PDA

Zobacz pełną wersję : Obrotomierz raz chodzi raz nie chodzi ( magiczne pstryk ).



BEREN
03-12-06, 21:57
Witam. Kupiłem Hanie 1.4i w Sedanie silnik D14A2, i mam mały problemik z obrotomierzem. Otóż, raz działa raz nie, potrafi podczas jazdy zaskoczyć i słychać takie specyficzne pstryknięcie, jak zaskoczy to działa bezproblemowo, mogę zagasić silnik odpalić działa. Dopiero jak postoi przez noc to czasami nie działa, wtedy czekam na pstryk. Ma ktoś jakiś pomysł, będę bardzo wdzięczny. pozdrawiam

[ Dodano: Nie 03 Gru, 2006 ]
I cio nikt nie pomoże, przeglądałem szukałem nic nie ma, przejże jutro kostki wypre wode :). Tylko ciekawi mnie PSTRYK. Co to może błyć ??.

Raveland
04-12-06, 00:08
mi sie dzisiaj to samo stalo z predkosciomierze
raz dziala a raz nie i skacze dol gora non stop
jutro tez przejeze kostki chociaz watpie czy to mzoe byc przyczyna...

yaceq
04-12-06, 02:13
tez mialem podobny problem - pomagalo rozkrecenie calosci zegarwo - przeczyszenie stykow i odkurzenie el mechanicznych
instrukcja rozkrecenia zegarow
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=19989
okolo godziny roboty i obecnie dziala bez zarzutow

BEREN
04-12-06, 08:41
Znajomy będzie mi zakładał alarma, to poproszę aby się tym zajął, ale dzięki za line zaraz obejże. pozdrawiam

the-one
04-12-06, 20:49
W moim natomiast za kazdym razem po przekroczeniu 4000 rpm wskazowka na moment skacze do 5500 rpm i wraca a dalej juz idzie ladnie :wink:

BEREN
04-12-06, 22:14
Dzisiaj odpaliłem go profilaktycznie bo jeszcze stoi w garażu tablice mi się skończyły, a zanim resztę załatwie to tydzień minie. No odpaliłem i co obrotomierz nie chodzi. No takie buty, nic czekam cierpliwie w środę montaż alarma. pozdro

elmer
05-12-06, 02:13
Ogromny wpływ na prace obrotomierza ma moduł w aparacie zapłonowym. Warto podmienić cały aparat na taki 100% pewny i sprawny, a dopiero potem szukać usterki w samym obrotomierzu i połączeniach elektrycznych.

jusci
30-12-06, 16:08
Wie ktoś może skąd bieże impuls obrotomierz w dieslu?
Mam podobny problem nie w hondzie ale w roverze. Zegary są identyczne jak w hani.
Po nocy obrotomierz nie działa. Ale po przejechani 15-20 km, gdy samochód się rozgrzeje obrotek nagle się budzi i działa jak gdyby nigdy nic. Rozgrzebywałem już zegary i nic to nie pomogło. Czy jest jakiś przekażnik odpowiedzialny za pracę obrotomierza?

Raveland
30-12-06, 16:37
z roznych miejsc
ale jak jest w roverze to nei wiem
w nissanie np z pompy paliwa a w innych z alternatora
musisz szukac
najlpiej zciagnij sobie jakas serwisowke i dokladnie przejrzyj

redrac
30-12-06, 16:46
z roznych miejsc


W hondzie to tylko chyba z aparatu zaplonowego.

Cairo
30-12-06, 21:34
z roznych miejsc


W hondzie to tylko chyba z aparatu zaplonowego.
tylko, ze w wersji 2.0iTD go tam nie :roll: