PDA

Zobacz pełną wersję : Centralny Zamek



czerkas89
07-10-10, 11:36
Witam potrzebuje wskazówek do montażu centralnego zamka na pilota.Pierwszą część mam za sobą (zamontowane siłowniki i wszystko gra otwiera i zamyka), ale mam problem z puszczeniem kabli przez drzwi mam tam szara kostkę do której idzie pełno kabli. Nie mam seryjnego centralnego wiec niema się pod co podpiąć.Tu się rodzi moje pytanie jak puścić kable do siłownika w drzwiach ?? Macie jakieś pomysły zdjęcia które mogły by pomóc ??

zakit
07-10-10, 16:55
albo wiercisz dziurke w blasze drzwi i puszczasz kable obok kostki, albo w wolnym miejscu w kostce. innej opcji nie ma...

Skoti
07-10-10, 22:16
Jest 3 opcja:)
może dokupić konektorki i powkładać je w wolnych miejscach w kostce. Jednak zakup odpowiednich konektorków wydaje się być niemożliwy

Muzyk-Grzes
07-10-10, 22:24
To jest i 4 opcja ,puścić kable poza kostka ,ale w miejscu w którym z kostki wychodzi gumowa osłona i przecisnąć przez jej "rękaw" dodatkowe przewody. Do tego trzeba zdemontować nadkole żeby przewody wprowadzić do wnętrza auta (konektor kierunkowskazu)

Mierzej
08-10-10, 08:53
To jest i 4 opcja ,puścić kable poza kostka ,ale w miejscu w którym z kostki wychodzi gumowa osłona i przecisnąć przez jej "rękaw" dodatkowe przewody. Do tego trzeba zdemontować nadkole żeby przewody wprowadzić do wnętrza auta (konektor kierunkowskazu)

dokładnie tak zrobiłem, tylko chyba bez demontażu nadkola, ja z kolei trochę środek rozebrałem ;)

czerkas89
08-10-10, 11:35
Ja też sobie poradziłem pojechałem do serwisu gdzie zakładają centralne i alarmy i przeciągnęli kable do drzwi za 20 zl a czekałem chyba z 1,5h za samochodem (wiem że demontowali cała deskę bo praktycznie niema tam dojścia , i nie wiem czy czasem nadkola też nie ściągali) dobrze , że na początku powiedział ile to bedzie kosztowali bo coś czuje ze jak by powiedział na końcu byliby to dużo drożnej .

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie podłączenia kierunkowskazów do centralki gdzie najłatwiej czy pod przycisk awaryjnych czy gdzieś koło bezpieczników ??

Tompro
09-10-10, 09:29
Ja też sobie poradziłem pojechałem do serwisu gdzie zakładają centralne i alarmy i przeciągnęli kable do drzwi za 20 zl a czekałem chyba z 1,5h za samochodem (wiem że demontowali cała deskę bo praktycznie niema tam dojścia , i nie wiem czy czasem nadkola też nie ściągali) dobrze , że na początku powiedział ile to bedzie kosztowali bo coś czuje ze jak by powiedział na końcu byliby to dużo drożnej .

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie podłączenia kierunkowskazów do centralki gdzie najłatwiej czy pod przycisk awaryjnych czy gdzieś koło bezpieczników ??

Od kierunków to koło bezpieczników masz kable i tam się najlepiej podpiąć.

Co do serwisu gdzie Ci kable przeciągali, to jak widziałeś na własne oczy co ściągali to gratuluje im bezmyślności, a jeśli nie to po prostu Cie naściemniali co to nie musieli robić. Wystarczy kawałek sztywnego i cienkiego pręta, wiertarka do zrobienia dziury w kostce i przeciągasz kable jak chcesz, bez demontaży niepotrzebnych elementów typu deska, nadkola. Dla uproszczenia roboty warto wybić bolec ogranicznika drzwi, wtedy otwierają się szerzej i jest lepsze dojście.