PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Diups
27-11-06, 21:16
Od jakiegoś czasu takie tematy widze na działach technicznych na różnych forach i sie sprawdzaja. Przedewszystkim jest mniej spamu w tematach o konkretnej rzeczy.... bo gdy ktos sie o cos pyta "podpinajac sie" pod czyis temat to sie to wrzuca do tego tematu.

Sens tematu polega na tym... mozna tu pisac jesli sie potrzebuje szybkiej konkretnej odpowiedzi o mechanice, tuningu, i wszystkich rzeczach zwiazanych z obsluga i serwisem, nie zakadajac nowego tematu.

Jesli Moderatorowi sie spodoba, to moze podwiesic ;) jestem zdania ze sie sprawdzi

[ Dodano: Pon 27 Lis, 2006 ]
wiec moje pytanie.... i ja zaczne :)


dzis kupilem gazowe amory KYB na przod, klocki LUCAS, filtr przeciwpylowy MagnetiMarelli, filtr powietrza filtron....
:arrow: nie bylo w hurtowni ani szpilek do kol... - stad moje pytanie, gdzie je kupic i za ile - potrzebuje 2

:arrow: nie bylo w hurtowni sondy lambda. pojechalem do JC i nie mieli do mnie sondy, mowil gosc ze maja jednozylowa uniwersalna... za 180zl ale powiedzial ze i tak moze nie pasowac, zebym pogadal z elektrykiem czy bedzie ok :| wiec zaniemowilem... gosc ma racje? wogule gdzie kupic ta sonde np NGK pod moj silnik bo podobno sa dobre i jaka cena tego

:arrow: nie bylo tez lozyska tylnego... ono jest razem z piasta?? i jakiej firmy to najlepiej wziasc ? najlepiej jakis link z allegro

ps2039
28-11-06, 14:45
nie bylo tez lozyska tylnego... ono jest razem z piasta?? i jakiej firmy to najlepiej wziasc ? najlepiej jakis link z allegro

temat z piastą przerabiałem 2 tygodnie temu. trzeba wymieniać całą piastę.
koszty:
piasta z ABS koszt od 300 pln
piasta bez ABS koszt od 160 pln
ceny oczywiście zależą od producenta, sklepu, dostępności na już.

dla obniżenia kosztów posiadaczy ABS'u jest możliwe przełożenie na nową piastę bez ABS pierścień ze starej piasty z ABS'em.

ja ostatecznie kupiłem piastę bez ABS w JCAuto na ostrobramskiej w Wawie za 200pln (zniżka klubowa 30%) i mechanik za 50pln przełożył pierścień i zamontował piastę.

Diups
30-11-06, 00:30
kolejne pytanie
czy sonda z silnika d14a4 - jednożyłowa spasuje do mojego d14a2 czy duza roznica czy jak... ogolnie to jaka sonda do mojego... bo na orginal nie mam pieniedzy a zamiennika NIGDZIE nie moge znalesc :( Gruszka, Leeo i inni z tym silnikiem co moj - poratujcie !!!!

Gruszka
30-11-06, 00:36
Marek wlasnie, zapomnialem Ci powiedziec, ze u mnie chyba jednak siedzi czterozylowa. Niby w manualu jest jednozylowa, ale u mnie sa jednak cztery kabelki. Dla pewnosci jutro sprawdze i zrobie zdjecia. Jest orginalna i siedzi tam od nowosci, wiec nie bedzie niepewnosci czy nie byla zamieniona.

Takze wsterzymaj sie jeszcze z ta sonda. Cos razem wymyslimy.

Diups
30-11-06, 13:06
Tomek dzieki... kurde bo walcze z tym spalaniem i puki mam troszke gotowki (juz niewiele) to chce zrobic ta sonde i narazie oleje przegub i lozysko... a NIGDZIE nie widza co za sonda jest u mnie w silniku :/

Gruszka
30-11-06, 23:02
Marek, tak jak obiecalem sprawdzilem ta sonde. Jednak jest 4-zylowa:

http://img65.imageshack.us/img65/6083/tnimg6796fn3.jpg
http://img77.imageshack.us/img77/1126/tnimg6799xx6.jpg

Nie wiem dlaczego jest rozbieznosc z manualem :roll: Wynika z niego, ze w D14A2 i D16Y3 jest sonda 1-zylowa bez grzalki:
http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/CivicManual/pdf/11-28.pdf

jednak u mnie jest 4-zylowa tak jak w D16Y2, czyli z grzalka:
http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/CivicManual/pdf/11-30.pdf

Z kolei w D15Z3 jest 7-zylowa...:
http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/CivicManual/pdf/11-36.pdf



Na tej stronie (jakiejs firmy od LPG) tez pisza, ze w D14A2 sonda jest 4-zylowa:
http://www.landi.it/area_riservata/schede/honda/43-160e.pdf (2 strona)

Diups
01-12-06, 00:02
Gruszka dzieki wielkie... tylko teraz jest problem...
co moze wplywac oprocz sondy na duze spalanie ? wymienilem filtr powietrza na nowy i termostat... zrobilem reset... teraz palil mi ok 12l... spadlo ponizej 10l przy spokojnej jezdzie na krotkich dystansach... zaslonilem jeszcze chlodnice z mysla ze moze to cos da ze bedzie sie szybciej nagrzewal no i wskazowka sie podnosi szybciej, ale nie wiem czy to nie jest tak ze tylko wskazowka idzie w gore .... :/
to jaka ta sonde teraz kupic ?! bo juz jestem w szoku i calkiem sie pogubilem...

Gruszka
01-12-06, 00:43
Jak na razie, to ewidentnie masz padnieta sonde... A mozesz zrobic jej fotki? Ciekawe czy rzeczywiscie masz tam 1-zylowa...

Jesli sie okaze, ze jednak ma 4, poszukalbym uzywki z jakiegos rozbitka, oczywiscie z D14A2 na pokladzie. Allegro, forum sprawdzales?

Ciekaw jestem czy ta z D16Y2 (92kW) jest taka sama. Moze ona wystepuje w katalogach i podejdze?

ps2039
04-12-06, 15:00
Wynika z niego, ze w D14A2 i D16Y3 jest sonda 1-zylowa bez grzalki
hmmmm ... zainteresowałem się tematem i sprawdziłem u siebie. mimo, że manual podaje, że w D16Y3 jest jednożyłowa ... to u mnie są cztery druty. part number wg EPC dla sondy w d16y3: 36531-P1K-E11 a to jest 4 żyłowa sonda.

Diups
04-12-06, 16:33
kurde... u mnie jednozylowa :/ szit.... to teraz juz sie zagubilem calkiem :/

ps2039
04-12-06, 16:51
Marku, ale sprawdzam właśnie w EPC dla Twojego modelu i jest jednożyłowa part number: 36531-P1K-E01. więc chyba wszystko jest OK. takiej powinieneś szukać.

Windykator
06-12-06, 09:15
Jaka jest długość żarówki rurkowej w podsufitce u mnie? Bo nigdzie na forum nie mogę znaleźć i w stylingu też nie ma :!:
Z góry dziękuję za szybką odp :)

draffter
06-12-06, 10:21
Jaka jest długość żarówki rurkowej w podsufitce u mnie? Bo nigdzie na forum nie mogę znaleźć i w stylingu też nie ma n
Z góry dziękuję za szybką odp

Nie będzie ci łatwiej po prostu ją wyjąć i zmierzyć. demontaż jest łatwy, zadałeś to pytanie już tu http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=19086 po co pytasz jeszcze tutaj. Rozbierz i zmierz, to naprawdę nie jest pięć godzin roboty :evil: :evil:

Gruszka
06-12-06, 14:52
Mozesz wyjac tez ta z bagaznika. Jest taka sama, latwiej sie do niej dostac.

TeeS1975
07-12-06, 09:35
Ziom zobacz tą z bagażnika, tam siedzi jakiś Philips ale rozmiar ten sam

Gruszka
07-12-06, 18:53
Marek a propos tej sondy, wczoraj na spocie widzialem u Pihonta w aucie (D14A2), ze tez ma 4-przewodowa. Identyczna jak u mnie.

Chyba jednak powinienes wlasnie takiej poszukac.

A w ogole to zrob przy okazji zdjecia tej, ktora masz, tylko tak zeby wylo widac jej kostke. Ciekawe czy tez jest inna i ile ma pinow.

jjurgiel
07-12-06, 21:42
Też mam D14A2 i potwierdzam że jest 4-żyłowa sonda taką mam od nowości (tak wyjechała 10 lat temu z salonu a że jestem jedynym użytkownikiem od nowości to jestem tego pewien) zresztą osłonka przewodów nie dochodzi do samej sondy więc widać to bez większego kombinowania.

Diups
18-12-06, 11:41
Odezwal sie do mnie chlopak tu z forum ... ktory rozbiera jajko 1,5 16V i mowi ze ma
sonde jednozylowa... podejdzie to to do mnie i bedzie wszystko okej ??

a co do fotek to nie zrobilem jeszcze, ale chlopaki z grupy 5d Krakowskiej widzieli ze mam 1zylowa

Konrad84
18-12-06, 15:33
Dzięki Diups za ten temat, dziękuje bo skorzystam. Otóż wiem że o glebie było sporo, dlatego nie mam zamiaru tworzyć nic nowego. Chce sobie obniżyć 5D o 35 lub 40mm i potrzebuje tylko dwóch konkretnych odpowiedzi.
Gdzie w Warszawie i za ile.

Gruszka
18-12-06, 17:45
Marek, ja bym na Twoim miejscu nie kombinowal z 1 zylowa sonda. Przeszukaj Allegro, pelno jest D14A2 z Anglii na czesci. Na bank trafisz dobra 4-zylowa sonde. Daj tez info w dziale Kupie.

Pzdr.

Diups
18-12-06, 20:33
Na bank trafisz dobra 4-zylowa sonde. Daj tez info w dziale Kupie.
czyli wkoncu cztero zylowa ? a jakie Ona ma gniazdo ? bo jak podepne 4 zylowa w gniazdo jedno zylowej ? Macie jakas fotke gniazdka ? i tego co wchodzi w gniazdo ?


Dzięki Diups za ten temat, dziękuje bo skorzystam.
dlatego pisalem ze powinien byc podwieszony... unikneloby sie setek tematow w ktorych krotka odpowiedz konczy temat :)
co do zawiasu... opisalem Ci co i jak... niestety w Warszawie nie wiem :)

Windykator
22-12-06, 01:13
potrzebuję wymienić żarówkę u siebie w kombi co podświetla bagażnik, jest ona w suficie. Nie mogłem nic tam podważyć tego plastiku, nie chciał wogóle odejść,a na siłę nie chciałem,zeby się nie połamało. Z przodu wszystko ok było,ale z tyłu wogole nie mogłem dać rady. jest jakas instrukcja do tego??

Dzięki i pozdro
MiSieK

Konrad84
22-12-06, 08:13
Masz na forum manuala, Gruszka kiedyś wrzucił.

[ Dodano: Pią 22 Gru, 2006 ]
Szybkie pytanie:
Jak zrobić kolumnę kierownicy regulowaną w dwóch płaszczyznach w moim civicu (patrz pod zdjęciem) :lol:

Windykator
22-12-06, 09:00
Wrzucił do przedniej!! A ja potrzebuję do tylniej w kombi :)

Konrad84
22-12-06, 09:28
Wydawało mi się że tam był manual do całego areodecka ?

Diups
22-12-06, 12:50
Konrad84, dobrze mowi... Gruszka dawal linka do calego manuala 5d... nie tylko do jednej lampki

uhr
23-12-06, 01:09
Pytania:

1. Mam problem, otóż auta czasami ma zwiechy.. tzn. jadę.. wszystko ok.. nagle spadają obroty.. auto jakby przygasa.. kilka razy wciskam gaz i jedzie. Kwestia benzyny czy czegoś innego?

2.Siadł centralny zamek.. tzn. gdy otwieram drzwi przy kierowcy.. otwierają się wszystkie drzwi ... gdy zamykam.. zamykają się tylko kierowcy.. co się zepsuło?

3.Fotel się buja do tyłu.. czego to przyczyna?

4.Ile kosztuje zainstalowanie elektrycznych szyb + części do tego?

5.Bardzo duży problem... a mianowicie: gdy myję auto.. to przy drzwiach.. przednich i tylnich bodajże.. woda spływa po szybie.. następnie zamiast lecieć przez drzwi od zewnątrz.. wpada pod uszczelkę szyba<=>drzwi i wylewa się jakby ze środka drzwi, (nie wpada do środka).. i np. dzieje się tak w połowie uszczelki..

6.Chcę wymienić wydech.. muszę wymienić całe tłumik.. czy tylko tą końcówkę? :)

Honda '99 Anglik 5d.

przemo78
23-12-06, 06:38
Pytania:



3.Fotel się buja do tyłu.. czego to przyczyna?

6.Chcę wymienić wydech.. muszę wymienić całe tłumik.. czy tylko tą końcówkę? :)

Honda '99 Anglik 5d.

Ad.3

Prawdopodobnie pękła blacha pod siedziskiem albo też w oparciu, ewentualnie masz niedokręconą którąś ze śrub mocujących fotel do podłogi

Ad.6

To zależy co chcesz osiągnąć i ile masz kaski na wymianę, za końcowy sportowy uniwersalny zapłacisz pewnie około 250 pln i do tego robota spawacza z 50 pln, za seryjny końcowy do 200 pln z montażem, natomiast jak chcesz się bawić w montowanie całego wydechu od kolektora to szykuj około 1500 pln, mam nadzieje że wstępnie wyjaśniłem różnice :wink:

draffter
23-12-06, 13:24
2.Siadł centralny zamek.. tzn. gdy otwieram drzwi przy kierowcy.. otwierają się wszystkie drzwi ... gdy zamykam.. zamykają się tylko kierowcy.. co się zepsuło?


5.Bardzo duży problem... a mianowicie: gdy myję auto.. to przy drzwiach.. przednich i tylnich bodajże.. woda spływa po szybie.. następnie zamiast lecieć przez drzwi od zewnątrz.. wpada pod uszczelkę szyba<=>drzwi i wylewa się jakby ze środka drzwi, (nie wpada do środka).. i np. dzieje się tak w połowie uszczelki..

Mam jakieś dziwne psie-czucie, że ma to bezpośredni związek :D
Poza tym odnośnie fotela, był już taki temat, odnośnie szyb, chyba też, ale tak w sumie to szybciej byś uzyskał odpowiedź, gdybyś kliknął na szukaj :evil:

PAWEŁ 27
27-02-07, 15:10
Witam wszystkich , tez mam problem z sądą w D14A3 ,mam jednożyłowa , komputer wyrzuca uszkodzenie sądy lub błąd w jej układzie , pali się check engine , założyłem drugą sądę i nadal jest tak samo .co robić ?

Gruszka
27-02-07, 15:40
Zresetuj komputer.

PAWEŁ 27
28-02-07, 10:11
Zresetowałem, jest tak jak było ,czyli pali sie check engine i wyrzuca kod nr 1 sprawdziłem sondę i jej połączenie z komputerem jest ok. podkusiło mnie żeby zajżeć do komputera ,odkryłem ,że ktoś wylutował z niego jakiś układ z miejsca o oznaczeniu "immo", co dziwne kluczyki też są bez immobilajzera , a przy stacyjce jest czujnik immobilajzera. Czy to możliwe ,że ktoś usunął immobilajzer i przez to pali sie kontrolka ? Które oznaczenia są ważne przy wymianie kompa? U mnie jest : 37820-P3X-G01
147-100287
CC7 denshigiken C7

smar
28-02-07, 19:21
Podczas jazdy apaliła mi się lampka check engine; szybko wyłączyłem silnik i za chwile włączyłem ponownie. Lampka zgasła i przez ok 5 kilometrów jazdy juz sie nie zapaliła.
Pytanie: czy mam jechac do serwisu (bo cały czas jest problem) czy mógł to być przypadek i jesli się nie zapali ponownie, to wszystko ok?

Diups
28-02-07, 22:53
robisz zwarcie na kostce ktora jest pod schowkiem... (2 dinowa laczysz jedno z drugim jakims cienkim drucikiem) przekrecasz kliczyk na zaplon, robisz to zwarcie... zczytujesz blad... patrzysz na www.hondapl.org czy jakos tak... i wiesz co za blad... a jak nie ma bledu to reset kompa i juz ;)

jutro Ci opisze moze dokladnie jak to zrobic... mi tlumaczyl Cairo...

draffter
28-02-07, 22:57
jutro Ci opisze moze dokladnie jak to zrobic... mi tlumaczyl Cairo...
a moze wpisz w :szukaj: samodiagnostyka i bedziesz mial ladnie wszystko opisane ;)

smar
01-03-07, 06:54
Dzieki za odpowiedzi - tylko, że mi chodziło o to, czy to mógł być przypadek czy nie; a forum przeryłem w poszukiwaniu check engine i samodiagnostyki :D
Ale z wypowiedzi wnioskuję, że to nie był przypadek i sprawdzic muszę :)

matmario
06-04-07, 21:22
Jakie założyć gumy stabilizatora z przodu albo inaczej jakich firm tej cześci nie kupować bo kojarze że było w jakimś topic'u o tym ale znaleźść nie mogę tego. Pozdrawiam.

snow
05-05-07, 16:26
Witam,
Może mi ktoś powiedzieć co jest przyczyną, że zapala się żółta kontrolka "lampka kontrolna silnika"?

wunat
05-05-07, 17:16
jakis blad napewno. zrob samodiagnostyke.

pepe1980
07-05-07, 11:11
SZYBKIE PYTANIE:

1: Czy po wymianie świec należy robić restart komputera. U mnie po wymianie samochód delikatnie się zamulił, a wymieniłem na takie same (NGK V-line).
(Jeżeli wymagany restart to czy wystarczy bezpiecznik czy raczej klemy)

2: Na zimnym silniku obroty biegu jałowego utrzymują sie na poziomie około ~1000 obr. czy może mieć to związek z wymianą świec, czy raczej tego nie wiązać.

3: Silnik na biegu jałowym chodzi nierówno (+-200obr) czy wystarczy przeczyszczenie silnika krokowego, jeżeli tak to jaki to koszt ?


/dzięki za odpowiedź

ps2039
07-05-07, 11:52
1: Czy po wymianie świec należy robić restart komputera. U mnie po wymianie samochód delikatnie się zamulił, a wymieniłem na takie same (NGK V-line).
(Jeżeli wymagany restart to czy wystarczy bezpiecznik czy raczej klemy)
teoretycznie po wymianie świec reset nie jest wymagany.
ale skoro zabierasz sie do tego to resert wykonujemy bezpiecznikiem.


2: Na zimnym silniku obroty biegu jałowego utrzymują sie na poziomie około ~1000 obr. czy może mieć to związek z wymianą świec, czy raczej tego nie wiązać.
rozumiem, że skoro obroty ok.1000 znaczy się za niskie ... możliwe, że skoro na starych było ok, na nowych jest źle to wina świec. może z nimi coś jest nie tak ??


3: Silnik na biegu jałowym chodzi nierówno (+-200obr) czy wystarczy przeczyszczenie silnika krokowego, jeżeli tak to jaki to koszt ?
możliwe, że wystrczy przeczyścić krokowy.
ale czasem powodem takiego zachowania może być szereg innych czynników ...

pepe1980
07-05-07, 12:15
Dzieki za odpowiedz,, ale za podpytam dalej:

--------------


pepe1980 napisał/a:
2: Na zimnym silniku obroty biegu jałowego utrzymują sie na poziomie około ~1000 obr. czy może mieć to związek z wymianą świec, czy raczej tego nie wiązać.

rozumiem, że skoro obroty ok.1000 znaczy się za niskie ... możliwe, że skoro na starych było ok, na nowych jest źle to wina świec. może z nimi coś jest nie tak ??

według manuala na biegu jałowym powinno być dużo mniej niż 1000

-------------

Świece zmieniłem z NGK na NGK V-line (ta sama ciepłota), szczelinomierzem sprawdziłem i szpara jest identyczna jak w starych(~0.9mm)

--------------



możliwe, że wystarczy przeczyścić krokowy.
ale czasem powodem takiego zachowania może być szereg innych czynników ..


Silnik krokowy - jaki jest koszt czyszczenie ?? i jakie inne czynniki mogę brać pod uwagę?

ps2039
07-05-07, 12:17
według manuala na biegu jałowym powinno być dużo mniej niż 1000

ale piszesz, że na zimnym silniku masz ok. 1000.
750-800 powinno być na ciepłym.
na zimnym powinno być ok. 1200-1500.

pepe1980
07-05-07, 12:19
hmmm,,, ok wielkie dzięki

ps2039
07-05-07, 12:20
i jakie inne czynniki mogę brać pod uwagę?
brudne filtry, zanieczyszczona przepustnica, źle ust. wolnych obrotów, uszkodzona sonda lambda

[ Dodano: Pon 07 Maj, 2007 ]

Silnik krokowy - jaki jest koszt czyszczeni
w dziale teksty chyba jest FAQ jak samemu wyczyścić krokowy.

[ Dodano: Pon 07 Maj, 2007 ]
tu: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=19085

havok
17-06-07, 12:52
Reaktywuję trochę temat, bo dla takiej małej pierdółki nie warto zakładać nowego ;)

Mieszek od CTR - podejdzie plug&play czy nie?

ps2039
18-06-07, 09:15
Mieszek od CTR - podejdzie plug&play czy nie?
Nie wiem Piotrze co do mieszka od CTR'a ale od ITR'a tak.
http://img406.imageshack.us/img406/4964/konsolaintegrahx8.jpg (http://img406.imageshack.us/my.php?image=konsolaintegrahx8.jpg)

havok
19-06-07, 21:30
A co trzeba zrobić (odkręcić), żeby wymienić mieszek? Całą konsolę środkową? Czy jest jakiś łatwiejszy sposób?

Gruszka
19-06-07, 23:41
A co trzeba zrobić (odkręcić), żeby wymienić mieszek? Całą konsolę środkową? Czy jest jakiś łatwiejszy sposób?

Odkrecic galeczke i ostroznie wyciagnac (do gory) ta plastikowa obudowe mieszka. Przyczepiona jest na 2 lub 4 takie wciskane blaszki. Dasz rade ziom, tylko ciagnij z wyczuciem ;)

havok
13-07-07, 22:00
Ma ktoś fotki, albo może opisać, gdzie się montuje cup holder z Integry w naszych Angielkach? Bo jak na niego patrzę, to mi tylko wyjęcie przycisków od klimy i obiegu wewnętrznego przychodzi na myśl, a tego jeszcze będę potrzebował ;) A cup holder też jest fajną rzeczą.

Loup
13-07-07, 22:12
Wymieniłem ostatnio przednie górne wahacze + tuleje tylnych wleczonych wahaczy.
Coś mi jednak teraz stuka w zawieszeniu, tak brzdęka na większych wybojach i dziurach, raczej przy małych prędkościach, ale nie jestem pewien czy tego nie było jeszcze przed zmianą tych wahaczy.

Ktoś wie czym to może być spowodowane?

mirasek
15-07-07, 17:21
@Loup
A nie miałeś tego wcześniej? Takie pongi w zawieszeniu to normalne w Hondach, szczególnie przy dużej wilgotności. Sprężyna stuka w gnieździe, podłożenie filcu nasączonego olejem eliminuje problem.

Ja za to mam problem z piszczeniem nowych szpejów w aucie. Przy lekkim hamowaniu czasami piszczą hamulce (nowe tarcze brembo i klocki ferodo). Może sie dopiero "ułożą"?

Drugie piszczenie powodują paski wielorowkowe (po odpaleniu, później jakby cichną), dwa mam nowe, od klimy został stary. Jeszcze nie wiem który to, ale czy to wina zbyt słabego czy zbyt mocnego ich napięcia, bo nie ślizgają sie.

Loup
15-07-07, 17:25
mirasek, napisałem, że nie jestem pewien czy tego wcześniej nie było. Czyli mówisz, że to normalne i się nie przejmować?

abarth81
15-07-07, 21:15
Taa jak jest mokro to jest takie "brzdęęk.."

mirasek
15-07-07, 21:45
mirasek, napisałem, że nie jestem pewien czy tego wcześniej nie było. Czyli mówisz, że to normalne i się nie przejmować?

Był chyba o tym temat na forum, to taka "wada fabryczna", jezdże tak od początku i nic sie nie dzieje. Ale nie mam pewności że u Ciebie stuka to samo, musiałbym posłuchać ;) Skoro zużyte elementy w zawieszeniu wymieniłeś to raczej tylko to zostaje...

A zna ktoś rade na moje piszczenie?

Yo87
15-07-07, 22:55
mirasek, napisałem, że nie jestem pewien czy tego wcześniej nie było. Czyli mówisz, że to normalne i się nie przejmować?

Był chyba o tym temat na forum, to taka "wada fabryczna", jezdże tak od początku i nic sie nie dzieje. Ale nie mam pewności że u Ciebie stuka to samo, musiałbym posłuchać ;) Skoro zużyte elementy w zawieszeniu wymieniłeś to raczej tylko to zostaje...

A zna ktoś rade na moje piszczenie?

Spróbuj dać głośniej radio:)

mirasek
15-07-07, 23:32
Spróbuj dać głośniej radio:)
Chce usunąć przyczyne, nie objaw. Poza tym mam słabe audio i ludzie na zewnątrz samochodu jednak usłyszą piski ;)

Yo87
16-07-07, 11:01
Ja też po założeniu gładkich tarcz brembo mam piszczenie klocków przy hamowaniu. Myślałem że przejdzie, ale po 10 tys nie ma zmiany:). Podobno trzeba nałożyć smar na te części klocka nie mające styku z tarczą. Nie przerabiałem więc pewien nie jestem:D

sharky
16-07-07, 16:14
A mi Panowie dziś przy temperaturze przekraczającej 60st.C (powyżej tej wartości wysiada mi wyświetlacz w termometrze :D ) zauważyłem, że (po 2 dniach stania) coś mi strasznie świergocze około 4800-5000 obrotów.
Żonie w Vitarze tak kiedyś piszczało (tylko ciszej) podczas skręcania - i to był pasek od wspomagania.
Ale w tym przypadku - trochę dziwne te objawy- występują tylko w tym przedziale obrotów.
Oczywiście zajrzałem pod maskę. Płyny wszystkie w porządku.
Tylko podejrzewam, że na skutek wysokiej temp. któryś z pasków zmienił swoje właściwości i postanowił sobie przy pewych obrotach zaszaleć... Czy ktoś ma inne propozycje?
Żadna tam pompa wody... etc etc?

[ Dodano: Wto 17 Lip, 2007 ]
Nikt się nie odezwał z żadną propozycją więc pojechałem do Hondy - Timpolu.
Podpowiem dla potomnych, że nie warto bagatelizować piszczenia dochodzącego spod maski, bo jak się okazuje to nie zawsze pasek piszczy, tylko w moim przypadku najprawdopodobniej jest to "sprzęgiełko" od klimatyzacji. Taką opinię wydał mechanik. Najprawdopodobniej jest to do wyregulowania, a jeżeli nie, to sprzęgiełko jest elementem wymienialnym.
Umówiłem się na piątek. Relację zdam po powrocie.
Jakieś opinie, podpowiedzi w tym temacie?

Nawet Gruszka nic nie napisze? :)

KiTT
18-07-07, 15:54
no to szybkie pytanie, jak bezpiecznie usunac tyln naklejki (civic, honda, i oznaczenie motoru) tak zeby nie bylo slady i nie zerwac razem z lakierem ;D
P.S czy ktos ma fotke takiego auta (chodzi mi o sam tyl bez naklejek)

Gruszka
18-07-07, 16:28
Nawet Gruszka nic nie napisze? :)

Michal, ciezko jest tak od razu zgadnac co moze wydawac opisane dzwieki. Zawsze dobrze jest sprawdzic kiedy dokladnie wystepuje i w jakich warunkach (postoj, w czasie jazdy, na biegu, na luzie, przy operowaniu gazem/sprzeglem, na klimie/bez klimy, czy jest goraco/czy pada itp. itd.). Niektore sytuacje/dzwieki sa charakterystyczne lub typowe dla danego modelu i wtedy mozna od razu jednoznacznie stwierdzic co moze byc ich przyczyna. Przyznam szczerze, ze nawet sie nie zastanawialem co moglo byc powodem tego pisku u Ciebie, ale mam nadzieje, ze nam wszystko opiszesz :)


no to szybkie pytanie, jak bezpiecznie usunac tyln naklejki (civic, honda, i oznaczenie motoru) tak zeby nie bylo slady i nie zerwac razem z lakierem ;D
P.S czy ktos ma fotke takiego auta (chodzi mi o sam tyl bez naklejek)

Ja zdjalem oznaczenie 1.4i pomagajac sobie ostroznie zylka a potem resztki kleju na cieplo (suszarka i tarcie kciukiem). Potem lekko przepolerowalem w tym miejscu lakier i nie ma sladu.

damianeq87
18-07-07, 18:37
Ile kosztuje (średnio) lub z jakimi cenami się spotkaliście...
Chodzi mi o pomalowanie zderzaków pod kolor samochodu bo mam na dole takie czarne paski i mi nie pasują...

mirasek
18-07-07, 19:08
Ile kosztuje (średnio) lub z jakimi cenami się spotkaliście...
Chodzi mi o pomalowanie zderzaków pod kolor samochodu bo mam na dole takie czarne paski i mi nie pasują...

Malowanie elementu od 150 zł w góre

Dorzuć do zderzaków jeszcze lusterka razem z trójkątami i klamki, będzie wyglądała tak jak moja :aloha: - jeśli to ta z avatara. Chyba że Tobie chodzi o te niby dokładki, to wtedy i listwy progowe wypadało by prysnąć.

sharky
18-07-07, 19:38
O odklejaniu oznaczeń już było.
kiedyś... :)
Cienką żyłką, sznurkiem nawijasz na palce wskazujące i metodą moja-twoja powoli, ale systematycznie oddzielasz znaczek od lakieru. Z tego co pamiętam w ten sposób pozbędziesz się znaczków z napisem honda, civic, poj. silnika, ale NIE! znaczka/logo HONDY! (H)
Jest on podobno zaczepiony na 2 zaczepy.
Resztki kleju pozbędziesz się benzyną ekstrakcyjną.

Ps. A ja powiem dla potomnych w sprawie piszczenia mojego paska. Dziś mi piszczy dokładnie przy 5200-5300 obrotów. Pojechałem do jednej z najlepszych firm w Lublinie zajmujących się klimatyzacją (na Hutniczej 3). Podejrzenia padły na stary olej w sprężarce. Z 21 atmosfer, po wymianie czynnika chłodzącego i tego oleju do smarowania ciśnienie spadło do 13. Czy to wartość ok? Nie wiem.
Niestety nic to nie pomogło i sami niewiele wiedzą co można dalej z tym zrobić. Czekam do piątku, może mocarze z ASO coś wykombinują. Podejrzewam, że wymiana tego "sprzęgiełka" tania nie będzie. Pozostaję w nadziei, że na dystansach coś wyregulują i będzie git.
Czy naprawdę nikt z Was nie miał nigdy z tym problemów???
Może piszczenie pasków u niektórych z Was również ma coś wspólnego z tym sprzęgiełkiem od sprężarki.
W piątek po powrocie z ASO opiszę co było przyczyną (mam nadzieję, że znajdą)

damianeq87
19-07-07, 09:49
Ile kosztuje (średnio) lub z jakimi cenami się spotkaliście...
Chodzi mi o pomalowanie zderzaków pod kolor samochodu bo mam na dole takie czarne paski i mi nie pasują...

Malowanie elementu od 150 zł w góre

Dorzuć do zderzaków jeszcze lusterka razem z trójkątami i klamki, będzie wyglądała tak jak moja :aloha: - jeśli to ta z avatara. Chyba że Tobie chodzi o te niby dokładki, to wtedy i listwy progowe wypadało by prysnąć.

A ile mnie wyniesie całkowite pomalowanie tego wszystkiego ?

ps2039
19-07-07, 11:06
A mi Panowie dziś przy temperaturze przekraczającej 60st.C (powyżej tej wartości wysiada mi wyświetlacz w termometrze ) zauważyłem, że (po 2 dniach stania) coś mi strasznie świergocze około 4800-5000 obrotów.
prawdopodobnie niewiele pomogę, ale czy sprawdziłeś i wykluczyłeś na 100% paski (klimatyczacji, ładowania, wspomagania) ??


Ale w tym przypadku - trochę dziwne te objawy- występują tylko w tym przedziale obrotów.
Ja miałem podobny problem (może troszkę w innym zakresie obrotowym). Rozwiązaniem była właśnie wymiana pasków.


Tylko podejrzewam, że na skutek wysokiej temp. któryś z pasków zmienił swoje właściwości i postanowił sobie przy pewych obrotach zaszaleć... Czy ktoś ma inne propozycje?
Mimo odpowiedniego naciągu (bo nie był luźny) nie miał już prawidłowych właściwości i piszczał (świergotał).


Niestety nic to nie pomogło i sami niewiele wiedzą co można dalej z tym zrobić.
możliwe, że to nie paski, ale warto sprawdzić. metoda jest prosta ... odpal silnik przytrzymaj na obrotach przy których piszczy i delikatnie spryskaj zimną wodą paski - jak zniknie popiskiwanie to na bank tu jest problem.

sharky
19-07-07, 11:31
Dzięki Pawle za odpowiedź.
W styczniu wymieniałem wszystkie 3 paski w ASO... i widać, że są jeszcze "nowe".
Co oczywiście nie oznacza, że są sprawne. Może faktycznie przez te 5 tys km uległy większemu zużyciu. Tego jeszcze nie wiem.
Dobry pomysł z tą wodą. Tak zrobię.
Mam też specjalny spray do piszczących pasków WAKEMa, ale mam z nim złe doświadczenia (u Żony w aucie jak spryskałem, to tylko gorzej piszczało, a pasek kleił się niesamowicie jak lep na muchy ;) )
Jeżeli woda pomoże, to zostanie mi uparcie reklamować te paski w ASO.

ps2039
19-07-07, 11:35
Jeżeli woda pomoże, to zostanie mi uparcie reklamować te paski w ASO.
woda może sama w sobie nie pomoże ;) ale zmieni na chwilke właściwości paska, może zniweluje na chwilke ten moment tarcia podczas którego wydobywa się piszczenie, a to będzie już oznaką, że coś jest nie tak z paskami.

:)

aras12
19-07-07, 11:58
siema
co mozecie mi powiedziec na temat tego gwintu http://moto.allegro.pl/item216794328_zawieszenie_sportowe_gwintowane_regu lowane_civic.html
jak bardzo jest twardy?
jaka jest jego zywotnosc?

ps2039
19-07-07, 12:04
co mozecie mi powiedziec na temat tego gwintu
z aukcji nie wynika, że jest to gwint do 5D ... a raczej właśnie do 3D/4D z 92-00 - tak mi się wydaje. zapytaj sprzedawcę o model i wyszukaj w internecie do jakiego modelu civica pasują.

co do firmy, amorów, sprężyn nie wypowiadam się bo nigdy nie miałem z tym do czynienia.

aras12
19-07-07, 12:12
ps2039,
to nie do mojego auta tylko kumpla cupe on ma na sobie jamexa -60 i chce kupic ten gwint i niewie czy dobrze robi gluwnie boi sie ze gwint jest mniej twardy od jego sprezyn

mirasek
20-07-07, 00:45
A ile mnie wyniesie całkowite pomalowanie tego wszystkiego ?

Nie wiem, u mnie było już pomalowane fabrycznie ;) Zajedź do kilku lakierników i popytaj, mogą być rozbierzności. Jak popsułem przedni zderzak to mój lakiernik wziął 150 za malowanie, i tak też bierze do każdego elementu (2000pln za lakier całej fury).

KiTT
20-07-07, 06:58
czy macie dolna oslone silnika?

Konrad84
20-07-07, 09:42
KiTT
chodzi ci o tą osłonę która idzie od zderzaka w stronę silnika ok 20 cm?
Bo jeżeli o jakąś inną to nie i seryjnie nie były montowane.

aras12
20-07-07, 11:56
Konrad84,
co to za link niemoge sie polaczyc!!!

[ Dodano: Pią 20 Lip, 2007 ]
siema
co mozecie mi powiedziec na temat tego gwintu http://moto.allegro.pl/it...wane_civic.html
jak bardzo jest twardy?
jaka jest jego zywotnosc?

Konrad84
20-07-07, 14:29
aras 12
Sorki już nie ważne nie będe szpecił auta zamiennikami.

KiTT
20-07-07, 16:28
Konrad84, ten plastik mam chodzilo mi raczej o dolna kompletna oslone, bo ostatnio przy okazji zmiany tlumika koncowego moglem obejrzec od spodu autko i powiem wam ze przy przebiegu 178tys wyglada bardzo dobrze, dol suchutki, zero rudego (oprocz nadkoli) tylko ten brak oslony mi sie rzucil w oczy bo miejsce na zaczepy jest myslalem ze moze poprzedni wlasciiel ja gdzies zgubil :)

Diups
21-07-07, 17:25
ja mam osłone taka ze idzie od zderzaka jakies 20cm albo wiecej w strone silnika... pozniej od spodu jest goły i tylko tyle.. no i osłone plastikowa zamiast klimy...

mAgik
23-07-07, 08:47
Siema. Mam Civica z silnikiem B18C4 ale jedna rzecz mnie zastanawia.Czemu czasami praktycznie nie czuję załączania się Vteca, a czasem aż czuję jak mnie wgniata w fotel? Coś mam zwalone?

