PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzegło



DavidGT
08-10-10, 06:30
Witam,
Sprzęgło bardzo nisko mi berze i wydaje mi się ze to postępuje. Co może być nie tak?
i czy może mi ktoś powiedzieć z której strony wchodzi linka sprzęgła do silnika bo nie mogłem zlokalizować...
Nie wiem czy to istotne ale pedał sprzęgła nie jest zapadnięty tylko ma luz aż do końcówki...

Jestem laikiem w tej dziedzinie wiec sorka jeśli się nieprofesjonalnie wyraziłem ;) z góry dzięki za pomoc ;]

blahecki
08-10-10, 07:39
a ja prawie całkowicie muszę zwolnic pedał sprzęgła aby auto ruszyło, nie slizga się, czy trzeba wymienic cały komplet, czy jakis element, przy ruszaniu telepie mi autem trochę, co wymienić? sorry za podpięcie się...

skolopendra
08-10-10, 09:35
czy trzeba wymienic cały komplet


tak

drypaul
08-10-10, 09:50
Witam,
Sprzęgło bardzo nisko mi berze i wydaje mi się ze to postępuje. Co może być nie tak?
i czy może mi ktoś powiedzieć z której strony wchodzi linka sprzęgła do silnika bo nie mogłem zlokalizować...
Nie wiem czy to istotne ale pedał sprzęgła nie jest zapadnięty tylko ma luz aż do końcówki...

Jestem laikiem w tej dziedzinie wiec sorka jeśli się nieprofesjonalnie wyraziłem ;) z góry dzięki za pomoc ;]

Możliwe, że cieknie Ci z pompki sprzęgła. Sprawdź czy nie masz za mało płynu w zbiorniczku. Jak podniesiesz machę, to zbiorniczek jest po prawej stronie prawie przy szybie (tak jakby w rogu). Jak masz mało, to dolej płynu i popompuj trochę pedałem sprzęgła. Ja miałem dokładnie to samo.

DavidGT
08-10-10, 11:06
Otworzyłem ten zbiorniczek i nie ma tam w ogóle żadnego płynu... wiec pewnie to będzie to wielkie dzięki za pomoc

drypaul
08-10-10, 11:11
No to kupuj i wlewaj ;)

DavidGT
08-10-10, 11:25
Czytałem na forum że dobry jest DOT4 myślisz że będzie OK ?

drypaul
08-10-10, 11:27
Dokładnie tak.

zakit
08-10-10, 11:38
na przyszlosc, w civicu V gen sprzeglo jest hydrauliczne, a nie na linke.