienił...

LIO
10-04-05, 14:44
Ja bede mial opcje nr 3 :-)

rem36
10-04-05, 14:54
no a co z dolotem powietrza, cai masz w chlodnym miejscu a tamte sa w w komoze silnika niczym nie osloniete.

wojtrek
10-04-05, 15:13
rem36, jakis czas temu jak jeszcze nie mialem CAI, a dlugi dolot z rura PCV (wersja 3) to robilem testy przy 20paru stopniach C wiosna chyba, i wyszlo, ze czy z doprowadzeniem zimnego powietrza rurą czy bez, moc byla ta sama. Wez pod uwage fakt, ze test byl robiony na drodze, na 3cim biegu jadącym samochodem (40km/h do 137km/h), a nie na rolkach. Zaraz przed chlodnica u mnie jest przeswit i widac asfalt patrzac z gory :) wiec zaraz pod stozkiem jest dziura i na bank tam wieje cos. poza tym bylo 9st wczoraj wiec nie ma szans, ze jakos znaczaco sie roznily temp.

igor
10-04-05, 15:17
hmm mnie ciekawi jak wykres by wygladal z Secret Weapon lub z Dragonem z WR,


Jeszcze mam pytanko do wojtreka,testy robieles na zimnym czy cieplym silniku ?

dla zainteresowanych poelcam te stronke
http://performance.clubrsx.com/intaketest.html

a szczegolnie ten test
http://performance.clubrsx.com/intaketest/runs/AEMSRIvsSTOCKhigh.jpg

niebieska kreska to seryjny system , czerwona AEm short ram, test robiony w wysokiej temperaturze

wojtrek
10-04-05, 15:31
test robiony na cieplym silniku, nie wiem jak widzisz pałowanie zimnego silnika :) ale pamietaj, juz pisalem o tym, temp na zewnatrz bylo 9st C i ja jechalem samochodem podczas pomiaru a nie stal on w Californi w warsztacie przy 30st na zewnatrz i nie byl palowany na rolkach bez nawiewu :) wiec na pewno bylo chlodno pod maska

przemir
10-04-05, 16:12
wyniki testu sa zaskakujace jak pytania komisji sledczej

typeR
10-04-05, 18:02
Jak zwykle fajny test! Dzieki. Mam jedno pytanie apropos 4. rozwiazania CAI z ebay'a... Jak toto sie sprawuje podczas deszczu? Zastanawiam sie czy nie zassa 2 litrów błota jak wjedziesz w dosyc głęboką kałuze prawym przednim kołem...

wojtrek
10-04-05, 18:11
nie za bardzo wiem jak poznac czy silnik pije wode :) ale nie zauwazylem jakiegos szarpania. oczywiscie omijam glebokie na 20cm kaluze. ale fakt, stozek jest po miesiacu jezdzenia po blocie troche uswiniony :) ale rura w srodku po zdjeciu nie wyglada tragicznie :)
moze dlatego, ze mam stozek pipercrossa (gabka), a nie ten co w zestawie byl, papierowo-dziwny :)

Pati
10-04-05, 19:26
te filtry co daja na ebay to tandeta. lapiej dla swietego spokoju zmienic od razu na jakis markowy. moj tandetny sie rozpadł - musialem kleic poxipolem :D

dabuss
12-02-07, 18:21
wojtrek a probowales zainstalowac przed stozek rure ktora ma wnetrze tak jakby "falowane" przeplywajace powietrze przez takie ustrojstwo ma mniejszcze opory do pokonania....

Amorr
13-04-07, 20:28
Zastanawiam sie czy nie zassa 2 litrów błota jak wjedziesz w dosyc głęboką kałuze prawym przednim kołem...mi mechaniory pokazali 2 autka [alfa i juz nie pamietam co] z CAI gdzie na ul. Kunickiego w Lublinie [jak ktos mieszka wie ileeeee tam sie wody zbiera] zassaly potezne ilosci wody i staly do remontu.

wojtrek :piwo2: za test & txt

Lcfr
14-04-07, 08:30
Zastanawiam sie czy nie zassa 2 litrów błota jak wjedziesz w dosyc głęboką kałuze prawym przednim kołem...mi mechaniory pokazali 2 autka [alfa i juz nie pamietam co] z CAI gdzie na ul. Kunickiego w Lublinie [jak ktos mieszka wie ileeeee tam sie wody zbiera] zassaly potezne ilosci wody i staly do remontu.

wojtrek :piwo2: za test & txt

Majac tak umieszczony filtr (CAI) trzeba byc naprawde baaaaardzo lekkomyslnym, zeby z auta robic wodolot....

Ja osobiscie mam nawiew/wlot w zderzaku i nawet przy wieklkich ulewach i kałuzach nie mam wody na filtrze czy w puszcze... Co nie zmienia rzeczy, ze mysle jak jeżdze... czyli unikam kałuz... (ogólnie-nie ze wzgledu na ten stozek)

zuras555
14-04-07, 09:54
post odkopany z okazji 2 rocznicy ukazania sie??:)

stivenh
17-04-07, 12:30
a jaka jest drednica tej rury PCV w trzeciej odslonie testu??Czy jest jakas mozliwosc odizolowania jej do komory silnka i czy to cos da??
Czytalem ze jesli temp.powietrza dostarczanego do kolektora wzrosnie o 10 stopni wowczas moc spada o ok 1KM a wiadomo ze kazdy rumak sie liczy :aloha:

Gawroon
17-04-07, 16:17
A ja bym sobie jeszcze życzł zrobienie testu na wkładnce np K&N w seryjnej puszcze z seryjnym rękawem i dobrym nadmuchem ziemnego powietrza ze zderzaka bezpośrednio do puchy. Jestem ciekaw czy warto wydawać 600zł na carbonową parówkę ze storzkiem skoro rozwiązanie wkładki może nie okazac się wiele gorsze a wychodzi 3xtaniej.

pozdrawiam

kenny
17-04-07, 16:24
Jestem ciekaw czy warto wydawać 600zł na carbonową parówkę ze storzkiem skoro rozwiązanie wkładki może nie okazac się wiele gorsze a wychodzi 3xtaniej.

pozdrawiam

Wynik może być podobny, ale wskaźnik L inny ;)

Lcfr
17-04-07, 16:26
A ja bym sobie jeszcze życzł zrobienie testu na wkładnce np K&N w seryjnej puszcze z seryjnym rękawem i dobrym nadmuchem ziemnego powietrza ze zderzaka bezpośrednio do puchy. Jestem ciekaw czy warto wydawać 600zł na carbonową parówkę ze storzkiem skoro rozwiązanie wkładki może nie okazac się wiele gorsze a wychodzi 3xtaniej.

pozdrawiam

kup wkładke i zrób test....

dystans6
22-09-07, 01:39
A ja kupilem wkladke J&R do tego cybant i rure jak od pieca 80mm wszystko to zlozylem i silnik teraz chodzi identycznie jak na stozku... z moich obserwacji wynika ze samochod stal sie teraz bardziej elastyczny i chyba troche wzrosla moc, plus oczywiscie calkiem przyjemny dzwiek silnika, szczegolnie na wysokich obrotach. Koszt przerobki to wkladka sportowa 160pln+rura 15pln+cybant 4pln i tasma 6pln, wiec calkowity koszt przerobki nie wyniósł nawet 200pln! jedyne co mnie zastanawia to miejsce w ktorym umiejscowilem wlot do dolotu- obawa moja dotyczy mozliwego dostania sie do ukladu piasku wody badz innych niebezpiecznych rzeczy. Postaram sie jaknajszybciej podac link do fotek z tej przerobki oczywiscie full profi:P

Redrekin
18-10-07, 15:41
dystans6, czekam na zdjęcia.

drpeter
22-10-07, 17:05
No właśnie ja też czekam na jakieś fotki tego patentu z wkładką.
Oszczędności są dość znaczne tylko przydałoby się jakies hamowanie - będziesz w stanie coś pokazać??
czekamy na info :agent:

Lcfr
22-10-07, 18:05
No właśnie ja też czekam na jakieś fotki tego patentu z wkładką.
Oszczędności są dość znaczne tylko przydałoby się jakies hamowanie - będziesz w stanie coś pokazać??
czekamy na info :agent:

w moim podpisie sedan z takim dolotem jeździ juz prawie 2 lata...........

rafsio
16-07-11, 23:28
Ja mam opcję numer 3, ale mam nawiew zimnego powietrza do stożka, osłonę stożka i owiniętą rurę bandażem termo. Więc może być i lepiej niż CAI