KiTT
23-07-07, 17:11
mysle ze raczej to jest zalezny z jakich obrtow startujesz ;)

SPUTNIK1957
30-07-07, 22:31
Dziś miałem okazje zobaczyć check engine podczas normalnej pracy silnika tzn po kilku ostrych hamowaniach, wyłączyłem silnik i ponownie go uuchomiłem, kontrolka już się niepaliła - zapalenie tej kntrolki zdarzyło mi sie pierwszy raz nigdy wczesniej się tak niezachowywał, wiec troche zastanawia mnie ten fakt dlaczego się zapaliła czyż może zaczyna się jakiś czujnik podwieszać czy co, i pytanie do szanownych znawców co mogło spowodować taki stan i czy to coś wrózy nie dobrego na przyszłośc. Test na błedy pewnie nic niewykaże bo nie jest to obiaw stały.

Gruszka
31-07-07, 00:03
Test na błedy pewnie nic niewykaże bo nie jest to obiaw stały.

Dlaczego? Komputer przy samodiagnostyce moze wykazywac nawet kilka bledow a "Check Engine" wcale nie bedzie podczas jazdy sie swiecil czy mrugal.

KiTT
31-07-07, 15:19
przy hamowaniach powiadasz? moze lambda szaleje przy spadku obrotow, wiem ze zapala sie zoltko od check engine jak lambda siada...

SPUTNIK1957
31-07-07, 20:46
Dzięki za odpowiedzi,
Dzisiaj było wszystko w normie, test na błędy zrobie

damianeq87
31-07-07, 22:09
Jaki płyn hydrauliczny mam kupić do Hani ? Jaki polecacie i jakie są ceny (około) ?

KiTT
01-08-07, 00:31
mozesz jakjis ulepszony DOT4 ale bez oczyszczenia przewodow to i tak nic nie da ;)

[ Dodano: Sob 11 Sie, 2007 ]
dobra panowie HELP
smigam sobie z wwrocka na warszawke raczej nie za agresywnie 120-130. a tu przed sama warszawa juz na jalowych falowalo, a i mialem dziurke w obrotach (dopiero po chwili na gaz reagowalo ok 2-3 tys rpm). Co przyczyna? paliwo raczej ok bo po polowie baku to sie ujawnilo dopiero. filtr paliwa nie zmieniany, zawory nie wyregulowane. Autko nie kopci wykluczam wtryski bo pali na zimnym ok. linka gazu uciagnieta na maaxa (to zle ze tak podregulowalem?)
Czy przczyna mogl byc kiepski aku ktory wlasnie dzisiaj mi padl (wczoraj przyjechalem) Warunki byly troche ekstremalne, swiatla, nawiew na full, wycierarczki ciagle chodzily, cb z glosnikiem + radio

danek2104
14-08-07, 22:13
problem z samodiagnostyką przeszukałem forum i nie znalazłem kodów do CIVICA rok 1999 z silnikiem D14Z4. Wywala mi kod 65. Co to jest. Z góry dzięki za pomoc. Jeżeli gdzieś to już było to proszę o linka.

damianeq87
15-08-07, 15:59
Wiem,ze bylo to juz wiele razy...ale z jakim ET kupic alusy zeby nie wystawaly za nadkola...

Gruszka
16-08-07, 01:59
Wiem,ze bylo to juz wiele razy...ale z jakim ET kupic alusy zeby nie wystawaly za nadkola...

Podaj jeszcze szerokosc felgi, ktora chcesz kupic, bedzie latwiec ocenic.

Generalnie przy ET35 i szerokosci 6,5 kola sie z tylu ladnie chowaja, z przodu praktycznie tez, ale w zaleznosci od opony.

Moim zdaniem lepiej szukac ET40 lub nawet ET45 (jak ori felgi Hondy).

///MvZ
16-08-07, 20:30
Chce kupić troche mocniejsze sprzęgło i lekkie koło i nie wiem czy sprzegło d d serii pasuje do kazdej d serii czy roznią sie sprzegła w zależności od pojemności. Z góry dzięki za odpowiedz.

KiTT
16-08-07, 21:53
a ja z innej beczki analizowalem wlasnie artykul http://www.hondapl.org/samodiagnostyka/samodiagnostyka.html
w tym zestawieniu nie ma mojego silnika D14A5 czy u mnie ttez jest zlacze do diagnostyki i moge robic wszystko zgodnie z instrukcja?

Gruszka
16-08-07, 22:49
a ja z innej beczki analizowalem wlasnie artykul http://www.hondapl.org/samodiagnostyka/samodiagnostyka.html
w tym zestawieniu nie ma mojego silnika D14A5 czy u mnie ttez jest zlacze do diagnostyki i moge robic wszystko zgodnie z instrukcja?

Tak.

damianeq87
20-08-07, 22:21
Ktos napisal ze ET35 pasuja...dzis zalozylem na probe ET37 i sporo wystawały...jakie wiec beda idealne? ET 40 ?

matmario
21-08-07, 16:27
Według mnie 40 będzie ok. 45 jeszcze lepiej się schowają zależy jak chesz żeby samochód wyglądał.

Pytanie ile kosztują "cukierki" i ile przeważnie kosztuje robocizna za ten element. Mam do tego do wymiany chamulce na tyle i nie wiem ile $$$ sobie przygotować?! No i jaki zakład w Krakowie polecacie?

damianeq87
22-08-07, 12:20
Tylko nie moge spotkac nigdzie ET 40 lub 45...duzo jest 35 i 38...de drugie pewnie tez za szerokie beda

p
22-08-07, 14:24
mam pytanko ??
kilka dni temu stalem sie posiadaczem hondy civic 97 rok 1,4i, jak na 10 latke wszytsko jest ok poza małymi kłopotami.
nie chodzi klakson ?? :/
i lewe lusterko (sterowanie manualne)

z lustrekiem juz sie prawie uparałem ale kłopoty mam z klaksonem.

I tu moje pytanie ???
czy obejdzie sie bez wizyty u elektryka, jak sie do tego zabrac (mówiac szczerze nie mam pojecia :D ), moze którys z posiadaczy civica mial podobne problemy.
Prosze o rade . :) z góry dziekuje i pozdraiwam wszytkich z civic klub

Gruszka
22-08-07, 16:07
jak sie do tego zabrac

Poszukac na forum. Bylo o tym w tym dziale kilka razy.

Gratuluje nabytku i pozdrawiam :)
T.

damianeq87
22-08-07, 16:48
Jak to jest z ET? Czym numer mniejszy tym felga bardziej sie chowa w nadkolu?

Damiano
23-08-07, 00:45
Jak to jest z ET? Czym numer mniejszy tym felga bardziej sie chowa w nadkolu?

Nie, im numer ET mniejszy tym bardzej felga wystaje ;) Oryginalne stalówki mają ET 45, ja kupiłem alufelgi z ET 35 i jest super. Koło wystaj bardziej niż na stalówkach, ale poza nadkole nie wystaje. Pozdro :aloha:

damianeq87
23-08-07, 07:13
To czemu jak ja kupilem ET 37 to mi wystawalo za nadkola :/

[ Dodano: Czw 23 Sie, 2007 ]
Czy moga fele minimalnie wystawac? Choidz mi o strone prawna !

KiTT
24-08-07, 08:17
to dziwne bo ja mam 38 i sa ok ale na felgach 14 i oponach 185.

Damiano
24-08-07, 12:31
Aha dodam, że ja mam oponki 185/60 felgi 14" ET35 i jest git ;)

damianeq87
24-08-07, 12:33
Tez sie zdziwilem...nie wiem juz o co chodzi z tymi felgami...kazdy zaleca mi kupic ET35 a boje sie przez allegro bo skoro ET37 wystawaly to 35 tym bardziej beda...

qba1983
24-08-07, 15:12
Czy moga fele minimalnie wystawac? Choidz mi o strone prawna !
w przepisach jest ze kola nie powinny wystawac za obrys samochodu, ale jak wystaje nie wiele to moze sie nikt nie przyczepi. a jak ci wystaje to na dziurach nie obijasz sobie nadkola?

bogdan
24-08-07, 15:27
damianeq87 Jaki masz symbol, numer, nazwę lakieru? Mam Hanie w takim samym kolorze jak ty i nie mogę do niej dobrać lakieru w sprayu.

damianeq87
24-08-07, 20:52
bogdan bede w grazu ok 22 to CI napisze jak mam lakier...mam jeszcze pytanie...mam okazje kupic felgi 16 do mojej Hani ale prosze o Wasza opinie...czy da sie na nich jechac i wytrzymac...czy nie warto mi takich zakladac...czekam na opinie bo jak cos to jade je jutro kupic

[ Dodano: Pią 24 Sie, 2007 ]
dodam ze felgi te maja ET40

matmario
25-08-07, 21:11
Ja mam 16 u siebie. Wyglądają kozacko i samochód na nich to 3 razy lepsza fura niż na zwykłych ;) przynajmniej wizualnie. Komfort jazdy nie ucierpiał na naromalnej drodze różnicy brak ale jak są dziury to niestety 100 razy trudniej gorzej i niebezpieczniej bo skupiasz się tylko na dziurach. Opona 195/45R16 są niskie, nawet bardzo. Ja mam uszkodzone dwie opony i jedna felgę. Jedna na dziurze takiej że i 185/75R14 też by zgieło felgę pewnie opona by przetrwała ale to nie na 100% druga kamień na drodze wielkości głazu. Do tej pory było *****iscie teraz przyszedł niefart i się sypneło.Wizualnie jest bosko, ale trzeba uważać. Zobacz w dziale nasze hondy. Sa samochody na 16 i na takich oponach jak moja. Jedna jest nawet w twoim kolorze to sobie ocenisz.

damianeq87
26-08-07, 01:00
Kupilem sobie 15 Et38 i do tego opony 195/50 i na 1 dzien jest ok...zobacze co bedzie dalej...pozdro

pasti78
31-08-07, 20:11
Podłączę się pod ten temat.

Ostatnio zlokalizowałem mały wyciek paliwa z przewodów niedaleko miejsca gdzie jest środkowy tłumik (mniej więcej wchodząc pod samochód na środku). Wyciek myślę, że duży nie jest bo nie zauważyłem większego ubytku paliwa, aczkolwiek jak zatrzymam pojazd coś tam kapie.

Moje pytania:
Czy w momencie jak silnik nie pracuje, może tamtędy uciekać paliwo z baku ?, czy tylko podczas pracy silnika pompa pompuje tamtędy paliwko do silnika ?

Czy wymiana tych przewodów to jakaś mocno skomplikowana naprawa ?

Co mogło wywołać takie uszkodzenie ? Od dołu nie widać żadnych mechanicznych śladów, które mogłyby być przyczyną wycieku.


Z góry dzięki za jakieś info.

mAgik
01-09-07, 23:25
Proponuję podjechać z tym wyciekiem gdzieś na podnośnik lub na kanał to się trochę wyjaśni. Przy odpalonym silniku pompa daje ciśnienie do przewodów stąd wyciek może być silniejszy.
Co do naprawy to przewody paliwowe można zrobić na 2 sposoby:
Wariant droższy i to dużo - wymienić je
Wariant tańszy - przeciąć przewód w miejscu gdzie jest dziura, założyć na oba końce nową rurkę o zbliżonej średnicy i zaczepić na 2 cybanty i wsio ( wiem, że to wariant jak w polonezie ale już w niejednym samochodzie tak robiliśmy i było gitara :d )
Powodzenia.

pasti78
02-09-07, 11:26
Proponuję podjechać z tym wyciekiem gdzieś na podnośnik lub na kanał to się trochę wyjaśni. Przy odpalonym silniku pompa daje ciśnienie do przewodów stąd wyciek może być silniejszy.
Co do naprawy to przewody paliwowe można zrobić na 2 sposoby:
Wariant droższy i to dużo - wymienić je
Wariant tańszy - przeciąć przewód w miejscu gdzie jest dziura, założyć na oba końce nową rurkę o zbliżonej średnicy i zaczepić na 2 cybanty i wsio ( wiem, że to wariant jak w polonezie ale już w niejednym samochodzie tak robiliśmy i było gitara :d )
Powodzenia.

