PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

kamil39
17-03-15, 09:55
ma ktos moze rozpiske bezpiecznikow w civicu przed liftem ?
mam sam naprawiam papierowe, ale jest rozpiska zaby tylko ...

Bartko
17-03-15, 13:21
Manual, strona 23-B-10.

wojtu
17-03-15, 16:41
Siema,
Czy spotkał się ktoś z informacją że amorki Kayaba Excel-G numery: 341233 i 341233, katalogowo pasującena przód do MB8, nie pasują?
Dostałem takie info w sklepie że mieli ostatnio problem z klientem, amorki nie pasowały, średnica osadzenia sprężyny były zbyt mała, potrzebne były jakies dodatkowe elementy, czy coś takiego.
Dzięki za wszelkie info

Malasander
17-03-15, 17:16
Cześć panowie, z racji, że mam pytanie do doświadczonych Hondziarzy to zamieszczam je tutaj, mianowicie: jakie polecacie i gdzie kupić dobre, najlepiej ocynkowane reperaturki tylnych nadkoli do Civica 6gen w sedanie? Chce to zrobić raz, a dobrze!

gumis1990
17-03-15, 17:30
tylnych nadkoli do Civica 6gen w sedanie?
przeczytaj w jakim jestes dziale i sam podejmij decyzje,

Siemka. Woda w bagażniku. Dokładnie przy lewym błotniku za boczkiem. Macie pomysł skąd sie tam bierze? Z prawej strony sucho
nie szczelna lampa, lub tak przezarte nadkole ze leci woda

pafels
17-03-15, 22:13
Panowie, czy kostka z oryginalnego bocznego kierunkowskazu podpasuje do tego zamiennika? : http://allegro.pl/kierunkowskaz-migacz-bok-honda-civic-vi-mb-5drzwi-i5162694357.html

MichałCK
17-03-15, 23:25
Panowie niebawem będę wkładać nowe listwy zgarniające szyb, problem jest bo jedna albo dwie białe spinki są pourywane, a na rycinie z japancars nie ma numeru tej spinki i nie wiem czego mam szukać.
Ktoś ma jakiś pomysł? Proszę nie wyskakiwać z tekstami by montować bez niej bo takiej opcji nie dopuszczam. Pozdrawiam

http://i62.tinypic.com/339t81x.gif

Radzyn
17-03-15, 23:43
To za jednym zamachem poproszę! ;)
Ja z kolei potrzebuję oznaczeń spinek do bocznych (pionowych) listew szyby czołowej (nie tych dystansowych, które siedzą pod szybą, tylko tych przyczepianych do listew)

Na ruskiej stronie to ma nr 04732-ST3-E00 (na schemacie nr 2 i 3)
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=18660&nplgrp=6&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=1999&carea=KG&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.4IS&nplblk=B__5200

To chyba ichnie oznaczenie? bo Wujek Google nie pomaga...

MichałCK
17-03-15, 23:58
Przerabiałem to na jesieni, potrzebujesz takich spinek wg romix: B17475 oraz B21110 i tyle w temacie :)
Proszę o pomoc natomiast w moim problemie jakiegoś magika :D

Radzyn
18-03-15, 00:00
Podziękował! ;) niby znalazłem w sieci, ale nie byłem pewny, mylił mnie opis (civic 91-95, integra)

Przy okazji, może jeszcze ktoś skorzysta - ta spinka na stronie Romix kosztuje 6,56 zł/szt (5 w opakowaniu)
Znalazłem po 2,40 szt (11 zł za op. 5 szt.) - http://www.auto-spinka.pl/pl/p/B17475-Spinka-listwy-szyby-czolowej-Honda-Civic-Integra-91520-SR3-003/613

Bartko
18-03-15, 08:10
Siemka. Woda w bagażniku. Dokładnie przy lewym błotniku za boczkiem. Macie pomysł skąd sie tam bierze? Z prawej strony sucho

Poszukiwania zacznij od sprawdzenia podsufitki czy jest wilgotna. Może cieknąć gdzieś od góry i spływa.

Kubańczyk
18-03-15, 09:14
Chyba znalazłem winowajcę. Pęknięte nadkole przy łączeniu błotnik-zderzak. Zakleiłem to, wytarłem wodę sprawdzę za jakiś czas jak to wygląda

wojtu
18-03-15, 13:42
Siema,
Czy spotkał się ktoś z informacją że amorki Kayaba Excel-G numery: 341233 i 341233, katalogowo pasującena przód do MB8, nie pasują?
Dostałem takie info w sklepie że mieli ostatnio problem z klientem, amorki nie pasowały, średnica osadzenia sprężyny były zbyt mała, potrzebne były jakies dodatkowe elementy, czy coś takiego.
Dzięki za wszelkie info

Nikt się nie spotkał? to chyba dobrze ... :cool:

Salata
18-03-15, 14:20
Po ile chodzi kpl malych halogenów do polifta?

Poll
19-03-15, 21:11
Chłopy, co to może być - słychać na większych dołach, zakrętach pongi sprężyny lewej z tyłu? Wczesniej tylko przy deszczach i to czasami. Teraz non stop. Myślałem, że może sprężyna pękła, ale odległość koła L i P od nadkola taka sama. Przy bujaniu budą cicho. Jak tam jest gniazdo rozwiązane i co moze się stać z nim?

felootno
20-03-15, 06:58
Witam. od jakiegoś czasu mecze się z falujacymi i za wysokimi obrotami i chciałbym to ogarnac, miał ktoś taki przypadek i go rozwiązał
http://m.youtube.com/watch?v=c6EQ_jNWTUw

Bartko
20-03-15, 09:09
http://naforum.zapodaj.net/images/0fbfde33bac6.png

LEMS
20-03-15, 18:18
Miał ktoś z was taki problem? Mianowicie wyrwałem klamke zewnętrzną drzwi (tył za kierowcą).
Moim oczom ukazały sie mocno skorodowane mocowania klamki (te w drzwiach). Nawet nie próbuje odkręcać śrub bo łatwiej to po prostu wyrwe.
PYTANIE: robił to ktoś (wspawanie nowych mocowań, jakaś kombinacja) ? Opłaca się to czy taniej wyjdzie kupno całych drzwi? Chyba że jest do tego jakaś reperaturka...

jarossis
20-03-15, 19:33
Tam koroduje śruba wraz z mocowaniem które wyrwało się z klami. Ale żeby te "uszy" skorodowały tak bardzo to aż dziwne. Daj fotke

raci
20-03-15, 19:39
No właśnie, u mnie wszystkie klamki tak poszły, ale zawsze korodowały śruby i mocowanie. Przeważnie dało to się jeszcze odkręcić, w najgorszym wypadku trzeba było rozwiercić. Później można spokojnie wtopić nową nakrętkę w klamkę i po sprawie.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

jarossis
20-03-15, 20:16
No u mnie było dokładnie tak samo, od razu zmieniłem sobie wszystkie klamki na te o dużo lepsze bardziej płaskie. No ale Lems napisał że jemu zardzewiały mocowania więc tak łatwo nie będzie

MichałCK
20-03-15, 21:03
Jak pordzewieją mocowania to już trochę kapota niestety. Kiedyś w poprzednim Civicu miałem tak pordzewiałe mocowania że przy jeździe przy ponad 100km/h klamki tylne same wychodziły jak spoilery :D
trzymały się jedynie na tych mocowaniach do otwierania drzwi :D próbowałem to jakoś ogarnąć w stylu blaszek przyklejanych poxipolem to wnętrza drzwi :D ale niestety to nie zdało egzaminu na dłuższy czas.
Niestety, ale chyba najsensowniejszym rozwiązaniem jest zmiana drzwi lub wycięcie oraz wspawanie nowych mocowań ze zdrowych drzwi :D

LEMS
21-03-15, 06:19
Foto strzele po pracy. Wiadomo, ze te listwy przyszybowe nie zgarniaja do tego nie dolegaly do szyby.Pewnie by lo tam grzebane, lakier zdarty i skorodowalo wszystko razem. Porazka ogolnie jak to wyglada.

Kubuniek
21-03-15, 11:02
Panowie bardzo szybkie pytanie. Wyjalem skrzynie celem wymiany łożysk. Ale za cholere nie mogę ściągnąć obudowy. Tzn nie mogę dać rady jej rozpolowic. Idzie około 3 cm i dalej coś haczy. Wozik od zmiany biegów podczas unoszenia obudowy jakby chciał wejść do wewnątrz.

Ok. Poradzilem sobie z obudową

Ale proszę napiszcie mi czy kupię łożyska:
1. SX04A34VI
2. SX05A63NCS30 - wałek napędowy. Łożysko z wycięciem na pierścień zabezpieczający?

mirasek
21-03-15, 13:50
Kupisz bez problemu. Łożysko pod pierścień jest dość drogie.

matex34
21-03-15, 14:08
Cześć,

mam takie, zapewne mocno laickie, pytanie. Chodzi o to, że kilka dni temu podczas hamowania, w jego ostatniej fazie tuż przed całkowitym zatrzymaniem, z okolic hamulców zaczęły dobiegać dziwne, niepokojące dźwięki. Ciężko mi je opisać, coś jakby skrzeczenie, tarcie, sam nie wiem. Dziś zdjąłem koła z przodu gdyż myślałem, że to klocki lub tarcze (okazało się, że nie są w idealnym stanie ale jeszcze trochę powinny posłużyć). Zauważyłem jednak, że jedna z osłon przy prawym kole jest rozerwana. I tu moje pytanie, od czego jest ta osłona - drążek kierowniczy ? (mechanik ze mnie żaden niestety :confused: ) i czy jej stan może być powodem tych dziwnych dźwięków.

Z góry dzięki za pomoc.

http://s5.ifotos.pl/img/CAM00228j_wnqqehe.jpg

Kubuniek
21-03-15, 14:10
No właśnie tego pod pierścień nigdzie w sieci nie widzę.

MichałCK
21-03-15, 14:30
Cześć,

mam takie, zapewne mocno laickie, pytanie. Chodzi o to, że kilka dni temu podczas hamowania, w jego ostatniej fazie tuż przed całkowitym zatrzymaniem, z okolic hamulców zaczęły dobiegać dziwne, niepokojące dźwięki. Ciężko mi je opisać, coś jakby skrzeczenie, tarcie, sam nie wiem. Dziś zdjąłem koła z przodu gdyż myślałem, że to klocki lub tarcze (okazało się, że nie są w idealnym stanie ale jeszcze trochę powinny posłużyć). Zauważyłem jednak, że jedna z osłon przy prawym kole jest rozerwana. I tu moje pytanie, od czego jest ta osłona - drążek kierowniczy ? (mechanik ze mnie żaden niestety :confused: ) i czy jej stan może być powodem tych dziwnych dźwięków.

Z góry dzięki za pomoc.

To osłona drążka kierowniczego przekładni (maglownicy) osłona jak najszybciej do wymiany, również należy przy okazji zrobić to z drugiej strony.
Co do dźwięku tarcia zobacz czy osłony tarczy hamulcowej nie przylegają za bardzo do tarczy bo to może powodować te dźwięki :D
Nie są klocki i tarcze w idealnym stanie czyli w jakim?

LEMS
21-03-15, 15:10
Tam koroduje śruba wraz z mocowaniem które wyrwało się z klami. Ale żeby te "uszy" skorodowały tak bardzo to aż dziwne. Daj fotke
tu porażka po całości
http://vlep.pl/j04lei.jpg

tu mniej
http://vlep.pl/oqaxey.jpg

Jak widać warto tam zajrzeć i sprawdzić co się dzieje pod klamką. Warte reperowania, czy jednak lepsze gołe drzwi, troche roboty z przekładaniem "ubrań" i pewność co się ma.

matex34
21-03-15, 15:21
To osłona drążka kierowniczego przekładni (maglownicy) osłona jak najszybciej do wymiany, również należy przy okazji zrobić to z drugiej strony.
Co do dźwięku tarcia zobacz czy osłony tarczy hamulcowej nie przylegają za bardzo do tarczy bo to może powodować te dźwięki :D
Nie są klocki i tarcze w idealnym stanie czyli w jakim?

Ok, dzięki za odpowiedź. Czyli trzeba się będzie zabrać za te osłony. Nie, osłona raczej nie przylegała zbytnio do tarczy. Nie są w idealnym stanie tzn. nie są nowe ;) a same klocki mają jeszcze sporo "mięcha" natomiast tarcze nie mają żadnych rys ani dziwnych śladów. Co do samego dźwięku to nie nazwałbym go nawet tarciem, a raczej takim jakby wkręcaniem się "czegoś w coś". Nie wiem jak to określić. Chyba po prostu będę musiał oddać auto do mechanika na wymianę tych osłon i niech przy okazji sprawdzi te dźwięki.

MichałCK
21-03-15, 15:23
tu porażka po całości

Jak widać warto tam zajrzeć i sprawdzić co się dzieje pod klamką. Warte reperowania, czy jednak lepsze gołe drzwi, troche roboty z przekładaniem "ubrań" i pewność co się ma.

Z tym jest trochę problem, ja przy wymianie klamek miałem kilka śrub w podobny sposób zapieczone, pomagało odkręcenie indukcyjne (przyłożenie okręconego drutu wokół śruby i nagrzewanie tego dziadostwa lutownicą)
odkręcenie na zasadzie trzymania żabką od zewnątrz i od środka odkręcanie :D roboty przy tym jest..
Co do mocowań może pierw spróbuj zetrzeć rdzę do litego metalu i ponowne lakierowanie tych miejsc bo może się odratuje mocowania. Chociaż niestety to mocowanie z lewej strony jest grubo wyżarte :D

LEMS
21-03-15, 15:30
Z tym jest trochę problem, ja przy wymianie klamek miałem kilka śrub w podobny sposób zapieczone, pomagało odkręcenie indukcyjne (przyłożenie okręconego drutu wokół śruby i nagrzewanie tego dziadostwa lutownicą)
odkręcenie na zasadzie trzymania żabką od zewnątrz i od środka odkręcanie :D roboty przy tym jest..
Co do mocowań może pierw spróbuj zetrzeć rdzę do litego metalu i ponowne lakierowanie tych miejsc bo może się odratuje mocowania. Chociaż niestety to mocowanie z lewej strony jest grubo wyżarte :D
Tam jest już prześwit i litego metalu nie ma, no nic trzeba pytać bo fakt, że to z prawej do uratowania. Jak ktoś z okolicy sie podejmie to pokaże co wymyślił... a nowa klameczka czeka ;)

jarossis
21-03-15, 15:38
Trzymasz kombinerkami i rozwiercasz. Szybko idzie. Tylko uważaj żeby Ci się nie omsknęło bo wtedy drzwi na pewno będziesz miał do wymiany ;]

MichałCK
21-03-15, 15:46
Trzymasz kombinerkami i rozwiercasz. Szybko idzie. Tylko uważaj żeby Ci się nie omsknęło bo wtedy drzwi na pewno będziesz miał do wymiany ;]

Tak też można ale ja wolałem to zrobić inaczej bo bałem się o lakier :)
Generalnie jak masz taki meksyk z klamką którą opisujesz na fotkach to radzę zajrzeć na pozostałe klamki bo tam lada moment może się dziać podobna akcja.

LEMS
21-03-15, 16:17
Tak też można ale ja wolałem to zrobić inaczej bo bałem się o lakier :)
Generalnie jak masz taki meksyk z klamką którą opisujesz na fotkach to radzę zajrzeć na pozostałe klamki bo tam lada moment może się dziać podobna akcja.

Mieszkanie w bloku, parking pod chmurką i wiadomo jak to jest. Tył za pasażerem obstawiam coś podobnego bo klamka też pęknięta i brak sie zając tym, ale wesele za 8 miechów i to priorytet do zbierania $.
W opisie auta (http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?214512-MB2-by-czara-kontynuacja-by-LEMS) mam napisane zająć się wgniotkami i lakierem, także mam nadzieje że do tego czasu nie zostane bez klamek haha

Radzyn
21-03-15, 17:46
Na regionalnym (mazowieckie) cisza, więc zapytam tutaj: gdzie w Warszawie/okolicach polecacie hurtownię/sklep z materiałami na tapicerkę podsufitki? Chodzi mi o cenę, jakość materiału, kolory jak najbardziej zbliżone do OEM, itp Wasze uwagi.

jarossis
21-03-15, 18:01
Na regionalnym (mazowieckie) cisza, więc zapytam tutaj: gdzie w Warszawie/okolicach polecacie hurtownię/sklep z materiałami na tapicerkę podsufitki? Chodzi mi o cenę, jakość materiału, kolory jak najbardziej zbliżone do OEM, itp Wasze uwagi.

Nie mogę sobie przypomnieć adresu hurtowni ( w warszawie niedaleko zachodniego) ale cena materiału na podsufitkę + 4 boczki to ~70 zł i jeszczę dużo zostaje.

MichałCK
21-03-15, 18:36
Mieszkanie w bloku, parking pod chmurką i wiadomo jak to jest. Tył za pasażerem obstawiam coś podobnego bo klamka też pęknięta i brak sie zając tym, ale wesele za 8 miechów i to priorytet do zbierania $.
W opisie auta (http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?214512-MB2-by-czara-kontynuacja-by-LEMS) mam napisane zająć się wgniotkami i lakierem, także mam nadzieje że do tego czasu nie zostane bez klamek haha

Niestety też mam te bolączkę i autko mam pod chmurką :D ale tak jest i trzeba się z tym pogodzić :D
Generalnie konstrukcja tej budy jest trochę niewdzięczna, niestety życie autka pod chmurką cały czas daje mu cierpienie od natury.
Typek ode mnie z bloku ma od wielu lat starego Saaba 9000, auto stoi cały czas pod chmurką a blacha jest w stanie idealnym :D
Wesele wiadomo priorytet, ale klamki to podstawa muszą działać :D

pafels
21-03-15, 18:43
wcale nie prawda że auto w garażu blacharsko będzie się trzymało lepiej (chyba że jest to garaż nie ogrzewany) ponieważ sól+ woda + temp robią swoje, sam tego doświadczyłem tej zimy, odkąd trzymam auto w garażu podziemnym to zaczęło szybciej robić się rude :( dlatego od jutra rezygnuję z garażu i Honda będzie stała pod chmurką, a kasę zaoszczędzoną na garażu będę mógł przeznaczyć na coś innego ;)

MM63
21-03-15, 21:33
wcale nie prawda że auto w garażu blacharsko będzie się trzymało lepiej (chyba że jest to garaż nie ogrzewany) ponieważ sól+ woda + temp robią swoje, sam tego doświadczyłem tej zimy, odkąd trzymam auto w garażu podziemnym to zaczęło szybciej robić się rude :( dlatego od jutra rezygnuję z garażu i Honda będzie stała pod chmurką, a kasę zaoszczędzoną na garażu będę mógł przeznaczyć na coś innego ;)

Garaż to jest podstawa zadbanego auta.
Nawet w nieogrzewanym jest cieplej niż na zewnątrz, takze wód i sol działa jak w ogrzewanym. Nie o to chodzi.
W garażu na auto nie pada, jest sucho, co ma wpływ na blachę.

Druga rzecz, zima nie skrobiesz i klamki nie zostają w rękach.

Dalej, na auto nie pada, jest czyste. Na garazowanym wosk leży dluzej.

Dodajmy, ze jak ktos parkuje pod blokiem, to bardzo prawdopodobne ze komuś sie nasze auto nie spodoba, wiecie co mam na myśli.

pafels
21-03-15, 21:44
zgadzam się, jednak w zimę szybciej zardzewieje auto które stoi w garażu ogrzewanym niż to które stoi na mrozie ( nie mówię o przypadkach że ktoś po każdej przejażdżce myje auto tylko o normalnym uzytkowaniu)

Radzyn
21-03-15, 21:59
Nie mogę sobie przypomnieć adresu hurtowni ( w warszawie niedaleko zachodniego) ale cena materiału na podsufitkę + 4 boczki to ~70 zł i jeszczę dużo zostaje.

Dzięki, ale może kojarzysz ulicę albo coś charakterystycznego, czego mógłbym się trzymać, szukając tej hurtowni?
To mogło być na Ordona? http://www.artmeb.pl/kontakt

felootno
21-03-15, 22:30
Witam.chciałem wymienić tarcze i klocki w tyle.obecnie mam 239 i chciałbym przejść na 260.Czy jarzma z mb2 pasują do moich zaciskow i gdzie je dostane.

Kubuniek
21-03-15, 22:37
Co do tych klamek pordzewiałych to mała tarcza do szlifowania ewentualnie i piłujesz łeb*śruby i pozbywasz się starej. Tylko ostrożnie byś nie spiłował lakieru. jak masz nie skorodowane a zgniłe to można sobie pospawać uszy do klamek z blachy. Jest to wykonalne. Ale blacharz się z tym pewnie nie będzie bawił, bo to nie opłacalne. jak masz półautomat zręczne dłonie i możliwość zabezpieczenia antykorozyjnego (w tych miejscach nawet pędzelek) to jedziesz z tematem. Jeśli nie to decyzję pozostawiam Tobie.

Pozdro, Kuba.

Karpiczek
22-03-15, 11:20
Pamiętacie który z forumowiczów robił rozpórki tylne górne do civica MB?

Meche
22-03-15, 12:10
Panowie szukam nadkoli na tył, znalazłem na allegro te plastiki po dwadzieścia kilka złotych, ktoś może się wypowiedzieć czy to zdaję egzamin i jak je się montuje

MM63
22-03-15, 12:30
Panowie szukam nadkoli na tył, znalazłem na allegro te plastiki po dwadzieścia kilka złotych, ktoś może się wypowiedzieć czy to zdaję egzamin i jak je się montuje

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?232458-Ocena-Prog%F3w-nadkola/page2&highlight=nadkola

dragon_mk1
22-03-15, 16:10
Pamiętacie który z forumowiczów robił rozpórki tylne górne do civica MB?

żelek159753

maciooZD
22-03-15, 17:11
Panowie! tak na szybko!? co to mogło się zje..popsuć... prawa strona auta przód siadła jakby była obniżona w taki sposób że nie mogłem włożyć ręki między oponę a błotnik... przestraszony dawaaaj na lewarek i sie wszystko wyciągnęło... czyżby sprężyna do wymiany, a może amor? jestem 200km od domu i nie mam ani kanału ani garażu i boję się wracać... aha gdy wjadę w dziurę słychać głuche jeeb

MM63
22-03-15, 17:24
Panowie! tak na szybko!? co to mogło się zje..popsuć... prawa strona auta przód siadła jakby była obniżona w taki sposób że nie mogłem włożyć ręki między oponę a błotnik... przestraszony dawaaaj na lewarek i sie wszystko wyciągnęło... czyżby sprężyna do wymiany, a może amor? jestem 200km od domu i nie mam ani kanału ani garażu i boję się wracać... aha gdy wjadę w dziurę słychać głuche jeeb

Jak masz lewarek, to obejrz sprężyny.

Salata
22-03-15, 18:20
Mam felgi OZty z dwoma rozstawami śrub i wyszło tak że potrzebny mi rozstaw 4x114 jest na wąskie śruby.
Czy ktoś się orientuje czy można rozwiercić te otwory do średnicy OEM nakrętek? Czy to bezpieczne czy jednak nie jest warte zachodu i lepiej zakupić jednak wąskie nakrętki dla spokoju?
Mam zestaw OEM nowych nakrętek i nie jestem zwolennikiem wąskich "tuningowych"

felootno
22-03-15, 19:39
Panowie mam zmianę oleju,obecnie mam zalany jakiś 10w40 i tak się zastanawiam czy nie przejść na valvoline 5w50. Hania nie bierze oleju nawet na odcince ale jednak przebieg mam 170k i jak wleję taki olej może poczuć apetyt

MM63
22-03-15, 20:02
Panowie mam zmianę oleju,obecnie mam zalany jakiś 10w40 i tak się zastanawiam czy nie przejść na valvoline 5w50. Hania nie bierze oleju nawet na odcince ale jednak przebieg mam 170k i jak wleję taki olej może poczuć apetyt

Jest dobrze - nie zmieniaj.
Mówi się, że lepsze jest wrogiem dobrego.

maciooZD
22-03-15, 20:05
Jak masz lewarek, to obejrz sprężyny.

z poziomu lewarka wyglądają na ok :/

felootno
22-03-15, 22:10
Jest dobrze - nie zmieniaj.
Mówi się, że lepsze jest wrogiem dobrego.

To wleje valvoline Max live 10w40

Marecki
22-03-15, 22:27
A po co max life? To chyba dla silnikow, ktore sa juz leciwe i pobieraja olej a koledze nie bierze.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

felootno
22-03-15, 22:30
A po co max life? To chyba dla silnikow, ktore sa juz leciwe i pobieraja olej a koledze nie bierze.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

To jaki z gamy valvoline

MM63
22-03-15, 23:10
A po co max life? To chyba dla silnikow, ktore sa juz leciwe i pobieraja olej a koledze nie bierze.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Maxlajfy są dla silników powyżej 100kkm, czyli akurat.
Jakby mu brał olej, to albo nie wymienia, albo leje mineralny.

felootno
22-03-15, 23:55
A valvoline vr1 10w60

qureku.
23-03-15, 00:17
A valvoline vr1 10w60

Ze co ? ..... Rozumiem taki olej na tor, do upalania godzinnego, ale do zwykłego 1.4 na ulice to zabójstwo dla silnika...Jak silnik zdrowy, to śmiało zalewaj pełnym syntetykiem. 5w40 będzie jak najbardziej ok

felootno
23-03-15, 03:47
A olej valvoline 10w40 durablend?

slavkobe
23-03-15, 07:50
Jaka średnicę ma seryjny wydech? gdzieś wyczytałem ze 45mm ale .. zew / wew? czy w ogóle inny wymiar? silnik 1.4

pafels
23-03-15, 14:02
Panowie czy element zaznaczony na fotce poniżej to silniczek krokowy? pacjent to D14A8 jeśli nie to gdzie się znajduje krokowy?

http://i57.tinypic.com/2utt7ol.jpg

cien3d
23-03-15, 14:17
czy element zaznaczony na fotce poniżej to silniczek krokowy?

Tak to krokowiec a tak po za tym to ładny masz syf pod maską prawie jak u mnie:cool: dobrze że wiosna idzie

pafels
23-03-15, 14:23
Dzięki :) syf nie mój, ja mam gorszy ;)
czy przy zdejmowaniu krokowego na cos trzeba szczególnie uważać, zeby cos sie nie wylali itp.? Czy odkręcić umyć i po robocie?

MichałCK
23-03-15, 15:21
Dzięki :) syf nie mój, ja mam gorszy ;)
czy przy zdejmowaniu krokowego na cos trzeba szczególnie uważać, zeby cos sie nie wylali itp.? Czy odkręcić umyć i po robocie?

Przy czyszczeniu krokowca koniecznie wyjmij pierw uszczelkę gumową, bo po namoczeniu w benzynie ekstrakcyjnej będziesz ją mógł wyrzucić jedynie do kosza.

pafels
23-03-15, 15:25
a wężyki które dochodzą do krokowego jakoś zabezpieczać?

mirasek
23-03-15, 15:29
Panowie czy element zaznaczony na fotce poniżej to silniczek krokowy? pacjent to D14A8 jeśli nie to gdzie się znajduje krokowy?

Krokowca masz pod przepustnicą (wtyczka i 2 wężyki). To co masz w obrębie którym zaznaczyłeś to MAP sensor (to z wtyczka na górze) i TPS (to z wtyczką z boku).

bartek_levis
23-03-15, 18:05
Tak to krokowiec a tak po za tym to ładny masz syf pod maską prawie jak u mnie:cool: dobrze że wiosna idzie

Widziałeś w d14a8 silniczek krokowy? to na zdjęciu map sensor zaznaczony :D

pafels
23-03-15, 18:09
zagłębiłem się w manual i faktycznie silniczek jest pod przepustnicą, w związku z tym pytanie - czy żeby ją zdjąć muszę zdejmować linkę gazu i czy jak ją ewentualnie będę musiał zdjąć to jest jakiś problem z ponownym jej założeniem?

i jeszcze jedna prośba, bo albo ja nie umiem szukać albo wszytskie linki wygasły, mianowicie co oznacza kod błędu 67?

https://www.youtube.com/watch?v=cpth4J8dXZM

ird
23-03-15, 20:14
Siemka, przymierzam się do polakierowania klamek w kolor, ale słyszałem że często się urywają przy odkręcaniu. Na co szczególnie uważać podczas ich zdejmowania i z jakiego powodu klamki się urywają ? Chyba że to nieprawda i bez problemu mogę działać ?

mirasek
23-03-15, 20:21
zagłębiłem się w manual i faktycznie silniczek jest pod przepustnicą, w związku z tym pytanie - czy żeby ją zdjąć muszę zdejmować linkę gazu i czy jak ją ewentualnie będę musiał zdjąć to jest jakiś problem z ponownym jej założeniem?

i jeszcze jedna prośba, bo albo ja nie umiem szukać albo wszytskie linki wygasły, mianowicie co oznacza kod błędu 67?


Linke zdejmujesz i nie ma z tym problemu, otwórz ręką motylek na maxa, w miejscu zaczepienia linki masz nacięcie do wyjęcia bolca na jej końcu, zerknij na to chwilę i powinieneś obczaić jak to wyjąc :) Przepustnicę w d14z4 zdejmuj razem z przekładką między kolektorem ssącym, oszczędzisz uszczelkę - chyba że się ładnie odklei.

67 to coś w stylu "niska wydajność katalizatora", nie pamiętam dokładnie, ale albo kata wyciąłeś/skończył się albo druga sonda padła.

pafels
23-03-15, 20:27
Przepustnice bede wyjmowal, w D14A8 ale wyglada tak samo, co do bledu to moze i to jest to, ponieważ zamiast kata mam strumienice :) ale przez to że mi się pali chcec to wydaje mi sie że auto wiecej pali, da sie jakos usunąć ten błąd żeby wiecej nie wyskakiwal? :/

mirasek
23-03-15, 20:35
Co do przepustnicy w A8 jest tak samo jak w Z4, więc luz.

Jak masz w Z4 strumienice zamiast kata to taki błąd będzie się pojawiał, mniej lub bardziej często. Można spróbować myku z tulejką dystansową/zwężką dla drugiej sondy lub jej emulatorem. Nie sprawdzałem tego ale podobno skuteczność jest "różna".

Co do zużycia paliwa to ten błąd nie powinien mieć na to wpływu, druga sonda jest diagnostyczna i tylko błędem razi. Może butujesz chętniej z racji "odetkanego" wydechu? :)

pafels
23-03-15, 20:41
jak kupowałem auto to nie byłem świadomy że nie ma kata, dopiero pół roku później się o tym dowiedziałem ;), właśnie nie jeżdżę agresywnie (bo nawet nie ma czym przycisnąć :p) ale odnoszę wrażenie że jakby więcej palił... czy nie jest tak że za każdym razem jak się pali check to silnik chodzi na bogatej mieszance?

bartek_levis
24-03-15, 12:42
kup tulejkę i problem sondy zniknie

pafels
24-03-15, 15:09
dzięki serdeczne :)

Izu
24-03-15, 21:37
Witam. Szukałem informacji ale na nic konkretnego nie trafiłem. Szukam wydechu do mojego MB6 2.25" znalazłem informacje, że można coś pokombinować z wydechem od Rover lub Civica w dieslu. Posiada ktoś jakieś informacje na ten temat?

Krawiec
25-03-15, 17:21
Siemka, przymierzam się do polakierowania klamek w kolor, ale słyszałem że często się urywają przy odkręcaniu. Na co szczególnie uważać podczas ich zdejmowania i z jakiego powodu klamki się urywają ? Chyba że to nieprawda i bez problemu mogę działać ?

śruby mocujące zachodzą rdzą, która rozpycha plastik, w którym jest umocowana, a co za tym idzie plastik pęka i klamka się urywa przy pociągnięciu.

jerdenk
25-03-15, 17:29
Czym można posmarować uszczelkę miski olejowej (OEM) żeby nie ciekła? Przeczytałem w manualu, że w 4 miejscach trzeba przesmarować specjalną pastą, można czymś innym?

kamil39
25-03-15, 17:31
Moze byc np. reinzosil.

gumis1990
25-03-15, 17:35
Witam. Szukałem informacji ale na nic konkretnego nie trafiłem. Szukam wydechu do mojego MB6 2.25" znalazłem informacje, że można coś pokombinować z wydechem od Rover lub Civica w dieslu. Posiada ktoś jakieś informacje na ten temat?
wydech od rovera ma 2 cale ale nie spotkalem sie by miał 2,25! na dwoch calach to jest własnie podajrze civic 5d diesel i rover 420, jest to wymiar w srodku nie zewnetrzna rury

ird
25-03-15, 19:06
śruby mocujące zachodzą rdzą, która rozpycha plastik, w którym jest umocowana, a co za tym idzie plastik pęka i klamka się urywa przy pociągnięciu.

Dzięki, a jakieś porady jak odkręcić by nie urwać ? Czy raczej przygotować się na kupno nowych klamek jeśli chce w kolorze ?

wiesko1261
25-03-15, 19:31
wydech od rovera ma 2 cale ale nie spotkalem sie by miał 2,25! na dwoch calach to jest własnie podajrze civic 5d diesel i rover 420, jest to wymiar w srodku nie zewnetrzna rury
a mi się trafił właśnie tylko nie pamiętam z jakiego ,miał 57mm średnicy zewnętrznej ( chyba ,nie jestem już pewien ale 2,0 TD )

Guscioren
25-03-15, 19:42
wydech od rovera ma 2 cale ale nie spotkalem sie by miał 2,25! na dwoch calach to jest własnie podajrze civic 5d diesel i rover 420, jest to wymiar w srodku nie zewnetrzna rury

To mało rzeczy spotkałeś w takim razie. Wydech z rovera 420d bez tłumika środkowego ma wewnątrz 2,20", po zewnętrznej 2,25". A kolega od pytania o tłumik ******o szukal bo jest nawet oddzielny temat dla tego tłumika i wszystko jest w nim ładnie opisane

gumis1990
25-03-15, 20:18
A to dziekuje za uzupelnienie mojej wiedzy, czlowiek uczy sie cale zycie;-)

felootno
25-03-15, 21:54
Mam pytanko-chciałem zregenerować tylne zaciski bo już mnie szlag z nimi trafia-czy taki zestaw będzie pasował do mb, mam tarcze 239
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5123988868

jerdenk
26-03-15, 15:36
Będę musiał wymienić uszczelkę kolektora wydechowego (między blokiem a kolektorem). Czy tu konieczny jest OEM, czy spokojnie można zamiennik? Zamienniki chodzą w cenach 15-55zł.

raci
26-03-15, 17:17
Wydaje mi się, że zamiennik będzie ok, ale OEM od forumowych sprzedawców nie jest drogi.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

jerdenk
27-03-15, 11:14
Wydaje mi się, że zamiennik będzie ok, ale OEM od forumowych sprzedawców nie jest drogi.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

A kogo konkretnie masz na myśli? :)

raci
27-03-15, 11:19
Kurczę, nie pamiętam teraz, ale w dziale sprzedam regularnie pojawiają się ogłoszenia z uszczelkami OEM. Sprawdzę kto to był i napiszę jeszcze.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Kubuniek
27-03-15, 11:22
Zobacz u Dzidy www.haparts.pl

bartek_levis
27-03-15, 18:32
Będę musiał wymienić uszczelkę kolektora wydechowego (między blokiem a kolektorem). Czy tu konieczny jest OEM, czy spokojnie można zamiennik? Zamienniki chodzą w cenach 15-55zł.

a nie masz metalowej na wydechu ? to przecież dożywotnio działa...

gumis1990
27-03-15, 20:09
ja mam nie oem i nic jej nie jest a przeleciałem na niej ponad 40kkm:D

łukasz987
28-03-15, 01:57
Chłopy chciałbym włożyć do swojej hani VI 5d zawieszenie gwintowane, z tym że nie bardzo wiem jaki , patrzyłem na taki ale czy on bedzie pasował do angielki http://www.abtuning.pl/pozycja/Zawieszenie-Gwintowane-honda-civic-92--tatechnix , cieżko znaleźć z opisem że pasuje do MA/MB/MC , chyba że coś słabo szukam, mile widziana pomoc w poszukiwaniu.

felootno
28-03-15, 06:00
Chłopy chciałbym włożyć do swojej hani VI 5d zawieszenie gwintowane, z tym że nie bardzo wiem jaki , patrzyłem na taki ale czy on bedzie pasował do angielki http://www.abtuning.pl/pozycja/Zawieszenie-Gwintowane-honda-civic-92--tatechnix , cieżko znaleźć z opisem że pasuje do MA/MB/MC , chyba że coś słabo szukam, mile widziana pomoc w poszukiwaniu.

Ja będę wkładal ta technix na początku mies i z tego co się orientuję to pasuje, tylko należy przerobić mocowanie przewodów hamulcowych w przodzie,a na tyle dac podkładki które są w zestawie
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?132104-Jaki-gwint-do-5D

misiek707
28-03-15, 09:57
jaki rozstaw kół jest w civicu MB6 ??

barthek
28-03-15, 10:42
4x114,3

felootno
28-03-15, 10:54
4x114,3

To jest rozstaw śrub/szpilek w kole,a mu chyba i oś chodzi

misiek707
28-03-15, 15:01
chodzi mi o rozstaw kół na osiach

luchuma
28-03-15, 15:10
chodzi mi o rozstaw kół na osiach

3minuty z google

Rozstaw kół - przód 1475 mm
Rozstaw kół - tył 1465 mm

dla porownania ej/ek

Rozstaw kół - przód 1475 mm
Rozstaw kół - tył 1475 mm

raci
31-03-15, 11:08
Kurczę, nie pamiętam teraz, ale w dziale sprzedam regularnie pojawiają się ogłoszenia z uszczelkami OEM. Sprawdzę kto to był i napiszę jeszcze.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Jakby co to ja brałem części do remontu silnika od Arturvf500.

maaaster109
31-03-15, 17:46
Panowie czy w 5d na koncu drazku zmiany biegów jest gwint M10x1.5mm?

felootno
31-03-15, 18:42
Panowie czy w 5d na koncu drazku zmiany biegów jest gwint M10x1.5mm?

Nie, tam jest przelot z wkladkami/tulejlami, no chyba że chodzi Ci o patyki

maaaster109
31-03-15, 18:58
Chodzi mi o to czy podejdzie galka skunk

Wysłane z mojego Orange Rono przy użyciu Tapatalka

felootno
31-03-15, 19:33
Chodzi mi o to czy podejdzie galka skunk

Wysłane z mojego Orange Rono przy użyciu Tapatalka

Aaaa...To chyba podejdzie-ja mam taką i siebie.

maaaster109
31-03-15, 19:47
Fake skunk z allegro za 40 zlotych polskich. Widzialem tez taka z nakladkami kfore sie same gwintuja

Wysłane z mojego Orange Rono przy użyciu Tapatalka

Poll
31-03-15, 21:17
M10x1.5 to zwykły gwint M10. Znajdz nakrętke w chacie i będziesz wiedział czy pasuje ; D

LEMS
31-03-15, 23:02
Tył za kierowcą, krańcówka załączająca oświetlenie wnętrza... jaką drogą idzie dokładnie przewód/przewody bo mam zware i wole rano wiedziec co mam rozebrać zeby sie do niego dobrac??? Zrobiło sie mokro i szarpiac za przewod światło pulsowało swiatłem o roznym natężeniu (krancówke mam odłaczoną i dalej lekko świeciło) więc to na pewno jakaś zwara. To tyle. Czekam na info.

Kubuniek
01-04-15, 11:59
Nie koniecznie zwarcie. Jesi nastapi zwarcie w instalacji to pali sie bezpiecznik. No chyba ze w jego miejsce damy drut przekroju 1.5mm2 to wtedy pali się instalacja :-). Lekki swiecenie moze oznaczac slabe polaczenie "masy".

Bartko
01-04-15, 12:19
Tył za kierowcą, krańcówka załączająca oświetlenie wnętrza... jaką drogą idzie dokładnie przewód/przewody bo mam zware i wole rano wiedziec co mam rozebrać zeby sie do niego dobrac??? Zrobiło sie mokro i szarpiac za przewod światło pulsowało swiatłem o roznym natężeniu (krancówke mam odłaczoną i dalej lekko świeciło) więc to na pewno jakaś zwara. To tyle. Czekam na info.

Z manuala wynika, że idzie dołem w tej wiązce z innymi przewodami nad progiem; potem do "zegarów" i zespolonego modułu sterującego po środku konsoli.
Nie zazdroszczę usterki. Ja bym jednak zaczął szukać najbliżej samej krańcówki.


Nie koniecznie zwarcie. Jesi nastapi zwarcie w instalacji to pali sie bezpiecznik. No chyba ze w jego miejsce damy drut przekroju 1.5mm2 to wtedy pali się instalacja :-). Lekki swiecenie moze oznaczac slabe polaczenie "masy".

Kolega Kubuniek nie ma żadnego pojęcia jak działa ten element instalacji.
Bzdury. Bez obrazy. :)

Kubuniek
01-04-15, 13:28
Z reguly każda krancowka zalaczajaca osw wnetrza jest sterowana biegunem ujemnym. Jesli obwod został powiedzmy przetarty i dotyka do masy to oswietlenie bedzie dzialac caly czas. Zaleznie od jakosci polaczenia swiatlo bedzie jasniejsze, badz ciemniejsze.

O moim pojeciu mozemy pogadac.

Bartko
01-04-15, 13:46
No teraz już lepiej, ale nadal brakuje mi wyjaśnienia dlaczego w tej sytuacji miałby się bezpiecznik przepalić?

Kubuniek
01-04-15, 13:52
W tej akurat nie. Ale pojecie zwarcia wiaze sie z przepaleniem bądź wylsczeniem zabezpieczen. Tu mozemy mowic o tzw krotkim obwodzie:-)

Bartko
01-04-15, 14:46
W tej akurat nie. :)


pojecie zwarcia wiaze sie z przepaleniem bądź wylsczeniem zabezpieczen i znowu nas Kolega prowadzi na manowce...

Kubuniek
01-04-15, 14:54
A skąd

LEMS sprawdz po prostu cały kabel. Jakby nie było musisz rozebrac trochę wnętrza bo nie ma się co domyślać. To takie wróżenie z fusów

Ja obstawiam przetartą izolacje i pod wpływem wilgoci krótki obwód do masy.

LEMS
01-04-15, 17:30
Jak tylko nie bedzie padac... to sprawdze. A taka ciekawostka, bo juz z 2 miechy temu mialem to samo, ale dalem wlacznik oswietlenia na "0" a rano aku padniete calkowicie. Odlaczylem jrancowke i do wczoraj nic sie nie dzialo. Teraz wyjalem calkiem zarowke i wszystko w normie. Chodzi o ta piewsza sytuacje. Czy po wylaczeniu oswietlenia moglo wyladowac aku ? Pewnie czy wlacznik na zro czy wyjecie zarowki to to samo wie stad takie pytanie. Przewod sprawdze to sie dowiem wiecej niz gdybanie.

tastino112
01-04-15, 19:30
Ma ktoś manual regeneracji przednich hampli do aerodecka z 98r? Jak wygląda sprawa z zestawami regeneracyjnymi w kpl. z tłoczkami. Polecacie jakieś konkretne?

lookaty
01-04-15, 19:53
Ma ktoś manual regeneracji przednich hampli do aerodecka z 98r? Jak wygląda sprawa z zestawami regeneracyjnymi w kpl. z tłoczkami. Polecacie jakieś konkretne?

Autofren/Seinsa. Żaden manual nie jest potrzebny bo to prosta sprawa. Odkręcasz zacisk, odpowietrznik, wyciskasz tłoczek, wyciągasz stare uszczelniacze i składasz w odwrotnej kolejności.

tastino112
01-04-15, 20:10
Nie ma tam pałowania się z jakimiś pierścieniami zimmera?

I jeszcze jedno pytanie. Czy zaciski z EJ9 HB z 98r. przedlift podejdą do aerodecka mb8?

lookaty
01-04-15, 22:41
W przednich nie ma, w tylnych jest. Co do drugiego pytania to nie wiem.

Kubuniek
01-04-15, 23:18
Czy kierownica z poduszka od VII gen podejdzie do MA8 i da się podłączyć poduche?

lookaty
01-04-15, 23:28
Nie podjedzie, ma inny wieloklin.

MM63
01-04-15, 23:32
Czy kierownica z poduszka od VII gen podejdzie do MA8 i da się podłączyć poduche?

V gen, accord V gen EU, ITR, rover.
Wybór kierownic dość szeroki.

Kubuniek
01-04-15, 23:36
No właśnie czytam internet i ponoc od ep3 podejdzie a to VII gen. Wieloklin na 33 rowki

Bo szukam dobrej kiery nie odklejonej i nadmiernie zużytej

A od v gena na 100% nie podejdzie

MM63
01-04-15, 23:38
A od v gena na 100% nie podejdzie

Podejdzie jak s****ysyn.

tastino112
02-04-15, 00:28
Jeszcze szybkie pytanko apropo przegubu. Widzę że występuje kilka rodzai do mojego silnika d14A8 wepchanego w aerodecka mb8 z 98r. Różnią się ilością frezów wewnątrz i na zewnątrz. Wie ktoś może jaki powinien podejść pod ten silnik z tego roku? Pozdrawiam

gumis1990
02-04-15, 05:14
V gen, accord V gen EU, ITR, rover.
Wybór kierownic dość szeroki.
Jeszcze prelude V gen, od v generacji civica podchodza

Radzyn
02-04-15, 08:14
Od czasu do czasu miga kontrolka układu hamulcowego (głównie na wybojach, czasem przy ostrym hamowaniu/ruszaniu).
Płyn wymieniany niedawno, poziom OK.
Ktoś tu pisał, że to pływak. Odkręciłem pokrywę, wodzik/cięgno/pływak chodzą płynnie, styki siedzą mocno.
Pytanie: co i jak mogę jeszcze sprawdzić, żeby potwierdzić/wykluczyć że to pływak?

Jedras
02-04-15, 10:05
A weź zobacz czy przypadkiem gdzieś nie masz przerwy przy czujniku w ręcznym bo może tam coś nie halo i na nierownosciach Ci miga :)

rafa89
02-04-15, 12:00
Witam
Dzis niestety przy otwieraniu zostala mi klamka w drziach trzyma sie na jednym uchwycie , (sruby pordzewialy) i niestety bedzie chyba mnie czekac zamowienie i montarz nowej klamki spotkal sie ktos z tym juz? (chodzi o zewnetrzna klamke)

mattiz1
02-04-15, 12:23
Radzyn, kiedyś na każdej dziurze / torach itp zaświecała mi się kontrolka ręcznego i magicznie, choć nie wiem jak to wytłumaczyć auto dohamowywało. Po długich poszukiwaniach, gdy kiedyś nie mogłem w końcu uruchomić auta, okazało się że winna była kostka stacyjki, w której były wypalone styki i jakieś przewody, po wymianie na nową wszystko działa idealnie ;)

maaaster109
02-04-15, 13:34
Panowie rozkminiał ktos w 5d skrocenie oem-owych sprezyn? o 1 zwój jakie bd obnizenie mniej wiecej? jak bd sie zachowywalo auto

MM63
02-04-15, 13:37
Panowie rozkminiał ktos w 5d skrocenie oem-owych sprezyn? o 1 zwój jakie bd obnizenie mniej wiecej? jak bd sie zachowywalo auto

Tego się nie robi.

maaaster109
02-04-15, 13:38
Bo? jakies konkretne powody?

Bartko
02-04-15, 13:38
Pytanie: co i jak mogę jeszcze sprawdzić, żeby potwierdzić/wykluczyć że to pływak?
odłącz pływak i pojeździj trochę. Jak nadal będzie szaleć, może problem z krańcówką ręcznego...?

maaaster109
02-04-15, 13:39
niby zawias traci swoja sprawnosci... ale jesli sprezyna jest tylko do amortuzowania to na logike chyba mozna ja skrócić

pafels
02-04-15, 14:06
nie wiem jaki jest sens skracania sprężyn, teraz można za naprawdę śmieszne pieniądze kupić specjalne obniżające sprężyny, poza tym to jest niebezpieczne i już nie mówię że głupie, bałbym się o swoje życie jakbym miał do takiego auta wsiadać. auto obniża się albo robiąc to z głową albo wcale

MM63
02-04-15, 14:14
Bo? jakies konkretne powody?

Bo pachnie agrosiatką i lexusami z tyłu.

Powietrze sobie z kół spuść. Będzie jeszcze taniej.

barthek
02-04-15, 14:22
Bo pachnie agrosiatką i lexusami z tyłu.

Powietrze sobie z kół spuść. Będzie jeszcze taniej.
True. Wal do mnie na PW mam super sprezyny i tanio:D

maaaster109
02-04-15, 14:56
Bo pachnie agrosiatką i lexusami z tyłu.

Powietrze sobie z kół spuść. Będzie jeszcze taniej.

bo auto zejdzie nizej? pf powod naprawde konkretny... Jak widzisz obnizone auto na parkingu to zastanawiasz sie czy ma spiringi czy gwint czy ciete sprezyny ?

a kolejna sprawa spiringi. mialem juz przod ladnie siedzial a tyl za nisko wzgledem przodu, do szerokiej stali to dobrze ale tylko do lekkiego obnizenia to zle. byly to sprezyny FK kupione uzywane wiec mam lekka awersje do tego by kupic np nowe mts -30

MM63
02-04-15, 15:05
Jak widzisz obnizone auto na parkingu to zastanawiasz sie czy ma spiringi czy gwint czy ciete sprezyny ?

Nie, ale jak kierownikowi słoma z butów wystaje, to obstawiam, że cięte springi.

Chciałbyś kupić auto z uciętymi sprezynami? Nazwałbyś je wtedy "zadbane"?


Btw, nowy mts kosztuje koło 800zł. Prawie tyle, co dwa agxy na przód.

maaaster109
02-04-15, 15:09
spiringi mts 330 zł.... oceniasz a nie znasz poziom intelektualny patrze wysoki....popatrz znam samochody z taka gleba. np byly golf II kumpla nic sie nie dzialo normalnie jezdzilismy. Jest pod wwa 5d z cietymi sprezynami i gosc tez jezdzi a jak patrzysz to wychuchana ....cos jeszczce w temacie?

Marecki
02-04-15, 15:24
Jeszcze bardziej obnizysz jak spuscisz olej z amortyzatorow. Btw, poco zadajesz pytanie, a pozniej probujesz wszystkich przekonac, ze to nic zlego? Chcesz, to tnij. Twoja sprawa. Tylko nie zdziw sie jak wyladujesz na drzewie

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

MM63
02-04-15, 15:27
spiringi mts 330 zł.... oceniasz a nie znasz poziom intelektualny patrze wysoki....popatrz znam samochody z taka gleba. np byly golf II kumpla nic sie nie dzialo normalnie jezdzilismy. Jest pod wwa 5d z cietymi sprezynami i gosc tez jezdzi a jak patrzysz to wychuchana ....cos jeszczce w temacie?

Mówiłem o gwincie, ciołku.
A to, że cięte sprężyny i golf II to akurat wpasowuje się w schemat.

Co jeszcze... Pytasz jak się będzie zachowywało auto, mimo, że doskonale wiesz że będzie *****iście.
Wygląda to tak, że pytasz, ale oczekujesz tylko potwierdzenia.

maaaster109
02-04-15, 15:35
slowo kultura jest ci obce.... Golf II nie wies tanczy i spiewa ale dobra klucil sie nie bd z kims z poziomu nizej... oczekuje opini jak sie auto bd zachowywalo bo nwm tego ale warto kogos zjechac zamiast wyjasnic na spokojnie... jak czytam twoje wpisy to przypomina mi sie jeden taki mem... https://www.google.pl/search?q=kozak+w+sieci&biw=1920&bih=979&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=jkUdVZX_J8SksAGTqYGIAw&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgdii=_&imgrc=INUAtnjm9EatwM%253A%3BGfe4KkwidnaaiM%3Bhttp% 253A%252F%252Fdemotywatory.pl%252F%252Fuploads%252 F201004%252F1271196032_by_Kozak356_600.jpg%3Bhttp% 253A%252F%252Fdemotywatory.pl%252F1405654%252FTypo we-dziecie-neostrady%252FTypowe-dziecie-neostrady%3B600%3B421


Jeszcze bardziej obnizysz jak spuscisz olej z amortyzatorow. Btw, poco zadajesz pytanie, a pozniej probujesz wszystkich przekonac, ze to nic zlego? Chcesz, to tnij. Twoja sprawa. Tylko nie zdziw sie jak wyladujesz na drzewie

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

no wlasnie oczekuje opini

MM63
02-04-15, 15:49
O nie, ale Ty jesteś kulturalny :)
Ja taki prosty chłopak, gdzie tam mi do ciebie :)
Tylko ****a jeszcze pisac na tym Oxfordzie sie nie nauczyłeś :D

maaaster109
02-04-15, 15:51
O nie, ale Ty jesteś kulturalny :)
Ja taki prosty chłopak, gdzie tam mi do ciebie :)
Tylko ****a jeszcze pisac na tym Oxfordzie sie nie nauczyłeś :D

napewno nie uzywam prostackich slow

Marecki
02-04-15, 16:17
A ja zapytam. Dlaczego chcesz obcinac springi? Jak nie stac Cie na nowe dedykowane, to jezdzij na tym co masz.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

kamil39
02-04-15, 16:22
Springi obnizajace na seryjny amor to juz jest srednie rozwiazanie, miekka ucieta sprezyna na seryjnym amorze to jest glupota i szukanie drzewa w rowie.

luchuma
02-04-15, 16:28
no kuwa najtanszy gwint sie lepiej sprawdzi

barthek
02-04-15, 16:29
Nie wierze że ludzie z takimi rzeczami wyjeżdżają na forum...w opisie auto: MB2 OEM+...

Poll
02-04-15, 17:11
slowo kultura jest ci obce.... Golf II nie wies tanczy i spiewa ale dobra klucil sie nie bd z kims z poziomu nizej... oczekuje opini jak sie auto bd zachowywalo bo nwm tego ale warto kogos zjechac zamiast wyjasnic na spokojnie... jak czytam twoje wpisy to przypomina mi sie jeden taki mem... https://www.google.pl/search?q=kozak+w+sieci&biw=1920&bih=979&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=jkUdVZX_J8SksAGTqYGIAw&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgdii=_&imgrc=INUAtnjm9EatwM%253A%3BGfe4KkwidnaaiM%3Bhttp% 253A%252F%252Fdemotywatory.pl%252F%252Fuploads%252 F201004%252F1271196032_by_Kozak356_600.jpg%3Bhttp% 253A%252F%252Fdemotywatory.pl%252F1405654%252FTypo we-dziecie-neostrady%252FTypowe-dziecie-neostrady%3B600%3B421



no wlasnie oczekuje opini

John to Ty? ; D

Co do sprężyn - po to się je oblicza - ile zwojów itp, żeby działały i tłumiły jak trzeba. Upindolenie zwojów to zmiana charakterystyki sprężyny.

LEMS
02-04-15, 17:12
Witam
Dzis niestety przy otwieraniu zostala mi klamka w drziach trzyma sie na jednym uchwycie , (sruby pordzewialy) i niestety bedzie chyba mnie czekac zamowienie i montarz nowej klamki spotkal sie ktos z tym juz? (chodzi o zewnetrzna klamke)
Kilka stron wczesniej poruszalem temat wyrwanej klamki. Jak ie chcesz przewijac to w moim profilu klikasz "Posty usera"Szybko znajdziesz.

felootno
02-04-15, 17:21
Kilka stron wczesniej poruszalem temat wyrwanej klamki. Jak ie chcesz przewijac to w moim profilu klikasz "Posty usera"Szybko znajdziesz.

Ja już 2 wymieniłem.

maaaster109
02-04-15, 18:11
A ja zapytam. Dlaczego chcesz obcinac springi? Jak nie stac Cie na nowe dedykowane, to jezdzij na tym co masz.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

poniewaz czekam az zbiore kase na gwint i zrobie blacharke. spiringi to etap przejsciowy na kilka miesiecy

gumis1990
02-04-15, 19:44
Utnij sprezyny i napisz opinie, takie ucinanie sprezyn to mi sie kojazy z poczatkiem lat 90:-) ja mialem pierwsze auto w wieku 14 lat to tak robilem, teraz to dla mnie wies i wzbudza litosc

Marecki
02-04-15, 20:00
Wies wsia. Ale chodzi chyba glownie o bezpieczenstwo? Pogoogluj troche i dowiesz sie co sadza o cieciu springow inni uzytkownicy internetu z roznych forow.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Radzyn
02-04-15, 20:12
Dzięki za odpowiedzi ws. migającej kontrolki układu hamulcowego.
Po sprawdzeniu
- ręczny ok
- pod pokrywą pływaka zebrało się trochę syfu. Grzebanie zapałką i wycieranie chusteczką (podstawowy zestaw McGyvera;)) pomogło na tyle, że od tej pory zamigało może 2 razy (placebo?). Pewnie nie wybrałem syfu do końca, jutro zabiorę się za to na poważnie, ale wszystko wskazuje, że nawet minimalna ilość syfu powoduje wieszanie się pływaka (choć nie było tego dużo, coś w rodzaju minimalnej ilości "nagaru"). Jak upewnię się na 100 % potwierdzę.

pafels
02-04-15, 21:02
poniewaz czekam az zbiore kase na gwint i zrobie blacharke. spiringi to etap przejsciowy na kilka miesiecy

na Twoim miejscu bym już wolał poczekać te kilka miesięcy aż zbiorę na gwint i do tego czasu jeździć na seryjnych springach ale za to nie ryzykować że mogę nie wrócić do domu

WojTEC
02-04-15, 21:13
Panowie jak się odkręca drążek kierowniczy ? Trzeba mieć do tego jakiś specjalny klucz ?

Kubuniek
02-04-15, 21:26
Drążek czy końcówkę?

maaaster109
02-04-15, 22:42
na Twoim miejscu bym już wolał poczekać te kilka miesięcy aż zbiorę na gwint i do tego czasu jeździć na seryjnych springach ale za to nie ryzykować że mogę nie wrócić do domu

Masz racje ale mam cisnienei na tę koze...

kamil39
03-04-15, 09:19
Panowie jak się odkręca drążek kierowniczy ? Trzeba mieć do tego jakiś specjalny klucz ? Czesc drazkow ma miejsce na klucz plaski, pozatym takie bez miejsca na klucz powinno sie sciagaczem sciagac- ja sobie poprostu "zabka" odkrecilem.

tytus
03-04-15, 13:26
witam. planuje wymiane tarczy hamulcowych z przodu w MB3 97 D15Z8 bez ABS-u. Jaką średnice powinna mieć tarcza? 240 czy 262?

maaaster109
04-04-15, 17:25
wydaje mi sie ze 262. ale niech ktos sie wypowie kto mial z tym do czynienia

bo mb6 ma wieksze z przodu-282

Kubuniek
04-04-15, 18:13
Według sklep.intercars.com.pl to zarówno 240 jak i 262 więc najlepiej będzie gdy zdejmiesz koło i zmierzysz swoją tarczę.

Dejv
04-04-15, 18:52
Czy do naszych przedliftowych 5D pasuje tylko ta dokładka http://allegro.pl/honda-civic-5d-dokladka-zderzaka-przedniego-i5094060863.html ? Czy istnieje jakieś inne rozwiązanie?

MM63
04-04-15, 19:57
Czy do naszych przedliftowych 5D pasuje tylko ta dokładka http://allegro.pl/honda-civic-5d-dokladka-zderzaka-przedniego-i5094060863.html ? Czy istnieje jakieś inne rozwiązanie?

Tylko ta, o ile nie mówimy o rzeźbieniu.
Btw, ta z aukcji jest robiona na formie z mojej dokladki, takze polecam ;)

WojTEC
04-04-15, 22:19
Czesc drazkow ma miejsce na klucz plaski, pozatym takie bez miejsca na klucz powinno sie sciagaczem sciagac- ja sobie poprostu "zabka" odkrecilem. jest jakiś problem żeby to samemu odkręcić, a potem dobrze przykręcić ?

luchuma
04-04-15, 22:29
Problem może być z od kręceniem ;)

creative177
04-04-15, 22:56
Co myślicie o zakupie używanej maglownicy? Warto nie warto? Lepiej nową czy starą zregenerować? I jak mniej więcej ceny?

lookaty
05-04-15, 01:26
Tylko regeneracja, u mnie na wsi to koszt ok 500 zl i masz spokój i gwarancje. Używana to loteria.

creative177
05-04-15, 07:41
W sumie najlepiej (najwygodniej) będzie w Elblągu. Albo regeneracja z demontażem i ponownym montażem, albo poszukać czegoś u Korkucia. Ktoś zorientowany w temacie?

Dejv
05-04-15, 11:10
Tylko ta, o ile nie mówimy o rzeźbieniu.
Btw, ta z aukcji jest robiona na formie z mojej dokladki, takze polecam ;)

No właśnie wczoraj oglądałem fotki w Twoim temacie i calkiem fajnie to wygląda :) tylko że to chyba laminat, tak?
Ew z czego można by było porzeźbić?

MM63
05-04-15, 13:04
tylko że to chyba laminat, tak?
Ew z czego można by było porzeźbić?

Nie, poliuretan.
Przyrzeźbić można ze wszystkiego, kwestia jak to będzie wyglądać.

kamil39
05-04-15, 13:10
Seryjny zderzak ma dosyc nawet podobne przetloczenie, na zywca ta dokladka naprawde cos poprawia wyglad?:P szkoda ze w temacie nie masz jakiejs gleby w swoim aucie, chociaz tak z -4 cm

qbara
06-04-15, 18:45
Co ile km powinno się sprawdzać (ew. regulować) luzy zaworowe? Szukając znalazłem że co 40tys ale też 100tys km, skąd te rozbierzności?
*mam d15z8

Poll
06-04-15, 19:04
W sumie najlepiej (najwygodniej) będzie w Elblągu. Albo regeneracja z demontażem i ponownym montażem, albo poszukać czegoś u Korkucia. Ktoś zorientowany w temacie?

Jak ogarniałem w Egu regenerację to ponoć tylko w Gdańsku regenerują. Przynajmniej tak się dowiedziałem ; )

daniel208
06-04-15, 20:38
Co ile km powinno się sprawdzać (ew. regulować) luzy zaworowe? Szukając znalazłem że co 40tys ale też 100tys km, skąd te rozbierzności?
*mam d15z8
Co 40 sprawdzić luz zaworowy i wtedy ewentualnie skorygować

cien3d
06-04-15, 20:59
W sumie najlepiej (najwygodniej) będzie w Elblągu. Albo regeneracja z demontażem i ponownym montażem, albo poszukać czegoś u Korkucia. Ktoś zorientowany w temacie?

U korkucia powinna być ponieważ miesiąc temu stała tam cała jeszcze na kołach

tastino112
06-04-15, 22:09
Ponawiam pytanie czy zaciski hampli z EJ9 HB z 98r. będą pasować do aerodecka MB8 z 98r. Oba silniki 1.4l

sweet
06-04-15, 22:30
Jaką średnicę na wejściu powinien mieć filterek na odmę ?

Jedras
07-04-15, 07:17
Na wyłączonym silniku biegi wchodzą normalnie ale jak tylko odpale motorownie biegów można ze świeczką szukać... sprzęgło zdechło no nie ?... 60k km temu było założone nowe nowiutkie EXEDY :/

gorky
07-04-15, 09:17
Co myślicie o zakupie używanej maglownicy? Warto nie warto? Lepiej nową czy starą zregenerować? I jak mniej więcej ceny?

Jak masz listwę wytrzaskaną to wątpię żeby Ci ktoś to uczciwie był w stanie zregenerować. Ja szukałem używki i trafiłem na taką w bardzo ładnym stanie - nie dość że wyszło to sporo taniej niż regeneracja to jeszcze dużo mniej problemów, bo po prostu demontujesz starą i zakładasz 'nową'.

Takżę ja polecam jednak szukanie używki.

kamil39
07-04-15, 09:47
Na wyłączonym silniku biegi wchodzą normalnie ale jak tylko odpale motorownie biegów można ze świeczką szukać... sprzęgło zdechło no nie ?... 60k km temu było założone nowe nowiutkie EXEDY :/ Stan plynu na poczatek sprawdz, pedal miekki ? wpada w podloge?

Jedras
07-04-15, 09:50
No właśnie pedał normalnie chodzi, sprawdzę płyn , wyreguluje skok pedału I będzie wiadomo wszystko

lookaty
07-04-15, 10:15
Co ile km powinno się sprawdzać (ew. regulować) luzy zaworowe? Szukając znalazłem że co 40tys ale też 100tys km, skąd te rozbierzności?
*mam d15z8

W książce napisali,że co 45kkm

Poll
07-04-15, 18:33
Jak ogarniałem w Egu regenerację to ponoć tylko w Gdańsku regenerują. Przynajmniej tak się dowiedziałem ; )

Cofam ; D Ponoć El-szlif robi regenerację łącznie z demontażem i montażem. Za jakość usług nie odpowiadam, bo jedynie się dowiedziałem o firmie.

Kciuku
07-04-15, 18:48
Z którego w końcu civica pasuje gwint do ma? :> chce zamawiać juz powoli i nie wiem co klikać :D

er-robert
07-04-15, 19:56
Witam chciałbym się dowiedzieć czy komputer silnika D16B2 podejdzie do silnika D16Y3 i wiązki czy jest inne OBD

kamil39
07-04-15, 20:15
Z którego w końcu civica pasuje gwint do ma? :> chce zamawiać juz powoli i nie wiem co klikać Gwint pasuje od eg i ek, tylko dlatego ze dasz rade na gwincie wyregulowac tylne amory.( zawias z eg i ek z tylu jest sporo nizszy), kupujac gwint z EK bedziesz musial z przodu przelozyc mocowanie przewodu ham , a z tylu pomiedzy widelki dac podkladki( w gwincie MTS juz sa dolozone np.)

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_D_engine co do pytanie powyzej- d16y3 z tego co tam pisze jest obd 1, a d16b2 obd2- wiec tego tak latwo nie polaczysz, ale niech ktos lepiej obeznany sie wypowie.,

Kciuku
07-04-15, 20:21
Gwint pasuje od eg i ek, tylko dlatego ze dasz rade na gwincie wyregulowac tylne amory.( zawias z eg i ek z tylu jest sporo nizszy), kupujac gwint z EK bedziesz musial z przodu przelozyc mocowanie przewodu ham , a z tylu pomiedzy widelki dac podkladki( w gwincie MTS juz sa dolozone np.)

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_D_engine co do pytanie powyzej- d16y3 z tego co tam pisze jest obd 1, a d16b2 obd2- wiec tego tak latwo nie polaczysz, ale niech ktos lepiej obeznany sie wypowie.,
A jak kupie gwint z EG? Jakie przeróbki?

felootno
07-04-15, 20:31
A jak kupie gwint z EG? Jakie przeróbki?

Ja dziś założyłem narazie przód bo zabrakło czasu Ta Technix i nic nie przerabialiśmy wszystko pasowało, nawet mocowanie przewodów hamulcowych.

MM63
07-04-15, 21:56
Mózgi, który z Was ma 4el. szyby od nowości?
Blokada z podłokietnika działa tylko na tył, czy na tył i prawy przód?

er-robert
07-04-15, 22:29
Jakie oznaczenie ma komputer silnika do D16Y3 z automatyczną skrzynią, bo na allegro nie wiedzą co sprzedają. Proszę o odpowiedz jakie tam powinny być oznaczenia żeby był przystosowany pod automat.

felootno
07-04-15, 22:41
Mózgi, który z Was ma 4el. szyby od nowości?
Blokada z podłokietnika działa tylko na tył, czy na tył i prawy przód?

Na tył i przód

MM63
07-04-15, 23:02
Na tył i przód

Dzięki, dziku.

felootno
08-04-15, 00:54
Można polutowac kabel od czujnika abs? Dziś chyba go naderewalem

luchuma
08-04-15, 01:03
tak

Radzyn
08-04-15, 10:52
Pytanie: zaślepki / osłony końcówek szyn foteli:
- czy podejdą z innego modelu hondy?
- czy podejdą od rovera 400? innego?

MM63
08-04-15, 13:12
Pytanie: zaślepki / osłony końcówek szyn foteli:
- czy podejdą z innego modelu hondy?
- czy podejdą od rovera 400? innego?

Podejdą z rovera 400.

oryniak
08-04-15, 14:25
Hej czy silnik dmuchawy jest taki sam w MA i MB i czy spotkaliście sie z silnikami DENSO w MA8??? Ja mam Valeo i kupiłem niby do MA8 a okazuje sie ze ten kupiony to Denso :(

Ma ktoś sliniczek sprawny VALEO ???

MM63
08-04-15, 14:28
Hej czy silnik dmuchawy jest taki sam w MA i MB i czy spotkaliście sie z silnikami DENSO w MA8??? Ja mam Valeo i kupiłem niby do MA8 a okazuje sie ze ten kupiony to Denso :(

Ma ktoś sliniczek sprawny VALEO ???

Taki sam.
Sprawdź czy silnik pasuje pod wtyczkę a nie jakiej jest firmy.

oryniak
08-04-15, 14:52
sprawdziłem że silnik pasuje pod wtyczke ale nie pasuje do obudowy :(

kamil39
08-04-15, 15:54
W ma9 mam valeo, denso mi cos podlatuje ze to z 3 drzwiowej wersji.

creative177
08-04-15, 17:12
Zobacz od Rovera 400, są takie same

LEMS
08-04-15, 19:08
Jakie połaczenie elastyczne polecacie miedzy kolektorem 4-2-1, a wydechem na 2'" ? Poprzedni właściciel zrobił wydech na sztywno przez co kolektor cały popękał (chyba w 4 miejscach) i rura z 2-1 też pękła.
Co będzie najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem ? Czy to połaczenie żeby teraz wcisnąć jakoś znacznie "wydłuży" wydech, trzeba będzie skracać co nieco, żeby to weszło ?

gumis1990
08-04-15, 19:58
ja na wydechu mam zamontowane takie cos co wyglada jak gabka druciana do garnkow, tlumikarz mi takie polecil i jezdze drudi rok i spokoj:D

kamil39
08-04-15, 21:20
seryjnie wydech pracuje na laczeniach kol. ze srodkowym i koncowym ( masz flansze laczone srubami ze sprezynkami) oraz na gumowych wieszakach.

Radzyn
08-04-15, 21:34
Aby trzymać się porządku zapytam: czy to dobra cena?
;)
http://olx.pl/oferta/bardzo-ladne-i-zadbane-siedzenia-do-hondy-civic-vi-CID5-ID4Q4ob.html#a3902b59e2

(nie wiem gdzie to dać, nie są to "rzadkie części...", a cena wydaje mi się na tyle dobra, że może ktoś skorzysta)

LEMS
08-04-15, 21:36
Przed momentem wyczytalem ze tlumik koncowy bedzie mi walil o zderzak. Pisal to poprzedni wlasciciel, ale nie doczekal sie ze ten uklad tak popeka. Zrobie to na elastycznym laczniku, a z tym waleniem o zderzak da sie cos zrobic? Wiem, ze tak bylo na "miekkim" bo zawiecha twarda i pisal o tym poprzednik. Ktos, cos? Bo jutro bedzie to robione i bym wolal zeby mi nic nie pukalo i nie denerwowalo.

Mkrs4
08-04-15, 21:48
Aby trzymać się porządku zapytam: czy to dobra cena?
;)
http://olx.pl/oferta/bardzo-ladne-i-zadbane-siedzenia-do-hondy-civic-vi-CID5-ID4Q4ob.html#a3902b59e2

(nie wiem gdzie to dać, nie są to "rzadkie części...", a cena wydaje mi się na tyle dobra, że może ktoś skorzysta)

Cena bardzo dobra pod warunkiem, że kupujący będzie miał szary środek lub obicie drzwi w podobnym kolorze i wyjdzie kontrast coś takiego jak masz w awatarze :), kolorem się nie jeździ tylko zdziwia.

sweet
08-04-15, 22:36
Przed momentem wyczytalem ze tlumik koncowy bedzie mi walil o zderzak. Pisal to poprzedni wlasciciel, ale nie doczekal sie ze ten uklad tak popeka. Zrobie to na elastycznym laczniku, a z tym waleniem o zderzak da sie cos zrobic? Wiem, ze tak bylo na "miekkim" bo zawiecha twarda i pisal o tym poprzednik. Ktos, cos? Bo jutro bedzie to robione i bym wolal zeby mi nic nie pukalo i nie denerwowalo.

Jak Ci wymienią gumy co trzymają wydech na jakieś nowe to on się ledwo co rusza wtedy. Śmiało puść go na elastyczne i będzie git :)

Kubuniek
09-04-15, 09:23
Tak na szybko, na teraz. Czy kiera z del sola v gen podejdzie do ma8?

MM63
09-04-15, 10:06
Tak na szybko, na teraz. Czy kiera z del sola v gen podejdzie do ma8?

Jesli gejsol ma taki sam wieloklin jak 5g, to podejdzie.

LEMS
09-04-15, 10:14
Gdzies tu na forum bylo ze podejdzie tak samo jak z v gena civica, ITRa, Acorda V EDM


http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?120809-Wymiana-kierownicy

Mkrs4
09-04-15, 12:07
http://allegro.pl/korek-chlodnicy-honda-accord-civic-cr-v-fr-v-hr-v-i4949665783.html

Czy zakładał ktoś korek chłodnicy z aukcji powyżej widać, że kupują więc pytam czy warto sie tym interesować czy lepiej używke kupić??

janker92
09-04-15, 20:40
Szukam czujnika zamknięcia drzwi dla liftbacka, rocznik 1995, taki jak na zdjęciu: http://tiny.pl/xh5z4. Przeszukałem Allegro, pasujących ofert brak.

MM63
09-04-15, 20:42
Szukam czujnika zamknięcia drzwi dla liftbacka, rocznik 1995, taki jak na zdjęciu: http://tiny.pl/xh5z4. Przeszukałem Allegro, pasujących ofert brak.

Co z Twoim?
One się nie psują, wystarczy styki przeczyścić.

LEMS
10-04-15, 08:10
Ewentualnie jesli Ci nie rozlacza dobrze oswietlenia to przewod lapie lewa mase. Chyba, ze zdeptales krancowke to inna sprawa ;)

janker92
10-04-15, 14:44
Rozebrałem czujnik i teraz pytanie: na pewno wystarczy styki przeczyścić? http://speedy.sh/VpyQW/IMG-20150410-142024288-HDR.jpg

MM63
10-04-15, 15:41
na pewno wystarczy styki przeczyścić?

Tego Ci nie powiem.
Zeskrob ten nalot i zobacz czy będzie lepiej. Tylko przyłóż się do tego.

LEMS
10-04-15, 18:13
...i znowu pytam. Jak ma być ustawiony mechanizm otwierania drzwi, bo od wewnątrz, tył za kierowcą, nie moge otworzyć drzwi. Jak przełącze na blokade drzwi to nic nie łapie (czyli tak jak powinno), a przy dźwigni w położeniu normalnym czuć, że coś tam łapie ale nie da sie otworzyć. Po przeciwnej stronie przy otworzonych drzwiach ten "przełacznik" lekko drga jak jest u góry i szarpie wewnętrzną klamką. Po tej za kierowcą zupełnie sie nie rusza. Od zewnątrz bez problemu. Co jest źle?

MichałCK
10-04-15, 19:26
...i znowu pytam. Jak ma być ustawiony mechanizm otwierania drzwi, bo od wewnątrz, tył za kierowcą, nie moge otworzyć drzwi. Jak przełącze na blokade drzwi to nic nie łapie (czyli tak jak powinno), a przy dźwigni w położeniu normalnym czuć, że coś tam łapie ale nie da sie otworzyć. Po przeciwnej stronie przy otworzonych drzwiach ten "przełacznik" lekko drga jak jest u góry i szarpie wewnętrzną klamką. Po tej za kierowcą zupełnie sie nie rusza. Od zewnątrz bez problemu. Co jest źle?

Miałem to samo już kilka razy, najczęściej podczas tego jak w momencie kiedy otwieram centralnym z pilota samochód to pasażer w tym samym momencie szarpie za klamkę.
Nerwów można się przy tym ostro nabawić, generalnie u mnie sprawa wygląda tak że blokuje się zamek i ten "cycek" u góry drzwi nie idzie na maksa do góry jak w pozostałych drzwiach.

Robię zawszę tak: ściągam boczek tylnych drzwi przy zamkniętych drzwiach i próbuję bawić się cięgnami lecz nigdy to nic nie daje, więc odkręcam klamkę zewnętrzną od środka po czym ją wyjmuję na zewnątrz.
Wtedy stojąc na zewnątrz widzimy mechanizm zamka, trzeba lekko poszarpać w górę bądź w dół "trzymadełkiem" jednego z cięgien po czym powinny się otworzyć drzwi.

Miałem jeszcze tak że uszkodził mi się siłownik tego zamka, trzeba było go rozebrać i skleić taki trzpień na którym trzyma się taka sprężynka, bo niestety się urwał :D

barthek
10-04-15, 19:35
Miałem to samo już kilka razy, najczęściej podczas tego jak w momencie kiedy otwieram centralnym z pilota samochód to pasażer w tym samym momencie szarpie za klamkę.
Nerwów można się przy tym ostro nabawić, generalnie u mnie sprawa wygląda tak że blokuje się zamek i ten "cycek" u góry drzwi nie idzie na maksa do góry jak w pozostałych drzwiach.

Robię zawszę tak: ściągam boczek tylnych drzwi przy zamkniętych drzwiach i próbuję bawić się cięgnami lecz nigdy to nic nie daje, więc odkręcam klamkę zewnętrzną od środka po czym ją wyjmuję na zewnątrz.
Wtedy stojąc na zewnątrz widzimy mechanizm zamka, trzeba lekko poszarpać w górę bądź w dół "trzymadełkiem" jednego z cięgien po czym powinny się otworzyć drzwi.

Miałem jeszcze tak że uszkodził mi się siłownik tego zamka, trzeba było go rozebrać i skleić taki trzpień na którym trzyma się taka sprężynka, bo niestety się urwał :D
Mi sie tak zrobilo w tylnych lewych i prawych drzwiach kiedys...z nerwow rozprulem jeden boczek i wylamalem silowniki centralnego bo to ten nechanizm przy nich jest winny...pomoglo:D

MichałCK
10-04-15, 20:21
Mi sie tak zrobilo w tylnych lewych i prawych drzwiach kiedys...z nerwow rozprulem jeden boczek i wylamalem silowniki centralnego bo to ten nechanizm przy nich jest winny...pomoglo:D

Tak pamiętam kiedyś wspominałeś o tej akcji, z resztą w podobnym okresie mieliśmy ten problem że po prostu z tyłu do auta się nie wsiadało :D

LEMS
10-04-15, 21:22
u mnie nie wsiadalo sie 4 miechy ;) i od wczoraj dopiero mozna, ale wysiasc juz nie. Zwsze cos. Doiero boczek zalozylem i znowu brak zagladac. Cos poszarpie skoro taka metoda
pomaga. Dzieki

balek881008
10-04-15, 23:07
Koledzy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego sprzedającego u którego można by było kupić skrzynie s20 fd4.4 do silnika d16y3 . Ewentualnie podeślijcie jakimś linkiem bo na allegro itp jest mnóstwo skrzyń i nie wiem która podpasuje pp. Pozdrawiam.

sweet
11-04-15, 15:23
W która stronę powinien się otwierać zamek w bagażniku? W lewo czy prawo?
Nie chcę za bardzo męczyć kluczyka żeby bo nie uwalić czasem ;)

barthek
11-04-15, 16:24
W prawo.

dejwid
11-04-15, 17:11
po montażu sprężyn auto z tyłu siadło dużo bardziej niż z przodu, amorki seria tył kyb przód delphi po 80% sprężyny FK jakieś pomysły?
te z lewej są z tyłu założone (tylko odwrotnie niż na zdjęciu)


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xft1/v/t34.0-12/11115989_10204182370106070_761434735_n.jpg?oh=fab8 f7db4d8f16c6b2192a47e828b0ed&oe=552B2A8D&__gda__=1428891263_015de1c1b99bf8968c1e3596cd12f8c 9http://oi57.tinypic.com/x4m99d.jpg

luchuma
11-04-15, 17:47
a to nie sa przypadkiem sprezyny od ej/ek?

dejwid
11-04-15, 17:51
to by pasowało jako rozwiązanie moich problemów...
kupię sprężyny obniżające do 5d na tył :)

felootno
11-04-15, 18:13
Rolowal/poszerzal ktoś kiedyś nadkola w 5d?

pafels
11-04-15, 18:27
hejka, ma ktoś może schemat podłączenia kabelków do kostki od dimmera i spryskiwaczy lamp?

gumis1990
11-04-15, 22:53
Rolowal/poszerzal ktoś kiedyś nadkola w 5d?
Co potrzeba, jak za ostro pojdziesz peknie lakier;-)

Trokos
12-04-15, 02:48
siemaka, jaka reperaturke wybrać
http://allegro.pl/reperaturka-blotnika-honda-civic-5d-lb-96-01-400-p-i5111015166.html
http://allegro.pl/honda-civic-96-5-drzwi-reperaturka-blotnika-tyl-p-i4889401589.html
Model Hondy 96 HB 5D

felootno
12-04-15, 06:32
Co potrzeba, jak za ostro pojdziesz peknie lakier;-)

Jestem ciekaw czy ktoś robił robił takie rzeczy w naszych autach? Zbudowałem takie urządzenie i myślę o wypróbowaniu

sweet
12-04-15, 15:59
Jestem ciekaw czy ktoś robił robił takie rzeczy w naszych autach? Zbudowałem takie urządzenie i myślę o wypróbowaniu
Jesi maszynka to jest opcja ze to fajnie może działać.

Moje pytanko: Jakie przewody w centralnym odpowiadają za mrugnięcia kierunków?
Edit: dla potomnych to GRN/YEL oraz GRN/BLU

lukasz9
12-04-15, 19:59
Witam czy dokladka od civica 6 gen przedlift podejdzie dokladka do polifta

Trokos
12-04-15, 20:06
siemaka, jaka reperaturke wybrać
http://allegro.pl/reperaturka-blotni...111015166.html
http://allegro.pl/honda-civic-96-5-d...889401589.html
Model Hondy 96 HB 5D

eLUKAeSM
13-04-15, 00:49
Witam jak odkręcić kolo zamachowe?

barthek
13-04-15, 06:06
Witam czy dokladka od civica 6 gen przedlift podejdzie dokladka do polifta
Nie.

Witam jak odkręcić kolo zamachowe?
Zablokowac i odkrecic.


siemaka, jaka reperaturke wybrać
http://allegro.pl/reperaturka-blotni...111015166.html
http://allegro.pl/honda-civic-96-5-d...889401589.html
Model Hondy 96 HB 5D

To HB czy 5D?

siwy6891
13-04-15, 08:40
Witam. Mam pytanie czy sprężarka wraz z lapa i napinaczem do civica 1.4 is 5D z 98r podejdzie z innego civica VI gen (3d...)? Czy musi być dokładnie z tego modelu i tego silnika?

eLUKAeSM
13-04-15, 11:06
Czym zablokować? Za cholerę nie idzie.

felootno
13-04-15, 11:17
Czym zablokować? Za cholerę nie idzie.

Wkrec śrubę w miejsce przykrecenia skrzyni, wez mały lom, włóż między zęby zaprzyj o śrubę i druga osoba niech odkreca

LEMS
13-04-15, 13:07
Jestem ciekaw czy ktoś robił robił takie rzeczy w naszych autach? Zbudowałem takie urządzenie i myślę o wypróbowaniu

Z forum flushstyle.pl zlecal to komus jeden z "naszych". Czerwona hanka. Nicku nie pamietam. Da sie to zrobic :)

Raus
13-04-15, 14:13
Witam. Nie dzialaja mi spryskiwacze przedniej szyby
Nie slychac pompki. Myslalem, ze sie spalila, ale przelozylem tą z tylu (sprawna na 100%) i tez cisza. A wiec chyba problem z prądem? Dodam ze 3 dni temu przestala mi swiecic lewa lampa i gdy poruszalem kablami zeby wyciagnac zarowke to zaczela swiecic. Z tego co zauwazylem to wlasnie tez w okolicy tejze lampy ida przewody od spryskow. W takim razie czy gdzies tam szukac przyczyny?

kruczekvu
13-04-15, 14:31
W takim razie czy gdzies tam szukac przyczyny?
Skoro po ruszaniu kablami się pojawiło światło to patrz
Możliwe że coś jest nie hallo