PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z d16z6



Wiciu_FSW
10-10-10, 13:46
Witam jakies 2 miesiace temu kupilem civic mialem juz w nim troche zabawy ale ogarnelem temat, teraz mam roblem z silnikiem 1.6 16v 125 km d16z6 mam go z rynku USA, po wymianie oleju 3 sierpnia sposcilem max moze 1.5 Litra wlalem mu 4, do dzis wlalem mu juz all 5l baniak i dalej oleju nie mam ( co mam zrobic remont, kupic inny silnik )? A no i tu mam 2 rzeczy jdo powiedzenia NIe kopci nie ma ruznicy wywalanych oparow z tlumika, 2 sprawa zero plam nawet po 24h pod nim

arturwwa
10-10-10, 13:57
moze glupie pytanie, ale sprawdzasz stan oleju na zimnym silniku?

KOWAL ziom
10-10-10, 13:58
jaki olej? ja też miałem z usa i chodził na mineralnym!!!!!!! zżerał ogromne ilości oleju... aż go wy*@&ało... dopiero jak będziesz miał pewną diagnozę, możesz pomyśleć co z silnikiem, czy opłaca się czy nie... sam d16z6 kosztuje ok 1,5k zł tak więc nie jest to jakiś mega wydatek, a możesz wyrwać bardzo sprawny silniczek

Wiciu_FSW
10-10-10, 14:16
tak na zimnym silniku go sprawdzalem, przy okazji te auto ma gaz zalorzony raczej nie sekwecyjny. Kiedy auto sie odpali sekunda i zalancza sie kontrolka silnika, co do nowego silnika tego samego wole juz swoj zrobic i wiedziec ze w 100 % jest dobry bo tak czy siak jak bym kupywal robil bym remont jego, myslalem jeszcze w pozniejszym czasie o silniku z preludy v gen 2.2 vtec 200 km a co do d16z6 duzo osob mialo z nim problem jesli jakas tu bedzie osoba niech opisze przebieg wydarzen i napraw jakich dokonali na tego typu silnika

a w tej chwili mam olej 15w40 lotosa

KOWAL ziom
10-10-10, 15:26
a w tej chwili mam olej 15w40 lotosa

hehe no to masz odpowiedź... kupuj nowy silnik. v-tec i minerał... to nie ma prawa grać i nie będzie grało. będzie brał coraz więcej oleju i coraz więcej, i coraz więcej, i coraz więcej... aż dojdziesz do momentu, w którym spalanie i zużycie oleju zacznie się pokrywać. Olej mineralny nie jest przystosowany do przeciążeń jakie występują w z6(chyba, że kręcisz do 4k rpm), olej po prostu traci swoje właściwości i nie smaruje !!! wystarczy przeczytać, instrukcję na opakowaniu do jakich silników zaleca się ten olej. "Olej może być stosowany do samochodów konstrukcji z lat osiemdziesiątych" cytat ze strony oleje silnikowe.com

niektórzy do tej pory latają na pełnym syntetyku, a mają silniczki z 93 roku i ogromne przebiegi. u mnie fakt, że ktoś wlał przede mną minerał, zaowocowało wymianą silnika.

Wiciu_FSW
10-10-10, 15:38
czyli teraz najlepeij zlac caly olej, zrobic remont wyczysic tloki itp wlac mu nowy olej ale syntetyk? ps jaki polecacie olej zebym mu wlal ( ps lubie moc i predkosc wiec czasem krece mu obroty

KOWAL ziom
10-10-10, 15:43
czyli teraz najlepeij zlac caly olej, zrobic remont wyczysic tloki itp wlac mu nowy olej ale syntetyk? ps jaki polecacie olej zebym mu wlal ( ps lubie moc i predkosc wiec czasem krece mu obroty

jest to rozwiązanie! a o olejach poczytaj na forum, każdy ma inne doświadczenia

Wiciu_FSW
10-10-10, 20:24
a mogl bys mi dac linka do tego forum

Budziniak
10-10-10, 21:40
zrobic remont wyczysic tloki itp wlac mu nowy olej ale syntetyk?
Po takich naprawach jak wymiana pierścienie czy panewek należy silnik dotrzeć. Wlewasz jakiś mineralny olej np. Orlen jeździsz tak tysiąc kilometrów zlewasz to i potem zalewasz już pełny syntetyk. Oczywiście w okresie docierania silnika nie przekraczasz 3.000 obr/min.
Natomiast w kwestii oleju to uderz do użytkownika Tencio


a mogl bys mi dac linka do tego forum

:D:D Właśnie czytasz to forum :D:D