Dzięki za odpowiedź. W poniedziałek jadę z tym do warsztatu, bo w sobotę nie chcieli się za to zabierać. Wyciek duży raczej nie jest bo biegałem wczoraj parę razy z latarką i sprawdzałem pod samochodem czy są jakieś plamy :)

kfadrat
06-09-07, 18:54
szybkie pytanie:

co oznacza kod 45 w civ 5d 1999 d14z4?

havok
06-09-07, 20:08
kod 45:

System Too Lean or Too Rich
malfunction in the fuel monitoring systems

KiTT
06-09-07, 22:52
czyli po naszemu za uboga lub za bogata mieszanka przyczyny szukaj przy sondzie lambda najprawdopodobniej

havok
09-09-07, 11:13
Wie ktoś, gdzie można znaleźć ładne gumowe dywaniki do naszych Angielek, najlepiej dedykowane? Bo widzę tylko badziewne uniwersalne korytka. A powoli przygotowuję się do zimy...
Nawet nie wiem, czy w ASO mają takie.
Oczywiście pytanie uzupełniające to - ile to kosztuje? :D

SPUTNIK1957
18-09-07, 18:09
Mam takie pytanie, kieruje je przedewszystkim do znawców od silników, a mianowicie dzisiaj rano po uruchomieniu silnika przez jakieś10 sekund było słychać metaliczny dzwiek, wrażenie takie jak by zawory udeżały o tłoki, wczoraj pewna osoba tylko mi przestawiła samochód niwiem co wyprawiała, ale nigdy takiego dzwieku niebyło, po 10 sekundach samo to ustapiło.Pytanie to takie czy sam pasek moze przeskoczyć o jeden lub wiecej zabków a pózniej wrócić znów na swoje własciwe połozenie czy moze to coś innego.
Za wszystkie odpowiedzi i sugestie z góry dziękuje

[ Dodano: Wto 18 Wrz, 2007 ]
Czy ewentualnie może istnieć taka możliwośc że jak ta osoba wprowadziła silnik na wysokie obroty a pózniej go zadusiła nagłym puszczeniem sprzegła to czy wówczas rozpedzona góra rozrzadu pedem mogła przestawić pasek o jeden ząb na dolnym kole?
Sam zresztą niewiem zawsze chodził tak jak nalezy, ale to tak jest jak jakaś niepowołana osoba wezmie nam auto :/ ...

qba1983
18-09-07, 18:46
a zauwazyles spadek mocy??
masz klime? u mnie czasem cos z rana slychac ze sprzezarki

SPUTNIK1957
18-09-07, 21:41
Nie , klimy niemam , ten dzwiek pochodził od silnika, spadek mocy niewystępuje, to zjawisko było po uruchomieniu zimnego silnika pózniej po chwili ustało, ale gdy ponownie zapalałem zimny silnik po południu to juz tego niebyło, moje podejrzenia padły na samoistne przesuniecie paska bo w sumie to chyba nic innego nie moze takiego dzwieku wydawać jak zawory stykajace się z tłokami...

KiTT
18-09-07, 21:54
moim zdaniem histeryzujesz :)

mirasek
18-09-07, 21:57
moim zdaniem histeryzujesz :)
Popieram ;)

SPUTNIK1957
19-09-07, 17:06
Jak to mówią wole dmuchać na zimne :) a to był taki metaliczny stukot więc mnie to zastanawia, ja pprostu lubie jek mi wszystko chodzi perfekcyjnie, bo jesli nie jest tak to wówczas przestaje mi zależeć na aucie a auto wówczas popada w ruine :)

qba1983
19-09-07, 18:14
jak by ci pasek przeskoczyl to zauwazyl bys spadek mocy, wiec wszytsko jest ok(chyba-bo wszelakie dziwne dzwieki nie sa normalne, ale pasek jest ok)poczekaj troche, w hondach nic nie psuje sie z dnia na dzien wiec zauwazysz efekty jak by co bylo nie tak.
wiec jak koledzy mowia, nie histeryzuj ;)

SPUTNIK1957
20-09-07, 17:21
Pasek ja wykluczyłem bo by to było słychać cały czas, teraz za każdym razem jak pale zimny silnik to już niema tego dzwięku, i wszystko jest ok ale w owczas coś było nie tak bo to ewidentnie było słychać - mam nadzieje że tam nic się złego nie zrobiło, nic nieskrzywiło i nic nienadwyreżyło.
Dzięki wielkie ziomy za odpowiedzi :)

maxx
22-09-07, 23:03
szybkie pytanie : czy przegub może powodować szum podobny do szumu łożyska ??

KiTT
23-09-07, 01:57
hm raczej nie przegub odzywa sie w momencie zwiekszenia sily napedowej (przyspieszanie) i na skreconych kolach, przy jedzie na wsteku nic nie slychac. lozysko szumi przy stalej jezdzie na wporst ewentualnie przy delikatnie skreconych kolach

lucass_20
23-09-07, 17:13
Dwa pytania:
MA 87 silnik D14A2
1) jaki rozrząd wybrać z tego paketu - rolka : NSK czy GMB ; pasek : GATES / BOSCH / MITSUBOSHI / CONTITECH / HUTCHINSON ??

2) Od 2-3 dni borykam sie z dziwnym odgłosem przy zmianie biegów z I na II i z II na III . Problemu niema gdy wcisne sprzegło na maxa chwile przed zmianą biegu ale mam tu na mysli dłuzsza chwile niz zawsze . Znajomy mechanik powiedział że mam dolać oleju do systemu hydraulicznego sprzegła bo układ hydrauliczny moze byc zapowietszony . Niewiem czy to zbieg okolicznosci ale wszystko sie zaczeło po sprawdzeniu poziomu oleju w tej hydraulice sprzegła . :/

wunat
23-09-07, 17:16
ja bym bral gmb/mistuboshi, ale to moja prywatna opinia. a co do drugiego pytania to po co sprawdzales poziom oleju, cos bylo niepokojacego czy tak poprostu, prewencyjnie?

MoRrIs
23-09-07, 17:25
to i przy okazji ja ,jaki plyn lejecie do hydraulicznego wspomagania sprzegla ?

lucass_20
23-09-07, 17:26
Tak poprostu sobie prewencyjnie sprawdziłem olej w silniku i przy okazji w układzie hydraulicznym sprzegła

[ Dodano: Nie 23 Wrz, 2007 ]
ja dolałem hipola IID , bo mozna go mieszac z innymi . ;)

super_michcio
23-09-07, 20:18
wie ktoś jak sprawdzić typ i numer sterownika silnika w hondzie civic aerodeck 1.8 vti? proszę o radę.

mirasek
23-09-07, 20:48
wie ktoś jak sprawdzić typ i numer sterownika silnika w hondzie civic aerodeck 1.8 vti? proszę o radę.
Powinno być chyba na nim napisane...

To normalne że muli mi nieco auto jak jest ciepło, czy musze coś wyczyścić, podkręcić? ;) Wieczorem czy w nocy ładnie reaguje na dodanie gazu a w południe trzeba mu deptać żeby jechał.

super_michcio
23-09-07, 21:00
wie ktoś jak sprawdzić typ i numer sterownika silnika w hondzie civic aerodeck 1.8 vti? proszę o radę.
Powinno być chyba na nim napisane...

ale gdzie ten sterownik się znajduje? pewnie że sam przeczytam, ale gdzie go szukać? gdzieś przy silniku? wiem że to jest pewnie aluminiowa skrzyneczka o niedużych wymiarach ale gdzie ona jest?

Gruszka
23-09-07, 21:15
ale gdzie ten sterownik się znajduje? pewnie że sam przeczytam, ale gdzie go szukać? gdzieś przy silniku? wiem że to jest pewnie aluminiowa skrzyneczka o niedużych wymiarach ale gdzie ona jest?

Bylo o tym nie raz na forum. :szukaj: (pod haslem: komputer 5D)

KiTT
23-09-07, 23:32
mirasek, to chyb norma cieplejsze powietrze dostajace sie do silnika slabsze osiagi. po to montuje sie intercooler w dieslach :D

r0b3rt
24-09-07, 23:27
Mam problem.
Nie mam w aucie jednego drogowego ale mijania mam oba. Czy to wina żarówki czy jakiegoś bezpiecznika?

mirasek
24-09-07, 23:59
mirasek, to chyb norma cieplejsze powietrze dostajace sie do silnika slabsze osiagi. po to montuje sie intercooler w dieslach :D
Tak myślałem ale wolałem sie upewnić ;)

Mam problem.
Nie mam w aucie jednego drogowego ale mijania mam oba. Czy to wina żarówki czy jakiegoś bezpiecznika?
Żarówki, padł żarnik od "długich", miałem tak w Toyocie ale niech to ktoś od Hondy potwierdzi :d Żarówki zmieniamy obydwie bo i tak zazwyczaj zaraz druga padnie.

Mishka
25-09-07, 09:37
...no comments...

lobuz52
25-09-07, 17:22
czy któryś wie jak wymienić żarówkę w reflektorze lewym bez rozbieania połowy samochodu? 5gen

havok
25-09-07, 18:23
czy któryś wie jak wymienić żarówkę w reflektorze lewym bez rozbieania połowy samochodu? 5gen
Zauważ, że wdepnąłeś na podforum 5d MA/MB/MC (a ty masz EG). Tu jest inna budowa pod maską.

Lewy to ten od kierowcy? (nigdy nie wiem). Jeśli tak, to wyciągasz do góry ten zbiorniczek (nie trzeba nic odkręcać), który Ci przeszkadza i po kłopocie. Dalej sobie poradzisz. Jeśli to ta druga strona - da się wyjąć żarówkę po wyjęciu górnej części rezonatora (to ten kawałek plastiku, nie połączony z puszką filtra).

lobuz52
25-09-07, 18:42
Zauważ, że wdepnąłeś na podforum 5d MA/MB/MC (a ty masz EG). Tu jest inna budowa pod maską.
wiem ale tamat pasował. Nie wiedziałem ze nie trzeba odkrecac zbiorniczka. bede próbował. Dzieki :piwo2:
chyba nie potrafię cytować :bicie:
ok. zrobiłem. pewnie z prawą bedzie trudniej. a juz sciągałem zderzak zeby wyjąc lampe.....

damianeq87
25-09-07, 18:52
Mam podlaczone do radia 4 glosniki (2 przod i 2 tyl). Gdy tylko podglosze cale radio zaczyna mi migac...nie wiecie o co w tym chodzi

Konrad84
25-09-07, 19:04
Jakie masz radio - a dokładniej wzmacniacz w radiu ?? Jakie głośniki ?? Najwyraźniej brakuje mu prądu.

nelq
25-09-07, 19:13
lobuz52, r0b3rt :szukaj: :szukaj: :szukaj:
Pozatym r0b3rt: nie prościej i szybciej było sprawdzić żarówkę ? O.o

r0b3rt
25-09-07, 23:53
lobuz52, r0b3rt :szukaj: :szukaj: :szukaj:
Pozatym r0b3rt: nie prościej i szybciej było sprawdzić żarówkę ? O.o

Nelq myśle że nic sie nie stało że zapytałem, zreszta założeniem tego tematu jest - "szybki pytanie...."
Pozdrawiam

nelq
26-09-07, 13:14
Skoro chciałeś się dowiedzieć "szybko" to najszybciej było włożyć inną żarówkę i już wiesz czy sie przepaliła :]

SPUTNIK1957
02-10-07, 09:13
Mam pytanko, a mianowicie gdzie w silnikach z serii D15Z znajduje się czujnik spalania stukowego ?

mirasek
02-10-07, 09:40
Mam pytanko, a mianowicie gdzie w silnikach z serii D15Z znajduje się czujnik spalania stukowego ?
Tam chyba nie ma takiego bajeru ;) Przejżyj manual, ja nie widziałem nic na temat knock sensora... może słabo patrzyłem....

tommee25
02-10-07, 16:14
Mam fajne alufelgi i oponki od golfa III czy te alusy beda pasowały do mojego civica? Chodzi mi głównie o rozstaw śrub.

qba1983
02-10-07, 17:22
SPUTNIK1957 napisał/a:
Mam pytanko, a mianowicie gdzie w silnikach z serii D15Z znajduje się czujnik spalania stukowego ?

Tam chyba nie ma takiego bajeru ;) Przejżyj manual, ja nie widziałem nic na temat knock sensora... może słabo patrzyłem....
z tego co kiedys przegladalem jest tylko w d15z7(nie dostepnym na naszym rynku.)a po za d15z jest w d15b, d16y8, chyba d16y3, no i oczywiscie w silnikach DOHC
taki czujnik jest montowany gdzies pod kolektorem ssacym.

