PDA

Zobacz pełną wersję : drobne problemy z zegarami



miczo1
04-10-10, 16:21
Witam, w zeszłym tygodniu kupiłem civica hatchback 1.5 16V, miałem problem z odpalaniem na ciepłym i znalazłem rozwiązanie na forum za co z góry dzięki.
Mam jeszcze dwa pytania:

1. Mam problem z prędkościomierzem i licznikiem kilometrów, tzn. jade i raz prędkościomierz nic nie wskazuje i przy okazji nie działa mi licznik kilometrów, za chwile jest ok, czasami wskazówka sobie skacze raz na 120 jak jade 50 , czasami jak przekręce zapłon to lata po skali. Czy to będzie wina "zimnych lutów"?

2. Drugi problem to wskaźnik temperatury, tzn. zawsze na zimnym silniku jest w połowie skali, natomiast wraz ze zrostem temperatury dochodzi mi na czerwone pole. Czyli w momencie odpalenia jest tam gdzie powinna być po nagrzaniu się auta :) da się ją jakoś przestawić??

z góry dzięki chłopaki za pomoc

Tiga
04-10-10, 22:03
A nie masz przypadkiem pomalowanych lub innych wskazowek, tzn nie oryginalnych?
Jezeli tak to moze znaczyc ze ktos spartolil robote i do wymiany jest wskaznik temperatury.
Popatrz czy wszystkie wtyczki siedza dobrze w gniazdach.

gaga088
05-10-10, 01:19
Właśnie miałem tworzyć nowy temat z identycznym problemem, ale patrzę już jest.
Tak więc u mnie także raz działa prędkościomierz a raz nie. Czasami skacze po całej skali a czasami wskazuje dobrą prędkość.
Mój jest nieruszany i nic niemodzony. Jak ten temat najlepiej ogarnąć?

karmel
05-10-10, 10:08
A nie masz przypadkiem pomalowanych lub innych wskazowek, tzn nie oryginalnych?
Jezeli tak to moze znaczyc ze ktos spartolil robote i do wymiany jest wskaznik temperatury.

Albo zmienionych tarcz?


Czasami skacze po całej skali a czasami wskazuje dobrą prędkość.
Mój jest nieruszany i nic niemodzony. Jak ten temat najlepiej ogarnąć?
Rozkręcić, posprawdzać połączenie, jeśli będzie wszystko OK, a dalej będą cuda sie działy to trzeba pożyczyć od kogoś licznik, jeśli będzie to samo to trzeba czujniki wymienić w skrzyni:cool: