PDA

Zobacz pełną wersję : silnik bierze olej, dymi na śiwo... czy wymiana głowicy coś pomoże



Deiv1990
10-10-10, 15:07
zakupiłem jakieś 3 miesiące temu civa V coupe d15b7, zauważyłem ze na 1000 km bierze litr oleju ;/ zauważalne jest dymienie przy mocnym depnięciu na wysokie obroty, planowałem zrobić minime na głowice z d16z6 i takie pytanie czy jeśli wymienię głowice to problem chociaż częściowo może zniknąć czy problem jest w dole silnika? nie jestem znawca dlatego takie pytanie, ( samochód ma sekwencyjną instalacje gazową) i czy przy wymianie głowicy będzie problem ze względu na sekwencje ?

Budziniak
10-10-10, 15:24
Jeżeli masz zamiar zmienić głowicę to dla Ciebie nawet lepiej bo będziesz miał wszystko na wierzchu. W nowej głowicy wymień uszczelniacze i zrób planowanie i przy okazji należało by wymienić pierścienie tłokowe. Kilka osób mówiło mi że zrobieniu minime pierścienie wysrały się całkiem pomimo że przed całą operacją nie dawały o sobie znać.
Odnośnie gazu to będziesz musiał pojechac do dobrego gazownika który Ci to jeszcze raz ustawi ale too po okresie docierania :)

jerzynew
10-10-10, 17:38
dokladnie tak jak kolega napisał tym bardzien zmien pierscienie jesli zmieniasz na Z6, i zobacz na gladz cylindra. ile przejechane?

Deiv1990
10-10-10, 17:44
autko ma przejechane ponad 214 tys ;/ a czy było coś remontowane to nie wiem bo posiadam je dopiero od 3 miesięcy

PeJot
10-10-10, 20:20
No to super się złożyło, że masz robić mini-me bo zrobisz od razu pierścionki i będziesz miał silnik git-malina :)

W D15B masz duże szanse, że gładź cylindra będzie w niezłym stanie ...