SPUTNIK1957
02-10-07, 18:37
Hmm.. no własnie jesli takiego czegoś niema to to tłumaczy dlaczego raz z silnika wydobywał się metaliczny stukot, i chyba ale to chyba nie jestem pewien tego ale mnie sie wydaje że procesor jest tak zaprogramowany (mówie na przykładzie d15z3) że jesli procesor ma informacje że silnik jest zimny to wyprzedzenie zapłonu jest wiekrze niż jeżeli podczas nagrzanego silnika a jest to po to by silnik szybciej doprowadzić do temperatury roboczej bo wiadomo jezeli im więkrze wyprzedzenie to silnik sie bardziej grzeje.

qba1983
03-10-07, 00:02
silnik nie nagrzewa sie za pomoca zmiany ustawienia zaplonu, bo szczeze watpie ze z3 ma cos takiego, patrzylem w manualu i wychodzi ze takie cos, poza silnikami DOHC ma tylko d15z5.
ale jest pewien myk, otoz to czy silnik ma spalanie stukowe, komp potrafi odczytac za pomaca sondy lambda(choc nie jest to dokladne), a zapobiega temu zjawiskowi zmieniajac dawke paliwa(czas wtrysku)

wydaje mi sie ze wplyw na grzanie sie silnika lub nie ma tylko termostat(oraz w naszych wersjach katalizator w kolektorze wydechowym)
w hondach chlodzenie jest na tyle wydajne ze potrafi swietnie schlodzic i trzymac temp cieczy chlodzacej na stalym poziomie, ale podczas gdy termostat sie psuje , dlugo nie trzeba czekac na podniesienie wskazowki temp cieczy do czerwonej kreski(sprawdzone w autopsji)

mirasek
03-10-07, 01:59
Mam fajne alufelgi i oponki od golfa III czy te alusy beda pasowały do mojego civica? Chodzi mi głównie o rozstaw śrub.
Rozstaw śrub tak, otwór centrujący nie, ET niekoniecznie...

tommee25
03-10-07, 13:15
Mam fajne alufelgi i oponki od golfa III czy te alusy beda pasowały do mojego civica? Chodzi mi głównie o rozstaw śrub.
Rozstaw śrub tak, otwór centrujący nie, ET niekoniecznie...

A jak załatwię pierścienie centrujące i ET będzie ok, to znaczy, że mogę pomysleć i założyć te felgi??

mirasek
03-10-07, 19:01
A jak załatwię pierścienie centrujące i ET będzie ok, to znaczy, że mogę pomysleć i założyć te felgi??
Myśle że tak, no chyba że masz VTI, tam jest inny rozstaw śrub. W reszcie jest 4x100mm, tak jak w Golfie.

tommee25
03-10-07, 21:51
Oki. Wielkie dzięki :piwo2:

douglas84
08-10-07, 16:53
mam problem z centralnym zamkiem, od wczoraj zaczal szalec, np.
jak chce otworzyc drzwi to otwiera i po dwoch sekundach zamyka albo jak chce zamknac to wlacza sie tylko alarm a dopiero po drugim nacisnieciu zamyka drzwi?
co to moze byc i gdzie w wawie to najlepiej naprawic?
z gory dzieki za odpowiedz, pozdrawiam
ps. zaczelo sie tak dziac po wczorajszej ulewie czy to ma jakis zwiazek?

Ben
08-10-07, 21:11
tak, tez tak czasem mialem, po prostu gdzies masz zwarcie lub cos w tym stylu i ci elektronika zawilgotniala i ot, wyschnie i bedzie git ;]

KiTT
08-10-07, 21:20
wie ktos jakie pozycje regulacji swiatel odpowiada jakim ustawienia? bo np w audi to 0-jazda do dwoch pasazerow, 1- to jazda z 3-4pasazerami, 2- max ludzi + max bagaznik, 3- kierowca+max bagaznik. u nas jest tak samo?

Ben
09-10-07, 00:02
tak, w manualu jest opisane co i jak dokladnie ale dobrze rozumujesz :D

KiTT
09-10-07, 07:37
spoko dzieki chcialem wczoraj to sprawdzic ale cos link do manuala zamulal

mirasek
09-10-07, 14:05
w D15Z3 ustawiliśmy zawory ssące na 0,20 a wydechowe na 0,25 bo było o ponad 0,05 więcej a więc za dużo, po regulacji występuje nieprzyjemne szarpnięcie przy dodaniu gazu, silnik zrobił sie bardziej "nerwowy"... Przejdzie mu czy dalej musze coś kręcić???

KiTT
10-10-07, 00:29
wiezsz mi tez reaguje nerowo na gaz szczegolnie po bardzo dlugiej jezdzie (powyzej 300 km non stop) nie wiem od czego to zalezy (nei mialem kiedy kodow bledu zczytac) ta reakcje okreslilbym wrecz dziura w obrotach (filtr paliwa, poweitrza no i swieczki zmienione :) mocy nie stracila, pali bardzo dobrze, tylko ta dziura czasem ;/ aha D14A5

Konrad84
10-10-07, 08:36
KiTT a jak kondycja filtra paliwa ? Pytam bo u mnie przed wymianą silnik zachowywal się delikatnie nerwowo. Przy nowym filtrze plynie.

KiTT
11-10-07, 16:25
zmieniony na nowy, wszystkie filtry tez, boje sie ze to cos z przeplywomierzem. Mocno macie naciagnieta linke gazu ktora idzie do rpzepustnicy? czy macie jakis luz?

Konrad84
12-10-07, 09:14
jest delikatny luz.

havok
13-10-07, 11:47
Pytanko na czasie, bo idzie powoli plucha i zima: gdzie można dostać gumowe dywaniki do naszych aut? Mam na myśli takie dopasowane, a nie jakieś badziewne uniwersalne korytka z allegro.

Gruszka
13-10-07, 13:09
Tu masz dokladnie takie, ktore sprzedawali w ASO do 5D:
http://www.allegro.pl/item255102323_dywaniki_gumowe_oryg_honda_civic_po_ 93_lodz.html

Maja rowki, po ktorych mozesz wyciac idealnie dopasowany ksztalt. Bez problemu podejda do 5D 95-00 i pewnie jeszcze kilku innych modeli. Jedyny mankament, to w wersjach z "podstopnikiem" przy sprzegle (np. 1.6 i 1.8), przeszkadza brak wyciecia na niego, ale mozna sobie z tym poradzic.

Mam identyczne i polecam.

Konrad84
13-10-07, 22:41
owszem nie jest idealnie spasowane do podnóżka, ale nie przeszkadza. :D

bobibagno
16-10-07, 11:14
Mam takie pytanko, jak dobrac sie do podświetlenia zegarka i tych pokrentel od nawiewu bo mi sie zaróweczki popalily :( wczoraj lukalem i badalem ale kupa, chyba jestem za glupi na te japońskie patenty :bicie:

KiTT
16-10-07, 17:01
pisalem wczesniej o tym ze zdarza sie ze autko mi szarpnie w momencie wcisniecia gazu (pozniej idzie plynnie) nie wiem czy slusznie moge podejrzewac zle dopasowana usczelke pod przepustnica (kartonowa samorobka)? moze fragment wystaje i haczy w momencie gdy wciskam gaz?


2. Chcialem zrobic samodiagnostyke zdjalem oslonke kolo ngi pod schowkiem szukam wtyczki a tam nic z tego komputer przytwierdzony dodatkow blacha, zero mozliwosc dojscia do jakiejs wtyczki, zle szukam czy mam ja gdzies indziej?

Konrad84
16-10-07, 17:03
chyba jestem za glupi na te japońskie patenty :bicie:
a na opcje :szukaj: ?

Gruszka
16-10-07, 17:30
Chcialem zrobic samodiagnostyke zdjalem oslonke kolo ngi pod schowkiem szukam wtyczki a tam nic z tego komputer przytwierdzony dodatkow blacha, zero mozliwosc dojscia do jakiejs wtyczki, zle szukam czy mam ja gdzies indziej?

Zle szukasz. Zlaczka do samodiagnostyki jest z prawej strony schowka. Jak go odkrecisz, bedzie Ci latwiej ja znalezc, ale bez zdejmowania schowka tez sie da. U dolu schowka po prawej stronie wkladasz reke i szukasz. Powinienes znalezc dwie zlaczki (2 i 3 PIN).

KiTT
16-10-07, 18:53
Gruszka, dzieki jutro sprawdze bledy moze bede wiedzial o co loto z tym moim lekkim szarpaniem w momencie dodania gazu

bobibagno
16-10-07, 19:07
chyba jestem za glupi na te japońskie patenty :bicie:
a na opcje :szukaj: ?

na opcje szukaj to chyba nie :( ale znalazlem i dziekuje za doprowadzenie do pionu :hinczyk:

lobuz52
18-10-07, 18:27
wiem ze to temat dot. 6gen a ja mam 5,ale chyba to nie istotne....
wiec moje pytanie: jak dokręcić łożysko w kole z przodu? mechanik mi robił przy kolach i jak dokręcał łożyska to robił to tak, jakby tej sruby juz nikt nigdy miał nie odkręcić. no i po 2000km zaczęły mi lekko wyć te łożyska. na razie tylko na zakrętach i jak autko się unosi na wybojach ale już myśle o wymianie i chyba sam to zrobie...
.....i moje pytanie zostało bez odpowiedzi.... :spie:

damianeq87
20-10-07, 11:07
Mam kola 15 i opony 195/50...ile je napompowac? Jakie powinno byc w nich cisnienie? Bo mam po 1,5 ale wydaje mi sie to za malo...

Dzidek1818
20-10-07, 11:42
mam pytanko czy silnik d16 A6 podpasuje mi do hondy concerto D15 B2 jak by kto wiedział to podaje swój numer gg 5900692 prosze odpiszcie dzięki

nelq
20-10-07, 12:57
Mam kola 15 i opony 195/50...ile je napompowac? Jakie powinno byc w nich cisnienie? Bo mam po 1,5 ale wydaje mi sie to za malo...

Zdecydowanie za mało. Myslę, że 2.0 to minimum. Sprawdż na tabliczce (ja w V gen mam na slupku srodkowym po stronie kierowcy).

damianeq87
20-10-07, 13:01
ale pewnie na 2.0 bede jechal jak po kartoflach...moze 1.8 starczy ?

nelq
20-10-07, 13:13
IMO po to są wartości podawane prez producenta, żeby ich przestrzegać. To nie opony mają tłumić drgania tylko zawieszenie. Poza tym im mniejsze ciśnienie tym wieksze opory toczenia a więc większy hałas, spalanie, zużycie opon, niższe osiągi.

damianeq87
20-10-07, 13:47
ok...dzieki

qba1983
20-10-07, 13:48
ale pewnie na 2.0 bede jechal jak po kartoflach...moze 1.8 starczy ?
szczerze wspulczuje, a dopiero co pisalem na forum ze najlepiej jest jezdzic z wyzszym cisnieniem niz zalecane, a ty je znaczoaco obnizasz, komfort komfortem, ale ponizej 2,2 beda ci sie zuzywaly opony, glownie boki, bo sa narazona na szybkie prostowanie i zginanie.

ja u siebie w 185/65 r14 mam 2,4przod i 2,5 tyl samochodzik zachowoje sie swietnie, co potwierdzili koledzy z forum w watku:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=37886&postdays=0&postorder=asc&start=0

Konrad84
20-10-07, 14:51
Niektórzy na 2.5 bar jeżdżą. W autach osobowych ciężaru Civica jest w granicach 2 bar (2.1; 2.2; 2.3), ale nie poniżej 2.0.

raMMzes
20-10-07, 16:54
Mam kola 15 i opony 195/50...ile je napompowac? Jakie powinno byc w nich cisnienie? Bo mam po 1,5 ale wydaje mi sie to za malo...

Przynajmniej 2.1, polecam 2.2 albo nawet 2.3. Zalecane ciśnienie to 2.0, ale przy takim profilu warto więcej nabić...

navarro
21-10-07, 00:42
Czy regulacja zaworów może w znaczący sposób zmienic odgłos pracy silnika? Oddałem autko wczoraj do regulacji i teraz dopóki delikatnie obchodzę sie z gazem jest bez zmian, ale jak mocno docisnę to zaczyna ryczec jak jakieś wściekłe subaru (no może przesadzam, ale jest głośniej i taki bardziej basowy ton). O co chodzi?

