PDA

Zobacz pełną wersję : B16a2 5 gen nie odpala ..Help :(



boogie
29-11-06, 17:23
Witam i o pomoc pytam.. :?

Mam Civic 5 gen vti b16a2 . Przez ostatnie dni bylo bardoz wilgotno i duzo mgly... Auto jezdzilo super az tu nagle zchodze w srodku nocy odpalic a tu cisza...

przekrecam kluczyk kontrolki sei zapalaja i nie gasnie "check engine", nie slychac zeby paliwo pompowalo... :roll: silnik kreci normalnie
jakies pomysly co to moze byc i przede wszystkim jak to sprawdzic?
Czy pompa paliwa mogla tak poprostu przestac pompowac?
mam odciecie paliwa jako zabezpiecznie antykradziezowe.. czy przez wilgoc moglo sie cos z nim stac ze blokuje?
przekaznik glowny pompy paliwa byl robiony 2 miesiace temu ...

kurcze no nie wiem co robic i jak sprawdzic moje przypuszczenia, czy to wogoel moze meic zwiazek z tymi mglami i wilgocia a moze zla droga ide... help :roll:

LIO
29-11-06, 19:55
nie gasnie check, wiec zapewne nie dziala przekaznik pompy paliwa
powinienes slyszec po przekreceniu kluczyka charakterystyczne brzeczenie i cykniecie i po nim powinna zgasnac kontrolka CHECK. Jesli tego nei slychac, to masz problem. Albo to problem odciecia, albo omawianego setki razy na tym forum, wspomnianego pzekaznika. Kwalifikuje sie on do przelutowania, albo wymiany.

boogie
29-11-06, 21:34
przekaznik byl juz lutowany 2 miesiace temu, tylko wtedy czasem nie laczyl a teraz zamarlo wszysko... nie ma wlasne tego charakterystycznego "brzeczenia" jak piszesz

jesli okazalo by sie ze to jednak ten czesto padajacy rpzekaznik glowny pompy paliwa, go sie dobiera pod konkretny model czy te od bardizepopularnych modeli tez pasuja? zrewszta to znajde dzieki opcji szukaj pewnie...

bartol
30-11-06, 12:47
rzekaznik byl juz lutowany 2 miesiace temu, tylko wtedy czasem nie laczyl a teraz zamarlo wszysko... nie ma wlasne tego charakterystycznego "brzeczenia" jak piszesz


Przelutuj jeszcze raz...to nic nie kosztuje a jesli nie pomoze to bedziesz szukal dalej :roll:

Pati
30-11-06, 13:28
nowy w aso kosztuje jakies 350 zlotych.

redrac
30-11-06, 18:22
bezpiecznik od pompy paliwa?? mialem identyczny obja jak zapomnialem go wlozyc :)

Pati
30-11-06, 19:29
przekaźnik.

TENCIO
30-11-06, 20:16
sprobuj spiac pompe na krotko.

boogie
01-12-06, 12:01
Dzieki za wskazowki,
Ja juz niestety sie poddalem.. teraz szuka usterki moj mechenik :roll:

szukal pobierznie wczoraj... szuka od kilku godizn dzisija i co? ...i wciaz nic... :sad:
sprawdzla pompe, sprawdzal przekazik, prad... chyba juz jemu sei koncza pomyslu bo wszyso wakuzje na to ze podziwnno dzialac a kontrolka check engine nie gasnie...

bezpiecznik od pompy paliwa?? mialem identyczny obja jak zapomnialem go wlozyc :)
wczorja sprawdzlaem bezpieczniki. znalazlem schematy gdzie jakei sa i nie znalazlem nigdzie bezpiecznika od pompy... :roll: gdzie taki bezpeicznik od pompy paliwa jest ?

TENCIO
01-12-06, 14:35
jedna jedyna awaria jaka mialem u siebie to ...zgasniecie silnika przy jednoczesnym wlaczeniu sie checka. objawy takie jak u ciebie, przekaznik sprawdzony, bezpieczniki tez, okazalo sie ze problem pojawil sie w...ecu, niestety naprawial to nieznajomy mi mechanik-elektronik zalatwiony na szybko przez znajomego z Tucholi(w tamtej okolicy to sie stalo)wypialem kompa i mu dalem, odwiozl na nastepny dzien. jak pytalem co sie stalo to powoiedzial ze "spalila sie jakas dioda zingera" jest tu mozliwe przeklamanie bo powtarzal mi to kumpel, a sam dokladnie nie zapamietal nazwy tego elementu. co do przyczyny tego, nie mialem jednoznacznej odpowiedzi....np autko moglo byc zle zabezpieczone przed spawaniem, ale to u mnie odpada, moglo byc jakies zwarcie na instalacji itp. za naprawe zaplacilem 150zl. od tego czasu zrobilem juz 15tys km i ok. jezeli masz mozliwosc to wepnij od kogos inne ecu, nie koniecznie p30, na p28 autko tez odpali. wtedy okaze sie czy czasem nie stalo ci sie to co u mnie.

Gawroon
01-12-06, 17:37
Co do lutowania przekaźników w b16a2 to nie jest taka prosta sprawa.
Byłem u elektryka który wczesniej lutował przekaznik w akordzie 2.0 i jednowałkowym cifie, ale po wyjeciu przekaznika w VTI stwierdził, że jest on innego rodzaju i nie da rady i ze musze kupic nowy bo on nic nie poradzi.

boogie
01-12-06, 22:59
objawy takie jak u ciebie, przekaznik sprawdzony, bezpieczniki tez, okazalo sie ze problem pojawil sie w...ecu,
moj mehcanik tez obawia sie ze to moze byc komp...
jest tylko prblem bo zeby go sprawdzic przydalo by sei najlepije podpiac dobry komp od b16a2 .. niesteyt w czestochowei za weiel tkaich nie ma:/ sa crx b16a1 ale podobno nie da sie podpiac kompa z ee8 ..?

heh gorzej byc nie moglo bo wlasnie odholowalem moje auto zastepcze(czyt. auto mamy) do mechanika bo cisnienia oleju nie bylo... kurcze co za tydzien

TENCIO
02-12-06, 06:42
to nie musi byc komp od b16a2, moze byc tak jak ci pisalem jakis p28 od sohc vtec np d16z6, silnik na nim odpali, ale nie bedzie mial tej mocy. w ten sposob mozesz wykluczyc ewentualna awarie ecu, lub wlasnie ja zlokalizowac

boogie
02-12-06, 15:41
Kolego Tencio, wielkie dzieki za pomoc :smile:
gdyby nie ta wskazowka z d16z6 to kto wie ile diagnoza by zajela...
Miałeś tez racje, komputer padł :sad:

tylko co dalej? :/ nie tak łatwo dostac komputer p30 obd1 bo taki chyba potrzebuje? Moza ma ktos na sprzedaz?
Taniej bedzie naprawic u elektryka jakiegos? moze polecicie jakiegos speca od takich napraw?
czy taka naprawa daje 100% pewnosci ze uda sie usunac usterke?
przyblizone koszta takiej naprawy?

ech co za pech... zastanwiam sie co moglo byc powodem "zaniemowienia" kompa,

TENCIO
03-12-06, 12:49
mi pomogl kumpel z tucholi ktory ma komis i zaprzyjaznionego elektronika, niestety nie mam namiaru na samego speca. w kazdym razie uwazaj na wycene naprawy bo latwo moga wprowadzic cie na manowce ze do roboty bylo nie wiadomo co i policza ci jakies pieniadze z kosmosu, albo powiedza ze kompa nie da sie naprawic. ja zaplacilem 150 zl, mozna bylo taniej ale byla niedziela wieczor a ja 500km od domu.po naprawie usterka nie powrocila, a zrobilem juz sporo kilometrow.

[ Dodano: Sro 06 Gru, 2006 ]
no i jak ???uporales sie z tym? jakie koszta?

boogie
07-12-06, 17:57
no i jak ???uporales sie z tym? jakie koszta?
Hej, mozna powiedziec ze tak... czekam wlasnei na "nowy" komputer ... dostalem ceikawa oferte prerobionego P28, a moje P30 idzie w rozliczeniu

jesli wszysko bedzie w porzadeczku to przy problemach z komputerem polecam kolege Furious, bo prawdopodobnie On bedzie odpoweidizlany za ozycie Vti ;)

LIO
07-12-06, 21:55
jesli wszysko bedzie w porzadeczku to przy problemach z komputerem polecam kolege Furious, bo prawdopodobnie On bedzie odpoweidizlany za ozycie Vti


lepiej trafic nie mogles 8)

emg
07-12-06, 22:05
wgrywając mapę od p30 do kompa p28 zachowuje się on jak p30

Furious
07-12-06, 23:13
wgrywając mapę od p30 do kompa p28 zachowuje się on jak p30
dokladnie... i tego będziemy sie trzymać :P :D

TENCIO
08-12-06, 16:32
furia napisz co sie zj#$@!lo w p30

Furious
19-12-06, 22:06
furia napisz co sie zj#$@!lo w p30
padł układ odpowiadający za zasilanie
dodam ze komputer w ogole nie reagowal, check palil sie na stale, samodiagnostyka nie działała