PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny dzwiek gdy przyspiesza



GZ_KocuR
03-12-06, 02:53
Mam civica HB silnik D15B2. Gdy sobie jade 60 km/h nic sie nie dzieje gdy przyspieszam zaczyna cos jakby gwizdac albo jakby sie cos tarlo i wraz z nabieraniem predkosci wzrasta tez sila natezenia tego odglosu, a dochodzi gdzies z tylu samochodu prawdopodobnie od strony kierowcy. Przy 140 gdy wrzuce na luz cholernie to slychac. Zdjalem kolo ale nic tam nie wypatrzylem. Dzialo sie tak komus a moze ktos wie co to moze byc.

KRooL
03-12-06, 03:42
Łozysko...?
Jesli tak to wymiana łożyska i piasy... Koszt częsci 200 zł...

GZ_KocuR
03-12-06, 11:36
Ale jak mam sprawdzic czy to lozysko?? I czy to wogole moze byc lozysko

canarywharf
03-12-06, 11:57
Podnieś samochód lewarkiem z tej strony z której dobiega ten odgłos. Pokręć kołem i może coś usłyszysz. U mnie przy lekkim okręceniu koła słychać było buczenie - okaząło się to co przypuszczałem - łożysko do wymiany.

Powodzenia.

GZ_KocuR
03-12-06, 12:07
Ale to buczenie zaczyna sie dopiero przy powyzej 60 km/h Tez wlasnie przypuszczam ze to lozysko no bo nic innego chyba na to nie wskazuje. Chyba ze mieliscie tak u siebie i wiecie co to

Podnioslem go na lewarku i pokrecilem kulkiem. Bylo slychac takie przeskakiwanie czy to lozysko? Podczas jazdy jest buczenie

dareko
04-12-06, 00:01
zerknij na zakretach (na wew i na zew) jezeli przestaje na jednym z nich delikatnie buczeć to napewno piasta ja wymieniałem i kosztowało mnie to 150 zł wymiana banalnie prosta

mozes
04-12-06, 00:04
Ale to buczenie zaczyna sie dopiero przy powyzej 60 km/h Tez wlasnie przypuszczam ze to lozysko no bo nic innego chyba na to nie wskazuje. Chyba ze mieliscie tak u siebie i wiecie co to

Podnioslem go na lewarku i pokrecilem kulkiem. Bylo slychac takie przeskakiwanie czy to lozysko? Podczas jazdy jest buczenie
Na moje to jest łożysko to przeskakiwanie to kulki w łożysku. jak jest bezustanne wzmagające się wraz ze wzrostem prędkości buczenie to napewno łożysko mówię bezustanne bo ja miałem takie pohukiwanie i okazało się, że po wymianie opon przestało.

bidz
04-12-06, 00:21
Ale to buczenie zaczyna sie dopiero przy powyzej 60 km/h


Bylo slychac takie przeskakiwanie czy to lozysko?
łożysko na 99%

GZ_KocuR
05-12-06, 19:00
zerknij na zakretach (na wew i na zew) jezeli przestaje na jednym z nich delikatnie buczeć to napewno piasta ja wymieniałem i kosztowało mnie to 150 zł wymiana banalnie prosta

Przestaje buczec ale jechalem z mecherem i powiedzial mi ze to lozysko. Łozysko juz zamowionew w sklepie koszt 200 zl jakies japonskie. Pytanie dlaczego tak drogo, czy piasta z lozyskiem jest jako jedna caloc nie wymienialna osobno w tym modelu. Bo jesli sie nie myle to tak w BMW chyba jest w civicu piasta i lozysko osobno???