PDA

Zobacz pełną wersję : ciężko kręci przy zapalaniu



psemeq
05-10-10, 00:35
Witam

Przeszukałem forum i wszędzie są teksty o tym, że kręci i nie odpala albo wogóle nie kręci.

Mój problem jest następujący: po przekręceniu kluczyka i rytualnym bucie (D13B2) rozrusznik zrobi pół obrotu i stoi, po chwili znowu pół obrotu i stoi. W końcu zapali po kilku próbach. Częściej tak się robi na ciepłym silniku. Akumulator był niedawno kupowany nowy. Co może tak hamować silnik?

z góry dziękuję za sugestie.

pozdrawiam
psemeq

Yotomeczek86
05-10-10, 01:18
Podejrzewam że twój rozrusznik nadaje się do regeneracji. Wygląda na to że zużyły się w nim szczotki oraz tulejki.

wojtu
05-10-10, 12:24
Najlepiej spróbować wyciągnąć rozrusznik, w "Sam naprawiam" jest opisane jak i jak sprawdzić czy dobry.
Mi w D15B2 zajęło to z pół godziny razem z włożeniem pod blokiem. Rozwiało wszystkie wątpliwości, był dobry.
U mnie winny był zerwany kabel masowy. Tez raz kręcił, raz nie a później to już padł na amen.
Ale mówię najlepiej i najprościej wyciągnąć rozrusznik ;)

psemeq
05-10-10, 14:40
Dzięki za propozycje. Zobaczę jak będę mógł. Obecnie mam rękę w gipsie. Więc nic namodzić nie mogę... 421 z d16z6 czeka w pokoju na montaż...

Tobjas
07-10-10, 23:14
Heh mi teraz znajomy za 100zl zrobil kompletna regeneracje rozrusznika. Jest jak nowy ;p Wszystkie czesci w nim sa nowe, wypiaskowany i pomalowany i wyglada jak by go z polki zdjal ;p Jeszcze musze aku wymienic bo nawet nocy nie wytrzymuje. Wyjecie rozrusznika to jest jakies 10 min roboty jedna reka wiec mozesz teraz sprobowac ;p;p;p Generalnie polecam taki zabieg jak masz jakiegos znajomego co robi takie rzeczy w garazu z niewielkie pieniadze bo jak masz kupic do niego szczotk,cewke i inne graty to napewno wydasz ze 100zl a i narobic sie trzeba. Dobra firma jest w Zdunskiej Automotiw czy jakos tak. Daja 2 lata gwarancji ale koszt to juz 250-300zl wiec lepiej szukac kolesia ktory zrobi to omijajac vat ;p