PDA

Zobacz pełną wersję : Wycieraczki



maxsiu
23-11-06, 11:09
Po roku używania wycieraczki nie zbierają już dobrze wody i widoczność pozostawia wiele do życzenia.
Czy możecie polecić jakieś dobre wycieraczki, jakiej firmy? Czytałem na tym forum, że Boscha są kiepskie :idea:

Przy okazji proszę o info gdzie można je kupić.

Konrad84
23-11-06, 11:43
Używałem już wielu wycieraczek i z pełną świadomością stwierdzam, że najlepsze są najnowsze Valeo Silencio. Potrzebne są do nich specjalne adaptery. Koszt całego kompletu nie powinien wynieść więcej niż 180 zł.

maxsiu
23-11-06, 12:02
a gdzie to kupujesz? czy będzie ten zestaw pasować do Civic 01-05 ?

Konrad84
23-11-06, 12:10
No i tu nie pomogę. Dopiero chce założyć do civica i narazie dowiedziałem się że trzeba kupić adaptery. Wiem że są dobre bo mam w swoim służbowym Volkswagenie od nowości (styczeń) i zbierają idealnie, nie zostawiają najmniejszej smugi. Jest to zupełnie nowy typ wycieraczki, nie posiada ona zewnętrznego szkieletu, dlatego potrzebne są adaptery. Trza poszukać, może na allegro?

lajsta
23-11-06, 19:09
Koszt całego kompletu nie powinien wynieść więcej niż 180 zł.[/quote]

Jezzuss Maria.... :shock: wydałeś tyle na wycieraczki do Cifa? Ja na razie wymieniłem w oryginałach same gumy ( 8 zeta komplet ) ijak na razie spisują się tak jak oryginały ( na poczatku ). Przy tej proporcji musiałbyś uzywać swoich przez ok. 10 lat ( zakładając wymiane gum co pół roku ). Pewnie predzej ramiona zeżre rdza ;-)

GENO
23-11-06, 19:47
Ja mam DENSO i są bardzo dobre. Kupiłem w pormocji, za komplet około 60zł 8)

ceelx
24-11-06, 07:06
Używałem już wielu wycieraczek i z pełną świadomością stwierdzam, że najlepsze są najnowsze Valeo Silencio. Potrzebne są do nich specjalne adaptery. Koszt całego kompletu nie powinien wynieść więcej niż 180 zł.


to jest to samo co bosch aerotwin i powinno byc tansze niz valeo (nie kojarze jak moze byc dlugosc ;) ) a po drugie bosch nie jest zly i nie mam zastrzezen. moge polecic tez wycieraczki champion. wytrzymaly u mnie naprawde dluuugo.

Konrad84
24-11-06, 08:37
Z tego co widać na zdjęciu to tak. Czy one też są giętkie (czyli jak podnosisz lewą stronę to środek i prawa strona zostaje przy szybie?)

Jeżeli to te to gdzie adaptery dostałeś?

[ Dodano: Pią 24 Lis, 2006 ]
Bo ja w VW mam zupełnie inny uchwyt.

ceelx
24-11-06, 09:43
to sa tak zwane bezramienne wycieraczki takie jak w civach VIII gen.
bosch zrobil zapiecia jeszcze do starych ramian czyli standardowych, a kupilem je u siebie :D bo takie sprzedaje :D

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=20681 8)

DORIS
24-11-06, 18:03
ja wybuliłam na Valeo ale efekt (szczegolnie porownanie do starych zaraz po zalozeniu) byl swietny :) maja dopiero 2 miesiace ale jestem zadowolona :wink:

maxsiu
24-11-06, 20:32
DORIS, gdzie kupiłaś i jaki model, bo ja we Wrocku nie mogę nigdzie dostać :-(

DORIS
25-11-06, 14:20
no we Wrocku to ja nie wiem :P
a kupilam w NorAuto, trafilam po prostu niechcacy :)

maxsiu
25-11-06, 17:08
hmm, dzwoniłem do NorAuto we Wrocku, ale niestety kolo nie znalazł w katalogu Valeo Silencio XTRM dla Civica. Co więcej, powiedział, że najkrótsza to 40cm, a po stronie pasażera jest 38 cm.
Pojedyncza 60 cm kosztuje 119 zł :-(

A z tym Boschem nie ma problemu przy montażu ?

ceelx
25-11-06, 23:21
bosch pasuje do standardowych ramion

maxsiu
27-11-06, 09:52
napisałem maila do firmy Valeo zapytać jak to jest z tymi wycieraczkami.
I dostałem odpowiedź:



Szanowny Panie,

firma nasza na dzień dzisiejszy nie posiada w ofercie piór wycieraczek do Pana samochodu. Jednoczesnie pragniemy poinformować, że wycieraczki serii XTRM są ściśle dedykowane do konkretnych pojazdów i dobieranie ich po długości jest niezgodne z założeniami konstrukcyjnymi producenta.

Konrad84
27-11-06, 10:20
Co za bzdury, przecież chodzi właśnie o długość. Te wycieraczki są tak giętkie że się dopasują do każdej szyby od najprostrzej po okrągłą.

Dealer
27-11-06, 12:38
Wydaje mi sie ze chyba przedstawiciel wie lepiej! :) Mimo to i jak sie chyba skusza na taki zastaw ich firmy bo jest na allegro za 115zl 8) chyba!

maxsiu
27-11-06, 12:40
podaj linka do tej aukcji :-)

DORIS
30-11-06, 14:33
Co więcej, powiedział, że najkrótsza to 40cm, a po stronie pasażera jest 38 cm.


ja załozyłam 40tke i nie ma problemu- wygięła się i dopasowała do szyby idealnie, ale można przecież zdjąć plastikową końcówkę i ją lekko skrócić...

Cairo
02-12-06, 13:37
Wycieraczki o których pisze konrad to chyba nie Valeo Silencio tylko Valeo Extreme. Do Civica 5d Vi gen można je nabyć za ok 100-120pln z potrzebnymi adapterami.
Przy tego typu wycieraczkach nie można jednak patrzyć jedynie na ich długość. Taka wycieraczka musi być zaprojektowana do konretnego modelu gdyż musi ona idealnie pasować do kształtu szyby, inaczej będzie to 100pln wywalone w błoto.

DORIS
14-12-06, 11:30
a teraz sie pochwale ze wieczorem jakiś frajer... *****Ał MI WYCIERACZKI :evil:

250zl w błoto, to dopiero ból....

szczególnie jak sie nie ma pracy i sie nie ma na nowe- a przy tej pogodzie bez nich nie djade nigdzie.... :570:

dzis pozostaje mi... komunikacja miejska ....
wrrrrrr

Troll
15-12-06, 10:45
abo takie za 10zł :) ... wszystko to kwestia wyborów
Pozdrawiam

nozder
15-12-06, 20:59
Valeo, no tylko najtańsze nie są :roll:

maxsiu
15-12-06, 22:02
Ja kupiłem w końcu Valeo tradycyjne - silencio.
Pan z Valeo napisał mi, że nie mają w swojej ofercie wycieraczek do Civic 2001-2005. Kolega zamówił dla mnie bazując na długości. I co się okazało? W Civic z 2005 roku było dokładnie takie samo ramię po stronie kierowcy ale uchwyt nie pasował, więc przełożyłem ze starej :-)
Z drugą wycieraczką już tak łatwo nie poszło. Pomimo tego, że na liście samochodów znajdowała się Honda Civic > 1995 nie udało się podmienić uchwytu i zmieniłem tylko gumkę (też nie było łatwo). Z tyłem nie było żadnego problemu, wycieraczka była identyczna.

Nie rozumiem dlaczego taka firma jak Valeo nie dorzuca dodatkowych uchwytów do innych marek, przecież to koszt kilku złotych pewnie.

Jeżeli chodzi o efekt to niestety różnica pomiędzy "rocznymi" a nowymi jest niewielka :roll:

gladziu
21-12-06, 21:19
roznica niewielka, bo od szyby tez bardzo duzo zalezy. Nowa szyba ma mala chropowatosc i wycieraczka dobrze zbiera wode, im starsze auto tym gorzej (skrobanie w zimie, muchy na autostradzie, kamyczki... robia swoje:) ).

maxsiu
21-12-06, 22:32
BTW. Co prawda zimy jeszcze nie ma, ale pewnie nadejdzie, brrr :-) Jakie metody stosujecie do usunięcia logu z szyb ?

cart
21-12-06, 23:58
garaz :)

maxsiu
22-12-06, 00:31
to z rana, ale po pracy ?:)

daka2000
30-12-07, 21:08
płaskie Valeo - drogie (można na Alegro) ale super JAKOŚĆ

bratex
30-12-07, 21:30
3 miesiące temu kupiłem na pierwszej lepszej stacji benzynowej najtańsze wycieraczki Bosh Eco, komplet jakieś 40pln. Montaż zajął mi 30 sekund, pasowało wszystko idealnie, zbierają bardzo dobrze, nie mogę o nich powiedzieć złego słowa, nie robią smug. Następne na pewno będą te same. nie widzę potrzeby zakupu wynalazków za 200pln. Poza tym te bezramienne są częstym łupem złodziejaszków.

daka2000
30-12-07, 21:43
Zgadzam się tylko z tymi złodziejaszkami,pozdrawiam.

iQ...
30-12-07, 23:17
Ja u siebie mam Bosch AeroTwin z megane scenic ale dlugoscia pasuja do civica (60 i 40cm). Numer katalogowy to A501S jezeli dobrze pamietam. Placilem za nie jakies 30€.

Dziki HTL
30-12-07, 23:49
polecam Valeo

Kras
31-12-07, 08:54
A ja właśnie olałem zdzierców typu Bosch czy Valeo i kupiłem Championa. Nie mam pojęcia jaki model, tradycyjny w każdym razie, nie płaski. I stwierdzam jednoznacznie, że to najlepsze wycieraczki jakie miałem na jakimkolwiek aucie - a właśnie nigdy nie próbowałem tej firmy, zawsze Valeo albo Bosch. Jedyne co to niestety nie ma prawej wycieraczki w długości akurat dla Civa 7gen. trzeba kupić ciut dłuższą i "podtuningować". Efekt rewelacyjny.

daka2000
31-12-07, 10:27
Gratulacje

qfadrat
31-12-07, 11:03
ja polecam Bosch, kupiłem Valeo i nie bardzo działały, wiec kupiłem Bosch i wszystko gra, znaczy sie wyciera :)

cart
31-12-07, 11:37
A ja właśnie olałem zdzierców typu Bosch czy Valeo i kupiłem Championa. Nie mam pojęcia jaki model, tradycyjny w każdym razie, nie płaski. I stwierdzam jednoznacznie, że to najlepsze wycieraczki jakie miałem na jakimkolwiek aucie - a właśnie nigdy nie próbowałem tej firmy, zawsze Valeo albo Bosch. Jedyne co to niestety nie ma prawej wycieraczki w długości akurat dla Civa 7gen. trzeba kupić ciut dłuższą i "podtuningować". Efekt rewelacyjny.

To miałeś farta ziom, albo ja pecha :/
Bo ja z championów zadowolony nie jestem....
Kupiłem bo musiałem, ponieważ poprzednie nie nadawały się do niczego a miałem sporą trasę do zrobienia a wcześniejsze wycieraczki nie nadawały się do niczego... No i championy były dobre ale tylko pół roku :bicie:

Kras
01-01-08, 15:43
To miałeś farta ziom, albo ja pecha :/
No właśnie coś chyba w tym jest...już też słyszałem mocno niepochlebne opinie o Championach...za to sam nie mam się do czego przyczepić. Być może faktycznie jest to jakość jak wyroby made in China z ebay - jedne świetne, inne tandeta.

agent
02-01-08, 07:34
To ja akurat przetestowałem wycieraczki z gatunku najtańszych. Wyniki: Alca (niemieckie) - wycierają super 2-4 tygodnie, potem staja się głośne. Następnie kupiłem Motgumy (polskie) i jak na razie jestem zadowolony. cichutkie i dobrze zbierają. Koszt 8-15 zł w zależności od długości. Jednak z krótszą są problemy z zamocowaniem (za krótki rowek i ne mieści się zaczep) ale mozna to "ulepszyć"

Troll
02-01-08, 09:57
Ta krótsza to 30 cm ??? Czy tylko u mnie tak jest?

agent
02-01-08, 11:12
Dłuższa to chyba 600 a krótsza 380

Pati_crx
02-01-08, 13:39
Dziwne te rozmiary wycieraczek, ja zakupiłem płaskie wycieraczki firma Xtreme komplet kosztowal mnie ok 60zł i działają juz prawie rok bez zadnych problemów. Wycieraczka po stronie kierowcy 530mm, po stronie pasażera 480mm i takie same rozmiary są też do sedana.

pozdr.

Leeo
17-01-08, 16:47
Pati_crx, dzieki za rozmiary :) wlasnie sie zastnawialem, jakie mamy ;] A testowal ktos te wycieraczki areodynamiczne z internetu po dwadziescia pare zlotych? Szmelc, czy zime wytrzmaja? Bo po zimie, to chyba kazde dostaja po pupce, szczegolnie jak ktos jak ja czasami posunie nimi po lodzie.

guma1
18-01-08, 11:17
Ja używam wycieraczek MOTGUM (wspieram rodzimy przemysł :)). Mają doskonały stosunek jakości do ceny no i pracują baaaaardzo cicho. Jeśli chodzi o tylną wycieraczkę to kupuję byle jakie pióro za 5 zł i przekładam samą gumkę :)

szad
19-01-08, 22:15
a mierzyl moze ktos firmowe wycieraczki? :)

L8EK
30-03-08, 01:04
troszkę odświeżam...

zna ktoś dokładny wymiar tylnej wycieraczki w D14Z6 (po FL)? przednie ostatnio zmieniałem (38cm i 60cm) a teraz mi tylna po ostatnich mrozach poszła

o producenta wycieraczek nie pytam - z tematu wynika że jak firmowe to tylko Valeo. ja na razie stwierdziłem (i codziennie się w tym utwierdzam) że grafitowe z Tesco po 8pln mi w zupełności wystarczają :D nie wyglądają może tak ładnie jak jakiekolwiek Valeo ale zbierają wodę bardzo ładnie i są bezgłośne

Leeo
30-03-08, 01:46
Jezeli chodzi o valeo to model classic jest do bani.. przynajmniej w mojej coupe w ogole sie nie spisuja :/

Peter7
26-06-08, 00:02
Zakupiłem CIVIC VII gen. 3D SPORT

Wycieraczki są beznadziejne i muszę je szybko wymienić.

Zmierzyłem je: 51 i 38 cm. Czy to jest oryginalny komplet i rozmiar?
Wydaje mi się, że któraś z nich powinna być lekko dłuższa?

Szukałem na Allegro wycieraczek do CIVIC'a ale znalazłem tylko 51 + 45. Te będą zdecydowanie za długie.

Jaki jest oryginalny rozmiar wycieraczek do Cifa 3D VII gen?
Co polecacie?

olszes
26-06-08, 00:03
valeo :)

Hoze
30-06-08, 23:19
DO VII generacji poza ASO to Valeo lub Michelin(ciężko dobrąc prawą wycieraczkę, ale te dwie firmy mają idealne), dobre ale nie tanie:)

Marek Podlaskie
10-08-08, 13:24
Sprobuj w ASO.Ja tez poszukuje i dzwoniac do ASO powiedziano mi ze komplet 3 szt w rowniez ze spojlerem kosztuje 150 zl.Wiec chyba warto?Pozdrawiam Marek:)

m_smiech
08-10-08, 15:01
Jeżeli chodzi o wycieraczki BOSCH AEROTWIN to do VII gen. pasują 60 cm i 40 cm osymbolu A601-S, akurat na styk

mdee
23-10-08, 13:56
Czy ktoś już testował wycieraczki VALEO COMPACT Revolution ?

ROTHMANS
23-10-08, 14:35
Ja miałem wycieraczki Valeo niekoniecznie Compact i uważam że są one do dupy po pól roku do wymiany tylko rozmazywały, bardzo szybko padły :mad:

Marek Podlaskie
23-10-08, 14:46
Witam.Jezeli Valeo sa nic nie warte,to podpowiedz jakie zalozyles i czy sa cos warte ha ha.Pozdrawiam Marek:)

ROTHMANS
23-10-08, 14:59
Witam.Jezeli Valeo sa nic nie warte,to podpowiedz jakie zalozyles i czy sa cos warte ha ha.Pozdrawiam Marek:)

Nie rozumiem Twojego zachowania, ale wnioskuje ze faworyzujesz firmę Valeo, niestety nadal je mam w samochodzie, ale wczesnej miałem Champion'y i to były wycieraczki:)
A że niby Valeo wsadza swoje produkty do nowych samochodów to nie oznacza że są one najlepsze na rynku:o

Leeo
23-10-08, 16:28
Dziwne te rozmiary wycieraczek, ja zakupiłem płaskie wycieraczki firma Xtreme komplet kosztowal mnie ok 60zł i działają juz prawie rok bez zadnych problemów. Wycieraczka po stronie kierowcy 530mm, po stronie pasażera 480mm i takie same rozmiary są też do sedana.

pozdr.

kumpel ostatnio kupil takie do focusa, tez dal 60zl. Dostal je w carrefourze, bo to jedyne aerodynamiczne, ktore maja, ale potwierdzam slowa patiego, naprawde fajnie zbieraja.

cart
23-10-08, 20:48
Nie rozumiem Twojego zachowania, ale wnioskuje ze faworyzujesz firmę Valeo, niestety nadal je mam w samochodzie, ale wczesnej miałem Champion'y i to były wycieraczki:)
A że niby Valeo wsadza swoje produkty do nowych samochodów to nie oznacza że są one najlepsze na rynku:o

chempiony dobre? <lol>
juz tu wyżej napisałem że kupując wycieraczki tej firmy czułem się jak bym wywalił kase do kosza...
to nie są wycieraczki tylko rozmazywaczki

ROTHMANS
23-10-08, 20:53
chempiony dobre? <lol>
juz tu wyżej napisałem że kupując wycieraczki tej firmy czułem się jak bym wywalił kase do kosza...
to nie są wycieraczki tylko rozmazywaczki
Widzisz wydaje mi się jak kto trafi :confused: i każdemu się nie dogodzi

Marek Podlaskie
23-10-08, 21:26
Nie rozumiem Twojego zachowania, ale wnioskuje ze faworyzujesz firmę Valeo, niestety nadal je mam w samochodzie, ale wczesnej miałem Champion'y i to były wycieraczki:)
A że niby Valeo wsadza swoje produkty do nowych samochodów to nie oznacza że są one najlepsze na rynku:o

Moe wiem czym Ciebie urazilem ,ze piszesz o moim zachowaniu ,a mowa jest o wycieraczkach.Dla mnie nie ma znaczenia czy Valeo czy inne.Chodzilo o to ,ktore sa dobre skoro Valeo sa kiepskie.To tyle:(

_reggie_
25-10-08, 21:41
Witam,
Ja mam Valeo Silencio, kupione rok temu i na kolejną zimę nie zmieniam, bo cały czas zbierają b.dobrze.

pozdro :cool:

Leeo
26-10-08, 00:58
ja zakupilem wczoraj wycieraczkie xtra z carrefoura, komplet 60zl, zbieraja rewelka :) Wczesniej mialem valeo compact i jak dla mnie to kicha byla :/

cart
26-10-08, 16:58
a zakładał ktoś valeo xtrm do VII gena EP?
podchodzą bez problemu?
no i który model bo z tego co obadałem to chyba UM701 i UM600

maly
26-10-08, 23:12
ja zakładalem i tą 40 cm trzeba było troche przyciąć bo wystawala i tak szczerze mówiąc to średnio zbierają:(

cosmonauth
08-12-08, 21:32
ja mam championy za 16zl komplet :) dają radę i nie piszczą :P

dydymo
24-12-08, 10:49
Witam

Koledzy @agent i @guma1 pisali o wycieraczkach MOTGUM (polskie) i powiem, że pomiędzy wspomnianymi przez nich wycieraczkami a Valeo różnica jest iluzoryczna. Po prostu wycieraczki MOTGUM są świetne i... TRWAŁE, nie wspominając o korzystnym stosunku ceny. Powiem tak, w mojej opinii wycieraczki Motgum po BOSCHu to "wsiadają na konia" czyli w prostym tłumaczeniu różnica w jakości jest ogromna na korzyść wycieraczek MOTGUM. Dodam jeszcze, że z tego co mi wiadomo to wycieraczki wielu producentów testowała jedna z komend Policji i z opinii testujących kierowców wygrały... MOTGUMy. No i wytrzymują ok 3 lat przebieg 25000 rocznie.

Pozdr

sote
03-01-09, 18:05
Czy moze mi ktos napisac jakie dlugosci maja wycieraczki w civiku VIIgen z 2001 roku fabrycznie?
Bo poszukuje wlasnie wycieraczek a nie mam autka pod reka zeby sprawdzic a poza tym nie wiem czy mam takie dlugosci
jak byc powinny.

KreniO
05-01-09, 10:02
W tym temacie już kilka razy było pisane, że jest to 60cm lewa strona od kierowcy i nietypowa prawa strona 38 cm. Zazwyczaj bywa 40-41 w zestawach z drugą 60. Ja miałem ostatnio płaskie Boscha, nie było rewelacji i szybko padły. Teraz na spróbowania mam właśnie Motgum i na razie jest extra. Zestaw ten dedykowany był do Scenic i Peugeot 206. Przyciąłem jedno płaskie prawe pióro i jest git. Polecam.

woPo
06-01-09, 18:26
Używałem 2 komplety FeuVert'owych (coś jak te NorAuto), polatały trochę, ale gdzieś po pół roku rozmazywały i trzeszczały.
Teraz kupiłem tylną Valeo i jest dużo lepsza, cichutko pracuje. Przednie jak się skończą to też kupię Valeo. Wiedziałem że są dobre już parę lat temu bo w poprzednim aucie miałem takie ale jak kupiłem CVC to nie chciało mi się wywalać 150 zł na wycieraczki :P

Polecam Valeo.

owoc666
07-01-09, 16:39
Jakie długości Valeo kupiłeś?

barman
07-01-09, 17:15
Ja mam Silencio UM108 i U38 kupione u dystrybutora Valeo już 3 komplet i jestem zadowolony. Z tego co wiem też w Inter Carsie są bez problemów.

owoc666
12-01-09, 21:49
Ok, ja kupiłem płaskie Valeo Revolution. Zapłaciłem 65 PLN/komplet, jedna ma 60cm, druga 35 cm i jest super z racji tego, że te wycieraczki mają trochę inaczej mocowania.

Absolutnie nie przeszkadza, że wycieraczka pasażera jest minimalnie krótsza.

karmenka
19-03-09, 17:31
Witam,muszę wymienić wycieraczki w hondzie 2005r i niestety nigdzie nie mogę dostać kompletu valeo compact-jedynie w serwisie gdzie ta ze spojlerem kosztuke 80zł a ta krótrsza trochę mniej.Nie wieci czy można kupic gdzieś taniej taki komplecik czy lepiej zainwestować tę kase w serwisie?Pozdrawiam


Następnym razem proponuję użyć opcji szukaj i nie powielać istniejących już tematów!

KERMIT!!!
19-03-09, 18:17
sproboj zadwonic do POLCAR-u ja z tamtad bralem ale ile tanie to nie pamietam

walrus
21-04-09, 13:54
Witam

A czy zakładał ktoś płaskie wycieraczki motguma 60+41 ? od kierowcy ok, ale od pasażera jest 3cm dłuższa od standardu i nie wiem czy nie bedzie o coś haczyć, a ktoś pisał że podobne jakoś "skrócił" :)

_reggie_
21-04-09, 18:02
A czy zakładał ktoś płaskie wycieraczki motguma 60+41 ? od kierowcy ok, ale od pasażera jest 3cm dłuższa od standardu i nie wiem czy nie bedzie o coś haczyć, a ktoś pisał że podobne jakoś "skrócił"

Ja skróciłem Valeo 40 cm po 1 cm z każdej i hula jak trzeba więc pewnie i Motguma skrócisz inaczej będzie na bank haczyć o słupek bo właściwy rozmiar to 38 cm.

Mnie do zabiegu wystarczyły nożyczki,nożyk i kropelka bo niestety za dobrze chciałem i odciąłem niepotrzebnie metalowe zaczepy ukryte w warstwach gumy no i musiałem to pokleić potem ale jak to w reklamie "co kropelka sklei..."...:D

pozdro :cool:

_reggie_
27-04-09, 19:59
Podłączę się pod temat co by nowego nie zakładać niepotrzebnie.

Czy w EM2 wycieraczki mają taką samą długość jak w EP1/EP2 :confused:
Czyli 60 cm-kierowca, 38 cm-pasażer :confused:
Pytam bo wymieniam u siebie a koleżka ma EM2 i też chce nowe więc zamówię od razu 2 komplety jeśli są takie same, choć wg mnie pewnie tak właśnie jest, ale wolę się upewnić...:D

pozdro :cool:

Leeo
28-04-09, 19:02
nie.e, u nas w EM2 jest 53 i 48.. i w sedanie chyba tez tak samo.

_reggie_
29-04-09, 18:32
nie.e, u nas w EM2 jest 53 i 48.. i w sedanie chyba tez tak samo.

aha... to dobrze, że spytałem

dzięki Leeo

pozdro :cool:

wojtasss
05-05-09, 16:35
witka
może będzie to śmieszne ale u mnie się sprawdza, dostałem jakiś czas temu preparat niewidzialna wycieraczka czy jakoś tak i w połączeniu z wycieraczką (mam trochę zjechane) sprawdza się rewelacyjnie, nie piszczy nie zostawia smug zbierają jak marzenie... rewelka :D ale jest pewien szkopuł: jak na stacji albo ktoś przemyje szyby to czar pryśnie..... :cool:

kasik
06-05-09, 12:24
no dobra to ja zadam glupie pytanie gdzie w wawie moge zakupić jakieś zaje..biste wycieraczki do EP ale nie przesadzajmy z cena :D

Pablo33
28-08-09, 08:35
Koledzy
Wyjeżdzam dziś na wakacje, tylko żona pojechała do pracy naszym autobusem (civic 2004 hb 5d). Chciałem kupić nowe pióra, tylko nie mogę podejść z metrem do auta. Jeśłi ktoś z Was pamięta na 100 % długość piór wycieraczek - z góry wielkie dzięki
Z pozdrowieniami

szymu
28-08-09, 09:34
W 3d jest 60cm i 38cm.

Pozdro.

Pablo33
28-08-09, 09:36
wnioskuję , ze w 5d jest podobne
dzieki

Jet-Set
28-08-09, 14:02
W naszym FAQ jest temat wycieraczek tutaj (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=8867)
Powinno być 600 i 380

Kras
28-08-09, 14:41
Ale nie zawsze idzie dostac w takich dokladnie dlugosciach. Z wlasnych doswiadczen wiem, ze da sie zalozyc prawa max 410. Lewa zawsze mialem 600 wiec nie wiem.

ozdrab
01-09-09, 21:35
A jaki długie piora są w em2? tak samo? musze wymienić ale najpierw chcialem sie upewnic jaka powinna byc 'katalogowa' dlugosc

LemonR
03-09-09, 18:27
Dzisiaj postanowiłem zmienić wycieraczki które tylko świetnie mazały szybę (były to champion'y chyba od nowości). Przeczytałem ten wątek i udałem się do sklepu jeszcze głupszy niż przed jego przeczytaniem. Ile użytkowników tyle opinii.
No i dołączam do użytkowników polskich wycieraczek Motgum. Co mnie do nich przekonało to wykonanie ze 100% kauczuku i przystępna cena. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne wycierają bardzo ładnie i cicho. Czas pokaże co naprawdę są warte. Cena około 20zł za sztukę.

_reggie_
03-09-09, 21:44
Teraz jeżdżę jeszcze na Valeo Silencio (polecam choć stówkę trzeba wydać) ale też kupię zestaw Motgum i porównam, zobaczę efekt.

pozdro :cool:

Krismarzyk
09-09-09, 10:34
Witam,

a ja mam trochę inne pytanie. Mam Civica z 1999 r. 1.4 is.

mam wrażenie ze wycieraczki zarówno z przodu jak i z tyłu sa zakrótkie w stosunku do długosci szyby. a tylna wycieraczka z tym wygietym ramieniem wycieraczki to juz wogole masakrycznie zbiera.

i tu moje pytanie.

czy ktos probowal wlozyc wieksze piora wycierarczek na przod i tyl, tak aby zbieraly one wieksze powierzchnie (chodzi glownie o zbieranie na wysokosci szyb a nie ich szerokosci)

z gory dzieki za odpowiedz

Kras
09-09-09, 13:41
Moze ktos wsadzil za krotkie po prostu???
Generalnie z tylu w EJ nic nie poprawisz - raz, ze tam musi byc krotka bo szyba jest krotka, dwa z czasem wyrabia sie sprezynka na ramieniu i fatalnie dociska. A z przodu to pomierz sobie ewentualnie ile moglyby byc dluzsze i takie zakup.

ROTHMANS
13-09-09, 11:00
No ja u siebie mam na przodzie podajże wycieraczki 51cm i 45 cm. i to jest już raczej max no ze chyba ktoś lubi jak mu piórka wycieraczek nawalają po nadwoziu;)

No i zachwycony jestem Polskim produktem czyli Motgum:)

lukamila
09-10-09, 18:46
A ja założyłem komplet Boscha za ok 90 zł i są super. Tym bardziej ze w civicu sie siedzi nisko , a te są miekkie , bez ramion i widac zdecydowanie więcej.

kasik
09-10-09, 21:04
a moja tylna wycieraczka odmowila posluszentswa i zamiast wycieracz szybe to cos jej sie stalo i szoruje po klapie bagaznika :(

Czyżyk
10-10-09, 21:04
Osatnio ktos mi zapieprzyl ta plastikowa osłonke tylniej wyciearaczki i chyba przy okazji cos uszkodzil bo plyn leci grubym strumieniem nie na szybe tylko bezposrednio na ziemie ... Cisnienie jest , wszsytko wydaje sie okej tylko jakby tam brakowalo jakiejs dyszy http://img504.imageshack.us/img504/6704/dscn2624f.th.jpg (http://img504.imageshack.us/i/dscn2624f.jpg/) i tutaj mam foto calego mechanizmu ktore dostalem u dealera hondy ,,,w sumie to nic nie wskazuje na to aby jakas z tych czesci wygladala na dysze rozpryskujaca plyn . http://img9.imageshack.us/img9/5428/dscn2629i.th.jpg (http://img9.imageshack.us/i/dscn2629i.jpg/) czy ktos moze mi powiedziec czego tu brakuje ... ew jakies foto prosze ...

Son - Goku
10-10-09, 21:12
ja mam uniwersalną i ''jedzie'' :|

Jak dla mnie koszt wycieraczek za te 120zł to przesada, bynajmniej dla mnie

Ja szukam jakiś za 40 dych max.

mazdam
11-10-09, 10:31
Czyż brakuje dyszy. Powinna być w środku tej tulejki nie powinno być dziurki tylko wsadzona dysza.

Nie mam jej na twoim schemacie bo tam ten akurat mechanizm jest w całości.

Pozdrawiam,

MM

Son - Goku
11-10-09, 11:18
a co sądzicie o Areo płaskie ??

Są pod pewnym kątem wygięte, po założeniu niby powinny ładnie zbierać, co??

Leeo
11-10-09, 16:43
kup sobie motguma albo xtra i bedziesz mega zadowolony z aerodynamicznych wycieraczek za 60zł.

Czyżyk
11-10-09, 19:54
Czyż brakuje dyszy. Powinna być w środku tej tulejki nie powinno być dziurki tylko wsadzona dysza.

Nie mam jej na twoim schemacie bo tam ten akurat mechanizm jest w całości.

Pozdrawiam,

MM

Dzieki za odp ...wlasnie tego sie obawialem :/ czyli za droga impreza i nie warto tego kupowac w calosci ...moze sie kiedys trafi cos na szrocie ...pozdr

Brad
11-10-09, 20:53
panowie skoro juz mowa o wycieraczkach to mam pytanko czy mozna bez problemu przyciac taka plaska wycieraczke motgum? np te z tej aukcji http://allegro.pl/item754932458_wycieraczki_plaskie_motgum_megane_sc enic_206.html bo z tego co widze to sa zakonczone po obu stronach jakimis wsuwkami, to po skroceniu mozna nalozyc spowrotem czy trzeba jezdzic z taka ucieta? no chyba ze macie namiary na zestaw 60cm i 38cm:)

LemonR
11-10-09, 21:22
Ale po co szukasz zestawu, można je bez problemu kupić na sztuki a wtedy można dopasować do każdego auta. Akurat motgum produkuje zarówno długości 600 jak i 380 więc po co cokolwiek obcinać.
TU (http://www.motgum.com/index.php?pid=4) jest ich katalog.

_reggie_
11-10-09, 21:27
panowie skoro juz mowa o wycieraczkach to mam pytanko czy mozna bez problemu przyciac taka plaska wycieraczke motgum?

powiem tak u koleżki spojrzałem na płaską i wg mnie jak skrócisz to już tej końcówki nie wsuniesz no chyba że dokleisz ...


no chyba ze macie namiary na zestaw 60cm i 38cm

ja kupiłem taki zestaw Motgum tyle że normalne nie płaskie i już mogę stwierdzić po tygodniu jazdy że do Valeo Silencio to im sporo brakuje - głośność, zbieranie wody, efekt pracy - zobaczymy jak długo pożyją, ale że do 1,5 roku dotrwają w niezłym stanie jak Valeo wątpię...

pozdro :cool:

czerwony
12-10-09, 09:27
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=740616821,mam je od niedawna ale na razie bajka,cichutkie i ekstra zbierają i za niewielkie pieniadze.

Brad
12-10-09, 10:56
dzieki panowie juz znalazlem sa zestawy 600mm i 380mm:)

elnaullo
20-10-09, 15:41
A co sądzicie o tym:

http://moto.allegro.pl/item777558712_wycieraczki_plaskie_motgum_civic_not e_600_380.html

http://moto.allegro.pl/item778013746_plaskie_wycieraczki_honda_civic_600_ 380_od_01.html

czy ktoś z was używał/używa tych wycieraczek? Jeśli tak, czekam na opinie!

kalla_fiore
21-10-09, 09:28
mam właśnie takie i bardzo dobrze się spisują. Zbierają bardzo dobrze i są przy tym ciche. Śnieg też już miałem okazje w tym roku przetestować i także nie ma zastrzeżeń. Zobaczymy przy większych mrozach...

Brad
21-10-09, 17:53
powiem tak te pierwsze kupilem jakies 1.5 tygodnia temu nawet u tego samego kolesia;) i jak narazie gdzie caly czas leje spisuja sie wysmienicie, bierz te Motgumy a napewno nie pozalujesz:) zero smug i bardzo cichutkie:)

elnaullo
22-10-09, 14:01
biorę Motgumy :)

Pablo33
26-10-09, 10:02
a ja założyłem Championy. Tylko problem z długością. Trzeba kupić jedną sześciesiątkę za pięćdziesiąt parę złotych i dwie sztuki w komplecie 28 przecenione na kilkanaście. Wszystko to w norauto. Zbierają rewelacyjnie w porównaniu z czołówką no i na zapas jeszcze jedna 28 zostaje

smalec
26-10-09, 14:18
ja również założyłem motgumy płaskie 600 i 380mm. wycieraczki super, ale mimo wszystko prawa krótsza obciera i zahacza o słupek, więc trzeba ją będzie przyciąć...

Brad
26-10-09, 15:31
u mnie tez jest lekko za dluga ale zbiera dobrze wode i nie rysuje slupka ani sie nie tlucze wiec zostawiam jak jest, a jak cos to nie przycinaj wycieraczki tylko przesun zaczep na wycieraczce:) mysle ze zalezy na jaki komplet trafisz bo u mnie jest lekko za dluga a u brata jest idealnie:)

smalec
26-10-09, 16:18
no mozliwe ze sie lekko roznia, a latwo idzie ten zaczep przesunac?

Brad
26-10-09, 19:28
jak masz imadlo to dasz rade, ja sie dzisiaj bawilem ta dluzsza bo dopiero dzisiaj zauwazylem ze spoilerek od wycieraczki byl odwrotnie czyli pod prad, i musialem zaczep sciagnac i odwrocic. Bajer jest taki, musisz scisnac w imadle wycieraczke dokladnie te listwy metalowe do ktorej zamocowana jest guma nie boj sie nie wykrzywisz tego bo to sa dwie metalowe listwy a po srodku jest guma wiec jest to elastyczne, wtedy robi sie luz na zaczepie i mozna go przesuwac z tym ze te listwy tu gdzie jest zaczep maja takie 2 malutkie wyciete zabki ktore bedziesz musial lekko czyms przyciac w zaleznosci w ktora bedziesz chcial strone przesunac. Ogolnie duzo pisania ale sam obczaisz o co chodzi, podstawa to zebys wiedzial ze mozesz scisnac te listwy oczywiscie powoli bez przesady bo jak za mocno scisniesz to i mozesz zagiac jak kiedykolwiek bawiles sie w majsterkowanie to sobie poradzisz:) troche namotalem ale mysle ze zrozumiales a jak nie to pisz to podesle Ci fotki, ogolnie napewno efekt lepszy niz ciecie wycieraczki:)

smalec
26-10-09, 21:25
dam sobie radę spoko :) dzięki za rozjaśnienie sprawy, w weekend się tym pobawię...

tomek
31-10-09, 22:54
Koszt całego kompletu nie powinien wynieść więcej niż 180 zł.
powiem tak: nigdy w życiu!!
Bosch kosztuje na maxa 30 zl./za przód/ i jest ok. /nie ma co przepłacać/

konradnie
01-11-09, 00:24
Witam czy ktoś stosował wycieraczki marki Dipp
http://e-wycieraczki.pl/ chce tu zakupic płaskie wycieraczki
jakieś opinie ???

katwolf
04-01-10, 02:01
Witam wszystkich poszukuje wycieraczek do civica VIII gen 2007r 1.8 5d , wersja sport, i nie widze zadnych na allegro czy są jakieś zamienniki najlepiej same gumy bo z piórami to pewnie bedzie kosztowało majatek. wpisywałem na forum w wyszukiwarke ale tu jedyny temat taki o wycieraczkach znalazłem wiec pomyslałem ze moze ktos pomze?

dario55
04-01-10, 09:44
Katwolf wpisałeś nie w ten dział. Ale akurat tydzień temu kupowałem wycieraczki do VIIIgena więc może trochę pomogę. W ASO można dostać same gumki Mitsuba o ile dobrze pamiętam, których wymiana to jakieś 10 min, koszt 112 zł za komplet.

_reggie_
04-01-10, 12:08
Witam wszystkich poszukuje wycieraczek do civica VIII gen 2007r 1.8 5d , wersja sport, i nie widze zadnych na allegro czy są jakieś zamienniki najlepiej same gumy bo z piórami to pewnie bedzie kosztowało majatek. wpisywałem na forum w wyszukiwarke ale tu jedyny temat taki o wycieraczkach znalazłem wiec pomyslałem ze moze ktos pomze?

Nie ten dział ale jak już napisałeś to najprościej zmierzyć długość wycieraczek które masz w VIII gen. z tego co wiem to idą chyba tylko płaskie i potem już masz proste - wyszukujesz tylko konkretne długości i kupujesz jakie chcesz i za ile... normalne wycieraczki całe kpl nie tam bawić się w wymiany gumek szkoda zachodu przecież pewnie uchwyt mocujący jest jakiś standardowy "U"...

pozdro :cool:

piotr1c
08-03-10, 14:48
Witam,
Dzisiaj tez kupilem MotGum-y 600mm i 380mm plaskie. Co ciekawe przy dlugiej mialem 2 rodzaje uchwytow do hakow - spasowal mi o symbolu M7, natomiast w krotkiej mialem uchwyt M11 do hakow i jakis do plaskich pretow. W przypadku krotkiej uzylem starego uchwytu z Valeo. Pierwsze wrazenie jest pozytywne, obaczym dalej. Co do dlugosci tej 380mm - u mnie pasuje bez zadnych poprawek, nic nie haczy.
Pozdrawiam,
Piotrek

StarskiPL
08-04-10, 16:36
Od sierpnia mam z przodu Motgum 600mm (banan) i Champion 380mm (zwykła). Champion zbiera jak nowa a Motgum od co najmniej 3 miesięcy do wymiany.

LemonR
08-04-10, 17:55
No skoro ktoś odkopał ten wątek to i ja dodam, że kupiłem motgumy we wrześniu zeszłego roku i lewa już jest do wymiany - skacze po szybie. Rozczarowały mnie, więcej tego shitu nie kupię ale też nie dam dwóch stów za komplet Valeo. Więc znów dylemat co kupić?

kasik
08-04-10, 19:22
ja mam championy od maja zeszlego roku i powiem ze zime przetrwaly :)

LemonR
08-04-10, 19:48
Masz zwykłe championy czy banany jak to kolega wyżej określił?

kasik
08-04-10, 21:45
zwykle

Leeo
08-04-10, 23:08
U mnie Xtra już od września śmigają i cały czas dobrze(to już drugi komplet - pierwszy zmieniłem jesienią[użytkowałem go rok] i przejął go mój brat. Niby tylko chwilowo, ale jeździł na nich jeszcze do marca :D )Minusem jest to, że przy prędkości >120km/h już dobrze nie wycierają, bo podrywa je lekko do góry(brak spojlera). Pati_crx pisał, że ich jakość się pogorszyła, ja natomiast mam kolejny komplet i zauważyłem tylko, że cena w Carrefourze wzrosła, bo kosztowały 29zł/szt, a teraz kosztują 34zł/szt. LemonR, nie wiem, czy polecać, czy nie, bo nie wiem jak użytkujesz :) Ja szanuje wycieraczki w zimę, tzn autko garażuje i nie zdarza mi się żeby wycieraczka pracowała na skutej lodem szybie, a tak najłatwiej załatwić wycieraczki. Jeżeli już mi się zdarzyło, że autko zamarzło poza domem, to najpierw pryskałem sprayem odmrażającym, a potem dopiero załączałem wycieraczki. Może dlatego wytrzymują mi tak długo i ciągle dobrze ściągają wodę.

LemonR
09-04-10, 00:15
Nie to nie od zimy, ja też po lodzie nie szoruje. Auto raz garażowane raz nie bo auta dwa a garaż jeden. Myślę, że zrobiła się po prostu za sztywna.

Luppus
09-04-10, 14:02
Ja się zdecydowałem na Bosch AeroTwin. Nie mam zastrzeżeń, a cena 85 zł za komplet nie zabija.

jackon
09-04-10, 19:58
Może nie zabrzmi to "Trendy" ale w Tesco są po 5 zł za sztukę całkiem dobre, metalowe, standarowe wycieraczki o długości 400 i 600 mm). Naprawdę działają poprawnie.
Czyli za 60 złotych rocznie można sobie co 2 miesiące zmieniać a spokojnie wystarczyłyby na więcej.

Żadna guma nie przetrwa mrozów i zamarzniętych szyb bez szwanku....

marekctr
09-04-10, 21:05
Może nie zabrzmi to "Trendy" ale w Tesco są po 5 zł za sztukę całkiem dobre, metalowe, standarowe wycieraczki o długości 400 i 600 mm). Naprawdę działają poprawnie.
Czyli za 60 złotych rocznie można sobie co 2 miesiące zmieniać a spokojnie wystarczyłyby na więcej.

Żadna guma nie przetrwa mrozów i zamarzniętych szyb bez szwanku....

Niestety wycieraczki szyb mają to do siebie, że się niszczą lub je kradną :o

doogson
11-04-10, 12:28
http://allegro.pl/item958529559_wycieraczki_valeo_astra_2_corsa_c_mi cra_civic_saxo.html
warto kupić takie wicieraczki ??nie wiecie czy beda pasowac do civ 5 gen bez problemu ??

marekctr
11-04-10, 12:31
To jest taka sam kupa jak banan za 30 zł.:(

MajkelG
11-04-10, 16:19
Ja używam Valeo Revolution od listopada 2008 i do dzisiaj spisują się bez zarzutu. Przy okazji nie są aż tak drogie (do 70zł za komplet). Już dwie zimy przeżyły więc mogę śmiało je polecić każdemu. I dobrze wyglądają bo są jednoczęściowe czy jak tam się to nazywa :D

Mr_Harry
12-04-10, 10:23
MajkelG, a te wycieraczki Revolution to pasują na długość, czy trzeba docinać? Napisz proszę, czy one wystarczająco do szyby dociskają, bo ta duża 60 cm miała spojler, a te płaskie to raczej bez spojlera są. Cena naprawdę warta uwagi, ale czy to działa, czy jedynie wygląda? Bo jeżeli średnio zbiera (niski docisk na brzegach), to chyba lepiej dopłacić do standardowych.

_reggie_
12-04-10, 16:03
Kupiłem Motgum jakoś we wrześniu skuszony ceną i zachwytami niektórych spośród Was.
Wcześniej miałem Valeo Silencio mam porównanie więc teraz piszę.
Otóż - te Motgumy po zimie mozna sobie wsadzić gdzie tam kto che...
Nie dam się już namówić na taki badziew - szkoda zabawy, wiem przetestowałem.
Do Valeo Silencio które przecież nie są aż tak drogie bo za 100 PLN mamy 1 szt. 60 cm. ze spojlerem i 2 szt. 40 cm. pasażer, te drugie trzeba troszeczkę skrócić ale nie ma z tym praktycznie żadnego problemu. Mamy ich za to 2 szt. więc można częściej wymienić.
Natomiast Valeo o których piszę przeżyły u mnie 2,5 roku - tak to prawda w tym oczywiście 2 zimy, zatem polecam je każdemu z czystym sumieniem.

pozdro :cool:

bystry69
12-04-10, 17:31
chce kupic te valeo revolution. ale mzoecie mi pdoac jakie dlugisci beda najlepsze?

kurt_hectic
13-04-10, 19:42
info z allegro:



600mm kierowca / 380mm pasażer

Pasują do :
Honda Civic
[od 04.2001 r. do 12.2006 r.]

bystry69
13-04-10, 21:48
a jak wygląda sprawa tylnej wycieraczki? jak ja sie wymienia? bo tam chyba sama ta gumka jest do wymiany? gdzie ja kupic?


dziękuję kolego za podanie wymiarów:)

prylok
13-04-10, 22:27
Tylną wycieraczkę wymienia się w całości tak samo jak przednie.

MajkelG
15-04-10, 00:01
sory za kilka dni zwloki ;) wycieraczki pasuja idealnie...
nie pamietam ile dokladnie dlugosci maja ale chyba tak jak napisal kurt_hectic 60/38cm
nie musialem ich skracac
docisk jest bardzo dobry niezaleznie od predkosci
sa tez duzo cichsze od piorowych
takze w dalszym ciagu polecam bo sa DE BEST :D

gregor1230
22-04-10, 20:26
Ostatnio w Biedronce były wycieraczki po 7 cz 8 zł tego typu http://allegro.pl/item975702242_wycieraczki_plaskie_aero_honda_civic _600_380.html. Ojciec do mnie dzwoni i pyta czy nie chcę bo całkiem fajne wycieraczki widzi w biedronie. Ja mówię co w tej cenie to jakiś szajs. Jak się okazało teraz sobie pluję w brodę, bo są rewelacyjne (do accorda sobie zamontował), a obecnie wywiało wszystkie wycieraczki jakie były z każdej biedronki we Wrocku :(. Następnym razem jak będą to zakupię ze 3 komplety.

Luppus
22-04-10, 22:48
Ostatnio w Biedronce były wycieraczki po 7 cz 8 zł tego typu http://allegro.pl/item975702242_wycieraczki_plaskie_aero_honda_civic _600_380.html. Ojciec do mnie dzwoni i pyta czy nie chcę bo całkiem fajne wycieraczki widzi w biedronie. Ja mówię co w tej cenie to jakiś szajs. Jak się okazało teraz sobie pluję w brodę, bo są rewelacyjne (do accorda sobie zamontował), a obecnie wywiało wszystkie wycieraczki jakie były z każdej biedronki we Wrocku :(. Następnym razem jak będą to zakupię ze 3 komplety.

Do EM2 inne długości, bodajże 425mm i 530mm, a te rozmiary nie są zbyt popularne i podejrzewam, ze byś takich w biedronie nie dostał :)

edit: poprawka 530 i 475 :)

genior
22-04-10, 23:04
530 i 480 ;)

gregor1230
23-04-10, 09:51
530 była bo akurat w Accordzie jedną ojciec ma, ale czy 480 by się znalazła to nie mam pojęcia. Zresztą on na oko kupował jedną dłuższą drugą krótszą i nawet mu to wyszło. Z ciekawości jutro zmierzę jaka ta druga jest.

LemonR
03-05-10, 20:08
Psioczyłem ostatnio na Motgumy, że jedna zaczęła skakać po szybie. Okazało się, że dostała luzu w mocowaniu i bujała się na boki. Po wyjęciu i mocniejszym zbiciu trzpienia siedzi sztywno i jest OK. Tak więc nie była to wina zużytej gumy. Na razie zbierają dobrze więc dam im drugą szansę.

piotrek1
03-05-10, 20:15
a ja mam nie z biedronki tylko z tesco jakies run-flaty za 18pln sztuka z kilkoma adapterami w komplecie i sa super polecam mam przy civic-u i vectrze i w obydwu przypadkach sa ciche i dobrze zgarniaja w vectrze maja juz ponad rok i sluza bez problemowo

Gajos90
05-05-10, 15:22
ja polecam wycieraczki niemieckiej firmy ACRO. mimo tego ze kupilem je w tesco to maja jakies ISO itd. i w porownaniu do wycieraczek Boscha ktore mialem wczesniej te sa naprawde super.nie halasuja a wode zbieraja niesamowicie:) cena za sztuke 12.99 a przy kasie za obie zapłaciłem 15zł, troche dziwne ale mi pasuje:D

pyton19881988
02-10-10, 18:14
A czy te podejdą do EP2? http://moto.allegro.pl/wycieraczki-valeo-visionext-honda-city-od-2006r-i1216425159.html bo mogę je mieć w gratisie. wiem ze maja miec 600 i 380 a te maja 600 i 350.
a jak się sprawują te visonNext?

smalec
02-10-10, 18:42
Psioczyłem ostatnio na Motgumy, że jedna zaczęła skakać po szybie. Okazało się, że dostała luzu w mocowaniu i bujała się na boki. Po wyjęciu i mocniejszym zbiciu trzpienia siedzi sztywno i jest OK. Tak więc nie była to wina zużytej gumy. Na razie zbierają dobrze więc dam im drugą szansę.

czy możesz przybliżyć jak zlikwidowałeś ten luz (w którym miejscu)? mam ten sam problem...

LemonR
02-10-10, 20:27
Zdjąłem ją, oparłem bokiem (tam gdzie jest trzpień) na imadle i dostała młotkiem z wyczuciem. Jak dotąd jest OK.

smalec
03-10-10, 17:39
niestety u mnie nie pomogło, po prostu wycieraczka do wymiany... chociaż i tak jest luz na tym mocowaniu...

rbs911
04-12-10, 15:53
Witam
Testował ktoś może płaskie wycieraczki firmy "Dipp" ?
AUKCJA ALLEGRO (http://allegro.pl/plaskie-wycieraczki-honda-civic-vii-01-05-i1322240463.html)
Cena zachęcająca 35 zł ale jak z jakością?
Czytając temacik rozmiary 600 i 380 pasuja ;)

marioZ
04-12-10, 21:25
ja na wiosne mam takie wycieraczki, bardzo dobre. W zime zakaldam normalne bo wiadomo duzo sniegu, mrozy zamarza to i sie wygina.

adam_k
06-12-10, 16:35
Ja mam valeo Compact Revolution i sa spoko. dałem za 600 i 350 ok 100zł w intercarsie. Wczesniej miałem jakies płaskie za 30zł z norauto to były beznadziejne.

cvc d15
08-12-10, 17:36
ja używam tych Dipp, cały rok dają radę nic się nie wygina, jak dużo śniegu i lodu to żadna nie będzie przylegać

Lewy
10-12-10, 16:43
Ja ostatnio założyłem płaskie wycieraczki Bosch - Aerotwin. Jestem bardzo zadowolony. Tą 380mm trzeba lekko skrócić, nie jest to wielki problem. Zbierają idealnie i nie hałasują.

CM Punk
11-12-10, 20:48
Wycieraczki Heyner-nic nie trzeba skracać (jakieś 1-2 milimetry od listwy) i jakość przyzwoita.

Walderam
14-12-10, 19:43
Ja kupiłem piórka Bosha i nic nie skracałem, pasują wręcz perfekcyjnie z długości. Fakt, że wycieraczka od strony pasażera nie zbiera perfekcyjnie przy samej dolnej krawędzi szyby, bo po prostu aż tak się nie wygina, ale na 95% obejmowanej powierzchni czyści wszystko idealnie.

Poniżej foto jak to wygląda:
http://img375.imageshack.us/img375/3531/dsc01060f.jpg

Wycieraczki pracują praktycznie bezszelestnie i nie podskakują nawet przy ponad 160 km/h (oczywiście na niemieckiej autostradzie:D). Komplet kosztował mnie bodaj 66 zł.

krz2348
23-12-10, 07:53
Ja miałem DIPP 10 miesięcy - siostrzeniec sobie włączył wycieraczki przy całkowicie oblodzonej szybie - no i mam już teraz założone normalne, ale tylko na zime, bo już kupiłem drugi komplet - plaskiewycieraczki.pl. Swoją drogą na zime kupiłem u nich też osłonę na przednią szybe - po prostu rewelacja za 9zeta . rano tylko sciągam i szybe mam w 70% czystą i nie musze skrobać.
pz

Mlody85
21-09-11, 13:37
Ja w zeszłym roku kupiłem wycieraczki DIPP, takie jak tutaj:
http://www.abcwycieraczki.pl/Honda/1391-wycieraczki-dipp-honda-civic-po-2001r.html
i wycieraczkę tylną, chyba taką jak tutaj:
http://www.abcwycieraczki.pl/Honda/363-wycieraczka-tylna-bosch-twin-honda-civic-po-2001r.html

Wycieraczka tylna od początku jakby nie do końca przylegała i niedokładnie zbierała (zostawiała smugę, jakby w tym miejscu źle przylegała). Wycieraczki DIPP z początku sprawowały się dobrze ale teraz już niedokładnie zbierają, brudzą i zaczynają piszczeć.

W związku z tym poleci ktoś jakąś lepszą alternatywę niż DIPP za rozsądne pieniądze?

Czy wycieraczka tylna Valeo, taka jak tutaj:
http://www.abcwycieraczki.pl/Honda/361-wycieraczka-tylna-valeo-silencio-honda-civic-po-2001r.html
będzie lepiej się sprawować niż Bosch?

Z góry dzięki za odpowiedź.

EDIT:

kupiłem u nich też osłonę na przednią szybe - po prostu rewelacja za 9zeta . rano tylko sciągam i szybe mam w 70% czystą i nie musze skrobać.
Gdzie można kupić takie coś?

Mlody85
11-11-11, 15:49
Kupiłem takie wycieraczki:
http://www.wycieraczkidoszyb.pl/product.php?id_product=1391
http://www.wycieraczkidoszyb.pl/product.php?id_product=361

Te przednie dobrze zbierają i nie hałasują, ale to żadna nowość bo kupiłem je już raz rok temu i wiedziałem czego się spodziewać. Trzeba się tylko nastawić na wymianę raz na rok.
Ta tylna o wiele lepsza niż Bosch. Może trafiłem jakiś trefny egzemplarz rok temu ale Bosch źle przylegał do szyby i zostawiał niewytartą smugę. Valeo przylega dobrze na całej powierzchni i dobrze zbiera. Zobaczymy ile posłuży. W każdym razie polecam.

konradnie
11-11-11, 18:38
ja miałem dip-y i niestety wielka porazka moze 3 miesiace podziałały w miare dobrze
teraz testuje jakieś z makro narazie jest rewelacyjnie (zobaczymy jak długo koszt 7 zł + 11zł :) )

gonzo04
17-11-11, 23:52
Dziś zaopatrzyłem się w dipp-y (w lokalnym sklepie za komplet 30zł - chyba dobra cena). W późniejszym terminie zdam relację z tych wycieraczek, jeszcze muszę kupić na tył wycierakę - wybór padł na Valoe Silencio; jak ją też dostanę to się pochwalę jak się spisuje.

W końcu dostałem wycieraczkę na tył, za jakiś czas się odezwę. A co do Dipp-ów to puki co są fajne jestem zadowolony ale to niespełna tydzień to chyba z każdej można by być zadowolonym.
pozdrawiam

Mlody85
07-12-11, 11:57
teraz testuje jakieś z makro narazie jest rewelacyjnie (zobaczymy jak długo koszt 7 zł + 11zł :) )
Możesz dać ich nazwę albo zdjęcie pudełka? Ja w marketach nigdy nie mogę znaleźć pary bo albo nie ma 600 albo 380.

billiejoe
07-12-11, 12:04
Na zime kupiłem motgumy, po dłuższej trasie jestem zadowolony, błoto z deszczem dobrze zbiera, pierwsze zgarnięcie lekki rozmaz, jak opadają już jest miło, zobaczymy jak guma będzie się zachowywać z czasem, cena ok 25zł za parę

Javie
01-02-15, 20:16
Zabawię się w górnika:cool: Testował ktoś może na Civicu te Denso Hybrid? W internetach chwalą.

tomekjzg
03-02-15, 11:11
Moim zdaniem dobre są Mot Gumy są dostępne w Auchan albo Polcarze są niedrogie a wytrzymują tyle samo co Valeo

jarok34
17-03-15, 07:37
ułamał mi się bolec na zawiasie lewego przedniego ramienia w civicu 5d 1,4, z jakichś innych modeli będą pasować ?

kobert
10-11-15, 23:20
moze ktos wie jaki wymiar powinny miec wycieraaczki w sedanie? Z tego co rozumiem Hatch back ma 600 i 380 a u mnie jestg jakis dziwny wymiar 53 i 47cm wydaje mi sie ze nie jest to oryginal

genior
11-11-15, 16:15
załóż z hatchbacka i wtedy napisz co ci się wydaje :)

kobert
12-11-15, 02:30
a ktos trzezwy by pomogl? :)

Karoles
12-11-15, 05:50
czy naprawde ciezko jest uzyc szukaj w google ??
wedlug IC
600 i 350 lub 530 lub 450
weglug epc
525 i 475

genior
12-11-15, 08:28
a ktos trzezwy by pomogl? :)

głupie pytanie, głupia odpowiedź

kobert
12-11-15, 12:17
Dzieki Karoles, jest forum to pytam :) to znaczy ze wymiar mam dobry. No to moge powiedziec co mi sie wydaje, ze wycieraczka od pasazera nie siega do dolu szyby:) widocznie tak ma byc:) czemu glupie pytanie zadalem to nie rozumiem, szukalem na forum i nie znalazlem czy sedan i Hatchback maja ten sam wymiar

genior
12-11-15, 17:56
W tym temacie, i to niedaleko, bo ze 3 strony wczesniej masz wszystko napisane, tylko Ci się nie chciało. Wierz mi że prawie wszystko co chcesz wiedzieć o swoim aucie już zostało tutaj napisane

kobert
12-11-15, 20:32
Kolego Genior, mimo mułowato chodzącego netu chcialo mi sie i czytalem temat (mozliwe ze nie caly) , jednak nie ogarniam jeszcze tych wszystkich oznaczen Ep Es Em itd. Wiec zapytalem wprost o dlugosc wycieraczek do sedana. To Tobie nie chcialo sie odpowiadac i trzeba bylo tego nie robic skoro uwazasz mnie za lenia a nie pisac jakichs uszczypliwosci. Skonczmy temat bo jest bez sensu. W polsce napewno znajda sie jeszcze osoby ktore kupily sedana i chciialy by dowiedziec sie jaka jest oryginalna dlugosc pior wycieraczek w ich aucie. Ja lubie pomagac i chetnie to robie jesli potrafie ,bez wzgledu na to czy ktos jest nowym posiadaczem auta czy weteranem w temacie i tym sie roznimy. Sorry ze pisze bez polskich znakow ale wygodniej mi tak. Ż mojego telefonu jest to upierdliwe :)

Radzyn
11-11-16, 00:17
Odkop.
Nie znalazłem podobnego pytania - patent na odkręcenie ramion wycieraczek przednich (zwłaszcza kierowcy) w EU8?
W MB2 schodzi pacami po odkręceniu nakrętki, tutaj, po tygodniowym namaczaniu różnymi siuwaxami i użyciu takiego ściągacza, nawet nie drgnie.

http://images81.fotosik.pl/153/06b5ee5de84ae4edgen.jpg

Jakiś sposób, oprócz użycia ściągacza trójramiennego? (którego "chwilowo" nie mam)
BTW - czy to typowa przypadłość w tym modelu?

UltrasSur
12-11-16, 15:10
Trzeba z siłą pociągnąć wycieraczkę i się nie pier*olić :)

Radzyn
12-11-16, 22:32
Trzeba z siłą pociągnąć wycieraczkę i się nie pier*olić :)

Ekhm, wiesz, wpisałem się tu po tygodniu używania głowy i mięśni, a także jak widać przyrządu :)
Mówisz tak w odniesieniu do tego konkretnego modelu ("ten typ tak ma") czy jako ogólna zasada?
(ostatnie temperatury nie sprzyjają eksperymentom, wolałbym żeby małżowina nie musiała wystawać głowy przez boczną szybę, jak urwę ramię wycieraczki ;))

UltrasSur
12-11-16, 22:33
Sam mialem problem wlasnie z wycieraczka zeby ja zdjac i nia musisz poruszac na boki i ciagnac ku górze. Musi zejsc.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Radzyn
12-11-16, 22:59
Sam mialem problem wlasnie z wycieraczka zeby ja zdjac i nia musisz poruszac na boki i ciagnac ku górze. Musi zejsc.

Teoretycznie zgoda - "nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać" ;)
Tyle że pierdzielona jest tak zapieczona (? albo Mirek wkleił ją na klej montażowy do wiaduktów kolejowych?), że nie pomaga ciągnięcie do góry (nawet tym ściągaczem) a przy szarpaniu na boki aż trzeszczy cały mechanizm obydwu wycieraczek. Nie chcę urwać, więc stąd pytanie. Jak wspomniałem, wcześniej namaczane siuwaxami.
No może jeszcze spróbuję, jak się trochę ociepli.

UltrasSur
12-11-16, 23:00
Zabezpiecz szybe kocem i wez to opukaj mlotkiem

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

pafels
12-11-16, 23:03
radzyn, śruba od ściągacza musi być dokłądnie w linii śruby od wycieraczki, perabiałem to 2 dni temu :D

MM63
12-11-16, 23:06
Radzyn, a weź podnieś ramię i wtedy spróbuj je zdjąć z wieloklinu.

Radzyn
12-11-16, 23:17
Zabezpiecz szybe kocem i wez to opukaj mlotkiem

Tego nie próbowałem, może rzeczywiście...

UltrasSur
12-11-16, 23:18
Tylko zrob to z glowa bo nie chce w tym roku za twoja szybe placic jeszcze 😀

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Radzyn
12-11-16, 23:18
radzyn, śruba od ściągacza musi być dokłądnie w linii śruby od wycieraczki, perabiałem to 2 dni temu :D

Ten ściągacz inaczej nie podejdzie.
W zasadzie tam jest dość słaby dostęp, nie wiem czy podejdą takie trójramienne


Radzyn, a weź podnieś ramię i wtedy spróbuj je zdjąć z wieloklinu.

No kurde, stary, jestem humanistą, ale bez****aprzesadytrochęwiarywczłowieka! ;)


Tylko zrob to z glowa bo nie chce w tym roku za twoja szybe placic jeszcze 😀

Nawet o tym nie pomyślałem, ale to niezła myśl:
- Kochanie ws. kasy za szybę musisz się zarejestrować na forum CKPL! ;)

pafels
13-11-16, 00:06
Ten ściągacz inaczej nie podejdzie.
W zasadzie tam jest dość słaby dostęp, nie wiem czy podejdą takie trójramienne
ja mam dwuramienny i na bank by podszedł ( ten z Juli) też się na początku mordowałem bo ustawiłem go pod kątem (ale o tym chyba gadalismy :P) jak ustawiłem idealnie na wprost do śruby to puściło za pierwszym razem

Radzyn
13-11-16, 00:12
ja mam dwuramienny i na bank by podszedł ( ten z Juli) też się na początku mordowałem bo ustawiłem go pod kątem (ale o tym chyba gadalismy :P) jak ustawiłem idealnie na wprost do śruby to puściło za pierwszym razem

Paweł, ale Ty już nie masz hondy... ;)
(tym bardziej VII gena, w którym jednak widzę coraz więcej minusów, ale to nie ten wątek)
Cholera wie, może się kopsnę do Juli, przynajmniej sprawdzę.
Ale wcześniej spróbuję zestaw "młotek + koc" ;)

UltrasSur
13-11-16, 00:16
Mlotek i koc plus flaszka jakby cos poszlo nie tak to zalejesz smutki.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Radzyn
13-11-16, 00:19
Mlotek i koc plus flaszka jakby cos poszlo nie tak to zalejesz smutki.

... a wcześniej ćwiarteczka "na odwagę"! ;)

UltrasSur
13-11-16, 00:19
Jak ruszysz to na calym osiedlu posciagasz

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

pafels
13-11-16, 00:35
Paweł, ale Ty już nie masz hondy...
(tym bardziej VII gena, w którym jednak widzę coraz więcej minusów, ale to nie ten wątek)
Cholera wie, może się kopsnę do Juli, przynajmniej sprawdzę.

ciii ale klasa pojazdu ta sama :P jak Ci się nie spieszy ze zdejmowaniem ramion to kiedyś możemy się zgadać to Ci pożyczę ten ściągacz

Radzyn
13-11-16, 00:43
ciii ale klasa pojazdu ta sama :P jak Ci się nie spieszy ze zdejmowaniem ramion to kiedyś możemy się zgadać to Ci pożyczę ten ściągacz

Dzięki, jakby co to dam znać

KalMaR
08-11-18, 12:01
Czy ktoś mi wyjaśni jak to jest z długościami wycieraczek, w sklepach różnie podają, na allegro też. Mam civic viii 2008,ale po lifcie z czujnikiem deszczu, przeciwbieżne, zaczep typu "haczyk". Trzeba kupując nowe zwracać uwagę na przeciwbierzność i ten czujnik?

kiero30
02-04-24, 12:42
A ja zamiast wymieniać kolejną nazwę firmy, napiszę, że jak już kupisz jakieś wycieraczki to trzeba sprawdzić czy ramię jest ustawione prostopadle do szyby, bo bez tego nawet najdroższe wycieraczki np podczas wiatru będą skrobać.

Wycieraczek dobrze jest przy tym szukać w sieci z uwagi na korzystniejsze ceny:
https://autoswiatla.pl/pl/menu/wycieraczki-samochodowe/aston-martin-7275.html

Od siebie polecam zerknać sobie na stronę.