PDA

Zobacz pełną wersję : Montowanie tłumików apexi/wm itp



miki822
03-10-10, 11:32
Może zabrzmi to głupio ale powiedzcie mi jedną rzecz. Jak kupujecie tłumiki ala Apexi czy WM sporty, to jak je montujecie ? Jak dobrać uszy i jak go połączyć z tłumikiem (długą rurą) środkowym bo tam jest na 2 śruby ?

GT-R
03-10-10, 11:49
Załatwiasz zwykłe pręty lub wieszaki z jakiegoś starego tłumika i spawasz je w taki sposób aby wszystko ze sobą grało, a z resztą układu z reguły łączy się też przy pomocy spawarki, można sobie flansze podorabiać też :)

miki822
03-10-10, 11:52
A ten kawałek rury który mi połączy tą puszkę ze środkowym układem wydechowym ? Ona musi byc wygięta. A jak wezme tą rurkę od OEMowego wydechu to będzie za mała średnica znowu.

GT-R
03-10-10, 11:54
Z tym już jest rzeźba, trzeba się trochę pomęczyć. Raz takie coś robiłem to samo problemy: albo stukała o wachacz, albo o bak, ale po kilku próbach się udało :)

Saiti
03-10-10, 11:56
Ja montowałem ostatnio tubę WM Sporta. Z racji tego że średnica jest większa niż seryjnej rury wydechu to trzeba po prostu podobijać wlot w tubie. Bierzesz młota i zagniatasz, trzyma się już miesiąc i nie wygląda, jakby miał się zaraz rozlecieć. Da radę w ten sposób. A wieszaki? Ze stali nierdzewnej dorwałem coś na kształt dłuuuugiej śruby. Uciąłem i przyspawałem.