PDA

Zobacz pełną wersję : Z 75KM na 90KM civic 1.4i (D14Z1)z 99r. Proszę o pomoc



mikos
24-11-06, 23:09
Na początku od razu wytłumaczę, że wszystkie rady na tym forum dotyczą modelu civic 1.4i ale do 1998r. Podobno po tym roku nie da się w prosty sposób zwiekszyć mocy do 90KM (wyjecie zwężki nie pomaga,reset kompa też).Podobno trzeba wymienic komputer,ale na jaki model wymienić?? POMOCY!.CZY KTOŚ ODMULIŁ CIVICA Z 1999roku? Będę bardzo wdzieczny za pomoc.

LIO
25-11-06, 01:04
we wspomnianym temacie o odmuleniu auta,m byly opisane wszelkie przypadki civiców 1.4 tych starszych, jak i nowszych
wczytaj sie, wysil sie, nie idz na latwizne

mikos
25-11-06, 11:15
LIO, Uwierz mi że nie spotkałem nigdzie na żadnym forum kogos kto zrobił to przy silniku D14Z1 , co wiecej znam goscia który w tym modelu wyjął zwężkę,dokonał restartu kompa według zaleceń i bez efektu.Musiał założyc zwężkę z powrotem bo bez niej nie było mocy.SZUKAM KOGOŚ KTO DOKONAŁ TEGO W PRAKTYCE przy takim silniku czyli D14Z1.Na forach wszędzie pisze że potrzebna jest zmiana kompa. ALe na jakiego??? Nie jestem mechanikiem i chciałbym zapytać się WAS -czyli fachowców

Dzida
25-11-06, 11:33
Skąd wiesz, że bez efektu?

Może najwyższy czas na hamownię :)

mikos
25-11-06, 11:41
Dzida, uwierz, że jak ktoś jeździ zamulonym 75KM Civiciem to przy zmianie na 90KM bez hamowni powinien poczuć różnicę.

Dzida
25-11-06, 11:46
Dzida, uwierz, że jak ktoś jeździ zamulonym 75KM Civiciem to przy zmianie na 90KM bez hamowni powinien poczuć różnicę.

To zależy jak te 90 koni ma wyglądać :)

Wally
25-11-06, 12:03
To zależy jak te 90 koni ma wyglądać

i zalezy jeszcze jak jezdzi - ja fakt ze odblokowalem cifa d14a3 ale na poczatku tez nie widzialem roznicy. Przy 75KM nie ciagnalem powyzej 4.5 krpm bo wczesniej po prostu nie szedl, po odetkaniu dopiero przy przycisnieciu zauwazylem roznice i to ZDECYDOWANA.



co wiecej znam goscia który w tym modelu wyjął zwężkę,dokonał restartu kompa według zaleceń i bez efektu.Musiał założyc zwężkę z powrotem bo bez niej nie było mocy

a powiedz nam jeszcze co wlozyl _zamiast_ uszczelki ze zwezka? Bo jesli nic to na styky przepustnicy z kolektorem mogl miec przedmuchy i stad wspomniany brak mocy. Pamietaj tez, ze nawet D14 to silnik ktory lubi wyzsze obroty, trzeba go troche podkrecic, civ z 75KM po prosty lapie mula i nie ciagnie a odblokowany znaaaaacznie mocniej ciagnie (druta :wink: )

mikos
25-11-06, 12:12
Wally, zamiast zwężki gość włozył oryginalną uszczelke kupioną w ASO . Tu nie leży problem.
DO WSZYSTKICH : CZY KTOŚ TO ZROBIŁ PRZY SILNIKU D14Z1 ????

pwl
25-11-06, 12:21
A może włożył oryginalną uszczelkę D14Z1? Odetkał i zmulił znowu ;P


Czasem głupi przypadek wystarczy do takiego błędu ;)

mikos
25-11-06, 16:04
pwl , no co ty?? Jakie trzeba by było mieć IQ żeby wyjąć uszczelkę ze zwężką i włożyć nową taką samą???

[ Dodano: Wto 05 Gru, 2006 ]
POSTANOWIŁEM ŻE SPRÓBUJĘ,WYWALIŁEM ZWĘŻKĘ,ZRESETOWAŁEM KOMPUTER<W ŻADEN SPOSÓB NIE UCZYŁEM KOMPUTERA<PO PROSTU POCHODZIŁ NA WOLNYCH OBROTACH CHWILĘ A EFEKT JEST TAKI.CIVIC PO PROSTU ODLATUJE!!! BRAKOWAŁO TYCH DODATKOWYCH KONI.NAUCZYłO MNIE TO TEż JEDNEGO,żE NIE WSZYSCY NA FORACH INTERNETOWYCH MAJą RACJę :-)

chojnas
09-12-06, 17:42
mikos,
witam,kolego mam prosbe?mozesz mi opisac jak zwiekszyles konie w swojej hondziarce?w ktorym miejscu wywala sie ta zwezke i gdzie sie podlacza kompa i jak resetuje?robiles to sam czy w jakims zakladzie?jesli w zakladzie ile skasowali od ciebie?
pozdo

Wally
09-12-06, 23:38
chojnas, poczytaj forum i FAQ bo dlugo tu nie zabawisz z takimi pytaniami

LIO
10-12-06, 09:37
zamknijcie ten syf

Furious
11-12-06, 11:19
uzyj opcji SZUKAJ!