PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ręcznym



lucas_cichy
21-11-06, 18:39
Witam!!!
Mam mały broblem z hamulcem ręcznym. Łapał słabiutko, podciągnąłem go będąc w warsztacie jakies dwa miesiące temu i łapał idealnie na trzy ząbki. Po dwóch miesiącach się znowu rozregulował i marnie działa. Co może być przyczyną? Może trzeba wymienić linke na nową?

musi13
22-11-06, 18:45
a jak mozna podciagnac reczny?? bo mam ten sam problem..jest jakas regulacja ale drobna pod oslona tunela kolo recznego...ale to drobnostka..

Petrus
22-11-06, 21:02
regulacja jest na szczekach wtedy automatycznie poprawia sie reczny i nozny

musi13
22-11-06, 21:09
czyli musze sciagna kola i bebny, tzn ta oslone jesli dobrze rozumiem bo jeszcze nie zagladalem...i najpierw jedno kolo podciagna i pozniej drugie?? a skad mam wiedziec czy oba kola rowno podciagnalem?? sorki ze takie szczegolowe pytania ale nigdy tego nie robilem nie chce tego spieprzyc. z gory dzieki za info:D

Dzida
22-11-06, 21:14
czyli musze sciagna kola i bebny, tzn ta oslone jesli dobrze rozumiem bo jeszcze nie zagladalem...i najpierw jedno kolo podciagna i pozniej drugie?? a skad mam wiedziec czy oba kola rowno podciagnalem?? sorki ze takie szczegolowe pytania ale nigdy tego nie robilem nie chce tego spieprzyc. z gory dzieki za info:D

Nie musisz podciągać obu kół równo (na milimetry), bo i tak masz 2 linki od ręcznego i łapią zależnie od oporu :) Czyli z ręcznego 2 koła zawsze powinny łapać w miarę równo :)

Ściagasz bęben, pomiędzy szczękami masz takie regulatordło :)

musi13
22-11-06, 21:16
hihi..wielkie dzieki:) jak pogoda sie poprawi to wezme sie za to:) pozdrawiam

Lcfr
22-11-06, 21:26
Witam!!!
Mam mały broblem z hamulcem ręcznym. Łapał słabiutko, podciągnąłem go będąc w warsztacie jakies dwa miesiące temu i łapał idealnie na trzy ząbki. Po dwóch miesiącach się znowu rozregulował i marnie działa. Co może być przyczyną? Może trzeba wymienić linke na nową?

moze konczą sie okładziny i regulacja juz nie pomaga...

Mattmax
22-11-06, 22:23
Pewnie często jezdziłes na recznym.... :D :mrgreen: 8) heheh...ja obstawiam normalne zużycie!BTW.podłacze sie pod temat...czy w D16Z6 4 hamulce tarczowe sile hamowania kól tylnich moge regulowac linakmi rączce hamulca ręcznego??pozdrawiam:D

DonDiego
23-11-06, 00:20
W mojej, po wymianie szczek lapie tylko jedno kolo. Przy okazji wymiany szczek przetoczylem bebny ale to nic nie pomoglo. Co, gdzie i jak powinienem zrobic??

Dzida
23-11-06, 00:23
W mojej, po wymianie szczek lapie tylko jedno kolo. Przy okazji wymiany szczek przetoczylem bebny ale to nic nie pomoglo. Co, gdzie i jak powinienem zrobic??

Nożny łapie z obu stron?

DonDiego
23-11-06, 23:27
Nożny raczej OK Jutro jade na przeglad to bede wiedzial na 100%

lucas_cichy
24-11-06, 19:03
A czy w civicu jest regulacja pod osłoną ręcznego w postaci takiej śrubki?

Dzida
24-11-06, 19:06
A czy w civicu jest regulacja pod osłoną ręcznego w postaci takiej śrubki?

Jest, ale działa na zupełnie innej zasadzie niż regulacja przy szczękach.

lucas_cichy
24-11-06, 19:36
Ale przy hamulcach z tyłu zrobiłem wszystko jakies 3 miechy temu. Więc może wystarczy wyregulować tą śrubę? Na jakiej zasadzie to działa i w którą strone kręcić?

Dzida
24-11-06, 19:42
Kręcąc tą śrubą przy ręcznym nie robimy nic innego, tylko naciągamy linki. Ma to sens wtedy, i tylko wtedy, gdy ręczny łapie nam dobrze, ale chcemy, żeby łapał niżej, lub gdy wyczuwamy luz na pierwszych centymetrach pracy dźwigni ręcznego.

Kręcąc regulatorem przy szczękach, powodujemy, ze one automatycznie się od siebie oddalają (czyli przybliżają do bębna) i skracamy troche zakres ich pracy :) w 4 gene jak mamy źle wyregulowane przy bębnie nożny może chodzić prefect, ale ręczny nie złapie nawet na siłe :)

lucas_cichy
24-11-06, 19:47
Ręczny mi łapie ale dopiero przy 7 ząbku. Wiec chyba jest poluzowana tylko linka. W którą strone kręcić tą śrubą

Dzida
24-11-06, 19:54
Ręczny mi łapie ale dopiero przy 7 ząbku. Wiec chyba jest poluzowana tylko linka. W którą strone kręcić tą śrubą

Ja bym najpierw zdjął bębny.

Zobacz koniecznie, czy masz jeszcze troche szczęk.

lucas_cichy
24-11-06, 20:10
szczeki były wymieniane 3 miesiące temu, a samochód zrobił od tamtej pory 2000 km. Wiec sa napewno dobre.

Dzida
24-11-06, 20:14
szczeki były wymieniane 3 miesiące temu, a samochód zrobił od tamtej pory 2000 km. Wiec sa napewno dobre.

A oba koła łapią na tym siódmym ząbku? Dopiero wtedy czujesz "opór" na dźwigni, czy czujesz cały czas jednakowy?

DonDiego
25-11-06, 09:59
Wiec bylem na przegladzie i wyszlo ze na recznym lapie tylko jedno kolo a nozy na oba Co jest nie tak ??

Dzida
25-11-06, 10:59
Wiec bylem na przegladzie i wyszlo ze na recznym lapie tylko jedno kolo a nozy na oba Co jest nie tak ??

Pogrzeb w tym kole które nie łapie, potem powalcz z linką.

Petrus
25-11-06, 18:49
Pewnie stoi linka albo rozpieracz zdejmij beben niech jedna osoba zaciaga reczny a ty spojrz czy szczeki pracuja