PDA

Zobacz pełną wersję : D14A3 Stuka na zimnym ocb??:/



Gebels
01-10-10, 13:52
Witam, jestem tu nowy wiec z góry sorki jeśli coś poprzekręcam :)

Mianowicie mam taki problem iż z rana po przestanej nocy z okolic silnika słychać dziwne klekotanie (tak jak by diesel :D) po klekocze tak z 30 sec. i przestaje potem nie daje o sobie znać ani na niskich obrotach ani na wysokich w ogóle się już nie pojawia nawet jak auto postoi i z 5 godzin bez uruchamiania to tego nie słychać musi być naprawdę wychłodzony silnik. Oczywiście zaznaczam że auto miało wyregulowane zawory jakiś tysiąc kilometrów temu. Silnik zalany Valvoline "DURA BLEND" 10W40. Zaznaczam że takowe klekotanie pojawiło się wraz z ochłodzeniem się dni no i niskich temperatur w nocy, latem nie było tego problemu. Czy jest sens się tym przejmować ??? Pytałem już 3 mechaników twierdza że to może być "klawiatura" od zaworów lub coś innego i że jak trwa to tylko chwile na zimnym silniku to nie ma się czym przejmować. Z góry dzięki za pomoc. Pzdr.

Silnik D14A3
Przebieg - 168000 km.

skolopendra
01-10-10, 14:09
silnika słychać dziwne klekotanie (tak jak by diesel :D) po klekocze tak .

hondy tak czasem maja :)

Budziniak
01-10-10, 20:48
chciał bym mieć tylko takie problemu w życiu drogi Gebelsie

mozes
02-10-10, 10:07
Ja w D15B2 miałem podobnie fakt, że z roku na rok stukanie się nasilało i tak przez 5 sezonów. W tym roku pudło sprzedałem latem i nic nie musiałem robić:)

jacente
02-10-10, 17:56
To może być właśnie coś z głowicą (co może świadczyć, że przebieg jest zaniżony) albo już powoli panewki się odzywają :)

hellrider
03-10-10, 00:39
ja mam przejechane teraz 210 tyś. i wlasnie teraz mi zaczelo tak stukac, wlasnie dzisiaj. Wczoraj bylo jeszcze ok... PS> ktos pisal o przebiegu, moj byl napewno cofany... mial jak to kazde z niemiec, 180 tyś :D

Gebels
04-10-10, 10:30
Fakt że przy wsłuchaniu się to stukanie słychać z głowicy. No ale trudno boku sobie nie wyrwę jak się coś rozleci to będzie widać :)

ygor
04-10-10, 10:35
To może być właśnie coś z głowicą (co może świadczyć, że przebieg jest zaniżony) albo już powoli panewki się odzywają :)

za przeproszeniem p****lenie. jakbyscie czasem poszukali to znalezlibyscie odpowiedzi na swoje problemy i wiedzielibyscie ze jest to absolutnie normalny objaw w tych silnikach - jakby to byly panewki to 80% d-serii by padlow tym lub przyszlym roku ...

Gebels
04-10-10, 11:36
a możesz wyjaśnić co oznacza stwierdzenie "absolutnie normalny objaw" ?? mam rozumieć przez to że wraz z ochłodzeniem się pogody olej gęstnieje i zanim dotrze do głowicy to przez ten czas klepie mi wałek rozrządu ??

ygor
04-10-10, 11:40
nie wiem co jest przyczyna i chyba nikt tego nie wie - jest zreszta o tym caly temat gdzie ludzie probowali tego dociec , ja juz w drugiej hondzie mam to samo i wielu ludzi potwierdza ze maja cos takiego. moj obecny silnik nie bierze grama oleju , poprzednim zrobilem jakies 30 tys km , od poczatku tak sie robilo i z silnikiem nic zlego sie nie dzialo

Gebels
04-10-10, 11:45
ja się tym w sumie bardzo nie przejmuje bo Hanka pali jeździ i jest ok jakieś tak ilości oleju pobiera ale nie dymi na niebiesko przy odpalaniu ani podczas jazdy. popuka sobie przez chwile i potem jest ok może ona tak lubi :)

kamix666
04-10-10, 12:39
koledzy zawory stukaja pewnie sa za luzne i sie odzywaja

Gebels
04-10-10, 14:57
kolego przeczytaj od początku - jak pisałem zawory regulowane 1000 km temu. Nie prze zemnie lecz przez pana mechanika który się troszkę na tym zna.

jacente
04-10-10, 17:08
No ale u mnie klepie też podczas jazdy. Zaworom skończyła się już regulacja co znaczy, że przebieg już jest gruby (na zegarach śmieszne 167k). Na szczęście niebawem wpada nowa głowica :)
Może po prostu jesteście jeszcze na wczesnym etapie, ja już mam zaawansowane stadium choroby, niedługo przeszczep.

mirasek
05-10-10, 14:24
Wczesne stadium? Mi tak klepie od zawsze, zrobiłem 110 tys.km i jakoś nie mam z tym problemu, choć na początku panikowałem że co to jak to... Pierwsza odpowiedź jest najlepsza:

hondy tak czasem maja :)
...któraś następna też...

za przeproszeniem p****lenie. jakbyscie czasem poszukali to znalezlibyscie odpowiedzi na swoje problemy i wiedzielibyscie ze jest to absolutnie normalny objaw w tych silnikach - jakby to byly panewki to 80% d-serii by padlow tym lub przyszlym roku ...
...i tyle w temacie.

dz0919
29-10-10, 19:18
Witam..
mam w sumie od 2 lat ten sam problem..owe klepanie pojawilo sie jakies 75 tys km temu (silnik D13B2)...wyraznie slyszalne na zimnym silniku zaraz po odpaleniu, slyszalne glosniej gdy zwiekszy sie obciazenie...prawie zanika po nagrzaniu sie silnika ale przy przechodzeniu przez zakres tak od 2,5-3 tys obr przy srednim obciazeniu slychac takie ciche terkotanie (najwyrazniej podczas lekkiego przyspieszania przy tym zakresie obrotow na pierwszym i drugim biegu)...padla diagnoza ze sa wyrobione tloki lub sworznie tlokowe...kilku mechanikow potwierdzilo ta teorie...no wiec zaczalem zbierac klamoty do remontu bo denerwowal mnie strasznie ten dzwiek...dodam ze na tak klepiacym silniku przejechalem ponad 70 tys km, silnik krecony czesto do max obrotow, nigdy nie oszczedzany...klepanie nie narastalo ani nic sie z silnikiem nie dzialo..( brak spadkow mocy, brania oleju itp)...wkoncu dorwalem drugi blok...rozebralem go na czesci, pomierzylem co sie dalo, stwierdzilem ze wszystko jest w granicach tolerancji, brak duzych sladow zuzycia...wymienilem panewki korbowodowe, pierscienie, pozakladalem reszte gratow z poprzedniego bloku, glowica zostala ta sama...silnik odpalil i siedzial cicho przez 2 tysiace km...od 3 tysiecy znowu pojawilo sie cholerne klepanie :/...nie wierze ze w drugim bloku tak samo sie zuzyly nagle tloki i daja dokladnie taki sam dzwiek...chociaz takie klepanie najbardziej pasuje wlasnie do zuzytych tlokow lub czegos innego zwiazanego z mechanizmem korbowym (dzwiek sie zmienia przy obciazeniu silnika)...wiec w zwiazku z powyzszym dzisiaj stwierdzilem ze nam to gdzies i niech sobie klepie :)..chociaz bardzo mnie nurtuje co jest zrodlem tego dzwieku...

psemeq
15-11-10, 16:22
ja dziś po 2 tygodniach stania (przez urwaną szpilkę w pokrywie zaworów) odpaliłem auto. szpilkę urwałem właśnie przy regulacji zaworów. były bardzo ciasno. teraz odpalam i właśnie klepie. jutro skoro jest ciepło sprawdzę jeszcze raz zawory.