PDA

Zobacz pełną wersję : sprezyny - 60mm



sielka82
07-04-05, 15:48
Moze ktos wie czy przy obnizeniu -60mm felga 15 z opona 205/50 to wejdzie? Mowie o Hondzie civic EJ9 z 97.

omnipower
07-04-05, 19:55
Zastanów się najpierw czy aż takie obniżenie będzie korzystne
Przy takich kołach napewno nie założysz niższych zderzaków :roll:
W oplu astrze zamontowałem tylko -30mm a i tak przy większych dziurach szurałem podwoziem (na zimówkach).
Wydaje mi się że takie obniżenie jest dobre ale na tor :D
najlepszym rozwięzaniem jest zakup sprężyn z możliwością regulacji wysokości, w brew pozorom sprowadzenie takich z USA może kosztować nawet mniej niż kupienie obniżonych bez regulacj

igor
07-04-05, 19:59
wow kamikadze :D

sielka82
07-04-05, 20:34
w sumie to masz racje. wydaje mi sie ze - 40mm w zupełności wystarczy.
Tylko nie wiem czy regulowane sa dobrym rozwiązaniem i czy nie skracaja zywotnosci zawieszenia.

omnipower
07-04-05, 21:36
gwintowane sprężyny nie skracają żywotności :D

http://komar1970.pl/sklep/ poszukaj tu, ale na e-bayu możesz o ok połowe taniej

carlose
07-04-05, 23:11
w sumie to masz racje. wydaje mi sie ze - 40mm w zupełności wystarczy.
Tylko nie wiem czy regulowane sa dobrym rozwiązaniem i czy nie skracaja zywotnosci zawieszenia.
a może poprostu zestaw koni SPORT (-35mm)

mule
08-04-05, 00:13
ile maja najmniej obnizajace sprezyny sportowe 35, 30?

jinjet
08-04-05, 09:50
w jednym temacie prosisz o rade z 17" tutaj szukasz sprezyn do 15"?? masz dwa civici czy poprostu szum na forum robisz ???

sielka82
08-04-05, 11:20
jak ci nie pasuje nie musisz czytac. a o rade kazdy moze spytac. ale jak chcesz juz wiedziec to mam 15 i 17 fele.

kosiniak
08-04-05, 11:27
uzupełnij profil chlopie

sielka82
08-04-05, 13:24
a co chcesz wiedziec??

kosiniak
08-04-05, 15:30
czy przypadkiem nie jezdzisz cc

jinjet
08-04-05, 15:35
jak ci nie pasuje nie musisz czytac. a o rade kazdy moze spytac. ale jak chcesz juz wiedziec to mam 15 i 17 fele.
ja tu jestem moderatorem i czytam to na co mam ochote, jesli nie zaczniesz prezyzowac swoich pytan albo zadawac pytan w jednym poscie to dostaniesz pierwsze ostrzezenie.

Dominik_bb
08-04-05, 18:20
najlepiej bedzie jak załozysz -30mm ale wybór nalezy do ciebie

Bono
08-04-05, 20:13
-60mm, :lol: jeszcze rozumiem Ciebie jak byśmy mieszkali w Reichu---proste jak stół dorgi,zero garbów, tam można jeździć nawet z tyłkiem przy ziemi....ale u nas??zastanów sie dobrze lepiej nad -30mm:)
ps. mam kolege w golfieII, german stajl:) -80mm, fele 13'', szerokie jak diabli, chłopak praktycznie porusza sie tylko po swoim osiedlu, bo mieszka w nowej dzielnicy willowej , gdzie sa nowe i równe drogi:)i tylko 2 garby...a reszta miasta jest dla neigo niedostepna, tak więc wybór należy do Ciebie!czy chcesz miec auto do jeżdżenia czy oglądania :roll:

sylt
08-04-05, 21:16
Vtam,
mozesz dawac spokojnie 60mm

Bono
08-04-05, 21:26
hehe ale zapomnij o ew. parkowaniu na krawęzniku, czy wycieczce z kolezanką do lasu na zbieranie grzybów :lol:

carlose
08-04-05, 22:00
Mam 60/40mm i opony 195/45/14 w civie 4g.
60 mm ? na przodzie ? bo jakoś na fotkach tak nie wygląda chyba że się czepiam :D
Sylt ale Ty masz gwinty czy tylko sprężyny ?

UBek
08-04-05, 23:22
Sylt dobrze gada ja w tym zoltym z jego zdjec mam w dol 2,5" i 2,25" i jest lux :D chociaz stockowa zawiecha w DA9 jest taka troche offroad :D wiec obnizac mozna wiecej :D Jezdzic sie da, wiadoma sprawa ze czasem trzeba wolniej niz inni - w centrach maist szczegolniej i na progach ktore kochamy :D

pozdro

szpulek
09-04-05, 13:37
tez jada do mnie fk 60/40, teraz mam 30/30 i czasem trzeba uwazac, ale wyjezdzam na jakis czas do D, a tam sa drogi.. pzdr

Bono
09-04-05, 13:37
musialem patrzec mocno w gore zeby zobaczyc spojler dachowy.... :lol: no tak, golf to przy tobie jak traktor :D :D

LIO
09-04-05, 13:42
tez mialem taka glebe, jak nie wieksza i zalezy kto co lubi. Mi zdecydowanie przeszlo i wole komfort, to byla tragedia.

szpulek
09-04-05, 14:14
masz racje, wg mnie w PL na dluzsza mete jest to niewykonalne, no chyba, ze ktos wozi auto na lawecie :) pzdr

szpulek
10-04-05, 12:34
profil gumy tez ma znaczenie... ja przy -30 i 195/50/15 czulem juz dobrze akzda nierownosc..
a co do rozporek, ile ich masz? pzdr

Tomar
11-04-05, 00:50
Na -60mm da sie jezdzic ale to juz chyba maks. Ja mialem swojego czasu nawet -90/70 i to juz bylo hardcorowe! Tego nie polecam. Pamietaj tylko ze do -60 potrzebujesz sztywnych amortyzatorow o innym zakresie pracy i mniejszym skoku. Wiem ze niektorzy to olewaja ale jesli spojrzysz na przekroj amortyzatora to sie zoorientujesz ze obnizajac punkt podparcia sprzezyny, albo wymieniajac sprezyne na krotsza przesuwasz neutralne (poczatkowe) polozenie tloka na jego nienaturalna wysokosc, tam gdzie normalnie laduje w momencie ugiecia. Poza tym w takim polozeniu pozostaje Ci na ugiecie o tyle mniej ile obnizasz a co jeszcze gorsze wydluzasz zakres pracy na rozciaganie.
Przykladowo poczatkowo miales 90mm na ugiecie i 90 na rozciaganie. Obnizyles o 40 i masz teraz 50 do konca ugiecia i 130 na rozciaganie. Jak zrobisz -60mm to na rozciaganie bedziesz mial 150 (!) a do dobicia ktore bedziesz odczuwal co chwile pozostanie 30mm. To zdecydowanie za malo na wybieranie nierownosci i wlasnie po to jest potrzebny sztywny amortyzator. Poza tym wierz mi ze TAKIE USTAWIENIE ZAWSZE SKRACA ZYWOTNOSC AMORKOW. Po to sa sportowe krotkie amortyzatory o krotkim skoku i innym zakresie pracy. Seryjne zawieszenie Civica ma wlasnie ta wade ze amortyzator ma bardzo dlugi skok pasujacy raczej do limuzyny. Pomysl co sie dzieje na jakiejs malej hopie gdzie kola leca do dolu maksymalnie rozciagajac amortyzator. Sprezyna jast bardzo malo spieta lub co gorsza w ogole i nie jest przygotowana na uderzenie i przyjecie masy. Jako ciekawostke dodam ze czasem w rallycrosie w budzetowych konstrukcjach radza sobie z tym podwiazujac pasami wahacze !
Nastepna sprawa to dobor sztywnosci sprezyny i amorka. Amortyzator dzial w obie strony i hamuje rowniez sile rozciagajaca sprezyny. Dlatego nie zaleca sie zakladac do miekkich lub co gorsza zuzytych amorkow twardych sprezyn bo efekt pileczki pingpongowej gwarantowany. Po drugie taki amortyzator nie bedzie w stanie szybko uspokoic drgan sprezyny a tym samym calego kola. To tez ma wplyw na trwalosc. Zaden producent sprezyn o tym wprost nie mowi ale niestety taka jest prawda. Moglbym jeszce o tym dluzej pisac ale nie chce byc nudny. Sorki ze tak sie rozpisalem ale jesli moge troche pomoc to chetnie sluze. Po prostu zajmuje sie tym tym tematem na codzien.

CMQ
11-04-05, 14:02
Już nie pamiętam bo to dawno bylo-masz wersję z regulacją wysokości tylnich kielichów na amorze, nie?

mellucci
07-02-07, 13:49
ja mam CIvica mojego obnizone o -70mm i felgi 13 xD jak narazie ale beda wieksze :) ,,, NIE JEZDZE JUZ NIGDY NIGDZIE GDZIE SA KOŁOWAZE !! ;/ raz jechałem i tylko doł przeszorował xD

szpulek
08-02-07, 10:41
NIE JEZDZE JUZ NIGDY NIGDZIE GDZIE SA KOŁOWAZE

po pierwsze nie krzyczymy, a po drugie to co masz na mysli ? :afro:

wunat
08-02-07, 11:13
i ****a mac gdzie sie jeszcze pochwalisz ze obnizyles civa? ja *******e co sie ****a z ludzmi dzieje.

Furious
08-02-07, 11:20
mellici ogarnij sie bo nastepny WARN to zakaz pisania! A chetnie Ci go wlepie za pisanie takich bzdurnych postow....
LOCK