PDA

Zobacz pełną wersję : szyby cieżko chodzą



glizda1989
22-11-06, 18:17
Siemqa!
Mam mały problem z szybami. zamulają przy zamykaniu, jakby silniczki nie miały moce, Czy ktoś wie co można z tym zrobić???

gg:9917695

Sławek
22-11-06, 18:39
Przesmaruj cały mechanizm podnoszenia szyb, szczególnie zębatkę przy silniczku, i te miejsca gdzie ramiona podnośnika się zginają, a prowadnice szyb popsikaj silikonem w sprayu.

glizda1989
22-11-06, 18:47
Dziex bardzo!!

BRNK
25-11-06, 16:34
tez mam problem z szybami ale wyglada to tak iż szyba od strony słupka idzie w gore a od strony listerka tez idzie ale słabiej i wolniej przez co mi z tylu wypada szyba z gumowej prowadnicy i musze ją ręką naprowadzać...
moze regulacja prowadnic by pomogła ale nie wiem kto sie zajmuje takimi rzeczami..
mechanik nie chciał, elektryk też nie... jakby ktos polecił zaklad w łodzi to bede wdzieczny

Hikiel
25-11-06, 23:18
Mozesz sprawdzic tez uszczelki...

LIO
26-11-06, 11:26
popsikaj pozadnie gumowe prowadnice, silikonem do uszczelek
szyby zacinaja sie, nie chodza równomiernie, rpzez co moga wychodzic ponad uszczelke. Zacznij wlasnie od tego. Mialem ten problem, a od killku dni od zabiegu nic takiego nie wystapilo

KuBiK
26-11-06, 11:45
popsikaj pozadnie gumowe prowadnice, silikonem do uszczelek
szyby zacinaja sie, nie chodza równomiernie, rpzez co moga wychodzic ponad uszczelke. Zacznij wlasnie od tego. Mialem ten problem, a od killku dni od zabiegu nic takiego nie wystapilo

to ciesze sie ze ten zabieg pomogl :D
najlepiej kupic silikon z taka slomka w komplecie jak daja do WD-40 bo bez slomki to ciezko bedzie.
szyby w dol->psikasz w prowadnice szyb i powinno pomoc :)

kolejny do listy zadowolonych:
Paweł
tieesto
Przemo82
LIO
no i ja :)

mighty
26-11-06, 12:24
kolejny do listy zadowolonych:
Paweł
tieesto
Przemo82
LIO
no i ja n
plus ja ;)

Tonny
26-11-06, 15:36
a ja spsikalem całość WD-40 i tez pomogło tylko nie wiem na jak długo u mnie jeszcze mały problem bo poprzedni wlasciciel nie zwracal na to uwagi : mianowicie szyba wygina mi uszczelke znaczy sie kawalek uszczelki zamiast wchodzic pod nia to ja zgniata co blokuje mi szybe i nie domyka mi jej minimalnie 2 milimetry ale drażni mnie to .... nie wiem jak to zrobic recznie musial bym za kazdym razem wysiadac z auta po zamknieciu szyby i prostowac uszczelke.. moze ja potraktowac suszarką (opalarką) naprostowac i nie ruszac przez tydzien ? bo juz sam nie wiem

MTI
30-11-06, 13:27
ja zrobilem tak samo... wd-40 w prowadnice pionowe( czyt. uszczelka :) ) i w te prowadnice na dole bo tylko tam moglem dotrzec... popsikalem jeszcze te zebatki przy silniku ale nie moglem nic dokladniej bo strasznie ciezko tam sie dostac..... widzialem ze mam juz male luzy na laczenie ramieni ale nie moge sie w zaden sposob dostac zeby to przykrecic... wiec chyba zostawie narazie tak jak jest ... jakies pomysly??

bratex
30-11-06, 13:48
eee no chopaaaki WD-40 nie sluzy do smarowania tylko bardziej do czyszczenia/wypierania wody/odpiekacz do śrubek. to nie jest środek smarujący bo dosyc szybko wysycha i robi sie kupa. do prowadnic i uszczelek gumowych tylko olej silikonowy.

KuBiK
30-11-06, 13:52
dokladnie silikon!!!


ja tam znawca nie jestem ale tez mam takie zdanie

MTI
30-11-06, 16:39
okeja to next time bedzie silikonem zrobione :) hehe

glatki
30-11-06, 17:56
Dziś będę próbował z silikon. Od jakiegoś czasu też borykam się z tym problemem.
Mechanik regulował prowadnice, ale to tylko nieznacznie pomogło.

BRNK
02-12-06, 15:30
kolejny do listy zadowolonych:
Paweł
tieesto
Przemo82
LIO
no i ja n
plus ja

No i ja :) teraz chodzą jak nozyk w masełku a wczesniej nie chodziły wcale :)

Cywa
18-12-06, 17:51
http://www.allegro.pl/search.php?string=silikon+do+uszczelek

Ktory z tych kupic ?? Bo bede zmienial mechanizmy i przyda sie ten silikon ;]

cypis007
18-12-06, 18:13
Ja bym Wurth'a kupił

red_zary
19-12-06, 00:46
wd-40 pomoze tylko doraznie. pózniej bédzie gorzej niz przed. Na opakowanku jest napisane (o ile sié nie mylé), ze silikonu wlasnie nie zawiera...
tez muszé sié za to wziác, bo szybki chodzá coraz ciézej...

Cywa
19-12-06, 01:46
W zalaczniku widzimy obrazek pokazujacy jak regulowac szyby.. ale mam pytanie.

Podczas regulacji szyby mam nie domykac jej do konca?? Ma zostac szczelina na 2-3cm tak jak na rysunku strzalki i wtedy wyregulowac mechanizm ta jedna sruba tak aby szczelina byla wszedzie takiej samej wielkosci ??

http://www.cywa.iglu.cz/Untitled2.jpg