PDA

Zobacz pełną wersję : Piszczenie kierownicy przy skręcie 5 Gen - HB.



Giuseppe
08-10-10, 09:43
Cześć

Ostatnio w moim "jajku" wkurza mnie dziwna rzecz. A mianowicie jak auto postoi całą noc, albo większą część czasu to piszczy mi dziwnie kierownica przy skręcie jak robię pełne obroty, np przy wycofywaniu. Dźwięk ten przypomina tarcie gumy o gumę. Zauważyłem, że dźwięk ten dochodzi właśnie z tyłu kierownicy jak skręcam. Myślałem pierw, że to wina tego kołnierza, który zakrywa krzyżak układu kierowniczego obok pedałów przy nogach, ale po jego zdjęciu jest tak samo. Dziwnym aspektem jest również to, że jak auto się ładnie zagrzeje tzn. w aucie jest bardzo ciepło w te chłodne i wilgotne dni to piszczenie cichnie, albo całkowicie zanika. Niech mi ktoś wytłumaczy jak sobie z tym poradzić? Czy za kierownicą jest jakiś gumowy oring, albo jakaś uszczelka, która przy kręceniu kierownicą może tak popiskiwać? Będę wdzięczny za rady.

ygor
08-10-10, 09:57
a czy jest to taki glosny i przerazliwy piska przy samoym koncy skrecenia kierownicy ? czy cichy w srodku ?

Yotomeczek86
08-10-10, 10:13
Mam to samo... szczerze mówiąc niemam pojęcia co to może być. U mnie to piszczy w kolumnie kierownicy nie w maglownicy itp. Tak jakby za kierownicą od razu.

ygor
08-10-10, 10:23
jesli za kierownica to bedzie ta blaszka od klaksonu - zerknijcie sobie miedzy kolem kierownicy a oslona - jezeli ja odegniecie od metalowego pierscienia powinno przestac piszczec - ja tam psiknalem troche smaru i przestalo

druga opcja (glosniejszy pisk z komory silnika) to pasek od wspomagania - to zazwyczaj wystepuje jak jest wilgotno i przy maksymalnym skrecie - mozna to latwo zauwazyc - posadzic kogos za fajera niech kreci kiere do oporu i przytrzyma a wy w komorze patrzycie na pompe od wspomagania - jesli pasek sie zatrzyma to wiadomo

Giuseppe
08-10-10, 10:25
Jest to taki cichy pisk za kierownicą od razu jakby obcierała guma o gumę. Na 100% za kierownicą, nic po za kabiną samochodu. Tzn pisk to raczej nie jest, raczej taki dźwięk obcierania gumy o gumę, jakbym np obcierał dwoma kaloszami o siebie :D

Pasek od wspomagania i klinowy mam nowy, tak samo płyn w pompie wspomagania, więc tam jest wszystko okay.

zakit
08-10-10, 12:42
jest to wina tej blaszki od klaksonu, nazloz cienka warstwe jakiegos smaru przewodzacego prad i problem zniknie.

Nemereth
08-10-10, 19:19
A jeśli skręcasz i skręconą kierownice trzmasz w jednej pozycji i Ci to wyje dziwnie? piski nie piski nie wiem jak to nazwać...

lar
08-10-10, 20:56
elo tez mam to skrzypienie zraz za kierownicą i przeważnie tylko rano jak jest zimno to przez kilka pierwszych większych skrętów skrzypi pyzniej juz nie. a wyje/buczy tylko przy maksymalnych skrętach jak sie kire ciągnie jeszcze choć to juz koniec skrętu.
Gdzie konkretnie przesmarować tą kierownice zeby nie skrzypiała? trzeba coś rozkręcać?

daglas
08-10-10, 23:04
u mnie to samo z tym że tylko jak kręce w prawą stronę ... :P

Giuseppe
12-10-10, 10:52
Znalazłem przyczynę piszczenia. Okazało się, że przyczyną nie była blaszka za kierownicą, a gumowa uszczelka na kolumnie kierownicy w miejscu gdzie drążek wchodzi w ścianę grodziową i wychodzi przy silniku, tam jest taka mała gumowa uszczelka, popsikałem ją preparatem penetrującym, który również dobrze smaruje i piszczenie znikło, oby na zawsze :)

PlushaQ
27-10-10, 22:49
Potwierdzam, dzisiaj mechanik zrobił to za mnie, ale psiknął gdzieś w okolicy grodzi między silnikiem/komorą, piszczenie ustało i nawet kręci się łatwiej (nie mam wpsomagania). ;]