PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 map sensor?



MATRIXorg
03-10-10, 21:18
Objawy:
1. Zwiększenie zużycia paliwa z 6L na 10L/100km
2. Po staniu w korkach naciśnięcie na gaz, ruszanie, za chwile brak mocy na 1 sek do 2 (małe obroty) jakbym puścił gaz, za chwile już normalne przyśpieszanie (na zimnym silniku)
3. Wolne nagrzewanie silnika

Robię małe odcinki po mieście. W lato wiadomo szybciej się nagrzewała (1/3 odcinka trasy) i paliła mniej (szybciej działała sonda lambda). Objaw 2 też czasem występował. Teraz jest zimno i i nagrzewa się dopiero po 2/3 odcinka trasy.

Podejrzenie:
1. Map sensor
2. Sonda lambda - wymieniana na nową ngk kilka miesięcy temu.
3. Bimetal

Testy:
1. Map sensor
- po odłączeniu wtyczki, na zimnym i ciepłym - brak reakcji silnika
- po zgięciu wężyka 21, na zimnym i ciepłym - brak reakcji silnika
- po zdjęciu wężyka 21, na zimnym i ciepłym - brak reakcji silnika
- po zatkaniu wężyka 21, na zimnym i ciepłym - brak reakcji silnika
- podciśnienie na zdjętym wężyku 21 jest, na ciepłym silniku mocniejsze
- pozostało sprawdzić napięcia (według manuala):
* między przewodem czerwonym a zielonym - ma być 5V
* między przewodem białym a zielonym - ma być 3V

2. Sonda lambda
- pozostało do sprawdzenia [sprawdzona,zmienia szybko napięcie, sprawna]

Wątpię by była zepsuta, gdyż silnik dopiero po rozgrzaniu bierze z niej sygnały a większość trasy robię gdy silnik jeszcze nie jest nagrzany.

3. Bimetal
- pozostało do sprawdzenia [sprawdzony, nie otwierał klapki do pobierania ciepłego powietrza znad kolektora,przeczyszczony,naprawiony]

4. Poziom paliwa w komorze pływakowej gaźnika
- wyregulowane, był za mały poziom, obecnie testuje

Pytania:
1. W jaki sposób dawkowane jest paliwo na zimnym silniku?
2. Skąd ECU bierze sygnały do dawkowania na zimnym silniku?
3. Czy w Waszych D13B2 po rozłączeniu wtyczki z map sensora czy jakichkolwiek testach z wężykiem też nie występuje reakcja silnika?

Pozdrawiam serdecznie.

Muzyk-Grzes
03-10-10, 21:58
Na twoje 3 objawy napiszę tak wymień termostat bo wynika że masz cały czas otwarty, silnik się nie nagrzewa jak trzeba i stąd spalanie jest tak wysokie.

Skoti
03-10-10, 22:01
też mi wygląda na termostat

Muzyk-Grzes
03-10-10, 22:26
Pytania:
1. W jaki sposób dawkowane jest paliwo na zimnym silniku?
2. Skąd ECU bierze sygnały do dawkowania na zimnym silniku?
3. Czy w Waszych D13B2 po rozłączeniu wtyczki z map sensora czy jakichkolwiek testach z wężykiem też nie występuje reakcja silnika?

Pozdrawiam serdecznie.

Obawiam się że to trochę tak jest z tym dawkowaniem że pompa tłoczy paliwo cały czas do gaźnika a jedynie selenoid zamyka jego dostęp. Pompa jest mechaniczna i działa tak szybko jak szybko kręci się wałek, więc dawkowanie paliwa to raczej sprawa mechaniki niż sterowania ECU

Mierzej
04-10-10, 00:47
to termostat!
moje eg3 nagrzewa sie po 2km niezależnie czy jest - czy + 20 stopni!

MATRIXorg
04-10-10, 11:26
Termostat wymieniałem razem z sondą lambda kilka miesięcy temu. Jest to vernet. Sprawdzałem rurę górną to jest gorąca, a chłodnica i dolna od chłodnicy do silnika to jest zimna do nagrzania silnika.

Być może źle się wyraziłem. Co wpływa na sterowanie mieszanką paliwo/powietrze przed nagrzaniem silnika. Bo później steruje tym ECU na podstawie danych z sondy lambda.

yautja
04-10-10, 11:40
Ad. 1. Na ssaniu na jałowym normalnie za pomocą otwartej przepustnicy. Po wyłączeniu ssania za pomocą dyszy wolnych obrotów.
Ad. 2. Z Mapsensora, czujnika temperatury powietrza w dolocie, czujnika temperatury cieczy i może jeszcze z czegoś jeszcze.
Ad. 3. Po odłączeniu Mapsensora wiele się nie dzieje, bo paliwo i tak jest dawkowane mechanicznie w gaźniku.

Co do problemu - ustaw porządnie zapłon i poziom paliwa w komorze pływakowej gaźnika.