PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY



kamkur15
25-11-06, 16:46
Witam mam wielki problem. a mianowicie gdy wsiadłem rano do samochodu i chciałem odpalić to nie mogłem :( zawsze przed odpaleniem świeciła się żółta kontrolka od silnika czy jak to się tam nazywa "CheckEngine" i chwilke puźniej gasła i mogłem odpalać samochód;) a tym razem jak zaświeciła się tak juz niezgasła i niemogę odpalić samochodu:( i niewiem co jest grane czekam na odp. z góry dziekuje za pomoc:)

Lipek
25-11-06, 16:49
A jaki masz wogole silnik???

kamkur15
25-11-06, 16:51
1,4 16V rok 1998.

Zdziarek
25-11-06, 18:35
Szukaj tu
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=17467&highlight=samodiagnostyka
jest opis i fotki powodzenia
Co prawda masz MB2 ale zasada jest ta sama

kamkur15
25-11-06, 19:19
Qrcze właśnie ze niedziała ta samodiagnostyka już sprawdzałem. i wogóle nic nie mruga. zrobiłem zworke ze spinacza biurowego. załaczyłem samochód i wszystkei diody się swieciły. ale zadna niemrugała wogle. i niewiem co teraz zrobić :(

[ Dodano: Sob 25 Lis, 2006 ]
a jeśli juz mruga to kontrolka od poduszek powietrzynych. zaświeci zgaśnie i zaświeci i potem świeci. i niewiem czy to jest to ?? :(

[ Dodano: Sob 25 Lis, 2006 ]
albo w jaki sposób mogę ominąć tą lampke. bo chciałbym dojechać np. gdzieś do serwisu. Prosze o porade.

Lcfr
26-11-06, 11:47
[ Dodano: Sob 25 Lis, 2006 ]
albo w jaki sposób mogę ominąć tą lampke. bo chciałbym dojechać np. gdzieś do serwisu. Prosze o porade.


zdejmij "+" za akumulatora na 10 sek i spróbuj odpalic - zobaczymy czy da radę... (inaczej mowiac zrób reset kompa-bezpiecznik 7,5a w komorze silnika opisany jako BACK UP - ale jak nie znajdziesz go to własnie zdejmij kleme...)

kamkur15
26-11-06, 15:00
zdejmij "+" za akumulatora na 10 sek i spróbuj odpalic - zobaczymy czy da radę... (inaczej mowiac zrób reset kompa-bezpiecznik 7,5a w komorze silnika opisany jako BACK UP - ale jak nie znajdziesz go to własnie zdejmij kleme...)



zrobiłem tak jak mówisz i nadal swieci i auta niedam rady Odpalić. robiłem samodiagnostyke i świtełko CheckEngine świeci całyc zas nawet nie zgasło tylko jak mrugło to raz światełko SRS.
zawsze jak odpalałem samochód słychac było takie jakby syczenie.. i gasła lampka CheckEngine a terez niee gaśnie. i tego niesłychac. jak myślicie czy moze to być pompka paliwa? albo cos teges.? właśnie niewiem coto było zawsze to syczenie.

emg
26-11-06, 15:02
coś z zasilaniem kompa albo przekaźnika pompy paliwa - wypnij oba urządzenia i wepnij z powrotem, ewentualnie czujnik bezwładnościowy gdzieś za schowkiem z lewej strony

kamkur15
26-11-06, 15:04
coś z zasilaniem kompa albo przekaźnika pompy paliwa - wypnij oba urządzenia i wepnij z powrotem, ewentualnie czujnik bezwładnościowy gdzieś za schowkiem z lewej strony



a gdzie się znajduje ten przekaźnik?? od pompy Paliwa?

[ Dodano: Pon 27 Lis, 2006 ]
dzieki Wszystkim za POMOC;) udało Się :) Był to czujnik Bezwładnościowy:) wystarczyło go tylko wcisnąć :) i wsysko jest już OK :D