PDA

Zobacz pełną wersję : problem z zegarami eg4 d15b2 hb



krzychu88
21-09-10, 20:57
Witam

Mam pewien problem z zegarami... nei chce mi sie kupowac 4 raz zegarow i moze ktos mi pomoze. Otóz kupilem zegary i po podlaczeniu wszystko dzialalo jak nalezy, ale znowu zachcialo mi sie zabawy i znowu mam problem z wskazowka od poziomu paliwa i temp. wody.. Wiec tak zmienilem diody na niebieskie podlaczylem - wszystko ok, dalej przekrecilem sobie licznik na przebieg jaki mam po kapitalnym remoncie i zauwazylem ze nie dziala mi juz wskazowka od poziomy paliwa, reszta ok, odkrecilem ta tarcze z paliwem i temp wody zeby sprawdzic co sie stalo i po zalozeniu spowrotem po przekreceniu zaplonu wskazowa od wody idzie odrazu calkiem do gory. Bylo tez tak ze po wlaczeniu swiatel wskazowka od poziomu paliwa delikatnie szla do gory, a gdy wlaczylem zaplon to przestawala. Predkosciomierz, obrotomierz i licznik przebiegu dziela elegancko, tylko znowu ta nieszczesna tarcza z poziomami.. :( juz brak mi nerwow na to.. wie ktos moze czy da sie je jeszcze ozywic ? z gory dziekuje i pozdrawiam.

Bogdan19
21-09-10, 21:20
za mocno dokręciłeś zegary od temp i od paliwa. na stówę druciki sie urwały. dość często sie zdarza. rozbierz zegary sprawdź te druciki,

krzychu88
21-09-10, 21:26
a czemu przestala dziala wskazowka od poziomu paliwa jak wogole nie krecilem tych srubek na poczatku ?

Bogdan19
21-09-10, 21:28
a wskazówkę zdejmowałeś z wskaźnika od paliwa?

krzychu88
21-09-10, 21:36
nie, najpierw wyjalem te kolko od przebiegu i ustawilem odpowiedni przebieg i wlozylem spowrotem wtedy przestala dzialas wskazowka od paliwa...

Bogdan19
21-09-10, 21:39
trudno powiedzieć. ja bym zaczął od wyjęcia i sprawdzenia wskaźników czy nie są zerwane w nich druciki. w razie czego szukać dalej...
może jakiś bezpiecznik padł.

krzychu88
21-09-10, 21:42
cos czuje ze juz nic nie zrobie i znow bede musial kupic nowe.. juz mam 4 zegary obudowy tarcze i wszystko..