PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

mAgik
17-11-07, 23:43
te no dobra ale jak z tym wydechem? :d

kamilooo
18-11-07, 09:34
seryjna srednica glosników z tylnej polki i dzwi w civic coupe v gen?

havok
18-11-07, 09:43
seryjna srednica glosników z tylnej polki i dzwi w civic coupe v gen?
Umiesz czytać, w jakim jesteś dziale? 13cm, a dlaczego takich nie zakładać to szukaj w innej części forum.

SPUTNIK1957
20-11-07, 09:31
Sorry że się wtracam ale mam pytanie a specjalnie nie chciałem pisać nowego tematu, a mianowicie czy jest ktoś taki na forum co już stosował ceramizer, pytam bo przez przypadek wszedłem na http://www.ceramizer.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=44 i test jest obiecujacy, o ceramizerach wiedziałem wczesniej ale podchodziłem do tego sceptycznie teraz jednak to niewiem co mysleć czy jest to bardzo inteligentna reklama (czytaj wciskanie kitu)czegoś co tak naprawdę nic niedaje czy wręcz przeciwnie jest to rewelacyjny srodek którego koncerny produkujące częsci jak i rafinerie olejów nie polecają ze wzgledu stracenia pewnych zysków finasowych.

Mishka
20-11-07, 12:07
Sorry że się wtracam ale mam pytanie a specjalnie nie chciałem pisać nowego tematu, a mianowicie czy jest ktoś taki na forum co już stosował ceramizer, pytam bo przez przypadek wszedłem na http://www.ceramizer.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=44 i test jest obiecujacy, o ceramizerach wiedziałem wczesniej ale podchodziłem do tego sceptycznie teraz jednak to niewiem co mysleć czy jest to bardzo inteligentna reklama (czytaj wciskanie kitu)czegoś co tak naprawdę nic niedaje czy wręcz przeciwnie jest to rewelacyjny srodek którego koncerny produkujące częsci jak i rafinerie olejów nie polecają ze wzgledu stracenia pewnych zysków finasowych.


Toz to lepsze niz magnetyzery! :aloha:
Normalnie przeczyszcza nie przerywając snu ;)

Testy ciekawe, pytanie ile to naprawde warte.
Nastepny "motodoktor" czy cud techniki?

Ben
20-11-07, 16:05
pytanie za 100 punktow, glupio czy nie ale jeszcze tego w hondzie nie robilem :D jak sie dobrac to lampy przedniej w civie bo cos mi krotkie nie dzialaja jak powinny w jednej lampie? swoja droga co za zarowke tam wlozyc ?:D no coz w koncu to moj pierwszy raz :P

Bassmaster
20-11-07, 16:23
Najpierw oczyść sobie drogę do żarówki (zależy która strona) albo wyjmij zbiorniczek wspomagania albo rezonator.
Następnie wypnij wtyczkę od żarówki, zdejmij gumową osłonę z 3-ma wypustkami (jest wsadzona na wcisk).
Teraz wsadź rękę do klosza, żarówka jest trzymana dwoma pionowymi drucikami zakończonymi pętlą, coś jakby P, trzeba je ścisnąć razem popchnąć lekko do środka i puścić, powinny odskoczyć.
Teraz wyjmujesz żarówkę :d
W naszych Hondach są H4.

Składamy w odwrotnej kolejności.
Mam nadzieję, że nie muszę przypominać aby nie dotykać rękoma bańki?

_WALDI_
20-11-07, 16:24
Do lampy czy żarówki bo to 2 różne sprawy i jest jeszcze różnica czy prawa czy lewa :P
Jak do całych lamp to musisz zdjąć zderzak a jak do żarówek to od silnika z jednej strony wyciągasz do góry zbiornik płynu wspomagania, a z drugiej rezonator powietrza wyczepiasz.

chyba równocześnie pisaliśmy, widać kto ma szybsze połączenie :d

Gruszka
20-11-07, 16:25
jak sie dobrac to lampy przedniej w civie bo cos mi krotkie nie dzialaja jak powinny

Bylo o tym setki razy...

- odpinasz kostke
- zdejmujesz gumowa oslone
- przyciskasz i rozchylasz 2 druciki dociskajace zarowke
- zmieniasz zarowke H4 (dwuwloknowa - mijania i drogowe)
- skladasz wszystko w odwrotnej kolejnosci

Przy wymianie w lewym reflektorze, mozna pomoc sobie wypinajac do gory zbiornik z plynem od wspomagania, mozna go wtedy przesunac na bok i jest wiecej miejsca. W przypadku prawego reflektora, mozna pomoc sobie zdejmujac gorna puszke rezonatora.

Pzdr.

[ Dodano: Wto 20 Lis, 2007 ]
O, koledzy mnie uprzedzili :)

KruKs
20-11-07, 20:17
w razie dalszych problemow pisz zrobie Ci skana z rysunkami z ksiazki "sam naprawiam..." :)

SPUTNIK1957
20-11-07, 23:22
Sorry że się wtracam ale mam pytanie a specjalnie nie chciałem pisać nowego tematu, a mianowicie czy jest ktoś taki na forum co już stosował ceramizer, pytam bo przez przypadek wszedłem na http://www.ceramizer.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=44 i test jest obiecujacy, o ceramizerach wiedziałem wczesniej ale podchodziłem do tego sceptycznie teraz jednak to niewiem co mysleć czy jest to bardzo inteligentna reklama (czytaj wciskanie kitu)czegoś co tak naprawdę nic niedaje czy wręcz przeciwnie jest to rewelacyjny srodek którego koncerny produkujące częsci jak i rafinerie olejów nie polecają ze wzgledu stracenia pewnych zysków finasowych.


Toz to lepsze niz magnetyzery! :aloha:
Normalnie przeczyszcza nie przerywając snu ;)

Testy ciekawe, pytanie ile to naprawde warte.
Nastepny "motodoktor" czy cud techniki?
Ja podchodzę do tego sceptycznie nie jestem szczegółnie za ani też przeciw temu preparatowi ale póki co zachowam spokój .
Opisy niektórych osób z http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=17687&postdays=0&postorder=asc&start=0 zdają się być obiecujace ale czy istnieje 100% pewność co do opisywanego i zachwalanego ceramizera że z tym tworzeniem sie tej warstwy tak naprawdę jest ... to to jakoś mimo wszystko wątpie, niema tam szczegółowych badań tychże metalów tracych o siebie, niema zdieć mikroskopowych wycinków metali z tą warstwą ceramiczną i bez- tak naprawdę mimo tylu pisemnych opini tam zamieszczonych to jest to mało udukumentowane by wierzyć temu na 100 %.
Ja nadal zostaje przy moim wypróbowanym i sprawdzonym STP :)

KiTT
20-11-07, 23:26
noo STP mnie uchornily w moim poprzednim aucie (mazda) przed wymiana wtryskiwaczy :) do Hani tez zalalem ten specyfik zapobiegawczo :)

mirasek
21-11-07, 12:35
Czy ten STP może mieć jakieś działania niepożądane? Jeśli nie, to też wleje dla poprawy samopoczucia :)

KiTT
21-11-07, 16:04
zalewa sie buteleczke na pelny bak koszt to jakies 16-20 zl (koniecznie czarne STP DO CZYSZCZENIA WTRYSKOW BENZYNOWYCH bo jest jeszcze w niebieskiej chyba)
ja mialem dzialania nieporzadane w mazdzie to przy koncu baku dziwna praca silnika i dwa wystrzaly z rury podczas jazdy :) ogolnie mine mialem skonsternowana ale jak sie okazalo ze wtryskiwacze wrocily do posluszenstwa i zostalo mi 600zl w kieszeni to sie ucieszylem :)

W hondzie natomiast tez mialem jedno zadlawienie podczas jazdy no i all gut :)

qba1983
21-11-07, 21:43
(koniecznie czarne STP DO CZYSZCZENIA WTRYSKOW BENZYNOWYCH bo jest jeszcze w niebieskiej chyba)
niebieskie jest do disla, czarne jest do wtryskiwaczy i "przywracania mocy" - jak to producent napisal :d , jest za to jeszcze czerwony, ktory to czysci uklad paliwowy i powiem ze jest chyab najlepszy. mowie tak bo po nim zawsze widze roznice, lepiej jedzie i mniej pali.

sam uzywam czetrwonego STP regularnie - polecam

KiTT
21-11-07, 22:58
moze pomylilem kolory, ja lalem czarny :)

SPUTNIK1957
22-11-07, 08:52
A ja uzywam niebieskiego STP ale do oleju http://www.stp.com.pl/produkty/oleje.html#oleje01 jego najwiekrzą i zarazem wyczuwalna zaleta jest zmniejszenie oporów tarcia - i jest to główny powód dlaczego to stosuje , używałem tego w moich poprzednich samochodach wiec zalałem i do Hondy, gdy regulowałem zawory w felicji to niewidziałem tam żadnych ciemnych osadów wiec jest bezpieczny, kiedyś pewnie zastosuje ten STP do paliwa ale chyba najpierw skonsultuje się z producentem tego bo samych dodatków jest chyba z 10 z czego z 5 jest do benzyny więc nicholere niewiadomo który był by optymalny ale napewno coś typowo na wtryski, bo baku jak sobie sam nie wyczyscisz z osadów i szlamów to żaden tam srodek tego niezrobi ;)

KiTT
22-11-07, 19:08
co do baku to prawda, ja czytralem na ich stronie ze ten czarny jest ewidentnie na przytkane (nie rowno pracujace) wtryski. w mazdzie mialem szarpania itp. ekscesy po wlaniu tego minelo :)

[ Dodano: Czw 22 Lis, 2007 ]
ja mam skolei pytanie do kodow bledow...
wlaczylem zaplon (kluczyk w pozycje zaplon ma sie rozumiec) zmostkowalem 2pinowa wtyczke i... moja dioda check engine sie zapalila i ani nie chce mrygnac, siweci non stop co to znaczy??

Gruszka
22-11-07, 20:13
zmostkowalem 2pinowa wtyczke i... moja dioda check engine sie zapalila i ani nie chce mrygnac, siweci non stop co to znaczy??
Brak bledow.

KiTT
22-11-07, 20:19
to dziwne w stosunku do mojego cialgego gasnieci autak po zrzucaniu z biegu (temat zalozony niedlugo wygasnie). co sugerujecie? czyszczenie przepustnicy?

Gruszka
22-11-07, 20:22
Komputer nie zglosi Ci brudnego krokowego czy przepustnicy...

;)

KiTT
22-11-07, 22:27
Gruszka, dzieki :> idzie do czysczenia cala przepustnica, z podzespolami

to co w takim razie oznacza blad 14 chyba czyli krokwiec (uszkodzony?)

Gruszka
22-11-07, 23:08
Trudno powiedziec czy uszkodzony. Wyczysc wszystko dokladnie, przepustnice, IAC, czujniki, kostki. Potem zrob reset ECU (aby wykasowac bledy), pojezdzij troche niech wszystko sie ulozy (przez pare km zdaza sie, ze obroty faluja) i jeszcze raz zrob samodiagnostyke.

KiTT
22-11-07, 23:17
Gruszka, dzieki brachu po obserwacji na forum widze ze jestes GOOD w tych sprawach jak cos to bede pisal :) w pon czyscze przepustke jak juz pisalem. I moja kartonowa usczelke osadze dodatkowo na silikonie dla pewniaka, chociaz znia nie bylo wczesniej problemow. Pozdro!

KruKs
23-11-07, 21:22
Witam :hinczyk:

1. Z przedniego i tylniego zderzaka urwal mi sie jeden zaczep (nie wazne jak :djablek: ) i boje sie ze to moze byc zaczep z nadkola :( gdzie mam pojechac by to zrobili? (moge do ASO ale zeby mi nie wymienili zderzaka -.- bo tyle kasy nie mam) jak takie cos w ogole zrobic?

2.Juz sie finansowo przymierzam do kupna opon i felg na lato i oto moje pytanie: czy do D14A7 mb2 98r warto wsadzic opony 195/50/15 przod i 205/50/15 tyl? czy lepiej 195... wszedzie ? jakie sa + i - tego ? jak z przegladem jak z policja itp ? czy dobry to jest zestaw z felga 15" ?

3.Warto zainwestowac w hamowanie ? tarcze brembo, okladziny cierne ferodo ? :)
;)

_WALDI_
23-11-07, 21:28
Jeśli masz ABS to musisz mieć wszystkie opony o jednakowym rozmiarze, a jeśli nie masz to i tak lepiej jak byś założył wszystkie 195/50/15.
Jeśli jednak byś się uparł żeby z tyłu mieć szersze to musisz dać o jeden profil niższe czyli przód 195/50/15, a tył 205/45/15 bo wtedy będą w miarę równe na wysokości.

Gruszka
23-11-07, 21:34
Jeśli masz ABS to musisz mieć wszystkie opony o jednakowym rozmiarze

?? Waldek, a dlaczego tak uwazasz? Raczej na jednej osi powinny byc jednakowe?

_WALDI_
23-11-07, 21:42
?? Waldek, a dlaczego tak uwazasz? Raczej na jednej osi powinny byc jednakowe?

Przy ABS czujniki podczas jazdy cały czas badają prędkość obrotową kół, więc jakbyś miał np z przodu 165/60 14 a z tyłu 175/70 14 (to tylko przykład) to występuje duża różnica średnicy koła i koła mniejsze będą się szybciej kręcić co za tym idzie, albo zaraz po ruszeniu zapali Ci się błąd, albo nawet przy lekkim hamowaniu będzie działać ABS.
Rozumiem że to oczywiste że wszystkie 4 koła są podłączone.

Gruszka
23-11-07, 21:59
Przy ABS czujniki podczas jazdy cały czas badają prędkość obrotową kół, więc jakbyś miał np z przodu 165/60 14 a z tyłu 175/70 14 (to tylko przykład) to występuje duża różnica średnicy koła i koła mniejsze będą się szybciej kręcić co za tym idzie, albo zaraz po ruszeniu zapali Ci się błąd, albo nawet przy lekkim hamowaniu będzie działać ABS.
Rozumiem że to oczywiste że wszystkie 4 koła są podłączone.
Teraz kapuje o co chodzi, masz racje. Zupelnie zapomnialem o ABS. Dzieki za wytlumaczenie :speszony:

KruKs
24-11-07, 13:44
ohh faktt :P wiec ten fakt juz odrazu od odpada :) dziekii bardzo. A 195/50/15 + felga 15 jest dobrym rozwiazaniem do tego modelu ? aha jeszcze odnosnie felg, czy jak znajde z 5 srubami felge lub z wiekszym ET i zastosuje jakies pierscienie itp zeby zredukowac czy to nie oslabi ogolnie zamontowanego kola? (jakie jest osadzenie w tym modelu? :speszony: )

KiTT
24-11-07, 18:30
a po co kombinowac? na rynku jest duzo felg Honda/rover ktore wchodza bez kombinowania, do naszego autka pasuja tez felgi od opla astry

markom13
24-11-07, 19:34
a ja mam szybkie pytanie : Przy odpalaniu słysze najpierw takie tykanie przekaźników ,gdzies z okolicy schowka.Co to może byc ?

7zbiniu
24-11-07, 21:00
Przy ABS czujniki podczas jazdy cały czas badają prędkość obrotową kół, więc jakbyś miał np z przodu 165/60 14 a z tyłu 175/70 14 (to tylko przykład) to występuje duża różnica średnicy koła i koła mniejsze będą się szybciej kręcić co za tym idzie, albo zaraz po ruszeniu zapali Ci się błąd, albo nawet przy lekkim hamowaniu będzie działać ABS.
Rozumiem że to oczywiste że wszystkie 4 koła są podłączone.[/quote]



Waldi, z przyczyn technicznych, przez pewien okres miałem dokładnie takie samo zestawienie jak podałeś, błedu nie wywalał, ale potwierdzam, że ABS, był cholernie czuły- teraz wiem dlaczego!

KiTT
24-11-07, 21:21
markom13, to nie e schowka tylko z komory silnika chyba wtryski tak terkocza :) (nie jestem pewien) w moim poprzednim aucie-mazdzie tez tak bylo

mirasek
24-11-07, 22:20
Może to przekaźnik pompy paliwa? Tylko że on jest z drugiej strony.

saib
25-11-07, 16:41
2.0iTD - jaka pojemność baku?

mirasek
25-11-07, 18:13
jak w reszcie 5d/aero - 55 l.

Prorok
26-11-07, 12:48
Mam pytanie. Czy silniczki spryskiwaczy różnią się jakoś. Chodzi o przód/tył.
Civic 97 5D

KruKs
26-11-07, 15:05
a po co kombinowac? na rynku jest duzo felg Honda/rover ktore wchodza bez kombinowania, do naszego autka pasuja tez felgi od opla astry

wlasnie zamierzam kupic nowe alessio felgi i nie wiem czy sa 4x100 :/ :P

abarth81
29-11-07, 17:23
Małe pytanko czy ktos wie jak zreanimowac oświetlenie wnętrza tzn ta lampke nad lusterkiem wew. powinna sie zapalac po otwarcio drzwi albo jak przełącze na pozycje 1 a u mnie ciemnosc zapadła dodam ze zarówka wymieniona na nowa i dalej lipa wczesniej swiecilo.

KruKs
29-11-07, 18:31
a styki ? poruszales? czy gasnie i sie zapala ?

_WALDI_
29-11-07, 18:34
Czy ma ktoś albo może wie gdzie znaleźć program do obsługi Hondy? Taki żeby się podłączyć z kompem pod auto i pogrzebać trochę ??

KruKs
01-12-07, 13:45
czy chlapacze od ITR pasuja do D14A7 ? :D

mirasek
03-12-07, 16:19
Czy niewłaściwa geometria zawieszenia lub tylko zbieżność może spowodować większe średnie spalanie aż o ok. 1 - 1,5 l/100km? Czy to może pierwsze objawy "żegnaj sondo"? :d

wunat
03-12-07, 16:33
to jest bardziej odpowiedni temat. kto gdzie i kiedy kupowal klocki i tarcze na tyl do 1.4 ?

aer
03-12-07, 20:00
Sonda Lambda do silnika D16Y3 - czy jestem skazany na ASO?
szukałem w wielu miejscach i albo były błędy katalogowe i dawali mi cztero-przewodowe albo były jakieś uniwersalne ścierwa za 90zł - takim nie ufam...
jedynie w intercarsie mają jaką należy (ngk) ale mogą ją ściągnąć dopiero na drugą połowę stycznia,
stąd pytanie, czy ktoś kupował już sądę do tego silnika i wie gdzie można szybko dostać jakąś od dobrego producenta?

Radiowiec
03-12-07, 21:30
Witam, mam szybkie pytanie - jaki w końcu rozmiar felg jest w Hondzie Civic 5D ("Anglik") z 1997 roku? Dodam, że silnik 1.6 VTec. Bo nie chcę kupić złych i potem się bawić w przerabianie. Zimówki na stalowych powinny być 175/65/14, tak? A jakie ET i otwór centrujący? Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.

Gruszka
03-12-07, 22:38
jaki w końcu rozmiar felg jest w Hondzie Civic 5D ("Anglik") z 1997 roku? Dodam, że silnik 1.6 VTec.Seryjnie 1.6iSR miala aluminiowe felgi 15" z oponami 195/55/15.


Zimówki na stalowych powinny być 175/65/14, tak? A jakie ET i otwór centrujący?Stalowki 14" podejda, w oryginale mialy ET45 i srednice otworu centrujacego 56,1mm, ale jesli chodzi opony, to bym na twoim miejscu szukal 185/65/14 - najmniejsze przeklamanie licznika (dobry zamiennik 195/55/15).

Pzdr.

saib
03-12-07, 23:26
Ile mniej więcej wynosi rezerwa w 5D, tzn. ile paliwa (w moim przypadku ropy) zostaje, gdy wskazówka kładzie się na zerze?
Pytam, bo piszecie, że bak ma pojemność 55l, a po zalaniu 40l diesla mam wskazówkę prawie na "full"... ;) Myślę, że rezerwa może być spora.

Pyt. na które chyba już znam odpowiedź na koniec, a mianowicie, nie świeci mi żarówka rezerwy. Nie ma jej w ogóle, czy przepalona? ;) Rozwiejcie moją małą wątpliwość.


Pewnie było, ale naprawdę ciężko się doszukać w gąszczu postów takich pierdółek (dodatkowo wyszukiwarka nie działa tak, jak by się chciało), także z góry sorry. :)
Zdr.

qba1983
03-12-07, 23:29
jak mi sie zapali rezerwa i zaleje do pelna to wchodzi okolo 44-47l, najwiecej udalo mi sie zalac 53,5l :aloha:
takze rezerwa - jest spora

Gruszka
03-12-07, 23:32
a po zalaniu 40l diesla mam wskazówkę prawie na "full"To zalej kiedys naprawde do pelna ;) Wtedy wskazowka jest ponad "full" :)

saib
03-12-07, 23:34
No to nieźle.
qba napisał "zapali się rezerwa", więc już mam odpowiedź na pyt. czy żarówki tam nie ma, czy się spaliła.

Rezerwa spora w takim razie, rzeczywiście.
Dzięki Panowie za szybką reakcją i rozwianie moich wątpliwości jeszcze przed uderzeniem w kimono... Lecę, bo rano trza wstać. Dobranoc. :aloha:

krzyka29
04-12-07, 07:56
Ja też się zastanawiam, bo jak miałem wskazówke prawie na "0" to lampka rezerwy sie nie zapalała. Ciekawe czy żarówka, czy może rezerwa sie zapala dopiero ponizej "0", nie wiecie jak to jest?

saib
04-12-07, 08:29
Pewnie żarówka. Ja myślałem, że jej tam w ogóle nie ma, bo długo jeździłem na "0" i się nie zapaliła, więc teraz mam pewność. ;)

KruKs
04-12-07, 10:19
u mnie rezerwa (benzyna) wyszla na 60km ruchu miejskiego czyli 6l +/- :P

:dalej: apropo to jak z chlapaczami ? orginalne od itr beda pasowac ? :]

qba1983
04-12-07, 17:29
czy może rezerwa sie zapala dopiero ponizej "0", nie wiecie jak to jest?
ale mowicie o tej ostatniej kresce, czy o samym nadruku "0", u mnie zapala sie jak jest z dobre 2-3mm ponizej ostatniej kreski(nie dochodzi jeszcze do samego "0"

KruKs
04-12-07, 18:03
ja powiedzialem do 0 kompletnego czyli nizej niz 0 ;)

KiTT
05-12-07, 07:42
u mnie sie pali jak jest jakies 2-3mm ponizej ostatniej kreski (odchyl od poziomu w dol) i wtedy starcza mi na jakies 60 km spokojnie poznie jmam problem z odpaleniem jak gdzies na gorce stoje :D. Ogolnie rezerwy w 5d zapalaja sie jak juz na prawde jest ciezko z benzynka. takze najlpiej co mozesz zrobic nalej w kanisterek troche ropska i czekaj az sie zapali albo braknie bedziesz mial rozwiazany dylemat:)

bolas
05-12-07, 19:59
a u mnie z kolei jest cos nie halo :/ wskaznik jest na poziomie tej dolnej kreski to zebrak sie swieci zazwyczaj a czasami jak jest ponizej to sie dopiero zaswieci i do tego jeszcze nie udalo mi sie aby wskaznik doszedl do 0 poniewaz 2 razy zdazyla mi sie taka historia ze wskaznik byl jakies 2mm pod kreska a autko zaczelo sie dusic az w koncu zgaslo ale dobrze ze mialem blisko stacje paliw to sie jakos zaczagalem do niej :d
i o co tu smiga?

Gruszka
05-12-07, 21:36
To chyba nie jest temat o wskazniku poziomu paliwa ??

Prosze nie zasmiecac watku !!

sajmon71
06-12-07, 13:58
szybkie pytanie :) czekam na szybką odpowiedz..

1) jak wyłączam silnik gasną mi kontrolki i zapala sie jedna zielona i miga ( domniemywam ze to od imobilajzera :P ) to musze poczekac az przestanie migać i dopiero wtedy wyjąc kluczyk ze stacyjki ?
2) trzeba czekać az zgasnie kontrolka od poiduszek SRS ?? a jezeli sie nie czeka to co sie moze stać ??

Gruszka
06-12-07, 14:02
Ad.1. Nie.
Ad.2. Nie trzeba. Jesli odpalisz i od razu ruszysz, nic sie nie stanie. Mozna smialo jechac, kontrolka i tak zgasnie (chyba, ze cos jest nie tak z ukladem SRS, wtedy bedzie sie palic caly czas).

Konrad84
06-12-07, 14:14
musisz poczekać aż zgaśnie check engine. Osobiście czekam aż zgaśnie srs.

aer
06-12-07, 14:39
też czekam aż zgaśnie check engine, ale co tak właściwie dzieje się z samochodem od momentu włączenia zapłonu do czasu zgaśnięcia tej kontrolki?

qba1983
06-12-07, 14:53
ja nie czekam na zadne kontrolki, a ewentualnie czekam az pompa paliwa sie wylaczy. a wiec jade na sluch nie na kontrolki

apropo, w instrukcji zalecaja odpalanie bez zadnego czekania :speszony:

sajmon71
06-12-07, 15:40
musisz poczekać aż zgaśnie check engine. Osobiście czekam aż zgaśnie srs.
wlasnie tez tak robie i chyba tego nie zmienie.. tak powiedział mi poprzedni własciciel. a instrukcje mam poi angielsku choć auto jest z polskiego salonu.. :afro:

mirasek
06-12-07, 16:49
Przy odpalaniu czekam tylko na pompke paliwa, żadne kontrolki mnie nie obchodzą ;)

Szybkie pytanie:
Koleś przy ustawianiu zbieżności powiedział że "w tym aucie geometrii sie nie reguluje, tylko zbieżność". Pomijając to że coś popitolił bo mam teraz kierownice krzywo i będzie poprawiał, to szczerze powątpiewam w jego twierdzenie.

Ścięło mi nieco letnie laczki od wewnątrz, zbieżność była na górnej granicy normy, skręcił ją do dolnej ale skoro jednak była w normie to chyba coś nie tak z pochyleniem koła? No ale sie "nie reguluje" więc nie było dyskusji... :/

qba1983
06-12-07, 18:14
mirasek, jedz do innego speca, bo ten cos pomylil, bo w hani nawet z tylu sie ustawia(o czym nie wszyscy wiedza) a co dopiero przod. mi tez zcinalo wewnetrzna strone tylnych kol i jakos ustawili, wiec...

wszystko ustawia sie na dolnych wachaczach z przodu, a jesli chodzi o tyl to reguluje sie polozenia wzdluzne wachacza wleczonego(nie ma regulacji gornych wachaczy, ani z przodu ani z tylu - co znaczaco wplynelo by na latwosc ustawiania geometri, co pewnie mial na mysli mechanik)

mirasek
06-12-07, 19:30
Też tak myślałem, tylko nie wiedziałem jak konkretnie sie to reguluje więc nie dyskutowałem. Czyli dolnymi wahaczami, znaczy one są na mimośrodach? Mi nierówno wytarły sie przednie opony ale chciałbym sprawdzić obie osie. Cóż, pojade do innego, ten jakiś ograniczony troche był ;)

_WALDI_
06-12-07, 19:38
szystko ustawia sie na dolnych wachaczach z przodu

co to znaczy wszystko ??

W Hani nie ma regulacji geometrii ani z przodu ani z tyłu możesz wyregulować sobie jedynie zbieżność.

Chyba że założysz tuningowe wachacze górne z regulacją to będziesz miał regulacje geometrii.

mirasek
06-12-07, 20:14
W Hani nie ma regulacji geometrii ani z przodu ani z tyłu możesz wyregulować sobie jedynie zbieżność.

O tak, dokładnie tak mi powiedział :)

Więc jak w końcu jest? Coś mi sie nie chce wierzyć że geometrii sie nie reguluje. Ma ktoś zeszyt autodata żeby sprawdzić czy są zapisy o pomiarze kątów i jakie to są wartości??

aer
06-12-07, 20:31
Mi też na stacji diagnostycznej powiedzieli, że się nie reguluje, ale ostatnio byłem w ASO na wymianie cukierków i po tej operacji musieli ustawiać geometrie.
Widziałem jak kręcili coś przy przedniej i tylnej osi, więc w naszych hondach musi być regulacja geometrii.

qba1983
06-12-07, 21:18
wiecie co moze problem polega na tym ze mylimy pojecia(wszyscy - my i mechanicy) dla mnie zbierznosc ustawia sie na przedniej osi, jest to kata kola lewego wzgledem prawego.
a geometria to kat kola wzgledem pojazdu i wszystkich 4 kół.

wiem ze mi mowili ze ustawiaja geometrie(a moze tylko sprawdzali) tak czy siak zmieniajac ustawienia na tylnym wachaczu wleczonym, zrobili tak ze wewnetrzna strona opon przestala sie wycierac.

KiTT
06-12-07, 21:40
qba1983, dobrze mowisz! :piwo2:

mirasek
06-12-07, 21:59
Zbieżność - kąt kół względem siebie w płaszczyźnie poziomej
Geometria - kąt pochylenia kół względem podłoża w płaszczyźnie pionowej + kąt wyprzedzenia swożnia zwrotnicy na przedniej osi

Czyli geometrii sie nie ustawia?

_WALDI_
07-12-07, 17:53
Zbieżność=równoległość kół względem siebie i pojazdu
Geometria=pochylenie kół względem jezdni to tak w skrócie.

Panowie mówię wam, że w Hondzie nie ma regulowanej geometrii kół !!
Mechanicy mówią tak potocznie również na zbieżność kół. W Hondach można wyregulować zbieżność w przednich kołach i w tylnych.
Po wymianie cukierków regulawali zbieżność.
Kupuje się tuningowe górne wahacze (regulowane) głównie wtedy jeśli założone są sprężyny obniżające, bo wtedy zmienia się geometria kół i żeby ją ustawić trzeba mieć takie wahacze.

W tylnym zawieszeniu można zastosować sztuczkę taką, że podkłada się kilka podkładek między wahaczem górnym a nadwoziem i daniem dłuższych śrub, ale z przodu już tak się nie da.

Barry
07-12-07, 20:26
Muszę poprawić wiązkę elektryczną, lecz nie mogę nigdzie zdobyć do D15Z8 i zastanawiam się czy będzie pasować od D15Z6.
Jeżeli ktoś wie coś na ten temat bardzo proszę o pomoc.

mirasek
07-12-07, 22:22
Zbieżność=równoległość kół względem siebie i pojazdu

i dlatego mam kierownice krzywo ;)

Dzięki WALDI za wyjaśnienie, "wyprostuje" kiere i już nie będe gnębił panów diagnostów

pepe1980
20-12-07, 17:54
jaka jest pojemność bagażnika w 5D, przed i po złożeniu kanapy??


ps. sorki ale nigdzie nie znalazłem

qba1983
20-12-07, 17:59
przed380l, po zlozeniu 830l

PAWEL67
21-12-07, 22:11
jjurgiel,
hej też mam d14a2 i problemy z sondą ale u mnie jest zamontowana jednożyłowa, czy mógłbyć zrobić jakieś fotki?

Gruszka
22-12-07, 01:01
W D14A2 powinna byc 4-zylowa:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=286691&highlight=#286691

jjurgiel
22-12-07, 08:39
dokładnie tak jak pokazał Gruszka,

sajmon71
22-12-07, 18:26
swieci wam sie zegarek w nocy ?? bo ja na godzine moge popatrzeć tylko w dzień :(

qba1983
22-12-07, 18:30
swieci, i bylo juz o tym na forum :bicie:

maxx
22-12-07, 23:03
co do zegarka może przepaliła ci się żarówka podświetlająca ...
wykręć zegarek i sprawdź, znajduje się z tyłu

pozdr maxx

sajmon71
23-12-07, 06:36
swieci, i bylo juz o tym na forum :bicie:
nie doczytałem :hinczyk:

maxx
23-12-07, 11:37
kolektor wydechowy

czy wszystkie kolektory wydechowe serii D16 są takie same??

muszę wymienić bo mi pierdzi czyli pękł

i jeszcze jedno ktoś zna sposób na odkręcenie zapieczonych śrub przy kolektorze??

wunat
23-12-07, 12:16
nie wszystkie kolektory d16 sa takie same.

mAgik
23-12-07, 17:02
Czy silniczek spryskiwacza szyb przednich posiada swój własny bezpiecznik? Bo Mi przestał działać, albo zamarzł, albo bezpiecznik poszedł (o ile jest) albo sie spalił silniczek :(

qba1983
23-12-07, 17:31
Czy silniczek spryskiwacza szyb przednich posiada swój własny bezpiecznik?
niestety, posiada ten sam bezpiecznik, do tego ten bezpicznik jest zwiazany z wycieraczkami(przynajmniej wedlug manuala) wiec jak by to byl bezpiecznik to by ci wycieraczki nie dzialaly.

dla wygody zdejmij przedni zderzak i zamien zasilanie pompek, jak nadal ta pompka nie bedzie dzialac to wiesz co jest nie tak, a tymczasowo mozesz zamienic sobie przewody z plynem tak zebys mial spryskiwacze z przodu(bez tylnych sie obejdziesz)

p.s. w manualu wersji 3d jest napisane ze wycieraczki z przodu sa zwiazane ze spryskiwaczem przednim, a tylne wycieraczki z tylnym. ale nadal to ci nie urzadz bo jak ci wycieraczki chodza to i tak oznacza ze nie dziala pompka.


moze ci plyn zamarzl, miales zimowy plyn ??

mAgik
23-12-07, 18:01
Ale najlepsze jest to, że spryskiwacz nie działa ani z przodu ani z tyłu, a wycieraczki działają. Płyn miałem letni jakiś Pan Samochodzik. Możliwe że zamarzł ale ciekawe, że nawet nie słychać jak pompka pracuje, ani przednich szyb alni tylnich.

qba1983
23-12-07, 18:05
no to, jak miales letni to sie nie dziw ze tak jest. nie molestuj juz tych silniczkow, bo sie spala. - pewnie same silniczki zamarzly(to znaczy woda w nich). jedz do jakiegos ogrzewanego garazu i dolej pirytusu do wody. mozesz tez suszarka podmuchac do zbiorniczka, troche sie ociepli plyn ,to moze zacznie dzialac.

Radiowiec
24-12-07, 14:50
Czy kolor "kropek" na seryjnych, czarnych sprężynach ma znaczenie dla ich twardości? Stare wywalam - miały żółtą kropkę i były czadersko twarde, nie dało się jechać. Zakupiłem też czarne, ale z fioletową kropką. Ma to jakieś znaczenie? Pozdr.

tommee25
31-12-07, 09:12
Czy MB2 1.4 (D14A8) 98r. miały pod maską matę wygłuszającą (bo ja nie mam), czy ewentualnie jeśli nie, to czy była dostepna w opcji/katalogu i jak można ją zamontować. Zastanawiałem się kiedyś nad wyciszeniem i stąd to pytanie.

qba1983
31-12-07, 09:21
Czy MB2 1.4 (D14A8) 98r. miały pod maską matę wygłuszającą (bo ja nie mam), czy ewentualnie jeśli nie, to czy była dostepna w opcji/katalogu i jak można ją zamontować. Zastanawiałem się kiedyś nad wyciszeniem i stąd to pytanie.
z tego co wiem na pewno bylo to w dislach(w zwyklych civicach tego nie bylo)
jedz na jakis szrot, lub poszukaj w necie lub w dziale gielda, nie bedzie problemu z podpieciem takowego wyciszenia.

Radiowiec
02-01-08, 17:05
Mam problem z czujnikiem otwartych drzwi - od razu uprzedzam, że przeczytałem wszystkie posty na ten temat w archiwum. Otóż wiem, że winowajcą wyjącego alarmu i zapalania się kontrolki otwartych drzwi jest czujnik w tylnych lewych drzwiach. Zdemontowałem go, wysuszyłem, trochę "popieściłem" styk i nic to nie dało. W tej chwili wcale nie mam zamontowanego tego czujnika, bo z nim non stop włącza mi się alarm i zapala lampka. Na razie nic się nie dzieje - czy może tak zostać? W sumie na co mi ten czujnik, skoro i tak jest wadliwy, poczekam do wiosny, aż będzie cieplej i wtedy coś pokombinuję. Podsumowując - czy można na stałe wymontować ten czujnik i z tym żyć? Proszę o szybką odpowiedź, bo już ciemno i chcę spać spokojnie.

qba1983
02-01-08, 18:45
W sumie na co mi ten czujnik

Podsumowując - czy można na stałe wymontować ten czujnik i z tym żyć?
oczywiscie ze mozesz z tym jezdzic autkiem, napewno sie nie rozsypie ;)
ale jesli jakis amator wladuje ci sie do autka akurat przez te drzwi to pretensje mozesz miec tylko do siebie. druga konsekwencja jest to ze po otwarciu drzwi nie bedzie sie swiecic oswietlenie wnetrza autka.

aer
02-01-08, 19:03
czeka mnie pierwsza wymiana klocków hamulcowych w mojej hondzie - jakiego systemu klocki powinienem kupić, lucas czy akebono? a może jeszcze inne...

qba1983
02-01-08, 19:23
czeka mnie pierwsza wymiana klocków hamulcowych w mojej hondzie - jakiego systemu klocki powinienem kupić, lucas czy akebono? a może jeszcze inne...
bez komentarza, leniu :bicie:
:szukaj: :szukaj: :szukaj:

aer
02-01-08, 20:47
Kuba, może źle zrozumiałeś - nie pytałem jakiego producenta tylko jaki system, bo szukałem na forum ale właśnie tej informacji nie znalazłem...

qba1983
02-01-08, 22:00
Kuba, może źle zrozumiałeś - nie pytałem jakiego producenta tylko jaki system, bo szukałem na forum ale właśnie tej informacji nie znalazłem...
hmm moze i nie zrozumailem... powiem nawet ze nadal nie rozumiem.
Mowisz ze masz do wymiany klocki i wprawdzie uzywasz slowa systemale z kontekstu jednoznacznie wynika ze bedziesz zmienial klocki(jako takie), teraz zaczynam sie zastanawiac o co ci chodzi..., moze chodzi ci o wymiane calego kompletu(doslownie- tarcze, zaciski i klocki), bo do standardowegu ukladu hamulcowego mozesz zamontowac klocki i tarcze roznego producenta, ale ich wymiary i sposob dzialania bedzie ten sam. wiec jesli nie zmieniasz ukladu hamulcowego na jakis nie oryginalny to twoje pytanie i tak powinno brzmiec: jakiego producenta hamulce powinienem kupic ? a na to pytanie znajdziesz odpowiedz w szukajce.
no chyba ze czegos nie wiem, moze tak byc i moze myle pojecia. :speszony:

Bassmaster
02-01-08, 22:04
Dla potomnych to jest stronka z obrysami i informacjami nt. klocków i systemów hamulcowych wielu samochodów. Wystarczy wejść i znaleźć swoje auto:
http://www.tomexc.com.pl/index.php

qba1983
02-01-08, 22:51
Dla potomnych to jest stronka z obrysami i informacjami nt. klocków i systemów hamulcowych wielu samochodów. Wystarczy wejść i znaleźć swoje auto:
no i ok, juz wiem o co chodzi, ale te systemy nie sa zamienne ?? kazdy stosuje sie winnym modelu, dobrze rozumiem ?? czyli do mojego auta zawsze bedzie tylko i wylacznie system lukas ??
wiec tak naprawde przy zakupie klockow nie powinno mnie "interesowac" jaki mam system w autku, bo idac do sklepu podaje dane mojego autka a sprzedawca i tak dobierze odpowiednie klocki, zgadza sie ??

Bassmaster
02-01-08, 23:37
Tak, dokładnie ale lepiej wiedzieć takie rzeczy niż ufać w ciemno sprzedawcy.
Im więcej wiesz, tym mniej płacisz!

Gruszka
02-01-08, 23:44
p.s. w manualu wersji 3d jest napisane ze wycieraczki z przodu sa zwiazane ze spryskiwaczem przednim, a tylne wycieraczki z tylnym.
Maly OT:

Jako ciekawostke dodam, ze w 5D VTi przy spryskiwaniu tylnej szyby tez wycieraczka startuje.

aer
03-01-08, 00:04
wiec tak naprawde przy zakupie klockow nie powinno mnie "interesowac" jaki mam system w autku, bo idac do sklepu podaje dane mojego autka a sprzedawca i tak dobierze odpowiednie klocki

lepiej wiedzieć takie rzeczy niż ufać w ciemno sprzedawcy
właśnie dlatego pytałem, bo jak dzisiaj szukałem w sklepie odpowiednich klocków to sprzedawca sam nie wiedział i sie mnie o to pytał, więc raczej nie zrobie u niego zakupów...
teraz już wszystko jasne, dzięki chłopaki za pomoc


Jako ciekawostke dodam, ze w 5D VTi przy spryskiwaniu tylnej szyby tez wycieraczka startuje.
u mnie w 1.6 też tak jest

tomi
03-01-08, 01:27
Maly OT:

Jako ciekawostke dodam, ze w 5D VTi przy spryskiwaniu tylnej szyby tez wycieraczka startuje.
_________________

Przednie rowniez, co akurat nie uwazam za dobre rozwiazanie bo nieraz za nim plyn doplynie do spryskiwacza i zacznie spryskiwac szybe to wycieraczki szoruja szybe na sucho rysujac ja

Gruszka
03-01-08, 02:19
Chlopaki, to tylko ciekawostka byla ;) Juz w innym temacie o tym dyskutowalismy, tylko ze o 1.8 nikt nie napisal. Nie kontynuujmy tutaj tego OT ;)

sajmon71
03-01-08, 04:42
1)przy otarciu tylnych drzwi swieci Wam sie kontrolka i lampka od wnetrza?





2) nie moge od wewnątrz otworzyć tylnych drzwi za kierowcą , "przełączałem zabezpieczenie " nic to nie dało...
poprzedni własciciel miał z tym problem i rownież jemu od wewnątrz nie udało sie otworzyć drzwi ( dodam ze od zewnątrz jest wszystko ok )

Whiplash
03-01-08, 07:24
Sonda lambda do silnika D15B2, pomuzcie bo juz sie w tym wszystkim pogubilem :( , indeksowo do tego silnika podchodza sady

NGK: OZA401-E57
BOSCH: 0 258 986 501
MAGNETI MARELLI: 460000153010
BERU: OZU 001

Czy moge naprzyklad wziasc, obojetnie jaka sonde NGK 1 przewodowa ??
np http://allegro.pl/item288914557_sonda_lambda_uniwersalna_tanio_jedno zylowa_ngk.html

Gruszka
03-01-08, 14:55
Czy MB2 1.4 (D14A8) 98r. miały pod maską matę wygłuszającą (bo ja nie mam), czy ewentualnie jeśli nie, to czy była dostepna w opcji/katalogu i jak można ją zamontować. Zastanawiałem się kiedyś nad wyciszeniem i stąd to pytanie.
z tego co wiem na pewno bylo to w dislach(w zwyklych civicach tego nie bylo)
jedz na jakis szrot, lub poszukaj w necie lub w dziale gielda, nie bedzie problemu z podpieciem takowego wyciszenia.Jesli chodzi o wersje 1.4 po lifcie, to takie wygluszenie bylo, ale dopiero od 99 r. (D14Z4 mialo). Wersje z mocniejszymi silnikami tez mialy (wyjatkiem moze byc 1.5i - nie wiem czy mialo czy nie).


1)przy otarciu tylnych drzwi swieci Wam sie kontrolka i lampka od wnetrza? Tak.

2) nie moge od wewnątrz otworzyć tylnych drzwi za kierowcą , "przełączałem zabezpieczenie " nic to nie dało...
poprzedni własciciel miał z tym problem i rownież jemu od wewnątrz nie udało sie otworzyć drzwi ( dodam ze od zewnątrz jest wszystko ok )Sprawdz czy ciegno nie spadlo z klamki, jesli nie to zdejmij boczek i przy zamku sprawdz co z tym ciegnem jest nie tak.

zed
05-01-08, 18:00
Wiecie moze jakie jest oznaczenie pompy ABS-u w MB1 95r. 1.6 iLs D16Y3?

wunat
05-01-08, 18:57
jabys dal mi vin to moglbym Ci znalezc w epc

[ Dodano: Sob 05 Sty, 2008 ]
jbc to Konrad ma b ladna pompe do sprzedania.

_WALDI_
06-01-08, 00:35
Ja mam pytanie czy koledzy posiadający Vti (liftback i aerodeck) mogliby podać z dow.rejestracyjnego masę przyczepy do ciągnięcia z hamulcem i bez
(Ja mam bez 500 i z 1000 kg)

havok
06-01-08, 00:41
1200/500 w 5d Vti

_WALDI_
06-01-08, 00:43
To już lepiej niż u mnie o 200 kg. Ciekawe jak w aerodeck'u jest. Dzięki.

KiTT
06-01-08, 08:30
panowie cos na temat pompy paliwa? jakis symbol z niej/oznaczenie? moze chociaz srednice bo cisnienie znam 3,1bar

saib
06-01-08, 12:38
1)przy otarciu tylnych drzwi swieci Wam sie kontrolka i lampka od wnetrza?U mnie nie. Trzeba się tym zająć, bo 'czujki' jak z przodu przecież są. ;)



2) nie moge od wewnątrz otworzyć tylnych drzwi za kierowcą , "przełączałem zabezpieczenie " nic to nie dało...
poprzedni własciciel miał z tym problem i rownież jemu od wewnątrz nie udało sie otworzyć drzwi ( dodam ze od zewnątrz jest wszystko ok )Tak jak Gruszka napisał - pewnie cięgno spadło/złamało się.

sajmon71
06-01-08, 15:31
sajmon71 napisał/a:
1)przy otarciu tylnych drzwi swieci Wam sie kontrolka i lampka od wnetrza?
U mnie nie. Trzeba się tym zająć, bo 'czujki' jak z przodu przecież są. ;)
no wlasnie nie wiem od czego zacząć... a denerwuje mnie to troche.. !

abarth81
06-01-08, 16:21
Szybkie pytanko...czy ktoś wymieniał juz łozysko w przednim kole i czy do wymiany trzeba zdjąc cała zwrotnice zeby wybic łozysko czy obejdzie sie bez tego, w manualu pokazane jest zeby zdjąc, ale moze uda sie bez (choc mam wątpliwości),jak ktos to robił to moze jakies małe wskazówki...
Acha objawy zuzycia łozyska to niewielki luz koła na podnośniku jak szarpie przód tył...na forum wyszperałem ze to moze byc to, dodam ze drązek kierowniczy wymieniony na nowy, luzów na swozniach nie ma.

qba1983
06-01-08, 17:40
Acha objawy zuzycia łozyska to niewielki luz koła na podnośniku jak szarpie przód tył...na forum wyszperałem ze to moze byc to, dodam ze drązek kierowniczy wymieniony na nowy, luzów na swozniach nie ma.
takie luzy moga byc wina lozysk ale rowniez swozni, mowiszze sa dobre, ale jak bedziesz wymienial lozysko, wymienil bym odrazu swozen(i na odwrot - w zaleznosci co jest zepsute)

nie wyobrazam sobie wyjac lozysko bez zdjecia zwrotnicy, moz ei jest mozliwe ale pozbawione sensu bo zeby wyjac lozysko musisz wyjac przegub, a zeby wyjac przegub trzeba wypiac minimum 2 sworznie, wiec zostanie jeden(a ten jeden wiecej roznicy ci nie zrobi)

mirasek
07-01-08, 11:48
sajmon71 napisał/a:
1)przy otarciu tylnych drzwi swieci Wam sie kontrolka i lampka od wnetrza?
U mnie nie. Trzeba się tym zająć, bo 'czujki' jak z przodu przecież są. ;)
no wlasnie nie wiem od czego zacząć... a denerwuje mnie to troche.. !
"Czujki" wymontować, rozebrać, przeczyścić, złożyć, zamontować - efekt gwarantowany :d

sajmon71
07-01-08, 15:47
"Czujki" wymontować, rozebrać, przeczyścić, złożyć, zamontować - efekt gwarantowany
podejme sie tych trudnych działań :d ale jak to nie da rezultatu to wtedy bedziesz musiał mi pomoc :)

abarth81
07-01-08, 20:40
nie wyobrazam sobie wyjac lozysko bez zdjecia zwrotnicy, moz ei jest mozliwe ale pozbawione sensu bo zeby wyjac lozysko musisz wyjac przegub, a zeby wyjac przegub trzeba wypiac minimum 2 sworznie, wiec zostanie jeden(a ten jeden wiecej roznicy ci nie zrobi)
Tak tez myślałem...czyli szykuje sie małe dłubanko, zostawiam to do wiosny,przez zime pewnie i tak sie cos jeszcze posypie tak wiec zrobie wszystko hurtem.

havok
07-01-08, 21:29
Tak mi się przypomniało - czy 5d Vti ma seryjnie dolną rozpórkę, taką jak Integra? Ewentualnie czy ma na nią miejsce, tak jak Civic 5 gen?
Nie bardzo mam kanał więc nie mogę tego sprawdzić :)

qba1983
07-01-08, 21:34
czy 5d Vti ma seryjnie dolną rozpórkę
z tego co wiem, to tylna jest standardem w VTI, a przednia jest w kazdym 5D

lukaskus
13-01-08, 19:51
Ja mam pytanko z serii Felgi, opony:

Zestaw - Fela 7.0x15", opona 195/50/15

Czy jedno wejdzie na drugie i czy przy szerokosci 7" kola z przodu nie beda obcierac sie o nadwozie przy skręcie??

Pozdr.

zed
13-01-08, 19:56
Z zalozeniem opony na felge moze byc ciezko ale nic nie bedzie tarlo nawet przy mocno obnizonym zawieszeniu

barytosz
13-01-08, 23:02
Witam. Tak szybko tylko zadam pytanie. Potrzebuję naklejek "SOHC VTEC" naklejanych na tylne drzwi pod listwę. Szukam wszędzie i chyba się przedemną schowały:-/. Dajcie namiary na kogoś kto robi bądź podeślijcie linka z projektem graficznych na PW. pozdrawiam Honda rulez

Konrad84
14-01-08, 13:09
Tak mi się przypomniało - czy 5d Vti ma seryjnie dolną rozpórkę, taką jak Integra? Ewentualnie czy ma na nią miejsce, tak jak Civic 5 gen?
Nie bardzo mam kanał więc nie mogę tego sprawdzić :)

5d VTi ma:
rozpórkę przód góra i dół
grubszy stabilizator poprzeczny przód (grubszy od wersji 1.4)
tylna dolna rozpórka
tylny stabilizator poprzeczny.

havok
14-01-08, 18:44
Dzięki :hinczyk:

_WALDI_
14-01-08, 20:01
kiedys byl gosc na allegro z tymi naklejkami mial sohc i dohc vtec po 8 zylki

Radiowiec
14-01-08, 20:09
W sobotę przed ślubem przyjaciela musiałem szybko umyć autko i w ogromnym pospiechu podjechałem na myjkę automatyczną. Niestety, na śmierć zapomniałem złożyć antenę :( Nieźle ją pokiereszowało, musiałem ją urwać do końca, ale ku mojemu zdziwieniu radio normalnie działa, łapie stacje itp. Tylko głupio wygląda bez tej antenki ( urwało ten sam "bat" długości pół metra, podstawa jest nienaruszona). I teraz pytanie, czy ktoś miał kiedyś podobny problem i próbował to naprawić? A może ta antena jest wymienna? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Gruszka
14-01-08, 21:25
Wykrec pozostalosc bata anteny (antena jest wkrecana na gwint) i kup uzywke za jakies grosze :)

Konrad84
14-01-08, 22:06
Wykrec pozostalosc bata anteny (antena jest wkrecana na gwint) i kup uzywke za jakies grosze :)

Moja np jest nieodkręcalna, tj. fabryka założyła, że będzie się odkręcać, ale w zeszłym roku próbowałem ją pierwszy raz odkręcić - fail. Prędzej dach pogniotę, ale trzymam kciuki za ciebie fasola :agent:

KiTT
14-01-08, 22:47
Konrad84, rudy na gwincie zrobil swoje i sie kreci :) sproboj moze odrobine wd40 na przerwie plastiku gdize jest laczenie z gwintem :)

a co do reszte to tak jak wyzej pisano zostala szpilka w gwincie na dachu wystarczy ja wykrecic kombinerkami albo nakrecic na to cos co pasuje, na pewno wchodza od VW golfa/bory :)

sajmon71
15-01-08, 03:04
Moja np jest nieodkręcalna, tj. fabryka założyła, że będzie się odkręcać, ale w zeszłym roku próbowałem ją pierwszy raz odkręcić - fail.
dlatego ja swoją poł metrową sam urwałem ! denerwował mnie pol metrowy bat jak na konia walczyłem z nią z kilkanascie minut i za cholere nie dała sie odkręcić wiec nie wytrzymałem i ją urwałem.. jezdze teraz z takim kikutem

misiek1
15-01-08, 08:32
witam. jestem posiadaczem civica 5d 1.4 16v (d14a5) od kilku dni. mam taki problem, że klamki zewnętrzne w tylnych drzwiach nie otwierają drzwi (zdarza się, że się otworzą normalnie, ale bardzo rzadko). wiec moje pytanie polega na tym czy da się to jakoś naprawić albo ustawić tą klamkę, tak żeby działała normalnie??

Konrad84
15-01-08, 09:07
Konrad84, rudy na gwincie zrobil swoje i sie kreci :) sproboj moze odrobine wd40 na przerwie plastiku gdize jest laczenie z gwintem :)

a co do reszte to tak jak wyzej pisano zostala szpilka w gwincie na dachu wystarczy ja wykrecic kombinerkami albo nakrecic na to cos co pasuje, na pewno wchodza od VW golfa/bory :)

A dziękuje za poradę, ale ja nie chcę jej odkręcać ;) Jeżdże na ręczną więc nie muszę, długość anteny też jest ok, dla mnie.
KiTT u mnie się nie kręci na gwincie, tylko się wogóle nie kręci. Podejrzewam, że w ten sposób auto wzbrania się przed myjnią automatyczną ;)

Bassmaster
15-01-08, 09:17
czy da się to jakoś naprawić albo ustawić tą klamkę, tak żeby działała normalnie??
Trzeba będzie wymontować zamki i je przesmarować, miałem tak u siebie, poczytaj ten wątek:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=36574
Wszystko opisałem tam ze szczegółami.

Radiowiec
16-01-08, 18:53
Czy może mi ktoś udostępnić zdjęcie mocowania tylnego zderzaka do karoserii? Wystarczy zdjęcie otwartego bagażnika, bo chodzi mi o te wkręty mocujące, których ja niestety nie mam, a chciałbym jakieś dopasować, ewentualnie kupić. Bez tych wkrętów zderzak mi troche lata.

lukaskus
16-01-08, 20:06
Czy może mi ktoś udostępnić zdjęcie mocowania tylnego zderzaka do karoserii? Wystarczy zdjęcie otwartego bagażnika, bo chodzi mi o te wkręty mocujące, których ja niestety nie mam, a chciałbym jakieś dopasować, ewentualnie kupić. Bez tych wkrętów zderzak mi troche lata.

To te spinki

http://www.allegro.pl/item298456111_honda_civic_accord_spinka_mocowania_ zderzaka.html

Radiowiec
16-01-08, 20:24
Dokładnie te, dzięki stary, bardzo mi pomogłeś. Pozdrawiam.

Konrad84
19-01-08, 11:21
Niby proste pytanie, a nie mogę znaleźć szukajką :/
Jakie świece do b18c4 i mniejwięcej koszt ?

wunat
19-01-08, 11:26
wg katalogu to BKR6EN-11 a cena? lap za telefon do ic/jc ;]

[ Dodano: Sob 19 Sty, 2008 ]
http://swiece.e24h.pl/product_info.php?cPath=24&products_id=1913
http://www.autojarex.pl/index.php?produkt=158386&wysw=1

Konrad84
19-01-08, 11:33
:hinczyk: Podziękował.
Jak masz jeszcze klucz do świec i wiesz jak mocno przykręcić to normalnie ci browar postawie.

wunat
19-01-08, 11:37
nie mam klucza, a co do swiec to nie wkreca sie na moment tylko tak zeby nie przekrecic afaik

Konrad84
19-01-08, 11:39
thx, kurde szybko działa ten temat. Jade do Leroya po klucz.
Jeszcze raz dzięki Krzysiek.

wunat
19-01-08, 11:40
Ziom posekaj! ja tez podjade!

Gruszka
19-01-08, 11:44
Niby proste pytanie, a nie mogę znaleźć szukajką :/
Jakie świece do b18c4 i mniejwięcej koszt ?
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=30105 ;)

Konrad84
19-01-08, 14:28
uuu trochę tam dodałeś ostatnio. thx już się zapoznał z treścią :hinczyk:

Radiowiec
19-01-08, 22:06
Czy to normalne, że katalizator w Hondzie się tak długo ochładza i przez dobre parę minut stuka? Mam iSR 1.6 VTec i trochę mnie wkurza, że za każdym razem po jeździe i zgaszeniu auta słychać takie "pierdzenie" spod auta. W dodatku czasami coś w okolicach wydechów naprawdę głośno stuknie metalicznie, ale sporadycznie. Nie jeżdżę jakoś szczególnie agresywnie, żeby doprowadzać układ wydechowy do aż takich granic. Może to jednak normalne?

wunat
19-01-08, 22:30
normalne. plus mozesz jeszcze slyszec kolektor.

mAgik
19-01-08, 22:42
Mnie wkurza jakaś osłona, albo tłumika końcowego albo katalizatora, daje taki głupi metaliczny dźwięk. Co do stuków dochodzących z okolic katalizatora po zgaszeniu auta to normalne. Nie ważne jak jeździsz, katalizator i tak bardzo się nagrzewa dzięki czemu może prawidłowo działać przy "filtrowaniu" spalin.

damianeq87
20-01-08, 11:28
Jestem laikiem w dziedzinie car-audio...chce kupic wzmacniasz i tube ale nie wiem co oznaczaja te dwa lub 4 kanaly...i przez to nie wiem co wybrac

zed
20-01-08, 11:56
Do samej tuby wystarczy 2-kanalowy ale pod 4-ro tez podepniesz przy zmostkowaniu kanalow

damianeq87
20-01-08, 15:17
Ale bede mogl dodatkowo dwa przednie glosniki pod wzmacniacz podlaczyc ?

Radiowiec
20-01-08, 20:07
Słuchajcie, tak orientacyjnie, ile może kosztować kompletna regeneracja zawieszenia? Chodzi tylko o elementy gumowe lub metalowo gumowe, czyli wszelkie tuleje, łączniki, drążki. Amory i wahacze się nie kwalifikują :) Chciałbym powymieniać te pierdołki, żeby mieć spokój z zawiasem na te 50 tysięcy chociaż.

eM_Zet
20-01-08, 20:52
Panowie gdzie dorwę lusterka do 5D przed liftem w dobrej cenie? Byłem ostatnio w masłomiący (czy jakos tak) i zgłupiałem jak gościu powiedział mi za lewe 300zł, a za prawe 250zł :D Aha .. mam elektryczne, w sumie jakby sie dało to bym kupił same obudowy, no ale pewnie takich rzeczy nie sprzedają osobno ...

michalk
20-01-08, 22:03
Ja kupiłem na Allegro same obudowy jakiś czas temu
za ok 150 zł-szt

Slawkowski
20-01-08, 22:11
a ja szukam lewego wkladu lusterka do 5D po lifcie... na allegro cos nie zabardzo widze.... te nieoryginalne w granicach 19 zl (nie posiadaja plastikowej obwodki) sa cos w ogole warte ???

qba1983
20-01-08, 22:13
na allegro cos nie zabardzo widze.... te nieoryginalne w granicach 19 zl (nie posiadaja plastikowej obwodki) sa cos w ogole warte ?? ?
ja przy montarzu podgrzewania luterek potluklem sobie jedno lustro, i kupilem na gieldzie wlasnie takie tanie lustro za 15zl, jestem zadowolony i nie widze przeciwskazan dla tego typu produktu.(tanie ale dobre)

michalk
20-01-08, 22:14
a ja szukam lewego wkladu lusterka do 5D po lifcie... na allegro cos nie zabardzo widze.... te nieoryginalne w granicach 19 zl (nie posiadaja plastikowej obwodki) sa cos w ogole warte ??? mam lewy niepotrzebny wkład bez lustra i z uciętą wtyczką ale chyba sprawny

Slawkowski
20-01-08, 22:20
kupilem na gieldzie wlasnie takie tanie lustro za 15zl, jestem zadowolony i nie widze przeciwskazan dla tego typu produktu.(tanie ale dobre)

dzieki za info


mam lewy niepotrzebny wkład bez lustra i z uciętą wtyczką ale chyba sprawny

mi wlasnie chodzi o wklad-lusterko :/

michalk
20-01-08, 22:26
mi wlasnie chodzi o wklad-lusterko

A no tak :) Tak jak pisze Kuba te nie oryginalne są ok zakładałem taki w poprzedniej Hondzie ( samo szkło) do wkładu który został po zbiciu lusterka i było ok

eM_Zet
20-01-08, 23:15
Odpisał mi jeden użytkownik forum, że może sprzedać za 400pln komplet org używek. Na allegro widzę nowe zamienniki za 180 szt. Teraz nie wiem czy brać te czy te. A ma ktoś was te spoona, które były do kupienia w dziale zakupy grupowe?

sajmon71
21-01-08, 03:02
Słuchajcie, tak orientacyjnie, ile może kosztować kompletna regeneracja zawieszenia? Chodzi tylko o elementy gumowe lub metalowo gumowe, czyli wszelkie tuleje, łączniki, drążki. Amory i wahacze się nie kwalifikują :) Chciałbym powymieniać te pierdołki, żeby mieć spokój z zawiasem na te 50 tysięcy chociaż.

no wlasnie sam jestem ciekaw , a nikt nie udzielił odpowiedzi na to pytanie ;)

damianeq87
21-01-08, 10:26
Do samej tuby wystarczy 2-kanalowy ale pod 4-ro tez podepniesz przy zmostkowaniu kanalow

A bede mogl do dwu-kanalowego glosniki dwa podlaczyc oprocz tuby ?

Konrad84
21-01-08, 10:28
kup czterokanałowy. Do przednich podłączysz dwa przednie, a tylne zmostkujesz do tuby.

[ Dodano: Pon 21 Sty, 2008 ]


Słuchajcie, tak orientacyjnie, ile może kosztować kompletna regeneracja zawieszenia? Chodzi tylko o elementy gumowe lub metalowo gumowe, czyli wszelkie tuleje, łączniki, drążki. Amory i wahacze się nie kwalifikują :) Chciałbym powymieniać te pierdołki, żeby mieć spokój z zawiasem na te 50 tysięcy chociaż.

no wlasnie sam jestem ciekaw , a nikt nie udzielił odpowiedzi na to pytanie ;)

Ciężko powiedzieć dokładnie, zależy jakich części użyjesz. Jak weźmiesz lepsiejsz to i na 100 tys spokojnie styknie. Ja bym szykował z 700 - 900 zł w zależności jaki masz model 1.4 będzie najtańszy, Vti najdroższy.

Seth9
21-01-08, 11:33
Ile może kosztować wydech zaraz za katalizatorem czyli tłumik przedni i tylni + inne pierdułki które są pomiędzy nimi do 1.4 z 99r ??

Bassmaster
21-01-08, 12:00
Ja za środkowy dałem 120zł "Polmostrów" (jakieś 20zł dodatkowo dałem za uszczelki), wtedy końcowy był w cenie chyba 130 czy 150zł.
Zadzwoń do firmy http://www.tlumiki24.pl i się spytaj (mają bardzo tanie)

Konrad84
21-01-08, 12:01
zamiennik środkowego ok. 250 zł tylny ok.300 aluminiowy będzie tańszy, w ASO pewnie z 1000 zł za sztukę.

Seth9
21-01-08, 13:09
Thx Bassmaster

tlumik24.pl

Tłumik końcowy 09.58 Cena: 132zł
Tłumik środkowy 09.57 Cena: 121zł
Pierścienie uszczelniające Cena: 16zł

:) czyli 269 zł + 50 zł robocizna w warsztacie a nie 460 jak chciał koleś gdzie indziej ;)

eM_Zet
21-01-08, 13:57
Miał ktoś z was do czynienia z takimi oponkami?
http://moto.allegro.pl/item298660037_nowe_r17_federal_205_40_17_cena_za_4 szt_.html

http://moto.allegro.pl/item300420438_205_40r17_opony_continental_205_40_1 7_nowe_.html

Akurat jestem na kupnie, jeśli ktoś coś o nich wie, to bardzo proszę o info :)

vtec
21-01-08, 19:50
Kat w D15Z8 był umiejscowiony identycznie jak w D15Z3?? Bo jakoś tak debilnie to jest zrobione, wydaje mi się, zaraz w pione katalizator praktycznie jest wrzucony, rury od poszczegolnych cylindrów w jeden zaraz zespawane są, a nie jakoś tak normalnie że 1 z 4 i 2 z 3( o ile dobrze pamiętam, to chyba tak pracują). Bo dzisiaj na szrocie widziałem właśnie D15Z3, a z czegoś różnica mocy między tymi silnikami musiała wynikać. Biore ewentualność że jakiś niedoinformowany szwed mógł założyć kolektor z katem od D15Z3 choć w to wątpie :P

qba1983
21-01-08, 19:53
1 umiejscowiony jest identycznie,
2 zasade dzialania ma ta sama,
3 roznica w mocy nie jest zasluga kolektora,
4 ale czy jeden i drugi to ten sam model kata nie wiem
hmm... tak sobie przypomnialem ze w z3 to chcyba sam katalizator byl odkrecany od kolektora(mimo ze tez byl pionowo, za chlodnica) a w z8 kat jest zespolony z kolektorem.

p.s. rozumiem ze chcesz swoj wymienic bo twoj sie zapchal?? a nie lepiej kupic jakis 4-2-1... no chyba ze jestes z jakiejs organizacji ekologicznej ;)

vtec
21-01-08, 20:03
No właśnie tak się z ojcem zastanawiamy co z tym zrobić, bo może być już przypchany, ale jak kolektorek 4-2-1 się założy to żeby spalanie nie skoczyło zbytnio :/ W tej chwili w mieście bierze 9 i uważam że mógłby troche mniej palić jak na ten silnik. Dzisiaj zmienialiśmy olej i zalaliśmy go Castrolem GTX Magnatec, ale nie z beczki :P 10w-40. Zobaczymy jak to będzie.

qba1983
21-01-08, 20:12
jesli chodzi o kolektor i spalanie to powiem ze ja jezdze po lodzi 50/50 w korkach(ale zawsze w miescie) czasem cisne czasem nie, a spalanie nie przekracza 9,5l/100km(mowa o max) standardopwo spalanie wacha sie od 7,7 do 8,3l/100km

jesli chodzi o olej to powiem ze uzywam wlasnie castrola ale nie jestem zadowolony, zmieniam na tak chwalonego MOTULA, zmieniam bo wydaje mi sie ze juz shell 10w-40 byl lepszy, chociazby w tym ze castrol szybciej znika :/

vtec
21-01-08, 20:31
No zobaczymy jak to z tym olejem będzie, chcieliśmy z ojcem właśnie motula ale okazyjnie się trafił ten Castrol. Przetestować zawsze można :D A jak faktycznie coś będzie nie tak to wtedy się zaleje motula :) U nas przy totalnie emeryckiej jeździe bierze 9l,a jeździmy po Toruniu, czyli "troche" mniejszym mieście niż łódź. Świecie już wymienione, wszystkie filtry też teraz jeszcze chyba pójdą kable WN. No i tak zastanawiamy się czy sonda nie szwankuje albo czy kat nie przypchany jest, chociaż silnik pracuje równiutko, nie dławi sie, po nagrzaniu obroty mu spadają do tych ok. 800 RPM wg. obrotomierza.

qba1983
21-01-08, 22:07
skoro filtr powietrza masz wymieniony to moze rzeczywiscie kat jest zapchany i dlatego takie spalanie, ale moze to byc tez sonda.

Cairo
22-01-08, 08:19
vtec szukaj kolektora od d16z6 zapłacisz dwa razy taniej niż za jakiegoś eboeyowego, a masz pewność wykonania bo z tamtymi to różnie.
Spalanie nie zmieni się napewno z tego powodu, co najwyżej, jeśli kat jest zapchany to mnoże spaść po takiej operacji.

_WALDI_
22-01-08, 16:42
Czy kupował ktoś zestaw bixenon/xenon od Seth'a ? Możecie się podzielić doświadczeniami bo czekam do 10tego i chce sobie prezencik zrobić. Wszelkie opinie proszę wygłosić !

vtec
22-01-08, 16:47
O właśnie, też byłbym bardzo ciekawy jak to działa i czy nie ma problemów z panami policjantami i przy przeglądzie.


a btw- qba1983, Cairo, dzięki :hinczyk:

_WALDI_
22-01-08, 16:57
Z przeglądem to rozmawiałem z kolegą co siedzi na stacji diagnostycznej to mówi że się nie czepiają jeśli nie oślepia i są dobrze ustawione, policja zresztą też nie. Według przepisów powinny być spryskiwacze.

vtec
22-01-08, 17:23
No właśnie spryski mam i mnie ta opcja bardzo interesuje :D A do tego jeszcze przeciwmgielne np. żółte i mogłoby być ciekawie :D

Radiowiec
22-01-08, 18:40
Czy ktoś mógłby mi może udostępnić fotę gołej podłogi bagażnika w 5D i jeszcze samego bagażnika?

ketang
22-01-08, 21:40
Witam. Mam pytanko czy opony 195/65 15 wejda?nie bedzie nic tarlo?

mirasek
22-01-08, 22:34
Masakryczny balon, Civic to nie Audi ani Golf ;) może i wejdą, nie wiem, ale porównaj sobie średnice z seryjnymi kołami...

Cairo
23-01-08, 17:56
adamos85 ma takie bisksenony 6000k od Setha. Są raczej ok, wiadomo do oryginałów troche im brakuje ale za te pieniądze napewno można brać. Mam małe zastrzeżenia co do świateł długich, ... ale ja się czepiam :agent:

Na plus - przygotowanie pod montaż jest takie, że dziecko by to podłączyło

vtec
23-01-08, 18:02
A co z długimi nie tak?


Ps: Do przeciwmgielnych żółte żarówki są w ogóle do dostania??

i kurde bo zaraz mnie coś strzeli, co to są za żarówki w postojówkach?? Bo nie chce mi się ich teraz wyjmować, tylko żeby sprawdzić, a nigdzie znaleźć nie moge :/

havok
23-01-08, 20:43
A co z długimi nie tak?
Świecą jakoś tak dziwnie słabo :)

Postojówki to zwykłe W5W.
Żółte H3 są do dostania, ale chwilowo poza Allegro. W tym przypadku ebay:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YELLOW-H3-HALOGE-LIGHT-BULBS-CHEVY-SUBARU-HONDA-PRELUDE_W0QQitemZ300192495064QQcmdZViewItem?hash=i tem300192495064

Swoją drogą ciekawe, jak coś może świecić na żółto i mieć 5000K: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/5000K-Hyper-Yellow-H3-Light-Bulb-EXPLORER-PROBE-MUSTANG_W0QQitemZ250206850577QQcmdZViewItem?hash=i tem250206850577

vtec
23-01-08, 21:46
Świecą jakoś tak dziwnie słabo :)

aha :P Ale i tak pewnie już na krótkich jest różnica znacząca między ksenonami a zwykłymi H4 :D

michalk
23-01-08, 21:53
co to są za żarówki w postojówkach??

żarówki "W5W" takie same jak w kierunkach

havok
23-01-08, 21:54
W temacie mojego auta masz fotkę po założeniu takiego ksenonu (niestety nie mam fotki na długich). Filmik z jazdy jest na youtube: http://youtube.com/watch?v=x77nwRqEdsw

vtec
23-01-08, 22:21
No i dziękować wam :hinczyk:


Jestem ogromnie ciekawy jaki będzie efekt jak uzbieram wszystkie graty i wrzuce biksenon i na dół żółte przeciwmgielne :D

_WALDI_
23-01-08, 22:33
wlaśnie zamówienie poszło na bizenonki jak założe to dam znaka

lukaskus
24-01-08, 20:55
Panowie, podpowiedzcie jak sobie poradzic z zapieczonymi srubami w zaciskach hamulcowych (zeby bylo malo sruby sa zjechane), Musze wymienic klocki na tyle, jak narazie poległem. Jest jakas szansa sie z tym uporac ??


pozdr.

qba1983
24-01-08, 22:04
Panowie, podpowiedzcie jak sobie poradzic z zapieczonymi srubami w zaciskach hamulcowych (zeby bylo malo sruby sa zjechane), Musze wymienic klocki na tyle, jak narazie poległem. Jest jakas szansa sie z tym uporac ??

problem w tym ze sa zjechane... pamietajcie uzywajcie dobrych kluczy, w tym przypadku najlepiej oczkowych lub nasadowych.
sposobow na odkrecenie tych srob nie ma zbyt wiele, ale da sie to zrobic:
- psikanie roznymi preparatami nie zaszkodzi ,ale raczej nie pomoze bo ta sroba jest kolnierzowa i taki srodek nie dostanie sie do gwintu.(nie polecam zadnych wd-40 bo to jest strasznie przereklamowane, ja uzywam odrdzewiacza"FOSOL")
- najpierw nalezy porzadnie opukac(wrecz ponapier...lac) w leb sruby od czola, tak zeby troche sie cos ruszylo w srodku.
- jak nadal bedzie problem mozna uzyc klucza samo zacisajacego sie.
- jesli wydaje ci sie ze problem lezy w poomykanej srubie mozesz ja zeszlifowac do mniejszego rozmiaru(ale to ciezka i zmudna praca)
-na koniec zostaje ci dostawac do lba dobra srube i odkrecic pozadnym kluczem

powodzenia....

Nevada
25-01-08, 14:35
A ja też mam szybkie pytanie:
Jaka jest średnica tylnego stabilizatora w 5d VTi?
Może 13mm czy więcej?

Konrad84
25-01-08, 14:46
Może Windykator ci odpowie jak będzie dobrym kolegą, ma taki w domu nie zamontowany.

zed
27-01-08, 15:59
Czy ktos z Was sie orientuje czy taka dokladka pasuje do anglika przed liftem?
http://moto.allegro.pl/item300627872_jdm_eg6_civic_carbon_fiber_dokladka_ civic92_95.html

Pozdr

wunat
27-01-08, 16:11
Ziom IMO tpo sa zupelnie inne zderzaki wiec pasowac nie bedzie...

zed
27-01-08, 16:20
Ksztalt jest w miare ale wymiary sa pewnie inne...Ziom nie masz moze gdzies wymiarow seryjnych zderzakow z 5 i 6 gen?

damianeq87
27-01-08, 16:58
Do samej tuby wystarczy 2-kanalowy ale pod 4-ro tez podepniesz przy zmostkowaniu kanalow

a bede mogl podlaczyc to tego dwa glosniki ?

zed
27-01-08, 17:19
Do 2-kanalowego same glosniki tak ale glosniki i tube nie

DamianPietras
27-01-08, 20:00
czy ktoś zna rozmiary filtra przeciwpyłowego do 5D z klimą ,bo nie mogę sie połapać wg. katalogu intercars .Kazda firma filtra ma inne rozmiary ??

lukaskus
27-01-08, 23:42
Jest to filtr K1087 FILTRON www.filtron.pl

Wymiary w mm. 225x198x31

Pozdr.

Radiowiec
28-01-08, 07:15
Słuchajcie, da się jakoś wygłuszyć drzwi i wszelkie plastiki w Hani? W moim poprzednim aucie (Escort) non stop mi coś jęczało w drzwiach, rozebrałem i oblepiłem wszystko uszczelkami wentylacyjnymi i miałem ciszę na jakiś czas. Ktoś próbował coś takiego w Hani? Bo jak rano na mrozie wyjeżdżam, to mnie do szału doprowadza skrzypienie plastików :djablek:

danieljachec
28-01-08, 09:23
Witam,
cieknie mi pompa od wspomagania, mam MA9 5D 1.5 VTEC-E. Czy można na to przymknąć oko? koszt nowej pompy to oczywiście masakryczna cena. Można taką pompę regenerować? Być może można zrobić to samemu?
Z góry dzięki za odp
Pozdr

mirasek
28-01-08, 18:17
Szybkie pytanie -> jajowate bębny hamulcowe... zmienić? przetoczyć? olać i niech robi dududududu?

A może ktoś rzeźbił z tarczami zamiast bębnów? Dużo z tym zabawy?

Piórek
28-01-08, 19:03
szybkie pytanie mam silnik d16y7 ale mam inna glowice zalzona wyglada jak od y3 ale ma czarny dekiel wie ktos od czego moze byc??swiece sa na gorze a korek oleju na dole po lewej......Pzdr

mAgik
28-01-08, 19:33
cieknie mi pompa od wspomagania, mam MA9 5D 1.5 VTEC-E. Czy można na to przymknąć oko? koszt nowej pompy to oczywiście masakryczna cena. Można taką pompę regenerować? Być może można zrobić to samemu? Spróbuj oddać do regeneracji, a jak się nie da szukaj używki na allegro lub u nas na forum. Lepiej sobie nie odpuszczaj, bo układ kierowniczy jest tak samo ważny jak i hamulcowy.


Szybkie pytanie -> jajowate bębny hamulcowe... zmienić? przetoczyć? olać i niech robi dududududu?

A może ktoś rzeźbił z tarczami zamiast bębnów? Dużo z tym zabawy?
Chyba nie warto się bawić tylko je wymienić, ceny nowych zamienników do Hondy będą przyzwoite.

DamianPietras
28-01-08, 19:38
[quote=danieljachec]cieknie mi pompa od wspomagania, mam MA9 5D 1.5 VTEC-E. Czy można na to przymknąć oko? koszt nowej pompy to oczywiście masakryczna cena. Można taką pompę regenerować? Być może można zrobić to samemu?

można spróbować jeszcze ostatecznie wlać uszczelniacz do układu wpomomagania (sam stosowałem w passacie jak mi ciekła )
Nie pamietam jak sie nazywa ale napewno dostaniesz go w dobrej hurtowni olejów koszt ok 20 zl (0.2L)

_WALDI_
28-01-08, 20:53
Słuchajcie, da się jakoś wygłuszyć drzwi i wszelkie plastiki w Hani? W moim poprzednim aucie (Escort) non stop mi coś jęczało w drzwiach, rozebrałem i oblepiłem wszystko uszczelkami wentylacyjnymi i miałem ciszę na jakiś czas. Ktoś próbował coś takiego w Hani? Bo jak rano na mrozie wyjeżdżam, to mnie do szału doprowadza skrzypienie plastików :djablek:

Lepsze radio i głośniej muzyka :d :afro: :d

Errtu
28-01-08, 22:22
szybkie pytanie:
jak wyjąc oryginalne radio z civic'a VII generacji nad radiem jest schowek w postaci "kieszonki " - jak go wyjąć ten schowek ??

qba1983
28-01-08, 22:25
szybkie pytanie:
jak wyjąc oryginalne radio z civic'a VII generacji nad radiem jest schowek w postaci "kieszonki " - jak go wyjąć ten schowek ??
a z kad my mamy to wiedziec skoro pytasz w dziale 5D ale VIgen
tu zapytaj
http://www.civicklub.pl/fi/viewforum.php?f=54

TeeS1975
28-01-08, 22:25
szybkie pytanie:
jak wyjąc oryginalne radio z civic'a VII generacji nad radiem jest schowek w postaci "kieszonki " - jak go wyjąć ten schowek ??
ziom nie ten dział, to jest o 5D 6gen

mAgik
28-01-08, 22:26
WALDI jak tam zenonki? Długie mnie zwłaszcza interesuja bo chce zalozyc zenony ale nie tracic swiatel drogowych

Errtu
28-01-08, 22:37
sorki rzeczywiście się pomyliłem jak tu zajrzy jakiś admin lub mod to prosze o skasowanie moich postów w tym temacie

Piórek
28-01-08, 23:15
a wie ktos cos co do mojej glowicy?

Cairo
28-01-08, 23:32
szybkie pytanie mam silnik d16y7 ale mam inna glowice zalzona wyglada jak od y3 ale ma czarny dekiel wie ktos od czego moze byc??swiece sa na gorze a korek oleju na dole po lewej......Pzdr
tu masz Temat (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=30105) ze zdjęciami komór w 5d więc sobie porównaj, y3 ma korek po lewej na dole więc to nie to


WALDI jak tam zenonki? Długie mnie zwłaszcza interesuja bo chce zalozyc zenony ale nie tracic swiatel drogowych
Jak kupisz od Setha biksenony na h4 to nie stracisz długich bo one działają jak żarówka h4 czyli za przełączanie się między mijania a długimi odpowiada żarówka.

mAgik
28-01-08, 23:50
Jak kupisz od Setha biksenony na h4 to nie stracisz długich bo one działają jak żarówka h4 czyli za przełączanie się między mijania a długimi odpowiada żarówka.
Tylko z tego co pisaliście to one świecą Panu Bogu w okno :d Da się je jakoś ustawić?

Cairo
28-01-08, 23:54
Jak kupisz od Setha biksenony na h4 to nie stracisz długich bo one działają jak żarówka h4 czyli za przełączanie się między mijania a długimi odpowiada żarówka.
Tylko z tego co pisaliście to one świecą Panu Bogu w okno :d Da się je jakoś ustawić?
Może nie oślepiają pilotów, ale nie są tak dobre jak można by się spodziewać, poprsotu jest niewielka poprawa po przełączeniu z mijania na długie, no chyba, że Adam ma je źle ustawione....

mAgik
29-01-08, 00:00
Może nie oślepiają pilotów, ale nie są tak dobre jak można by się spodziewać, poprsotu jest niewielka poprawa po przełączeniu z mijania na długie, no chyba, że Adam ma je źle ustawione.... Eh no to lipa bo często w nocy poza miasto się udaje a w trasie światła mijania przy dużej prędkości nie dają tej pewności co drogowe, można niestety coś przeoczyć co zadecyduje o dalszych konsekwencjach. Może jak uzbieram to sobie lampy przerobie bo bez długich ani rusz.
Dzięki za pomoc, jak zwykle Tobie Michał :d

Cairo
29-01-08, 07:22
Eh no to lipa bo często w nocy poza miasto się udaje a w trasie światła mijania przy dużej prędkości nie dają tej pewności co drogowe, można niestety coś przeoczyć co zadecyduje o dalszych konsekwencjach. Może jak uzbieram to sobie lampy przerobie bo bez długich ani rusz.
Dzięki za pomoc, jak zwykle Tobie Michał :d
ale Maciek te długie na ksenonach to i tak lepiej świecą niż długie na zwykłych żarówkach h4, tak mi się wydaje przynajmniej. Zrobimy jeszcze z Adamem jakieś konkretne porównania świateł. Powiem Ci że ustawienie jest cholernie ważne. Jak wyjechałem po malowaniu to lewą lampę miałem za wysoko a prawa świeciła mi w ziemie bo wyskoczyło lustro z regulacji. Prawie nic nie widziałem, wkurzałem się i rzucałem hasłami, że wcale te ksenony nie są takie dobre, jednak jak naprawilem regulacje i ustawiłem drugą lampę to na mijania widze lepiej niż na zwykłych lampach na długich. Pare dni temu robiliśmy pomiary przyspieszeń w nocy na odludziu, ciemno było. Jeździłem swoim autem a po paru próbach wsiadłem do kolegi MB3 to oszalałem tam nic nie świeci :/

Piórek
29-01-08, 08:31
tu masz Temat ze zdjęciami komór w 5d więc sobie porównaj, y3 ma korek po lewej na dole więc to nie to

wiec wlasnie jest taki jak moj napisalem ze mam korek po lewej na dole tylko ze y3 ma srebrny dekiel a u mnie widac ze jest oryginalnie czarny.Nikt nie wie od czego jest ta glowica ;/ czy to jakies mini-me ale zeby chociaz wiadomo bylo co to jest!Pzdr

qba1983
29-01-08, 10:11
tu masz Temat ze zdjęciami komór w 5d więc sobie porównaj, y3 ma korek po lewej na dole więc to nie to

wiec wlasnie jest taki jak moj napisalem ze mam korek po lewej na dole tylko ze y3 ma srebrny dekiel a u mnie widac ze jest oryginalnie czarny.Nikt nie wie od czego jest ta glowica ;/ czy to jakies mini-me ale zeby chociaz wiadomo bylo co to jest!Pzdr
ale to jaką masz pokrywę nie świadczy o tym że masz inna głowice.

_WALDI_
29-01-08, 13:11
mAgik napisał/a:
WALDI jak tam zenonki? Długie mnie zwłaszcza interesuja bo chce zalozyc zenony ale nie tracic swiatel drogowych

Jak kupisz od Setha biksenony na h4 to nie stracisz długich bo one działają jak żarówka h4 czyli za przełączanie się między mijania a długimi odpowiada żarówka.

Przed godzinką założyłem :d , mam kilka fotek zaraz wrzucę w mój profil
Jeszcze nie wiem jak to wieczorem będzie ale dziś zobaczymy
P.S. w porównaniu do zwykłych żarówek JEST kosmos !!

można zobaczyć http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=35101

mAgik
29-01-08, 16:48
Daj znać wieczorem jakie wrażeniam i jak długie śmigają

jorge5
29-01-08, 17:05
jak odpowietrzyć zbiornik paliwa 5D '99?

danieljachec
29-01-08, 19:42
witam,
cieknie mi pompa wspomagania i chcę kupić od Konrad84 jego używaną z d14z4.
pytanie czy ta pompa będzie pasowała do mojego d15z3
Pozdrawiam

Piórek
30-01-08, 00:10
ale to jaką masz pokrywę nie świadczy o tym że masz inna głowice. ale myslisz ze ktos by sie bawil zeby zmienic tylko dekiel??a skoro swiece sa na gorze to nie sa w innym polozeniu niz jak sa na dole?w sumie i tak bede zakladal glowice od v-tec'a ale po prostu chcialem wiedziec zy moze ma wiecej mocy....Pzdr

qba1983
30-01-08, 15:26
ale myslisz ze ktos by sie bawil zeby zmienic tylko dekiel??
tak, tak wlasnie mysle, bo juz nie raz o tym czytalem.
chodzi mi tylko i wylacznie o to, ze juz nie raz czytalem na forum, jak to w jednym silniku byly roznego koloru pokrywy, a nawet z innymi napisami. Wiec trudno wnioskowac jaka masz glowice tylko po tym jaka masz pokrywe - rozumiesz?
nie pamietam dokladnie ale chyab na glowicy byly wybite jakies numery... moze po nich bysmy jakos doszli co to jest...

TeeS1975
30-01-08, 15:30
na bloku silnika jest bity numer widać go na lewo od kolektora wydech. na dole

Konrad84
30-01-08, 15:48
witam,
cieknie mi pompa wspomagania i chcę kupić od Konrad84 jego używaną z d14z4.
pytanie czy ta pompa będzie pasowała do mojego d15z3
Pozdrawiam

Nikt ci nie odpowiada, ale patrząc na zdjęcia silnika d15z3 i d14z4 to na oko są takie same. Dziś prześlę ci foto tej pompy.

_WALDI_
30-01-08, 19:20
danieljachec napisał/a:
witam,
cieknie mi pompa wspomagania i chcę kupić od Konrad84 jego używaną z d14z4.
pytanie czy ta pompa będzie pasowała do mojego d15z3
Pozdrawiam


Nikt ci nie odpowiada, ale patrząc na zdjęcia silnika d15z3 i d14z4 to na oko są takie same. Dziś prześlę ci foto tej pompy.

Na moje 90% są takie same sprawdź tylko średnice kół pasowych na pompach albo po prostu zobaczcie rozmiar paska czy macie taki sam

Ben
30-01-08, 19:28
cos mi ostatnio puka pod spodem samochodu jak jade, takie dziwne uczucie jakby ktos reka pukal :D puk puk jak sie wjedzie w jakas dziurke czy cus, cos mi sie odwerowalo czy jak? wrazenie jakby to byl srodek albo tyl samochodu ... heh

mAgik
30-01-08, 21:34
Pewnie tuleje wahaczy albo gumy staba

eM_Zet
31-01-08, 13:03
Za niedługo będę musiał ściągnąć wszystkie koła z mojej hani i tak sobie myślę, że nie będzie to takie proste jakby sie mogło wydawać .... Pierw zdejmę z jednej strony i postawie na hmmm no właśnie na czym - na pustakach pewnie (no chyba że znacie jakieś bardziej fachowe urządzenie na którym można postawić auto :D ) później przejdę na drugą stronę i nie wiem czy moje obawy są słuszne ale boję się, że ta strona która stoi na pustakach zsunie się i wtedy kaplica :D

danieljachec
31-01-08, 13:31
Witam,
wracam do tematu pompy wspomagania, zobaczyłem zdjęcie tej pompy z d14z4 i pompa trochę się różni od mojej pompy w d15z3, mocowanie jest to samo ale chyba dojście przewodów jest różne, jutro ją będę miał więc je porównam i zobaczymy co dalej.
Oprócz pompy wspomagania cieknie mi też pompa sprzęgła, i mam pytanie: nie chce stosować zestawu naprawczego, w ASO mi powiedzieli, żeby nie kupować tańszych zamienników czyli za ok 100zł tylko porządny zamiennik za 250zł :-/
co o tym sądzicie?

mAgik
31-01-08, 19:57
Za niedługo będę musiał ściągnąć wszystkie koła z mojej hani i tak sobie myślę, że nie będzie to takie proste jakby sie mogło wydawać .... Pierw zdejmę z jednej strony i postawie na hmmm no właśnie na czym - na pustakach pewnie (no chyba że znacie jakieś bardziej fachowe urządzenie na którym można postawić auto :D ) później przejdę na drugą stronę i nie wiem czy moje obawy są słuszne ale boję się, że ta strona która stoi na pustakach zsunie się i wtedy kaplica :D

Najpierw podstaw przód a później tył, pamiętaj żeby opuszczać auto powoli. Najlepiej jakbyś od razu podniósł cały przód lub tył auta. Ewentualnie kup sobie koziołki w jakimś sklepie i użyjesz ich zamiast cegieł.

KiTT
01-02-08, 12:57
czy do kopulki wraz zpalcem dostane sie po rozebraniu plastikowej puszki z lewej strony silnika w miejscu gdzie przychodza kable WN? trzeba odkrecic 4 srubki prawda? nie chcialbym cos tam skasowac bo jutro musze jechac a podejrzewam znaczne zasyfienie tych elementow auto mocno przerywa na zimnym

wunat
01-02-08, 13:24
tak, ale masz duze szanse ze ukrecisz te sruby od kopolki ;/

jorge5
01-02-08, 15:28
czy taki dolot bedzie pasował do mojego cifa ?
http://moto.allegro.pl/item303401878_dolot_aoma_uklad_dolotowy_honda_civi c_1999_si.html

lub taki
http://moto.allegro.pl/item301937195_uklad_dolotowy_honda_civic_96_99_dol ot_power_rura.html

no i pytanie na ktore wczesniej nie dostalem odpowiedzi? Czy da się i jak odpowietrzyć zbiornik paliwa.

_WALDI_
01-02-08, 15:32
jorge5, Czy da się i jak odpowietrzyć zbiornik paliwa.

dziwne pytanie odkręcasz korek paliwa i masz odpowietrzony !!

jorge5
01-02-08, 15:49
jorge5, Czy da się i jak odpowietrzyć zbiornik paliwa.

dziwne pytanie odkręcasz korek paliwa i masz odpowietrzony !!

Hm.. to coś innego mi się dzieje, coś z pływakiem w baku. Wyszło że spalił pół baku na przejechanie 230 km :(, myslalem że jest powietrze w baku i po prostu zle pokazuje.

sajmon71
01-02-08, 16:05
Wyszło że spalił pół baku na przejechanie 230 km
to cos dziwnego ??

ja za poł baku przejezdzam max 250km.. ( nie mam ciezkiej nogi ) !

_WALDI_
01-02-08, 16:08
Na silnik 1,4 musisz wziąć poprawkę bo pali więcej niż 1,5 niestety.

jorge5
01-02-08, 16:20
ojciec tym cifem robil 600 km na baku w trasie wiec sie zdziwilem ze tak duzo mi spalil. Cos wczesniej mowil ze mu sie bak chyba zapowietrzyl i trzeba by to sprawdzic jakos.
Odkupilem cifa od ojca i jeszcze o nim malo wiem stad pytania moze czasem dziwne :)