PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzypienie przy skręcaniu w prawo



michalkos
26-11-06, 08:43
Mam Civic 1.3 z 93 roku i mam problem bo przy skręcaniu w prawo słyszę jakieś metaliczne dzwięki dobiegające chyba z tyłu auta. Im wolniej jadę tym bardziej słychać. Wydaje mi się że czasami też słychać coś podobnego przy hamowaniu przy małej prędkosci ale pewny nie jestem bo auto mam od wczoraj. Co to może być i ile bedzie kosztować naprawa? Może polecicie coś we Wrocławiu.

davnbb
26-11-06, 14:22
mam cos podobnego ale dzwiek dochodzi z przodu (chyba z lewej strony). po kilkukrotnym hamowaniu ustaje wiec chyba bede musial zerknac na klocki ale zastanawia mnie fakt, ze taki dzwiek pojawia sie przy skrecaniu w prawo. ma ktos jakies pomysly co moze byc przyczyna?

Aquarius
26-11-06, 22:18
Hehe mialem to samo..jak dla mnie to na 99% klocki..tam jest taka blaszka ktora zaczyna szurać po tarczy jak sie klocki koncza..na poczatku mialem przy skrecaniu w prawo..po jednym dniu przy jezdzie na wprost i delikatnym hamowaniu, a po 2 dniach mialem wrazenie ze tramwajem jade tak hałasowała ;) mozesz tez sprawdzic czy ta metalowa osłona tarczy nie dotyka do tarczy ale jak dla mnie sprawdz klocki. Pozdrawiam

Droho
26-11-06, 22:25
Mam to samo w tylnym lewym kole jak jade to jak pociagiem albo jak kolega wyzej pisze tramwajem i wszyscy sie patrza na mnie jak na UFO. Jedna babcia na skrzyzowaniu powiedziala do drugiej cyt: " Widzis Jadzia te samochody tylko ladnie wygladaja". No i kolega mechanik (a to zlota raczka) mowil ze klocki wiec w srode juz beda nowe (komlet oczywiscie na 4 koleczka) i pewnie tarcze sobie przy okazji przetocze.