Cairo
21-10-07, 09:04
Na boczku po otwarciu drzwi kierowcy jest naklejona informacja o zalecanym cisnieniu.
Wg tej informacji gdy jeździmy poniżej 160km/h ciśnienie ma być z przodu 2.2 z tyłu 2.1, powyżej 160km/h odpowiednio 2.7 i 2.6 . Ja zawsze utrzymuje ciśnienie w tej górnej granicy i mogę powiedzieć, że samochód dużo lepiej się wtedy prowadzi. Gdy ciśnienie jest mniejsze przy szybko pokonywanych zakrętach samochód pływa i zaczyna uciekać.

mirasek
21-10-07, 14:38
Czy regulacja zaworów może w znaczący sposób zmienic odgłos pracy silnika? Oddałem autko wczoraj do regulacji i teraz dopóki delikatnie obchodzę sie z gazem jest bez zmian, ale jak mocno docisnę to zaczyna ryczec jak jakieś wściekłe subaru (no może przesadzam, ale jest głośniej i taki bardziej basowy ton). O co chodzi?
Raczej nie powinno być znaczących zmian, a jeżeli już to na korzyść. U mnie po regulacji przy delikatnej jeździe jest minimalnie ciszej, przy deptaniu ryczy jak zraniony bawół, ale tak było zawsze. Jakie luzy Ci ustawili?

navarro
22-10-07, 13:51
Czy regulacja zaworów może w znaczący sposób zmienic odgłos pracy silnika? Oddałem autko wczoraj do regulacji i teraz dopóki delikatnie obchodzę sie z gazem jest bez zmian, ale jak mocno docisnę to zaczyna ryczec jak jakieś wściekłe subaru (no może przesadzam, ale jest głośniej i taki bardziej basowy ton). O co chodzi?
Raczej nie powinno być znaczących zmian, a jeżeli już to na korzyść. U mnie po regulacji przy delikatnej jeździe jest minimalnie ciszej, przy deptaniu ryczy jak zraniony bawół, ale tak było zawsze. Jakie luzy Ci ustawili?
Bylem w ASO wiec zakladam ze dobre. Dzisiaj to jeszcze z nimi konsultowalem i twierdza ze tak ma byc. Widocznie dopiero teraz poznaje prawdziwe oblicze tego silnika :aloha: Tylko zdziwilo mnie to bo wczesniej przy deptaniu byl duzo ekhm.. lagodniejszy.
Dzieki za odp.

karoleksz
23-10-07, 21:02
Cześć.

Mam pytanie. Byłem na bezpłatnym przeglądzie w ASO i zrobili mi jakąś analizę "MotorScan Analizator EuroGas 8020". Czy może ktoś mi to skomentować co oznaczają te wszystkie cyfry i czy musze coś naprawiać.

CO 0,03% (obj)
CO2 12,96% (obj)
HC 17 ppm (obj)
O2 3,17 % (obj)
NO 0 ppm (obj)
OBR. 0 (1/min)
TEMP 6stopni C
Lambda 1,169
Paliwo benzyna
CO kor. 0,03%

Z góry dzięki za pomoc.

mirasek
23-10-07, 21:35
Wprawdzie rok temu ale
CO 0,07%
CO2 14,86%
HC 38 ppm
O2 0,08%
NO 0 ppm
Lambda 1.033
CO kor. 0,07%
tak dla porównania, bo nie mam pojęcia jakie są normy, powiedzieli że jest dobrze :d

sharky
23-10-07, 23:56
Nie chce mi się szukać moich wyników analizy spalin, ale gość powiedział, że jak nowy.... :)

Tyle, że mi straaasznie potrafi (ostatnio) rano dymić/parować.
Fakt, jest zimno, przedwczoraj musiałem nawet skrobać szyby (hic!), ale innym jak widzę to tak nie dymi z rury... aż kicha :/
No może polonezy, czy inne wynalazki dymią bardziej ;)

Może to wina tego, że parkuję go na trawie, a trawa wiadomo ... rosa, wilgoć, te sprawy...
Co koledzy na moje dedukcje?

KiTT
24-10-07, 00:37
a moze dlatego ze wycioles katalizator? :D:D:D
a bialy dym po odpaleniu nic nie siwadczy o silniku jedynie o zawartosci pary wodnej po procesie spalania :) na przyklad na LPG jest go duuuuzo wiecej :)

sharky
24-10-07, 12:40
Nie mam LPG...
Nie mam wyciętego kata! ... a szkoda, bo może bym z 3 kuce odzyskał ;)
Przy okazji poobserwuję czy spalanie mam w normie...

Mishka
24-10-07, 12:58
Tyle, że mi straaasznie potrafi (ostatnio) rano dymić/parować.

Tez tak mam, szczegolnie jak temperatura spada.
Jak kupowalem samochod i to zauwazylem to zastanawialem sie nawet czy to nie uszczelka pod glowica :) , ale innyych objawow nie stwierdzilem.
Z tego co dowiedzialem sie w ASO Hondy to TTTM.

Pozdro

Stann
24-10-07, 16:18
Czy wie ktoś jaka jest średnica gumowej części dolotu w D16z6?
I jakiej średnicy jest rurka od odmy?

Trochę lamerskie pytanie, no ale cóż...

abarth81
24-10-07, 17:16
Nie chce mi się szukać moich wyników analizy spalin, ale gość powiedział, że jak nowy.... :)

Tyle, że mi straaasznie potrafi (ostatnio) rano dymić/parować.
Fakt, jest zimno, przedwczoraj musiałem nawet skrobać szyby (hic!), ale innym jak widzę to tak nie dymi z rury... aż kicha :/
No może polonezy, czy inne wynalazki dymią bardziej ;)

Może to wina tego, że parkuję go na trawie, a trawa wiadomo ... rosa, wilgoć, te sprawy...
Co koledzy na moje dedukcje?

U mnie podobnie dymni do momentu az silnik sie nie zagrzeje a auto stoi w garazu początkowo myslałem ze uszczelka padła ale jednak nie...zauwazylem to jak temp spadła do norm jesiennych hehe

KiTT
24-10-07, 22:03
przeciez to raczej normalne? zarowno diesel "dmuchnie" po odpaleniu tak i benzyna :) mozna to zaobserwowac przy niskich temperaturach to to samo jak wypuszczasz poweitrze z ust na mrozie i robi sie para wodna :) "smok"

damianeq87
27-10-07, 20:46
Ile moze kosztowac nowy zbiornik paliwa - zamiennik ?

bogdan
28-10-07, 12:48
Zamiennika raczej nie ma. Rok temu w ASO zbiornik kosztował ok. 1000 zł.

vtec
28-10-07, 14:10
Eeee takie głupie pytanie,ale w sumie nigdzie nie ma na nie odpowiedzi :P Ile litrów ma bagażnik w Aerodecku a ile w 5d?? :P

borys003
28-10-07, 15:36
czy jest jakas kontrolka wskazujaca o konczacym sie paliwie?? nie chodzi mi o wskaznik ilosci paliwa- Hond Civic 92r v gen

Xus
28-10-07, 15:59
nie :speszony:

jak kreska spadnie na pole czerwone znaczy ze konczy ci sie paliwo

Gruszka
28-10-07, 17:43
czy jest jakas kontrolka wskazujaca o konczacym sie paliwie?? nie chodzi mi o wskaznik ilosci paliwa- Hond Civic 92r v gen

Nastepnym razem pytaj w odpowiednim dziale :/

Xus
30-10-07, 13:50
jakie swiece do mojej hondy??

opcje sa takie:
-Denso
-Denso Iridium Power
-NGK
-NGK Iridium IX

testowaliscie ktores??

wunat
30-10-07, 14:06
ngk seria i bez cudowania.

KiTT
30-10-07, 17:06
ja w sprawie gumki do tylnej polki, jest to dostepne jako pojedynczy element? macie moze numer czesci? jaki koszt? bo mi sie jedna zerwala na pojedynczej sie nie trzyma i na dodatek w okolicach mocowania zerwanej gumki widac popekane miejsca przez co podczas jazdy polka skrzypi, drazni mnie to niesamowicie.


jakie swiece do mojej hondy??

potwierdzam NGK seryjne symbole odczytaj z silnika, jest naklejka na oslonie paskow

Xus
01-11-07, 15:53
http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-CIVIC-WORKSHOP-MANUAL-1996-2000_W0QQitemZ270181125622QQihZ017QQcategoryZ10386 QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem


jak by kogos inetresowalo to dajcie znac.
zajmuje 130mb moge wrzucic na jakis server

Ben
02-11-07, 11:45
w tym lub przyszlym tygodniu planuje zmienic rozrzad i nie tylko - narazie przez telefon u goscia ktorego mniej wiecej znam cena samego rozrzadu tzn czesci + robota wyniesie mnie 350zl, a ze w hondziawie swojej robie to pierwszy raz to nie wiem czy to dobra cena czy jak ?? swoja droga chyba tez czeka mnie wymiana oleju w skrzyni biegow i ewentualnie docisk sprzegla - ile to moze mnie kosztowac? wie ktos pi * drzwi ?:D kto wie niech pusci mi cynk - pozdrawiam :)

kolejne inf: w vtec w lodzi gosc odemnie zawoal nastepujaco:

pelen rozrzad z wszystkim co sie da tj pastki, rolki, regulacja zaworow i robota - 490zl
olej w skrzyni - 150zl z robota
i co najlepsze zdjagnozowal i chyba trafnie ze nie mam do zrobienia docisku a lozyska w skrzyni biegow i tu jest bol : 200zl lozyska + 40zl cos tam + 400 robocizna - troche mnie to zagielo :/ - teraz sie zastanawiam czy nie lepiej byloby gdzies skrzyni nowa dorwac i wymienic...

KiTT
02-11-07, 12:29
cena troche spora jak na moje realia ale moze w miescie sobie tak licza, cena paska+rolka (nie mam klimy) to max 150 zl roboty troche przy tym jest ale nie jest az tak skomplikowana jak przy np TDI VW

_WALDI_
04-11-07, 01:27
Szybkie pytanko:
Czy gwint w gałce zmiany biegów mamy w naszych angielkach inny jak w reszcie Hond ??
p.s. szukałem i nie znalazłem.

jjurgiel
04-11-07, 10:34
ja mam tajwan a la skunk i pasuje więc chyba wszystkie mają taki sam gwint

mellucci
05-11-07, 08:07
ile przejade w d13b2 km na rezerwie tak pytam przy okazji ?

KiTT
05-11-07, 16:17
akurat do najblizszej stacji ;)

mellucci
05-11-07, 18:09
czyli ?

qba1983
05-11-07, 18:15
czyli jest to nie ten dzial...(tu rozmawiamy o 5d i aerodeckach)

standardowo producenci robia tak ze rezerwa starcza na 100km normalnej jazdy, jak jest u ciebie nie wiem, bo mam 5d

Slawkowski
05-11-07, 21:07
jak juz mowa o rezerwie, to mam pytanko o kontrolke,
w Waszych 5-drzwiowkach tez tak dziwnie ona przygasa na poczatku ??? tzn. jak zaczyna sie rezerwa to kontrolka miga (normalna rzecz) ale u mnie zdarza sie, ze po tym jak sie zapali gasnie tak jakby powoli (przygasa)... w innych autach jakie uzytkowalem kontrolka jak migala to poprostu sie momentalnie zapalala i gasla (bez tego efektu przygasania).

qba1983
05-11-07, 21:08
tez tak mam

Slawkowski
05-11-07, 21:10
no to luzik, bo obawialem sie, ze moze cos mi nie styka, dzieki.

KiTT
05-11-07, 21:50
u mnie jest tak: rezerwa sie zapala na poziomie 5-8 litrow, nie zapala sie odrazu po odpaleniu, dopiero po 5-10 km przejechanych i nie zapala sie od razu na jaskrawy kolor ale stopniowo sie przez kilka sekund rozjasnia wszystko to jak juz wskazowka pokazuje grubo ponizej zera

aer
06-11-07, 21:15
koledzy, powiedzcie ile powinna kosztować wymiana cukierków?
w ASO za cukierki + wymiana + geometria krzyknęli 500-550zł, w zależności na jaki rabat uda mi się ich namówić,
czy to jest dobra cena, czy może lepiej kupić same cukierki (2x125zl) i z wymianą kombinować gdzie indziej?

