PDA

Zobacz pełną wersję : szybkie pytanko o rozrząd



agent_lol
29-11-06, 16:22
dzwoniłem przed chwilą do sklepu (chciałem zamówić rozrząd) i koleś mówi ze w VI genie d14a4 razem z rozrządem trzeba wymienić pompe wody ? i ca całosc krzyknąl mi coś koło 370 pln-ów (pasek, napinaczi pompa). I pytanko do was czy koleś ma racje?

Matey
29-11-06, 16:23
wypadaloby wymienic pompe wody...

carlos
29-11-06, 16:25
dzwoniłem przed chwilą do sklepu (chciałem zamówić rozrząd) i koleś mówi ze w VI genie d14a4 razem z rozrządem trzeba wymienić pompe wody ? i ca całosc krzyknąl mi coś koło 370 pln-ów (pasek, napinaczi pompa). I pytanko do was czy koleś ma racje?

dobrze ci powiedział mi nikt nie powiedział i jeżdzę na starej pompie... kupuj i wymieniaj rozumiem że kupujesz orginalne części za taką cenę ...

cichy_
29-11-06, 16:26
a V gen jak jest? silnik D15b7? czy wystarczy sam pasek? czy też napinacz trzeba wymienić?

agent_lol
29-11-06, 16:28
dzwoniłem przed chwilą do sklepu (chciałem zamówić rozrząd) i koleś mówi ze w VI genie d14a4 razem z rozrządem trzeba wymienić pompe wody ? i ca całosc krzyknąl mi coś koło 370 pln-ów (pasek, napinaczi pompa). I pytanko do was czy koleś ma racje?

dobrze ci powiedział mi nikt nie powiedział i jeżdzę na starej pompie... kupuj i wymieniaj rozumiem że kupujesz orginalne części za taką cenę ...

jakieś zamienniki z japan car pompa 200 , pasek 80, napinacz 90

Matey
29-11-06, 16:29
napinacze, pasek, pompa wody to trzeba wymienic !!

carlos
29-11-06, 16:29
a V gen jak jest? silnik D15b7? czy wystarczy sam pasek? czy też napinacz trzeba wymienić?

co za herezja !!!! zawsze przy takiej czynności trzeba i warto wymienić wszystkie te podzespoły ...

[ Dodano: Sro 29 Lis, 2006 ]



dzwoniłem przed chwilą do sklepu (chciałem zamówić rozrząd) i koleś mówi ze w VI genie d14a4 razem z rozrządem trzeba wymienić pompe wody ? i ca całosc krzyknąl mi coś koło 370 pln-ów (pasek, napinaczi pompa). I pytanko do was czy koleś ma racje?

dobrze ci powiedział mi nikt nie powiedział i jeżdzę na starej pompie... kupuj i wymieniaj rozumiem że kupujesz orginalne części za taką cenę ...

jakieś zamienniki z japan car pompa 200 , pasek 80, napinacz 90

do zwykłej jazdy wystarczy ... dobra cena

qba1983
29-11-06, 18:23
no jesli chodzi o napinacz i pasek to sie zgodze, ale pompe wody to nawet w manualu i sam naprawiam bylo napisane ze sprawedfzic i wymienic przy drugiej wymianie rozzadu.
ja jak zmienialem rozrzad nie wymienilem pompy,ale ze pasek jest nie oryginalny( a nie oryginalny powinno sie wymienic sie po 60-80 tys km) to wymienie przy 170tys km, tyle pompa reczej wytrzyma :wink: tymbardziej ze producent przewidzial przebieg 200tys km
pozdrawiam

agent_lol
29-11-06, 18:29
własnie to samo mi powiedział kumpel z serwisu hondy - ze pompa ma 100% wytrzyma 200 000 :) i zeby niepotrzebnie nie ruszać :P

Piotrek Klag
29-11-06, 23:06
własnie to samo mi powiedział kumpel z serwisu hondy - ze pompa ma 100% wytrzyma 200 000 :) i zeby niepotrzebnie nie ruszać :P
zakładając że rozrząd wytrzyma 60.000 ( bo tak sie przyjmuje na zamiennikach) to jak sie nawet wymienia rozrząd przy 180.000 to warto zmienic pompe - bo jak cieknie to sie nie obejrzysz a zagotoujsz auto. Jak auto ma bliżej 150.000 to można poczekac i przy rozrządzie nastepnym zmieniać. Jakkolwiek w sumie koszt mały więc z II po co czekać - lepiej za tą 100 więcej spać spokojniej....

kropa80
30-11-06, 02:50
dzwoniłem przed chwilą do sklepu (chciałem zamówić rozrząd) i koleś mówi ze w VI genie d14a4 razem z rozrządem trzeba wymienić pompe wody ? i ca całosc krzyknąl mi coś koło 370 pln-ów (pasek, napinaczi pompa). I pytanko do was czy koleś ma racje?





napinacz nowka masz na all.... za 50 jak cie interesuje , ja zamowilem juz pozdr

Lipek
30-11-06, 09:33
hmmm, ja po zakupie mojej dziewczynie autka (d15B2 HB`93r) przy przebiegu 200tys wymienilem rozrzad, plyn chlodniczy, olej, ale pompy wody nie....przy tym przebiegu raczej powinienem?? :?

Matey
30-11-06, 09:41
no raczej tak...

mer25
30-11-06, 23:12
panowie, ja przy swojej hani civic 1.6 Vti 99r wymieniłem rozrząd przy 95 tysiach,
wiem że powinno sie wymieniać przy ok 120tyś ale ja go sprowadziłem z włoch więc wolałem nie ryzykować. wymiane robiłem w serwisie , za orginalne części zapłaciłem ok 650 zeta, wymiana kosztowała mnie ok 300 zeta.
nikt mnie pytał o pompe i nic mi nie mówili , jeżeli było by cos nie tak chyba został bym o tym powiadomiony(mam nadzieje he he ) ale wiem też ze pompe wymienia się dopiero przy drugiej wimianie rozrządu.
reasumując: zapłaciłem sporo, ale w sumie nie miałem wyjścia, poprostu nie chciałem ryzykować, bałem sie troche, ponieważ byłem w kilku znajomych mi warsztatach i żaden z tych magików nie widział wcześniej Vti ..... zapłaciłem i mam pewność że jest ok.

M@rcin
30-11-06, 23:24
Moja Hania (D15B2 '93) jest właśnie po wymiany pompy wodnej.Przy 185tys wymienilem rozrząd tzn. pasek z rolką o pompie wodnej nie miałem wtedy pojęcia:/ i niedawno stało sie, przy przebiegu 210tys walnela pompa.Na poczatku plynu ubywało, ale nie było widac wycieków, później to lejąc plyn, odrazu wszystko wywalalo przez pome. Takze radze odrazu wymienic pompe, zeby dwa razy nie placic za wymiane, raz paska a drugi raz pompy. Pompe załatwiłem sobie po znajomości za 88zł :lol: