PDA

Zobacz pełną wersję : wibracje kierowbicy przy 140km/h???



bartaz
22-11-06, 18:39
Witam, drogich kolegów, ostatnio jadac na autostradzie, powyzej 140km/h zaczyna wibriować kierownica, nie wiem czym moze to byc spowodowane, auto sprowadzone z niemiec od mojego przyjaciela nie było bite, czym moze to byc spowodowane??? Pozdrawiam

MarcinM
22-11-06, 18:44
Pierwsze co zrób to wywyaż koła.

lucas_cichy
22-11-06, 19:00
Moim zdaniem są dwie opcje:
1. Krzywe felgi
2. Zjechane opony

_Pawel
22-11-06, 19:07
Jeśli masz aluminiowe felgi załóż pierścienie centrujące..to też ma duże znaczenie.

bartaz
22-11-06, 19:12
Pierwsze co zrób to wywyaż koła.

koła już wywazone, bo zmienialem teraz na zime na stalowe

[ Dodano: Sro 22 Lis, 2006 ]

2. Zjechane opony
chyba masz racje, jak przywiozłem autko z niemiec, to było na ziomowych oponach, fakt sa juz zuzyte, zostałało jeszcze troche bieznika, byc moze jest to przyczyna tego.

moze to byc tez jakies uszkodzenie drazka, albo jakiej czesci układu kierowniczego??

Dealer
22-11-06, 20:02
oj, ja jak kupilem civica dostalem zimowki,hehe fakt firma i model super ale 2 z nich byly 92r a bierznik mialy swietny, jak je zalozylem to nie wiedzialem czy kolo sie urwalo czy jak tak mocno bily!! :shock:

tomekk
22-11-06, 20:18
oze to byc tez jakies uszkodzenie drazka, albo jakiej czesci układu kierowniczego??

Spokojnie może to być spowodowane luzem końcówki drążka kierowniczego. Wejdź pod auto i sprawdź, czy nie masz luzów.

Kuba007
22-11-06, 21:01
jak to alusy to sprawdz czy masz dobry pierscien centrujacy felgi

OLO
22-11-06, 21:15
Pierwsze co zrób to wywyaż koła.

(...)koła już wywazone, bo zmienialem teraz na zime na stalowe(...)





jak to alusy to sprawdz czy masz dobry pierscien centrujacy felgi

:roll:

Piotrek Klag
23-11-06, 09:00
Pierwsze co zrób to wywyaż koła.

koła już wywazone, bo zmienialem teraz na zime na stalowe

mimo wszystkoi ejst to typowy objaw dla nie dowazonych kół - trzebna je doważać na osi bez sciągania(wyważanie na aucie) - pałci sie za to 40-50 zł za komplet.

U mnie problem zniknął ale i tak wyszło od razu że felga jest rtafiona - dotyczy to zarówno alu jak i stalówek.

Problem ten jest efektem odpowedniej czestotliwosc w której dana wada pokazuje sie. Przy doważaniu koło jest rozpędzane do ok. 100 km/h i od razu wszystko widać jak na dłoni.

powodzenia!

p.s. nie pytaj gdzie to możesz zrobic tylko od reazu szukaj u siebie kogos kto wyważa koła na aucie. Poszukasz a znajdziesz.

PISY
23-11-06, 11:13
ja mialem podobny problem, ale jak pojechalem wywazac kola, to pan mechanik powiedzial ze nawte nie zaklada tych opon bo sa tak zjechane bodajze od wewnetrznej strony, po zmianie opon problemu juz nie bylo, wiec to moze wina opon

Konrad84
23-11-06, 11:58
Może to też być spowodowane pokrzywioną tarczą hamulcową.
Pzdr.

bartaz
23-11-06, 16:37
dzieki Wszystkim za podpowiedzi, w weeknd bede mial czas to posprawdzam wszystko :)

K@p3K
23-11-06, 18:05
ej mi tez cos dry przy 140 ale jak sie bujne wiecej to przestaje..i dlatego mam to w dupce:P:)

biedrzyk7
23-11-06, 19:11
też mam drżenia przy 140km/h i wydaje mi się że to wina opon... w sumie na letnich 205 też mi drżało jak siedziały cztery grubasy w środku i to przy niższych prędkościach...

K@p3K
23-11-06, 21:21
to nie wina opon tlyko niewywazoncyh kol znacyz zle wywazponych tylko i wylacznie...bo wpadaja w wibracje ktore sie dostrajaja i kurde czujesz a jak juz zacznie bic z za maola albo za duza czestotliwoscia to nie odczuwasz tego...czaita??? oponom ch..j do tego.. ewentualnie drazki przeguby ale to inaczej slychac ytakie rzeczy..przynjamiej u mnie wiem ze to kółka..tak mi sie wydaje:]

tomaall
24-11-06, 22:07
opony tez ważne na sezon letni kupiłem nowiusieńkie DAYTON D200 i do dupy myslałem ze felgi albo nie wywazone a teraz na zime kupiłem nowiusieńkie BARUM POLARIS 2 i jest ok
Opis z forum: http://telewizor.eu/forum/viewforum.php?f=9
:grin: :D

maniak1982
04-12-06, 00:46
Ja mam podobny problem ale przy predkosci okolo 110-120km na godzine kierownica zaczyna drzec jak opetana ;] ale ja mam walniety wahacz przod od pasazera strony wiec podejrzewam ze to przez to a na nowy wahacz zbieram ciezko i zastanawiam sie czy podolam sam z wymiana. pozdro