_WALDI_
06-11-07, 21:19
Tak apropo to w każdej hondzie tak jest z tą kontrolką, że przygasa i powoli się zapala niezależnie od modelu. O ile oczywiście jest wyposażona w kontrolkę, a nie wszystkie są :)

qba1983
06-11-07, 21:24
koledzy, powiedzcie ile powinna kosztować wymiana cukierków?
w ASO za cukierki + wymiana + geometria krzyknęli 500-550zł, w zależności na jaki rabat uda mi się ich namówić,
czy to jest dobra cena, czy może lepiej kupić same cukierki (2x125zl) i z wymianą kombinować gdzie indziej?
ja kupowalem oryginaly i pojechalem do byl mechanika, zalozyl mi o za 60zl szt.(to nie jest wielka filozofia) +100 zl geometria

_WALDI_
06-11-07, 21:43
Cytat:
koledzy, powiedzcie ile powinna kosztować wymiana cukierków?
w ASO za cukierki + wymiana + geometria krzyknęli 500-550zł, w zależności na jaki rabat uda mi się ich namówić,
czy to jest dobra cena, czy może lepiej kupić same cukierki (2x125zl) i z wymianą kombinować gdzie indziej?

ja kupowalem oryginaly i pojechalem do byl mechanika, zalozyl mi o za 60zl szt.(to nie jest wielka filozofia) +100 zl geometria
_________________

Czyli wychodzi na to samo. :d Ja bym się nie zastanawiał jeśli powiedzieli że za 500 zrobią z geometrią obie strony to jest dobra cena !

Ben
09-11-07, 17:01
Pytanie - ostatnio mialem spore problemy z akumulatorem, potrafil sie calkowicie rozladowac nie wiadomo czemu, myslalem pierw ze to wina jego samego lecz za 3 razem przez przypadek juz wiem co jest nie tak - lampka umieszczona w suficie wlacza sie na pozycji w ktorej powinna sie swiecic kiedy otworzy sie drzwi... swoja droga sama lubi sie zalaczac na tej pozycji chyba ze totalnie ja wylacze na off - a przy okazji na desce swieci mi sie teraz, ze mam otwarte drzwi tylko niemoge zlokalizowac ktore to sa, dociskam, domykam i nadal to samo juz od paru dni ... gdzie moge szukac dziury w calym lub ewentualnie kto moze mi pomoc od reki? pierwszy elektryk z brzegu da rade? moze ktos ma jakies pomysly?

loczek
09-11-07, 17:35
Pytanie - ostatnio mialem spore problemy z akumulatorem, potrafil sie calkowicie rozladowac nie wiadomo czemu, myslalem pierw ze to wina jego samego lecz za 3 razem przez przypadek juz wiem co jest nie tak - lampka umieszczona w suficie wlacza sie na pozycji w ktorej powinna sie swiecic kiedy otworzy sie drzwi... swoja droga sama lubi sie zalaczac na tej pozycji chyba ze totalnie ja wylacze na off - a przy okazji na desce swieci mi sie teraz, ze mam otwarte drzwi tylko niemoge zlokalizowac ktore to sa, dociskam, domykam i nadal to samo juz od paru dni ... gdzie moge szukac dziury w calym lub ewentualnie kto moze mi pomoc od reki? pierwszy elektryk z brzegu da rade? moze ktos ma jakies pomysly?


instalacja oświetlenia wkabinie jego włącznik i włączniki przy drzwiach są tak prostej budowy że powinieneś to zrobić sam no chyba że masz dwie lewe rece to wtedy pozostaje juz tylko elektryk
mysle ze 98 % elektryków w polsce powinno rozwiązać ten problem

Gruszka
09-11-07, 17:49
Ben,

Jeden ze stykow drzwiowych przestaje w twoim aucie kontaktowac. Nie dociskaj drzwi, tylko po otworzeniu poruszaj stykiem i patrz czy swiatlo w kabinie gasnie. W ten sposob dojdziesz ktory pada, odkrec, przeczysc i wszystko bedzie ok.

jjurgiel
09-11-07, 20:33
Jeden ze stykow drzwiowych przestaje w twoim aucie kontaktowac
jeżeli świeci cały czas to raczej stycznik cały czas zwiera może jeszcze być przetarty kabelek dochodzący do stycznika i zwiera do masy

Chemiczny
11-11-07, 13:37
PYTANIE:
Czy w civicu 5d jest pełowymiarowe koło zapasowe? czy dojazdówka ? Ja mam dojazdówkę ale wielkość wnęki sugeruje możliwość wożenia pełnego koła.
Zatem dojazdówkę sprzedam w pierony jak coś (może ktoś kupi)

Gruszka
11-11-07, 13:49
Pelnowymiarowe.

KiTT
11-11-07, 15:13
tez mam pelen wymiar!

mam natomiast pytanko czy moja diagnoza jest sluszna, cos cyklicznie uderza w mojej hondzie (jakby przegub) podczas dodaawania gazu (przyspieszania) gdy hamuje silnikiem albo daje na luz to dudnienie ustaje, jest wieksze gdy mam wieksze obciazenie w aucie, niezaleznie od pozycji kol (skretu) czy dobrze mysle ze to moze zaczynac ggrac mi poloska? :(

sharky
11-11-07, 19:06
KiTT, jak czytam o Twoim uderzeniu, to przypomniała mi się sytuacja, jak u znajomego kolegi zaczęło tak pukać, krótko po wizycie w zakładzie blacharskim. Robił blachakę drzwi.
Przez pół roku jeździł i nie mógł znaleźć przyczyny dziwnego dżwięku.
Pech/szczęście, że znowu coś mu się przytrafiło z tymi drzwiami i jak je rozebrali, to znaleźli w środku nich młotek (hic!) poprzedniego "fachowca"
:D

...może byłeś w tym samym zakładzie? ;)

KiTT
11-11-07, 20:30
sharky, chcialbym zeby tak bylo ale to raczej nie to chyba ze wulkanizator zostawil jaksi odwaznik w kole ;)

M-kwadrat
13-11-07, 21:59
Szukam, szukam ale jednoznacznej odpowiedzi nie widzę - mam szansę kupić okazyjnie zimówki do mojego Aerodeck'a ale były kupione do innego Civica niż mój i nie jestem pewien czy się nadadzą bo zamiast mojego rozmiaru 185/60R14 mają 175/65R14. O ile średnica różni się o mniej niż 1% to nie wiem czy opony o mniejszej szerokości da się zamontować na seryjne felgi?

Chemiczny
13-11-07, 22:10
Szukam, szukam ale jednoznacznej odpowiedzi nie widzę - mam szansę kupić okazyjnie zimówki do mojego Aerodeck'a ale były kupione do innego Civica niż mój i nie jestem pewien czy się nadadzą bo zamiast mojego rozmiaru 185/60R14 mają 175/65R14. O ile średnica różni się o mniej niż 1% to nie wiem czy opony o mniejszej szerokości da się zamontować na seryjne felgi?

Kupiłem identyczne i pasują spokojnie. Bez obawy !!!!!

KiTT
14-11-07, 08:21
tez tak zrobilem :) komfort jazdy praktycznie ten sam a i po sniegu beda lepiej ciac :)

[ Dodano: Sro 14 Lis, 2007 ]
co do mojego powyzszego problemu z terkotaniem narazie to ustalo ale mam pytanie:
mialem zmieniany rozrzad, swieczki okazalo sie tez ze zaplon byl znacznie przestawiony (ni wiem czy dobrze zrozumialem ale o prawie 30 stopni) czy powinienem zresetowac kompa?

Damiano
14-11-07, 11:46
czy powinienem zresetowac kompa?

Ja bym zresetował, niech się komp nauczy na dobrze ustawionym zapłonie. Na pewno nie zaszkodzi ;)

Ben
14-11-07, 13:52
Szybkie pytanie: Mam do naprawy skrzynie biegow:
1 opcja to wymiana dwoch lozysk + robota - ~650zł
2 opcja to wymiana calej skrzyni + robota = ??? w sumie nie wiem ile skad gdzie jak szukac dobrac.

co sie lepiej oplaca dla mnie pod wzgledem finansowym i czasem sprawnego dzialania skrzyni biegow? :/ naprawa czy wymiana na uzywana skrzynie ??? od razu zaznacze ze ma to podzialac troche a nie pol roku i znow do naprawy ... z gory dzieki za pomoc, moze juz ktos to robil to wie co i jak ... :afro:

mirasek
14-11-07, 15:53
co sie lepiej oplaca dla mnie pod wzgledem finansowym i czasem sprawnego dzialania skrzyni biegow? :/ naprawa czy wymiana na uzywana skrzynie ??? od razu zaznacze ze ma to podzialac troche a nie pol roku i znow do naprawy ... z gory dzieki za pomoc, moze juz ktos to robil to wie co i jak ... :afro:
Używana skrzynia może okazać sie w podobnym stanie, były też problemy z szybkim znalezieniem odpowiedniej więc zdecydowałem sie na naprawe swojej i teraz wiem co mam.

Ben
14-11-07, 16:52
mozna wiedziec ile dales za taka przyjemnosc ?:) swoja droga dawno to robiles? pzdr

hadzi
15-11-07, 10:26
Witam

Zauważyłem ubytek oleju,sprawdziłem pod autem i tam zauważyłem dwie krople na łączeniu

miski olejowej--i tu moje pytanie czy mam wymienić uszczelkę i czy przy jej wymianie wymienic należy również olej?

będe wdzięczny za odpowiedż
http://i214.photobucket.com/albums/cc236/hadzihadzi/auto/15.jpg

KruKs
15-11-07, 15:31
Czy mozna wyjac te poddasze ktore jest od wew strony szyber dachu ? (ta klapka taka suwana swojsko mowiac :P)? Potrzebuje dac to do tapicera a nie chce calego samochodu :( . Pozdrawiam

mirasek
15-11-07, 18:45
mozna wiedziec ile dales za taka przyjemnosc ?:) swoja droga dawno to robiles? pzdr
Zapłaciłem 500zł, zmieniono tylko jedno łożysko ale profilaktycznie lepiej zmienić oba na wałku mimo że drugie wygląda OK (tak mi ktoś kumaty doradził ale po fakcie). Robiłem to 30.000km temu, skrzynie eksploatuje intensywnie ;) chodzi dobrze, choć na MTF chodziła by napewno lepiej.

Grześ
16-11-07, 09:11
Jak zdemontować korbę opuszczania szyby w drzwiach tylnych ?

_WALDI_
16-11-07, 15:46
Od tyłu korbki jest drucik zabezpieczający w kształcie litery U trzeba go wypchnąć cienkim śrubokrętem np.

mAgik
16-11-07, 16:19
Panowie, jakaś blacha mi wpada w rezonans na niskich i wysokich obrotach. Nie wiem czy ta osłona katalizatora tak brzęczy czy ta przy tłumiku końcowym.Można te blachy wywalić? Macie jakieś doświadczenia co to może być?
Pzdr :(

Jacektul
16-11-07, 16:26
Panowie, jakaś blacha mi wpada w rezonans na niskich i wysokich obrotach. Nie wiem czy ta osłona katalizatora tak brzęczy czy ta przy tłumiku końcowym.Można te blachy wywalić? Macie jakieś doświadczenia co to może być?
Pzdr :(

Witam
Mam podobny problem. Jakiś element katalizatora wpada w rezonans przy obrotach rzędu 1500 rpm do 2500 rpm. Katalizator był spawany przy łaczeniu z rurą od strony kolektora bo miejscami przepuszało połączenie. Co zrobić???

Pozdrawiam

Jacek

Windykator
16-11-07, 20:57
czy mam wymienić uszczelkę i czy przy jej wymianie wymienic należy również olej?
kolego, nie da się wymienić uszczelki bez spuszczenia oleju, chyba,że spuścisz,a później wlejesz znowu,ale to nie jest raczej dobry pomysł :)

KruKs
17-11-07, 00:35
Czy mozna wyjac te poddasze ktore jest od wew strony szyber dachu ? (ta klapka taka suwana swojsko mowiac :P)? Potrzebuje dac to do tapicera a nie chce calego samochodu .

Ostatnio jak przyszedlem do samochodu wieczorem (dosc zimno bylo jak nie mroz na dworzu) wszedlem do samochodu i zobaczylem ze prawy bok szyby przedniej oraz szyby na drzwiach mialem zamarzniety od srodka o_O a lewy nie, pytanie czy to jest cos z uszczelka ? ale nie przecieka bo nic mokrego nie mam.

Gruszka
17-11-07, 03:31
Czy mozna wyjac te poddasze ktore jest od wew strony szyber dachu ? (ta klapka taka suwana swojsko mowiac :P)? Potrzebuje dac to do tapicera a nie chce calego samochodu .

Tak, mozna. Odkrecasz i zdejmujesz najpierw szklana pokrywe szyberdachu a pozniej po odkreceniu "stoperow" mozna juz wyjac suwana rolete.

Szczegolowa instrukcje znajdziesz tu (strona 4):
http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/CivicManual/pdf/20-47.pdf

Na przyszlosc zachecam do korzystania z manuala dostepnego w internecie.

KruKs
17-11-07, 11:55
:d :hinczyk: